Skolas matemātikas olimpiādes uzvarētāji
2013. gada 4. februārī

2013. gada 17. janvārī  skolas matemātikas olimpiādē

9.-12. klašu skolēniem  piedalījās 32 skolēni.

1. vieta

Eduards Fjodorovs -9.a klase

Rūdolfs Vētra -10.b klase

Rūta Alīde Voitkāne -11.b klase

Sindija Virse - 12.b klase.

2. vieta

Kristīne Višņevska – 9.a klase

Adele Jākobsone -10.b klase

Rūta Kalniņa – 11.b klase

Lāsma Kokenberga – 12. c klase

3. vieta

Unda Ķipure – 9.a klase

Artūrs Zandbergs – 10.b klase

Laura Zandere - 12.b klase.

Atzinība

Dita Miķelsone – 10.a klase

Apsveicam Valmieras pilsētas un starpnovadu matemātikas olimpiādes uzvarētājus!

2. vieta  Eduardam Fjodorovam ( 9.a klase) un Rūdolfam Vētram( 10.b klase).

Atzinība  Tomam Bušmanim ( 9.a klase),Adelei Jākobsonei (10. b klase), Sindijai Virsei (12.b klase).

Matemātikas skolotāju metodiskā komisija.

Ramona – skolotāja no Vācijas - Viesturskolā
2013. gada 31. janvārī

“Comenius” projekta ietvaros no mācību gada sākuma līdz 1. februārim Viesturskolā strādāja jauna,  simpātiska skolotāja - praktikante no Vācijas Ramona Domanits. Viņas dzimtā puse ir Nirnberga, kur viņa  5 gadus  studējusi augstskolā, bet tikai pēc diviem gadiem referendiāta (prakses skolā) un vēl viena valsts eksāmena Ramona būs diplomēta fizikas un matemātikas skolotāja.

Pie mums viņa atbrauca, lai gūtu pieredzi, iepazītu mūs, kā arī stāstītu par savu zemi. Viesturskolā viņu sagaidīja un ar lielu atsaucību uzņēma skolas direktore Mudīte Grava un direktores vietniece mācību darbā Ilga Verovkina. Ramona, sadarbojoties ar matemātikas skolotājām Ivetu Segliņu, Andu Rebinku, vadīja  matemātikas stundas dažās klasēs. Tāpat sadarbība bija ar fizikas skolotājiem Zigitu Balodi un Uldi Ābeltiņu,  mācot fiziku. 10., 11. un 12. klašu  skolēni, kuri vācu valodu mācās kā otro svešvalodu, dažās stundās varēja sarunāties ar skolotāju - praktikanti viņas dzimtajā  vācu valodā. Piektās klases skolēniem arī bija iespēja dzirdēt, kā Ramona runā vāciski, pašiem pateikt, saprast un pierakstīt savus pirmos vārdiņus vācu valodā.

Līdz ar Ramonas ierašanos nelielai skolotāju grupiņai bija iespēja uzlabot savas vācu valodas zināšanas, kā arī citiem sākt šo valodu apgūt  no pašiem pamatiem. Ramona ne tikai mācīja skolēnus un skolotājus, bet arī pati centās mācīties latviešu valodu. Valodas pamati šajos mēnešos  veiksmīgi apgūti.

Laiks  nemanot ir pagājis, un pirmdien Ramona dosies atpakaļ uz Vāciju, lai meklētu  jaunus izaicinājumus un turpinātu izglītoties. Droši vien mums, vācu valodas skolotājiem, tagad ikdienā pietrūks starpbrīžu sarunas ar viņu vācu valodā, bet  citiem kolēģiem un skolēniem viņas smaids, atsaucība.  Pavisam droši varam teikt, ka pavadītais laiks kopā ar Ramonu mūs visus ir bagātinājis.

Paldies Ramonai par viņas drosmi braukt uz Latviju un būt kopā ar mums šos interesantos 6 mēnešus!

