Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Viesturieši konkursā „Spēks ir tīrā jūrā”
2014. gada 13. februārī

                    Pasaules Dabas fonda konkursā „Spēks ir tīrā jūrā” iesaistījusies mūsu skolas 11.b klase. Ir izveidota 5 jauniešu darba grupa: Zanda Grīnberga, Karlīna Latsone, Rebeka Šķērstiņa, Mārtiņš Pūcītis, Gints Vasiļjevs un viņu skolotājas Gita Krūkle un Ilga Verovkina. Konkurss norisinās laikā no 2013. g. novembra līdz 2014. g. 28.martam.

           Skolēniem rūp Baltijas jūra un tās nākotne, tieši tāpēc viņi piedalās konkursā. No 11 piedāvātajām tika izlozēta tēma „Piekrastu pašvaldības”. Mūsu darba grupai ir uzdevums ir izpētīt pašvaldību darbības ietekmi uz Baltijas jūru un to lomu jūras aizsardzībā. Līdzdalība konkursā deva iespēju iepazīt Latvijas piekrastes pašvaldības.

               Konkursa dalībnieku pirmais brauciens bija 21. janvārī, kad viņi devās uz Salacgrīvas un Carnikavas pašvaldībām. Salacgrīvā bija iespēja uzklausīt  priekšsēdētāja vietnieku attīstības jautājumos J. Cīruli un saņemt viņa atbildes uz skolēnu jautājumiem. Carnikavā saruna ar attīstības un plānošanas daļas vadītāju E. Pudzi notika jaukā vietā - Carnikavas novadpētniecības centrā, kur viesus uzņēma saimniece E. Pētersone. Arī pašvaldības darbinieki bija ļoti atsaucīgi un ieinteresēti par projektu.

              5., 6. februārī notika brauciens uz Kurzemi. Pāvilostā viesturiešus sagaidīja pašvaldības projektu koordinatore V. Ģēģere , kura iepazīstināja ar Pāvilostu. Bija iespēja vērot atklāto  jūru, apskatīt muzeju un pelēko kāpu. Nākamais pieturas punkts - Ventspils. Ventspils domē notika tikšanās ar vides uzraudzības nodaļas vadītāju I. Zīlnieci. Nevalstiskās organizācijas pārstāvis I. Blūms aizveda viesus līdz jūrai, parādīja zilā māla atradnes vietas un krasta eroziju. Vakarā notika iepazīšanās ar Ventspils jauniešu centru. Nākamajā rītā  - iepazīšanās ar Ventspils 1. pamatskolu. Tā ir  Ekoskola, kas šogad pirmoreiz saņēma Zaļo karogu. Pēc tam notika Ventspils Brīvostas apmeklējums.

                   Pēdējais galapunkts - Kolka, kur uz skolēnu jautājumiem atbildēja Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs A. Pinkēns. Tika iepazīta Kolka – lībiešu zeme - , arī tas, kā ziemā izskatās Kolkas rags un vieta, kur satiekas atklātā jūra ar līci. „Šajā braucienā piedzīvojām lieliskas emocijas, ieguvām daudz informācijas un, pats galvenais, daudz laika pavadījām pie jūras,” tā par konkursa aktivitātēm saka tā dalībnieki.

Tikšanās ar Vidzemes reģiona sociālajiem pedagogiem
2014. gada 10. februārī

    Š. g. 7. februārī Valmieras Viestura vidusskolā notika Latvijas Sociālo pedagogu federācijas (LSPF) Vidzemes Reģionālās pārstāvniecības biedru kopsapulce. Ikgadējās tikšanās laikā sociālie pedagogi pulcējās, lai pārrunātu aktuālākās problēmas sociālā pedagoga profesijā, kā arī diskutētu par būtiskākajiem jautājumiem sociālpedagoģiskajā praksē. 

     LSPF Padomes priekšsēdētāja 1.vietniece Iveta Vāvere klātesošos iepazīstināja ar organizācijas 2011.- 2013. gadā paveikto un iesāktajiem darbiem. Tuvojoties LSPF 4. kongresam 28. martā Rīgā, Reģionālās pārstāvniecības biedri pārrunāja organizatoriskos jautājumus un veicamos uzdevumus, lai pasākumā iegūtais noderētu turpmākajā sociālpedagoģiskā darba praksē.

