Sveicam futbolistus!

Igoram Ramam!

Draudzība turpinās!
2019. gada 8. oktobrī

Esam lepni, ka mūsu 25 gadu ilgā sadraudzība ar Harsevinkelas ģimnāziju Vācijā turpinās. No 25.septembra līdz 2.oktobrim Viesturskolā viesojās 17 vācu skolēni un divas skolotājas. Šoreiz tikšanās mērķis bija parādīt vācu draugiem, kādas ir skolēnu papildizglītības iespējas Valmierā. Tāpēc pabijām Valmieras Mūzikas skolā, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”.

Valmieru vācu draugi iepazina, apmeklējot Valmieras muzeju un piedaloties izlaušanās spēlē.

Gan mūsu skolēniem, gan Harsevinkelas ģimnāzijas jauniešiem interesants piedzīvojums bija Zinātnieku nakts Rīgā, un kur tad vēl pastaiga pa burvīgajām Vecrīgas ieliņām…

Devāmies ekskursijā uz Līgatni un Cēsīm. Līgatnes bunkuru apmeklējums visiem skolēniem radīja pārdomas par skarbo padomju laiku, bet aizrautīgais gida stāstījums Cēsu pilī nevienu neatstāja vienaldzīgu.

Vēl devām vācu draugiem iespēju pabūt Vaidavas keramikas ražotnē un apskatīt Sietiņiezi- lielāko balto smilšakmeņu atsegumu Latvijā un Baltijā.

Svētdiena bija ģimeņu diena. To vācu skolēni pavadīja tā, kā to izplānojušas ģimenes, kurās viņi dzīvoja – brauciens uz Tartu, Sajūtu takas apmeklējums Valmierā, florbols Cēsīs utt. Liels paldies ģimenēm par atsaucību, atbalstu un iesaistīšanos mūsu sadraudzības projekta realizēšanā!

Visiem kopā sirsnīgā gaisotnē pagāja atvadu pikniks Valmiermuižas zirgu stallī, kur no staļļa īpašnieces daudz uzzinājām par zirgiem, barojām tos ar burkāniem. Vācu skolēniem bija iespēja parādīt savas labās jāšanas prasmes.

Mūsu viesi ir priecīgi un apmierināti par Valmierā pavadīto laiku. Pēc diviem gadiem gaidīsim vācu draugus atkal, tad jau varēsim darboties renovētās, moderni iekārtotās skolas telpās. Bet pirms tam vēl mūsu brauciens uz Harsevinkelu nākamajā mācību gadā!

Everita Groševa

Intervija ar skolēnu pašpārvaldes prezidenti
2019. gada 8. oktobrī

Piedāvājam nelielu interviju ar nesen ievēlēto Valmieras Viestura vidusskolas prezidenti – 12.b klases

skolnieci Mariju Nikolu Jansoni.

- Kādas emocijas tevi pārņēma, kad saprati, ka esi kļuvusi par skolas prezidenti?

Protams, pirmais ir liela laime un tai pašā laikā arī gandarījuma sajūta, ka pēc tik ilga laika beidzot šķiet, ka darbs tiek savā ziņā novērtēts. Arī tāda kā atvieglojuma sajūta, ka tas viss ir beidzies.

- Kādas izmaiņas tu vēlētos ieviest skolas

dzīvē?

Vēlos risināt jautājumu par vērtēšanas sistēmu. Es arī vēlos dot vairāk iespēju skolēniem runāt, jo man šķiet, ka mūsu skolēni nekomunicē ne ar vadību, ne ar pašpārvaldi. Tātad atvērtāku un draudzīgāku vidi.

- Vai pirms vēlēšanām tev bija pārliecība, ka uzvarēsi?

Jo vairāk tuvojās vēlēšanas, jo mazāka man bija pārliecība. Sākumā man likās, ka šis varētu būt viegli, bet, jo tuvāk nāca vēlēšanas, jo mazāk kandidātu palika un es sapratu, ka man ir aizvien mazāka iespēja uzvarēt.

- Zinām to, ka tu aktīvi piedalies skolēnu pašpārvaldē, spēlē teātrī “Sprīdītis” un tagad vēl esi kļuvusi par skolas prezidenti. Kā tev šķiet vai tev visam pietiks laika?

Es domāju, ka jā, jo es saplānošu savu laiku tā, lai es varu atvēlēt vienlīdzīgi daudz laika visam. Protams pašpārvalde un mani prezidenta pienākumi tagad būs prioritāte, jo kā prezidentam man ir daudz vairāk atbildības.

- Kādu tu redzi skolu pēc 10 gadiem?

Es skolu redzu jaunā ēkā, kura joprojām ir saglabājusies kaut cik jauna un moderna. Es domāju, ka Viesturskolas vērtības nemainās, un joprojām cilvēkiem Viesturskola saistās ar māksliniecisko un atvērto skolu, kurā cilvēki ir tādi kā brīvdomātāji. Un es domāju, ka arī tad šis priekštats nebūs mainījies, jo mēs tiešām esam mākslinieciska skola un es nevēlos, lai pēc 10 gadiem tas mainītos.

- Ko tu novēlētu sev stājoties šajā amatā?

Es sev novēlu, lai šī gada laikā es tiešām spētu realizēt savas idejas, kā arī izveidot spēcīgu pašpārvaldi, kura spēs turpināt savu darbību arī nākamajā un nākamajos gados, kad es skolu absolvēšu.

- Un noslēgumā – kam tu vēlētos pateikties?

Es vēlos pateikties saviem klases biedriem, jo, ja viņi mani nemaz nebūtu izvirzījuši no klases, tad es nemaz nevarētu būt prezidents, pat ne kandidāts. Kā arī viņu atbalsts un sveikšana pēc ievēlēšanas. Protams, paldies arī visiem kuri par mani nobalsoja, jo tās astoņas balsis patiesībā nemaz nav liela starpība un šo astoņu balsu dēļ es varu būt šajā pozīcijā. Paldies jāsaka arī pašai sev par to, ka ir pietiekama drosme uzņemties kaut ko tādu.

Lepojamies!
2019. gada 7. oktobrī

Valsts prezidents Egils Levits piektdien Rīgas pilī Skolotāju dienas ietvaros sveica Starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībniekus un viņu skolotājus par izciliem sasniegumiem pasaules mērogā. Izcilnieku vidū arī mūsu skolas 12.b klases skolniece Izolde Bernadeta Ozoliņa un ekonomikas skolotāja Inta Grabe.

1h-V847-126796, 1h-V847-

Tikšanās ar rakstnieci
2019. gada 7. oktobrī

1. oktobrī Valmieras Viestura vidusskolas 2.a un 2.b klasēs viesojās bērnu rakstniece, stāstniece un ļoti radoša personība Inese Valtere. Ar aizraujošu un interesantu stāstu bērni izzināja garo grāmatas tapšanas ceļu, noskaidroja, kā tas ir – “garšīgi” rakstīt. Nodarbības beigās tapa bērnu un rakstnieces kopīgi veidots neparasts stāsts.

Tā bija varen jauka darbošanās! Paldies Jums, Inese! Ar lielu nepacietību gaidīsim nākamo grāmatu un vēl kādu skaistu tikšanos!

Otro klašu skolotājas
Santa Priede un Vineta Zariņa