VVV skolēni prāta spēļu sacensībās
2013. gada 7. janvārī

VVV audzēkņi, kas trenējas prāta spēlēs brīvlaikā piedalījās VJC Vinda organizētās domāšanu rosinošās sacensībās.

64 lauciņu dambretē uz atdošanu:

1.v. Kārlim Kristiānam Liepiņam,
2.v. Robertam Birzgalim,
4.v. Dāvidam Danielam Liepiņam,
6.v. Markusam Kristapam Birzgalim.

Stūrīšu spēlē:
1.-4.vietu dalīja Roberts Birzgalis,
5.v. Kārlim Kristiānam Liepiņam,
7.v. Dāvidam Danielam Liepiņam.

Sacensībās prātu trenēja arī Elvis Trauliņš, Annija Marta Meldere, Marks Kristofers Birzgalis, Sandijs Šmits.

Uldis Ābeltiņš

Skauti Valmierā ienes „Miera gaismu no Betlēmes”
2013. gada 7. janvārī

20.decembrī Valmieras pilsētas pašvaldībā viesojās Latvijas Skautu un Gaidu Centrālās organizācijas Valmieras 4.skautu vienība, lai pilsētas mēram Inesim Boķim pasniegtu aizdegtu svecīti, kas simbolizē Miera gaismu no Betlēmes.

„Miera gaisma no Betlēmes” decembrī ceļo cauri visai Eiropai. Skauti un gaidas uz valstu robežām viens otram nodod simbolisku „miera gaismu” ar svecītes liesmiņām. Jau astoto gadu šī tradīcija tiek piekopta arī Latvijā. Miera gaisma 18.decembrī skautu organizācijas pārstāvji saņēma no Lietuvas skautiem un vairākas dienas tā ceļo pa Latviju no vienas vienības pie otras. Valmieras 4.skautu vienība miera gaismu šodien jau ienesuši pansionātā „Valmiera”, Radio Skonto Vidzeme, laikraksta „Liesma” redakcijā un citur.

Latvijas skauti un gaidas, kopā ar 41 miljonu līdzīgi domājošo visā pasaulē, pievienojas skautisma dibinātāja Roberta Bēden – Paula teiktajam: „Miers nevar būt pilnīgs, kamēr miera ideja nav cilvēku prātos un viņu gribā.”

Akciju „Miera gaisma no Betlēmes” 1986. gadā aizsāka Austrijas radio ziņu aģentūra, un tā bija daļa no labdarības pasākuma bērniem invalīdiem un sociāli nenodrošinātajiem cilvēkiem. Akcijas mērķis ir nodot Draudzības un Miera vēstījumu pēc iespējas plašākam cilvēku lokam un mudināt ikvienu, īpaši skautus un gaidas, radīt un veicināt mieru apkārtējā sabiedrībā. Miera gaisma tiek iedegta neilgi pirms Ziemassvētkiem Jēzus Kristus dzimšanas vietā Betlēmē, pēc tam skauti un gaidas uguntiņas nogādā Eiropas valstīs. Svecīšu liesmiņas tiek aiznestas uz baznīcām, sociālās aprūpes centriem un bērnu iestādēm, pašvaldībām, kā arī pie skautu un gaidu atbalstītājiem.

Laura Rence,Valmieras pilsētas pašvaldībā

Foto autors: Valmieras pilsētas pašvaldība

Domino čempionāts
2012. gada 14. decembrī

Decembra vidū treniņu laikā Valmieras Viestura vidusskolas Prāta spēļu programmas dalībniekiem tika organizēts VJC Vinda čempionāts domino.

Čempionātā startēja 18 dalībnieki un par uzvarētājiem kļuva:

zelta medaļa Elvim Trauliņam,

sudraba medaļa Robertam Birzgalim,

bronzas medaļa Markam Kristoferam Birzgalim.

Atsevišķi apskatoties vietu sadalījumu:

1.-2 .klašu skolēniem - 1.v. Marks Kristofers Birzgalis, 2.v.Ralfs Kalniņš, 3.v. Markuss Kristaps Birzgalis, 4.v. Dāvids Daniels Liepiņš, 5.v. Annija Meldere, 6.v. Artūrs Teteris.

4.-5. klašu skolēniem - 1.v. Elvis Trauliņš, 2.v. Roberts Birzgalis, 3.v. Aivis Šāblis, 4.v. Krišs Briedis, 5.v.Rūdolfs Brīkšis, 6.v. Alens Prenclavs.

Uldis Ābeltiņš

Sveicam skolas izteiksmīgās runas konkursa uzvarētājus
2012. gada 12. decembrī

1. vieta

Alise Beatrise Bugakova 6.c kl.
Simona Šmite
Ilga Vālodze Ābele
Agnese Tauriņa 11.a kl.

2. vieta

Evelīna Niedrīte 6.c kl.
Gita Inga Aizupiete 7.c kl.
Anna Paula Gruzdiņa

3. vieta

Lāsma Šēnberga 5.c kl.
Loreta Priedīte Šperliņa
Niks Cipruss
Signe Sēne
Rita Eglīte
12.b kl.

Atzinība Jānis Trēziņš 5.b kl., Marika Berkolde 5.c kl., Linards Mūsiņš 10.a kl., Dinārs Sārs 11.b kl.

Atzinība par sava oriģināldarba izpildījumu Lāsmai Kokenbergai 12.c kl., Robertam Pūpolam 12.a kl.

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem

un literatūras skolotājiem!

Latviešu valodas skolotāju met. kom.

5. – 9. klašu latviešu valodas olimpiādes rezultāti 2012.gada 5.- 6. decembrī
2012. gada 12. decembrī

1. vieta Izolde Bernedeta Ozoliņa 5.a kl.
Elizabete Ločmele
Elza Grīva
Krišjānis Pundurs
Linda Ingeborga Kronberga
Toms Bušmanis
2. vieta

Katrīna Singaite 5.a kl.
Ance Alise Ragēvičiusa 6.a kl.
Anna Kristīne Briede
Una Pleša
8.b kl.
Unda Ķipure

3. vieta

Agnese Štālmane 5.b kl.
Madara Krišjāne
Sandija Vasiļjeva
6.b kl.
Danute Sēne
7.b kl.
Ričards Kronbergs
Toms Teteris
9.b kl.

Atzinība  Una Berga 5.a kl., Patrīcija Ance Eberharde 5.c kl., Sindija Puriņa 7.c kl., Ieva Liepiņa 7.b kl., Zane Tiliņa 8.b kl., Monika Oļeha 8.a kl., Sanda Unāme 9.b kl.

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem!

Paldies skolotājām A. Upītei, A. Žagariņai , I. Ugainei, M. Tiltiņai,

L. Lapsiņai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.