      Tikšanās darba kārtībā iekļauts arī sociālo pedagogu izglītojoši metodiskais darbs, kas cieši saistīts ar ikdienas darba praksi. LSPF Padomes locekle LSPF Vidzemes Reģionālās pārstāvniecības koordinatore Valmieras Viestura vidusskolas sociālā pedagoģe Iveta Upīte iepazīstināja ar bērnu uzvedības traucējumu veidiem, to iespējamiem cēloņiem, kā arī risinājuma iespēju apzināšanu, balstoties uz dažādu autoru pieejām un koncepcijām par uzvedības fenomenu. Izplatītākie bērnu uzvedības traucējumi arī atklāj tipiskākās iezīmes bērnam, kurš ir šajā riska grupā. LSPF Padomes priekšsēdētāja 1.vietniece Iveta Vāvere un LSPF Padomes priekšsēdētāja 2.vietniece Irina Dmitrieva dalījās ar sociālpedagoģiskajām metodēm vecāku izglītošanā (interaktīvas metodes).Sociālo pedagogu kopsapulcē piedalījās Bērnu tiesību aizsardzības departamenta vecākā inspektore Agnese Valdēna.

    Kopsapulces dalībniekiem bija iespēja, labvēlīgā, draudzīgā atmosfērā satikties, savstarpējās sarunās ar kolēģiem apmainīties un bagātināties pieredzē. Arī  iepazīties ar jaunākajiem metodiskiem materiāliem, ko varēs izmantot savā darbā. Bija iespēja saņemt atbildes uz darbā nozīmīgajiem jautājumiem. Noslēgumā sociālie pedagogi saņēma apliecinājumus par dalību kopsapulcē. Sociālie pedagogi atzīst, ka kvalitatīvu pakalpojumu nodrošināšanai ir ļoti nepieciešamas supervīzijas un semināri Vidzemes reģionā, jo vēl ir daudz kopīgi risināmu problēmu.

    Paldies VVV audzināšanas un ārpusstundu darba organizatorei Gitai Krūklei, skolotājai Ilvijai Aizupietei, 5.b klases skolniecei Katrīnai Rokenai un 12.b klases audzēknim Robinam Jānim Lellim par sagatavoto sveicienu kopsapulces dalībniekiem!

LSPF Padomes locekle

 LSPF Vidzemes Reģionālās pārstāvniecības

koordinatore Iveta Upīte,

Valmieras Viestura vidusskolas sociālā pedagoģe

4. c klase viesojas Vidzemes Olimpiskajā centrā
2014. gada 6. februārī

 

   Mēs, 4.c klase, piedalījāmies akcijā „Sasildi savu koku!”. Pēc vērienīgā noslēguma pasākuma bija pagājis kāds laiks, kad pienāca ziņa, ka tieši mēs esam starp tiem diviem laimīgajiem, kas ir ieguvuši skaistākā un interesantākā koka titulu. Otriem uzvarētājiem balvā bija pastaiga pa Sajūtu taku ar sniega kurpēm, bet mums tā bija ekskursija, lai iepazītu Vidzemes Olimpisko centru, un stundu ilga slidošana VOC ledus hallē vieniem pašiem mūzikas pavadījumā. Bijām patiešām pārsteigti un priecīgi par to, ka no daudz ļoti skaisti apdarinātiem kokiem izvēlējās tieši mūsu koku.

    Pirmdien, 20. janvārī, devāmies uz Vidzemes Olimpisko centru, lai saņemtu savu balvu. Mūs laipni sagaidīja, tad parādīja visas telpas, sākot ar Universālo zāli un beidzot ar ledus halli. Uzzinājām, ka Universālā zāle ir sadalīta 3 daļās – florbolam, basketbolam un futbolam un ka visu daļu grīdas segums kopumā ir veidots no 10 000 Kanādas kļavu koku dēlīšiem. Vēl bijām arī ledus hallē, kur uzzinājām, ka slidotavai pašā apakšā ir saldētavas, tad betons, balta krāsa, hokeja laukumiem paredzētās svītras un tikai tad ledus. Uzzinājām, ka ledus halles tribīnēs var sasēsties 500 cilvēki. Tad vēl mums bija retā iespēja pašiem ar savām acīm aplūkot ledus mašīnu, kas gādā, lai ledus hallē vienmēr būtu līdzens ledus. Nu, protams, mums parādīja arī hokeja komandas „Ledus gladiatori” iegūtos kausus. Pēc vērienīgo kausu apskates gājām uz konferenču zāli, kur mums izstāstīja vairāk par Olimpiskajām spēlēm. Redzējām un paši savām rokām aptaustījām arī pagājušā gada olimpisko lāpu no Londonas Olimpiskajām spēlēm. Bijām pārsteigti par to, cik šī lāpa bija smaga.

