Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Tikšanās ar ārsti
2019. gada 21. oktobrī

 

 

Karjeras nedēļas ietvaros visās mūsu skolas otrajās klasēs viesojās studente, topošā pediatre, Zanda Grīnberga. Skolēni uzzināja, ka kļūt par ārstu nebūt nav viegli – ir jābūt ļoti lielai drosmei, mērķtiecībai un pārliecībai, ka vēlies palīdzēt cilvēkiem kļūt veseliem. Jaunā dakterīte deva iespēju paturēt rokā un izpētīt dažādus ārsta darba piederumus – šļirces, klausulīti, īpašu lukturīti, saites un plāksterus. Īpaši noderīgi bija padomi par to, kā rīkoties gadījumos, kad atgadījusies kāda trauma – brūce vai asiņojošs deguns.

Nodarbības beigās skolēni varēja izspēlēt “dakterīšus” – pieņemt pacientus, noformēt izmeklējuma kartiņu, saitēt iedomātu brūci, līmēt plāksterus.

Šī bija viena brīnišķīgi pavadīta diena!

 

2.a klases audzinātāja Vineta Zariņa

Erudīcijas spēle “Gudram būt ir stilīgi”
2019. gada 21. oktobrī

17.oktobra vakarā skolas kamīnzālē uz erudīcijas pasākumu pulcējās 3.-4.klases, lai pierādītu, ka Viesturskolā mācās zinoši un erudīti jaunieši. 4 kārtās spēlē piedalīties varēja ikviens, kurš vēlējās izmēģināt savus spēkus. Kā spēlētājiem veicās? Pārsteidzoši labi, pieveicot pat visgrūtākos spēles jautājumus. Domāju, ka skolotājas varēja būt gandarītas par savu skolēnu zināšanām. Vislabāk veicās 3.c un 4.b klasei, kuras saņēma uzvarētāju kausus savās klašu grupās. Pasākumā valdīja azartiska, bet draudzīga noskaņa, skolēni atbalstīja viens otru gan ar saukļiem, gan aplausiem un ovācijām. Prieks, ka viesturiešus aizrauj šādas spēles!

  

Pasākuma noslēgumā bija iespēja no sirds izdejoties disenītē, par ko liels paldies skolotāja Guntara Aizupieša dīdžeju pulciņa zēniem – Aleksandram, Lukam un Kalvim!

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Gacka

“Velniņi” draiskojas Pēterburgā
2019. gada 21. oktobrī

10. oktobris. Divi naktī. Saldi dusam? Nē! Ielecam autobusā, ielecam jaunā piedzīvojumā. Autobusā salikti tērpi, atribūtika un koferi, rokās pases, sejās smaidi un acīs nedaudz miega. Mazie un lielie teātrāļi dodas uz Sanktpēterburgu Krievijā,  kur mūs uzaicināja Sanktpēterburgas Latviešu biedrība "Daugava", lai Latvijas vēstniecībā, kurai šogad aprit 30 gadu, viesotos ar izrādi "Velniņi".
Ietērpjamies tērpos, noskaņojamies lomām.  Rūdolfs Blaumanis rakstīja: "Va velns!", arī mēs varam teikt: "Va velns, tas tiešām ir kolosāli!". Bērnu mirdzošās acis, smiekli, izbrīns... Mūsu teātra himna "Virs galvas mūžīgs piena ceļš", gardās uzkodas pēc izrādes, latviskās spēles kopā ar Sanktpēterburgā un tās apkaimē dzīvojošajiem latviešiem.
Bet ar to viss nebeidzas. Mēs ne tikai paši spēlējam, bet arī skatāmies izrādi Tovstonogova vārdā nosauktajā Lielajā dramatiskajā teātrī (Большой драматический театр им. Г.А.Товстоногова) izrāde "Trīs resnīši". Režisors Andrejs Mogučijs. Uz skatuves notikumi risinās viens pēc otra. Tie ir tik spilgti un spraigi, ka pat krievu valoda nav šķērslis, lai mēs saprastu performanci. Tā ir lieliska iespēja ielūkoties šīs valsts mākslā, iedvesmoties un aizdomāties par mākslas daudzveidību.
Paspējam apmeklēt arī dažādus apskates objektus- Svētā Izaka katedrāli, Ermitāžu,  Petropavlovskas cietoksni, Katrīnas pili u.c. Nakts ekskursijā ar kuģīti pa Ņevu. Pēterburga mūs aizrauj ne tikai dienā, bet arī naktī. Kur vien lūkojies, tur mazas gaismiņas- uguntiņas logos, uz tiltiem, torņos...
13. oktobra vakars, izlecam no autobusa, izlecam no krievu kultūras. Bet tas nenozīmē, ka izdzēšam tur piedzīvoto.