Everita Groševa,

vācu valodas skolotāja

Viesturieši palīdz Artim
2013. gada 31. janvārī

20. janvārī Valmieras Viestura vidusskolā norisinājās labdarības koncerts, kurā savāktos līdzekļus ziedojām mūsu skolas absolventam BMX braucējam Artim Žentiņam. Koncertā uzstājās skolas pašdarbības kolektīvi, sniedzot sirsnīgu koncertu, priecējot Arti, skolotājus un savus skolasbiedrus. Labdarības nedēļas ietvaros jau decembrī notika Labdarības tirdziņš, kurā skolēni tirgoja pašu sagādātās mantas, palīdzot savākt līdzekļus Artim nepieciešamajām operācijām.

Artis, pēc vairākiem gadiem atgriežoties skolā, priecājās par skolēnu talantīgajiem priekšnesumiem un sacīja lielu paldies par atbalstu. Kā īpašu pateicību Artis viesturiešiem dāvināja foto no savas nometnes, kurā aktīvi piedalās arī mūsu skolas skolēni.

Artis, lai gan vēl ir pavisam jauns, ir sapratis, ka nopietnas problēmas ir jebkuras dzīves neatņemama sastāvdaļa. To risināšana padara cilvēku spēcīgāku un  veido  dzīvi pilnīgāku. Ja problēmas ir grūti atrisināt vienam, tad ir jālūdz palīdzība.

Artim priekšā vēl daudzas nopietnas operācijas, taču mēs, viesturieši, un arī Artis ceram un ticam, ka viss būs labi. Viesturieši vienmēr ir izpalīdzīgi un priecīgi palīdzēt citiem grūtās un sarežģītās situācijās.

Karlīna Latsone, Jānis Bērziņš

skolas pašpārvaldē

Viesturieši Latvijas Jaunatnes čempionātā dambretē un Skolēnu sporta spēlēs
2013. gada 29. janvārī

Viesturskolas jaunāko klašu skolēni, kuri trenējas Jaunatnes centra “ Vinda” prāta spēļu programmā, piedalījās Latvijas Jaunatnes čempionātā dambretē, kur individuālajā vērtējumā turēja līdzi pārējiem un izcīnīja vietas turnīra vidusdaļā. Saskaitot individuāli iegūtos punktus, komandām tika noteikts vērtējums Skolēnu sporta spēlēs.

U13 grupā Roberts Birzgalis un Elvis Trauliņš, startējot VJC “ Vinda” komandā kopā ar Pārgaujas sākumskolas meitenēm, ieguva 4.vietu valstī. Viesturskolas komanda – Amanda Dārta Kakse un Kārlis Kristiāns Liepiņš, kolēģu slimības dēļ startējot nepilnā komandā, ieguva 20.vietu.

U10 grupā, startējot bez vienas meitenes, Anna Meldera, Dāvids Daniels Liepiņš, Sandijs Šmits un Ralfs Rafaers Lapinskis ieguva 22.vietu.

Nākošās sacensības – Valmieras Skolēnu sporta spēles dambretē notiks 06.02.2013. valmieras Viestura vidusskolā.

Treniņos aicinām gudrās meitenes pilnveidot sevi prāta spēlēs.

Vairāk info www.prataspeles.1w.lv .

Skolotājs Uldis Ābeltiņš

Sveicam skolas latviešu valodas un literatūras olimpiādes uzvarētājus
2013. gada 25. janvārī

1. vieta Madara Kājiņa 11.b kl.

Karīna Klaģiša 11.b kl.

Laila Signe Trezūna 12.b kl.

2. vieta Signe Sēne 11.a kl.

Aija Mežule 12.c kl.

3. vieta Salvis Čereškevičs 11.b kl.

Rūta Kalniņa 11.b kl.

Linda Caunīte 12.a kl.

Atzinība Ilga Vālodze Ābele 11.a kl., Elīna Grāvīte 11.b kl., Elīna Mīļā 12.c kl., Jūlija Monako 12.c kl., Sindija Virse 12.b kl.

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem!

Latviešu valodas skolotāju met. kom.