    Ekskursiju vadīja bijusī latviešu vieglatlēte, soļotāja Jolanta Dukure. Tās beigās viņa mums parādīja kādi mēs izskatīsimies, ja daudz sēdēsim pie datora. Šis attēls mums visiem patiešām lika aizdomāties par to, cik slikti tomēr ir visu dienu sēdēt pie datora. Tad jau sekoja ekskursijas pati patīkamākā daļa – slidošana vieniem pašiem lielajā ledus hallē. Kad šī mums atvēlētā stunda beidzās, visi devāmies mājās ar prieku un gandarījumu par šo skaisto ekskursiju.

4. c klase

Svētki Bērnu un jauniešu žūrijas čaklajiem lasītājiem
2014. gada 6. februārī

      Lasīšanas veicināšana programma "Bērnu un jauniešu žūrija" ir izstrādāta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, un kopš 2009.gada tā ir Latvijas Bibliotekāru biedrības īstenota programma. Jau trešo gadu šajā programmā iesaistās arī Viesturskolas mazākie lasītāji.   

        Šogad astoņdesmit seši VVV 1. – 4. klašu skolēni noslēdza lasītāju līgumus un no septembra līdz janvārim lasīja 6 noteiktas grāmatas. Rekordliels lasītāju skaits bija 2.a klasei – 15 lasītāji un 1.b klasei – 14 lasītāji. Šīm aktīvajām klasēm vecāku dome dāvināja pārsteiguma balvas – dāvanu kartes 15 eiro apmērā jaunu grāmatu iegādei. Kad darbs bija padarīts, vajadzēja elektroniski aizpildīt anketu – izvērtēt izlasīto, izvirzīt savu labāko grāmatu un anketu aizsūtīt uz Nacionālo bibliotēku.

     29. un 30. janvārī skolas bibliotekāre un sākumskolas vecāku dome organizēja noslēguma pasākumu čaklajiem lasītājiem. Katrs lasītājs saņēma diplomu, uzlīmi ar bērnu žūrijas simbolu, pildspalvu. Vēl īpaši uzslavēti tika  lasītāji, kas grāmatas izlasīja visātrāk. Viņiem pasniedza tamborētas gudrības pūces, par kurām parūpējās Līga Upīte – 4.b klases vecāku domes pārstāve. Pēc apbalvošanas sekoja zibenskonkurss. Tajā varēja pārbaudīt savu atmiņu, atceroties izlasīto. Sekoja rotaļas, lai izkustētos pēc pamatīgās domāšanas. Pasākuma noslēgumā – cienasts. Skatieties galerijā, cik priecīgi mirdz mazo lasītāju acis!

       Mūsu skolā jau noskaidrotas šī gada grāmatas - uzvarētājas. 1.- 2.klašu grupā tā ir no vācu valodas tulkotā Janoša grāmata „Ak, skaistā Panama”, bet 3.-4.klašu grupā – Kestnera grāmata ”Punktiņa un Antons”. Arī nākamajā gadā iesaistīsimies Bērnu žūrijas darbā.

 

 

Skolotājas Santa Ādamsone, Vita Lelle

 4. c klases skolniece Madara Sīmane

KNOWLEDGE IS A POWER.
2014. gada 4. februārī

Valmieras Viestura vidusskolas angļu valodas olimpiādes rezultāti (2014. g. 3.februārī)

6. klašu grupā

1. vieta.      SĀRA GARSELE (6.A)

2. vieta.      LĀSMA ŠĒNBERGA (6.C)

                    EDGARS VAIVADS (6.A)

3.vieta        UNA BERGA (6.A)

                    MIĶELIS REINIS DZĒRVE (6.A)

ATZINĪBA: ANNA TIPSE (6.A), AGNESE ŠTĀLMANE (6.B), RINĀTS KOĻESŅIKOVS (6.A) ,TOMASS RALFS RIEKSTIŅŠ (6.A)

8.klašu grupā

1. vieta      ARMANDS DUKURS (8.B)

2.vieta       ANNA KRISTĪNE BRIEDE (8.C)

                   MATEJS ANDERSONS (8.B)

3. vieta      KRIŠJĀNIS PUNDURS (8.C)

                   DĀRTA STRAZDIŅA 8.C

ATZINĪBA: TOMS BAUĢIS (8.A), RIHARDS KURTS (8.C), DANUTE SĒNE (8.B)

 

Vēlam veiksmi 1.-3. vietas ieguvējiem,
piedaloties Valmieras pilsētas un starpnovadu olimpiādē 13. februārī.

 

Skolotāji : Viktors Gammeršmidts, Iveta Liepiņa, Inese Barce, Sarmīte Švalbe