Katrs iespaids, emocijas, jaunatklājums paliks mūsu atmiņās. Esam pateicīgi Sanktpēterburgas Latviešu biedrībai “Daugava” par uzaicinājumu un iespēju rādīt savu teātra mākslu tautiešiem svešumā. Neaprakstāmi un skaists piedzīvojums! Paldies par atbalstu skolai!

Samanta Bārupe 12.c

Hei, tie esam mēs!
2019. gada 18. oktobrī

Hei, tie esam mēs!

17.oktobrī norisinājās ikgadējais 5.-6.klašu pasākums “Hei, tie esam mēs!”. Šī pasākuma galvenā doma ir saliedēt skolēnus un padarīt skolas ikdienas dzīvi interesantāku. Vakaru pavadījām pirātu noskaņās. Katra klase sevi pārstāvēja ar priekšnesumu. Redzējām gan dejas, gan teatrālus priekšnesumus ar anektdotēm. Ņemot vērā, ka vakara galvenais mērķis bija saliedēties, visi skolēni tika sadalīti jauktās komandās, kurās tika pildīti 3 uzdevumi. Pirmajā uzdevumā tika veidoti komandu saukļi un nosaukumi. Otrajā uzdevumā jaunizveidotās komandas pārbaudīja savas zināšanas par skolu, atcerējās skolas absolventus, 1.septembri, kā arī skolas dzimšanas dienu. Vai Jūs zināt kāds ir astotais vārds skolas himnā? Šis bija viens no 2.uzdevuma jautājumiem.. Tie, kas nezina, pačukstēsim priekšā – cepurīt’. Trešais uzdevums bija radošāks, tajā komandām bija jāsacer savas komandas himna. Vakara kapteiņi par savu favorītu atzina komandas “Pirāti” himnu, kura beidzās ar pasākumam zīmīgu vēstījumu:

“Esam gudri un draudzīgi,

 Katram savas intereses,

 Mēs visi esam dažādi.

 Tādēļ esam īpaši.”

 

Pasākuma noslēgumā visi vienojāmies kopīgā dejā. Tiekamies nākamgad!


Valmieras Viestura vidusskolas

skolēnu pašpārvalde

Mārtiņš Plaudis un Emīls Varslavāns triumfē Latvijas kausa finālā airēšanas slalomā
2019. gada 15. oktobrī

Svētdien, 13.oktobrī Valmierā, Kazu krācēs norisinājās Latvijas kausa airēšanas slalomā fināls. Plaši pārstāvētajās noslēdzošajās Baltijas airēšanas slaloma sacensībās klubam “Vidzemes sporta asociācija - Valmiera” uzvaras pieaugušo kategorijās un konkurencē vairākās jauniešu grupās, tostarp zeltu izcīnīja Valmieras Viestura vidusskolas 7.a klases izglītojamie Mārtiņš Plaudis un Emīls Varslavāns.

Mērojoties spēkiem ar vadošajiem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jaunajiem airēšanas slalomistiem un spēcīgiem un titulētiem vienaudžiem no Krievijas un Baltkrievijas K1 laivu klasē vīriešiem U14 vecuma grupā goda pjedestāla augstākais pakāpiens Mārtiņam Plaudim, savukārt zelts C1 laivu klasē vīriešiem U14 vecuma grupā Emīlam Varslavānam.

Stipri atzinīgi novērtējami arī Viesturskolas puišu nesenie sportiskie panākumi. Mārtiņš Plaudis ir Latvijas čempions MK1 U14 kategorijā un jauniešu konkurencē ierindojās 1.vietā Somijas čempionātā, bet Emīls Varslavāns ieguvis Rīgas čempiona titulu un Latvijas vicečempiona godu MC1 U14 kategorijā.

 

 Foto autors: Kaspars Pakers Fotoattēlā: Emīls Varslavāns un Mārtiņš Plaudis

VSA-Valmiera

Kaspars Pakers