Sveicam!

Sociālo zinību MA

Viesturieši skatuves runas konkursā
2018. gada 15. martā

7.martā Kocēnu kultūras namā sabrauca skolēni no Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Nauksēnu un Rujienas izglītības iestādēm, lai uzstātos paši un baudītu citu priekšnesumus. Katrs dalībnieks bija sagatavojis vienu dzejas un vienu prozas darbu. Diena izvērtās interesanta un emocionāla. Veiksmīgi startēja arī mūsu viesturieši – Melānija Ruska (2.b), Kerija Mugina (3.c), Annija Bauģe (4.a), Valters Kārlis Purmalis (4.c), Rūdolfs Segliņš (5.a), Alise Laura Kjaspere (7.a), Kaspars Rozītis (10.c), Anna Matule (11.c). Paldies dalībniekiem!

Šoreiz augstākie sasniegumi Kerijai Muginai, Alisei Laurai Kjasperei un Annai Matulei! Šie trīs viesturieši aizstāvēs skolas godu arī nākamajā kārtā - Vidzemes kultūrvēsturiskā novada skatuves runas konkursā. Lai veicas!

Aizsardzības ministrijas lekcija Viesturskolā
2018. gada 15. martā

6.martā Valmieras Viestura vidusskolā viesojās Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji. Viesi runāja par Nacionālo bruņoto spēku nozīmi, to iedalījumu un par to, cik nozīmīgs darbs ir Aizsardzības ministrijai un kādi ir tās pienākumi.

Pēc prezentācijas bija saruna ar trīs NATO pārstāvjiem, kuri šobrīd uzturas Latvijā.  Skolā viesojās Kanādas pārstāvis, ASV pārstāvis un Slovēnijas pārstāvis. Karavīri pastāstīja par savu darbu un sajūtām Latvijā. Sabiedroto spēki ikdienā piedalās kopīgās starptautiskās un vietējās militārajās mācībās kopā ar Latvijas bruņotajiem spēkiem, kopīgi mācoties viens no otra un pilnveidojot prasmes. Vidusskolēniem bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus karavīriem. Viņi labprāt atbildēja, sakot, ka Latvija ir ļoti skaista zeme ar tradīcijām bagātu kultūru un lieliskiem cilvēkiem. Lai gan viņi ilgojas pēc savas ģimenes un mājām, uzturēšanās laiku Latvijā viņi ļoti izbaudot un labprāt apskatot jaunas vietas, un nogaršojot jaunus ēdienus.
Paldies Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijai par iespēju piedalīties lekcijā “Kā mēs sargājam Latviju?”, uzzināt vairāk par Nacionālo bruņoto spēku ikdienu, to uzdevumiem, kā arī satikt sabiedroto spēku pārstāvjus.

Elizabete Ločmele, 11.b klase

Intereši izglītības kolektīvu koncerts
2018. gada 12. martā

“Vasaras rītu
Laimiņa staigā,
Pār lauku sijā
Dimanta rasu.

Kurš cauri skatās
Sietiņa acīm,
Redz visu pasauli
Dimantos mirdzam.”
                         (Rainis)

Mēs redzējām pasauli dimantos mirdzam ceturtdien, 8.martā, Valmieras Viestura vidusskolas interešu izglītības pulciņu koncertā “Mūsu zeme dimantos mirdz”, kurā atklājām to, ka Latvijas lielākā bagātība jeb dimanti ir latviešu tauta ar saviem talantiem, sasniegumiem un spējām. Mūsu dimanti mirdzēja dziesmās, dejās un dažādos krāšņos priekšnesumos.

Koncertā piedalījās tautas deju kolektīvs “Viesturietis”, kori, vokāli instrumentālie ansambļi, tautas teātris “Sprīdītis” un mūsdienu deju grupa “Minerva”.
Koncerta izskaņā emocionāli skanēja koncerta vadītāja uzruna skatītājiem un dalībniekiem:”Tu esi Dimants. Tu esi Latvijas dimants. Tevi nevar saliekt, nevar mīcīt… Tevi nevar salauzt kā grafītu! Jā, dimantu veido tā pati viela, kas grafītu, bet tu neesi grafīts, kas viegli lūst un visu krāso melnu. Atceries, ka Tu esi dimants. Dimants, caur kuru gaisma laistās visās varavīksnes krāsās. Gaisma Latvijai!”
Paldies pulciņu vadītājiem, koncerta dalībniekiem un visiem, kas palīdzēja un atbalstīja koncerta tapšanu un tā norisi!

Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu pašpārvaldes prezidente
Elizabete Ločmele

Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Darba svētki Viesturskolā
2018. gada 9. martā

Labs skolotājs nestrādā atalgojuma dēļ, bet tāpēc, ka viņam patiesi patīk darīt savu darbu un viņam tas ir vajadzīgs. Labs skolotājs nevar iedomāties sevi darām ko citu.

Šodien skolā svinam darba svētkus un sveicam skolotājas un skolas darbinieces:

Līviju Kraukli, Aiju Bērziņu, Inetu Lancmani, Gunu Gaili, Ilviju Aizupieti, Laimu Drandi, Aigu Gartmani, Zani Bērziņu, Gintu Līrmani, Ilzi Krasocku, Māru Liepiņu, Anželu Jurāni-Brēmani, Birutu Stori, Silviju Fadejevu, Sarmīti Alliku, Vinetu Šmiti.

Paldies jums, ka jūs mums esat!