Radošo darbu konkurss
2018. gada 27. novembrī

Zīmējumu teātris viesojas VVV
2018. gada 26. novembrī

Pateicoties iniciatīvai Latvijas skolas soma, 21.novembrī visas dienas garumā VVV 1.-6. klasēm bija iespēja iepazīties ar daudziem neredzētu skatuves žanru – zīmējumu teātri, ko izveidojis aktieris, improvizators un režisors Varis Klausītājs. Zīmējumu teātrim raksturīga unikāla teātra forma, kas apvieno zīmēšanu uz skatuves, mūziku, deju un aktierspēli. 1.-4.klases vēroja izrādi “Vilks”, bet 5. un 6. klases ļāvās improvizācijai izrādēs “Muzikālā darbnīca”, kur uz lielās zīmēšanas sienas tapa mākslinieces veidots zīmējums pēc jauniešu ierosinājumiem un idejām. Pēc izrādēm skolēni papildināja mākslinieku radītos zīmējumus, kas bērniem sagādāja īpašu prieku.

Zīmējumu teātra viesošanās laikā mācījāmies paskatīties pasaulē radoši un radīt arī paši!

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Gacka

Savu Laimes zemi meklējot…
2018. gada 22. novembrī

Par godu Latvijas simtgadei Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola sadarbībā ar Valmieras integrēto biblioteku sarīkoja vizuālās mākslas konkursu “Sprīdītis Latvijā”. Konkursā piedalījās audzēkņi no Valmieras pilsētas un apkārtējo novadu skolām. Savus darbus, starp 69 citiem dalībniekiem,  nebaidījās nodot žūrijas vērtēšanai arī mūsu skolas audzēknes.

Kā galvenais kritērijs tika norādīts tas, ka darbā jābūt ilustrētam A. Brigaderes tēlam Sprīdītis vēsturiskā vai laikmetīgā stilā kādā no Latvijas vietām. Vērā tika ņemta arī darba orģinalitāte, kompozīcija, kvalitāte.

Liels bija prieks, ka izstādes atklāšanā diplomus un  apbalvojumus, tieši nominācijā par Latvijas atpazīstamību,  saņēma mūsu 10.b klases audzēknes Kristīne Brisele, Anda Bišofa, Līva Annija Vītola, Emīlija Šķiltere. Paldies arī Dārtai Beātei Miķelsonei (10.b), Evelīnai Beizīterei(10.b) un Ketijai Laurai Bernātei (7.c).

Laureātus ar muzikālu priekšnesumu sveica mūsu teātra “Sprīdītis” 11.c klase. Darbi ir apskatāmi Valmieras integrētajā bibliotekā līdz 15. decembrim.

Vizuālās mākslas skolotāja -Īrisa Ozola

Valsts svētki Viesturskolā
2018. gada 21. novembrī

Jau novembra sākumā Valmieras Viestura vidusskolas un Valmieras 2.vidusskolas telpās virmoja svētku noskaņa, ko radīja telpu griestos piekarinātie putniņi, kurus ikviens Viesturietis bija aicināts izveidot akcijas “Veidosim svētkus kopā” ietvaros. Putniņi skolas gaiteņos simbolizēja mūs, skolēnus, kuri viegli un eleganti ielido Latvijas simtgadē, sagaidot un piedaloties valsts svētku pasākumos.

Svētku nedēļu sākumskolas skolēni iesāka, veidojot apsveikuma kartiņas Latvijas senioriem un sveicot viņus valsts svētkos. Kartiņas iepriecināja seniorus tuvās un tālās Latvijas vietās, īpašu prieku par saņemtajiem sveicieniem pauda Viestura vidusskolas pensionētie pedagogi.

8.novembrī ar Māras Cielēnas dzejas rindām 11.b klase ieskandināja patriotisko nedēļu Viesturskolā, iekļaujot šos skaistos vārdus savā dzejas uzvedumā “Novembris. Latvija. Klusām un skaļi ”. Dzejoļus, dziesmas un skaņdarbus klausījās 3.klašu skolēni.

11.novembrī pie Valmieras Viestura vidusskolas skolēni un vecāki izveidoja Lielvārdes jostas fragmentu, kas sveču liesmiņās mirdzēja 12 metru garumā. Katra gaismiņa simbolizēja ikvienu no mums. Vienojoties kopīgās dziesmās, dzerot siltu tēju un iededzot svecītes, pieminējām tos, kuri ir cīnījušies par Latvijas neatkarību.

15.novembrī, sadarbojoties ar sākumskolas vecāku domi, skolēni tikās ar bijušo skolas direktoru Ivaru Briedi un skolotāju Āriju Kārkliņu stāstos par Latviju.

16.novembrī Valmieras Viestura vidusskolas skolēni apmeklēja valsts svētku koncertu “Rakstā ritu..” par godu Latvijas proklamēšanas 100.gadadienai. Uzvedumā piedalījās 10.c klases skolēni, viņi skatītājus aicināja izstaigāt Latvijas vēstures līkločus. Dziedot “Saule, Pērkons, Daugava” kopā ar vidusskolas kori, māksliniekiem pievienojās etnomūzikas grupas “Tautumeitas” dziedātājas. Koncerts turpinājās ar “Tautumeitu” uzstāšanos, klausījāmies tautasdziesmas dažādos ritmos, kas rosināja skolēnus izprast Latvijas kultūras vērtības un tās daudzveidīgās izpausmes. Pēc valsts svētku koncerta etnomūzikas grupa “Tautumeitas” tikās ar teatra klašu skolēniem, lai paziļinātāk iepazītos ar tautasdziesmas vēsturi un tās sasaisti ar mūsdienām.

Paldies iniciatīvai “Latvijas skolas soma” par iespēju Viesturiešiem sagaidīt Latvijas simtgadi īpaši krāšņi! Paldies visiem iesaistītajiem par svētku sajūtas radīšanu!

Elizabete Ločmele 12.b klase

Igauņu draugu sveiciens mūsu valsts simtgadē
2018. gada 18. novembrī