2. c klase piedalās projektā „Mammadaba”
2014. gada 12. aprīlī

Mēs, Valmieras Viestura vidusskolas 2. c klases skolēni, vecāki un skolotāja Ilze Miglava, piedalījāmies „Mammadaba” projektā, ko organizē AS „Latvijas valsts meži”. Devāmies talkā sakopt nelielu meža teritoriju, un tur bija iespēja uzlikt jaunus putnu būrīšus. Projektā piedalāmies pirmo gadu un esam ļoti apmierināti, ka lietderīgo varējām apvienot ar patīkamo – aktīvu atpūtu mežā. Pēc talkas mežā devāmies uz kopīgu pikniku.

G. Rumpe ,Kristiāna mamma: „Lai arī rīts bija uzausis drūms un pelēks, visi bijām darba spara pilni, nodrošinājušies ar gumijas zābakiem un darba cimdiem,  lai dotos sakopt Latvijas zaļo rotu.Talkas laikā tika ne vien savākti mežā atstātie atkritumi, bet arī uzlikti jauni būrīši putniem. Bērni ļoti labi strādāja un ar azartu centās piepildīt maisus ar atkritumiem. Pēc čakli padarītā darba, mēs cienājāmies ar gardu, siltu zupu un ar pašu ceptām desiņām uz ugunskura. Lai arī svaigais gaiss un talka bija radījusi patīkamu nogurumu, bērni kopā ar skolotāju iesaistījās dažādās aktivitātēs.”
G. Teteris, Artūra tētis: Talka bija labi organizēta. Ļoti patika, ka mežniecības darbinieki bija kārtīgi gatavojušies talkai. Šādi pasākumi ir nepieciešami katru pavasari. Ļoti ceru, ka bērni nākotnē nepiesārņos dabu, bet saudzēs un rūpēsies par to. Prieks, ka kopā ar bērniem uzstādījām putnu būrīšus.

I. Mieze, Dainara mamma: „ Prieks par kopīgiem pasākumiem. Paldies arī par iespēju būt kopā ar bērnu ārpusskolas aktivitātēs! Pasākums bija labi noorganizēts. Radās pārliecība, ka arī „Latvijas valsts meži” bija apmierināti ar visu kopīgi paveikto.” Savukārt Aivara mamma un tētis uzskata, ka pasākums bija ļoti jauks un labprāt vēl  kādreiz tādā piedalītos.

I. Miglava, 2.c klases skolotāja: „Lai gan laika apstākļi neliecināja par to, ka diena būs bez nokrišņiem, tas mūs neatturēja no ieplānotā darba. Mūsu darbības mērķis bija veidot darba tikumu, izzināt dabas norises, lietderīgi kopā pavadīt laiku ārpus skolas. Mācījāmies ierīkot būrīšus putniem, kā arī pievērsām uzmanību tam, lai ikviens rūpētos par dabu, nepiesārņotu to. Bērni bija nepatīkami pārsteigti par to, ko tik cilvēki neatstāj mežā. Savācām trīs lielas piekabes ar atkritumiem. Lielu paldies vēlamies teikt AS „Latvijas valsts meži” par šādu iespēju piedalīties talkā un ļoti jauki noorganizētu pasākumu pēc talkas.”

Skolēni atzīst, ka šī diena bija ļoti jauka. Patika tas, ka varēja pavadīt laiku ārpus klases kopīgā darbā un uzzināt daudz jauna par dabu. Visiem patika pikniks pie ugunskura, kad varēja cept desiņas, ēst siltu zupiņu un piedalīties sporta aktivitātēs kopā ar skolotāju.

Valmieras pilsētas un novadu mācību olimpiādē mājturības un tehnoloģiju priekšmetā
2014. gada 10. aprīlī

Š. g. 8.aprīlī mūsu skolā norisinājās Valmieras pilsētas un novadu mācību olimpiāde mājturības un tehnoloģiju priekšmetā 6.kl. zēniem. 25 dalībnieku konkurencē divas 2. vietas ar vienādu punktu skaitu izcīnīja  ROBERTS CIPRUSS no 6.b klases un EMĪLS SEMJONOVS no 6.c klases. Sveicam uzvarētājus!

MT skolotājs  G. Verovkins

Viesturietis un Viesturiete 2014
2014. gada 10. aprīlī

Viesturietis un Viesturiete 2014

Mārtiņš Grava   un   Sarmīte Maļiņina

Čempionāts 100 lauciņu dambretē Ogrē
2014. gada 7. aprīlī

Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņi VJC Vinda komandas sastāvā 05.04.2014. Ogrē piedalījās Latvijas komandu čempionātā 100 lauciņu dambretē.

U10 grupā Marka Kristofera Birzgaļa, Denisa Rauženberga un Annijas Debeļskas komanda izcīnīja 4.vietu, un Dāvida Daniela Liepiņa, Dāvja Kristiāna Pladara un Beātes Bittes komanda dalīja 5.-10.vietu.
U13 grupā Roberta Birzgaļa, Raivo Būmaņa komanda izcīnīja 6.vietu un  Rūtas Marijas Āboliņas komandai 14.vieta.

Informācija arī www.prataspeles.1w.lv .

3. – 4. klašu konkursā „Esi sveicināts Ekoskolā!”
2014. gada 2. aprīlī

26.martā skolas zālē notika 3.-4. klašu konkurss „Esi sveicināts Ekoskolā!”. Uzdevumus par tēmu „Ūdens” projektu nedēļā bija sagatavojušas  11. a klases skolnieces Anete, Lāsma un Sabīne.

Dalībnieki bija uzmanīgi klausījušies sagatavoto prezentāciju, tāpēc ievietot pareizos procentus sagatavotajā darba lapā nebija grūts uzdevums. „Laimes ratu” griežot, mazliet bija nepieciešama arī veiksme, jo jautājumi bija gan ļoti viegli, gan sarežģīti. Jautrus mirkļus sagādāja pēdējais uzdevums, jo, uzdodot tikai 5 jautājumus, bija jāatmin dārgumu lādē noslēptie priekšmeti.

Sīvā konkurencē šoreiz vislabāk veicās 4.a klasei, bet pārējo komandu rezultāti bija cieši blakus. Nopelnītie punkti pārvērtās saldās karamelēs. Galvenais ieguvums - tika pārbaudīti spēki un uzzināts kaut kas jauns.

Bibliotekāre Laima Drande