Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

UZVARA VOKĀLĀS MŪZIKAS FINĀLKONKURSĀ „BALSIS 2014”
2014. gada 15. aprīlī

APSVEICAM!

          Sestdien ar uzvaru un augstākās pakāpes diplomu vidējā 5.-9.klašu grupā no Vokālās mūzikas finālkonkursa "Balsis 2014" Rīgā atgriezās skolotājas Ilzes Jansones vadītais Valmieras Viestura vidusskolas vokālais trio - Katrīna Rokena (5.b), Santa Ziemane (7.b) Madara Krišjāne (7.c) Viesturiešiem tas ir augstākais līdz šim sasniegtais rezultāts šāda veida konkursos. Konkursu vērtēja promenenta žūrija: diriģents Gints Cepelnieks, vokālā trio "Lady’s Sweet" dalībnieces Jolanta Strikaite, Karīna Tropa, vokālās grupas „Latvian Voices” dalībniece Nora Vītiņa un grupas „Cosmoss” dalībnieks un diriģents Jānis Strazdiņš.
          Par tiesībām piedalīties finālkonkursā trio cīnījās divās kārtās. Uzvara un augstākā pakāpe Vidzemes reģiona konkursa 2.kārtā nodrošināja iespēju uzstāties finālkonkursā, mērojoties spēkiem ar augstākās raudzes vokālistiem un ansambļiem no visas Latvijas.
Konkurence bija nopietna un sīva, jo visi finālkonkursam izvirzītie kolektīvi bija gatavojušies ar lielu atbildību un savus priekšnesumus noslīpējuši teju līdz perfektumam. Tika vērtēts izpildījuma mākslinieciskais un vokālais sniegums, vokālā kultūra, izpildījuma stila izjūta, skaņdarbu sarežģītība un interpretācija, priekšnesuma pasniegšanas veids un jaunrade.
          Visu konkursa dalībnieku mākslinieciskais sniegums bija ļoti augsts un kvalitatīvs. Žūrijas vērtējums uzvarētājiem atšķīrās tikai par punktu desmitdaļām. Katrīnai, Santai un Madarai šī bija pirmā dalība konkursā "Balsis". Meitenēm bija liels uzvaras prieks, iegūstot visaugstāko punktu skaitu savās grupās un gandarījums par paveikto.

Valmierieši – valsts publiskās runas konkursa laureāti
2014. gada 15. aprīlī

No Rīgas atgriezušies valsts publiskās runas konkursa dalībnieki, visiem pieciem no Valmieras skolām izvirzītajiem kļūstot par konkursa laureātiem. Konkursa devīze šogad – Rabindranata Tagores vārdi „Es gribu, lai dažādu kultūru gars pēc iespējas būtu brīvāks visur: tik negribētu, lai tas mani notriec no kājām”.

Konkursam pieteikts bija 151 8.-12.klašu dalībnieks, un tas noritēja sešās valodās. Vislielākā konkurence angļu valodā – 60 dalībnieku, latviešu valodā – 32, krievu valodā – 35 un vācu valodā – 10. Dalībnieki uzstājās vairākās telpās. Katrā no tām žūrijas komisija noteica labākos – pirmo trīs vietu ieguvējus – attiecīgās valodas grupā, dažos gadījumos arī speciālo balvu ieguvējus. Valmierieši bija līderi visās pārstāvētajās valodu grupās. Angļu valodā 3.vieta Ričardam Kronbergam (Valmieras Viestura vidusskola (VVV), 9.kl., sk. Iveta Liepiņa), latviešu valodā 1.vieta – Nikam Ciprusam (Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, 10.kl., sk. Māris Bušmanis), krievu valodā 2.vieta – Simonai Šmidtei (VVV, 9.kl., sk. Inta Daugaviete) un Rodrigo Krūmiņam (VVV, 10.kl., sk. Ina Tuņķele), vācu valodā 3.vieta Indrai Paulai Žugai (Valmieras Valsts ģimnāzija, 10.kl., sk. Anita Lutere). Konkursu rīkoja Latvijas Valodu skolotāju asociācija. Dalībniekus uzrunāja un laureātiem diplomus pasniedza izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

Laureāti tika sveikti arī ar katras valodas asociācijas un citu organizāciju balvām. Nākamais konkurss – pēc diviem gadiem, kad šī gada konkursa dalībnieki varēs tajā piedalīties atkal, bet līdz tam savas publiskās runas prasmes izmantot visdažādākajās ikdienas situācijās.

 

Portālam valmiera.lv informāciju sagatavoja:
Māris Bušmanis
Valmieras pilsētas latviešu valodas un literatūras
skolotāju metodiskās apvienības vadītājs

2. c klase piedalās projektā „Mammadaba”
2014. gada 12. aprīlī

         Mēs, Valmieras Viestura vidusskolas 2. c klases skolēni, vecāki un skolotāja Ilze Miglava, piedalījāmies „Mammadaba” projektā, ko organizē AS „Latvijas valsts meži”. Devāmies talkā sakopt nelielu meža teritoriju, un tur bija iespēja uzlikt jaunus putnu būrīšus. Projektā piedalāmies pirmo gadu un esam ļoti apmierināti, ka lietderīgo varējām apvienot ar patīkamo – aktīvu atpūtu mežā. Pēc talkas mežā devāmies uz kopīgu pikniku.

G. Rumpe ,Kristiāna mamma: „Lai arī rīts bija uzausis drūms un pelēks, visi bijām darba spara pilni, nodrošinājušies ar gumijas zābakiem un darba cimdiem,  lai dotos sakopt Latvijas zaļo rotu.Talkas laikā tika ne vien savākti mežā atstātie atkritumi, bet arī uzlikti jauni būrīši putniem. Bērni ļoti labi strādāja un ar azartu centās piepildīt maisus ar atkritumiem. Pēc čakli padarītā darba, mēs cienājāmies ar gardu, siltu zupu un ar pašu ceptām desiņām uz ugunskura. Lai arī svaigais gaiss un talka bija radījusi patīkamu nogurumu, bērni kopā ar skolotāju iesaistījās dažādās aktivitātēs.”
G. Teteris, Artūra tētis: Talka bija labi organizēta. Ļoti patika, ka mežniecības darbinieki bija kārtīgi gatavojušies talkai. Šādi pasākumi ir nepieciešami katru pavasari. Ļoti ceru, ka bērni nākotnē nepiesārņos dabu, bet saudzēs un rūpēsies par to. Prieks, ka kopā ar bērniem uzstādījām putnu būrīšus.

       I. Mieze, Dainara mamma: „ Prieks par kopīgiem pasākumiem. Paldies arī par iespēju būt kopā ar bērnu ārpusskolas aktivitātēs! Pasākums bija labi noorganizēts. Radās pārliecība, ka arī „Latvijas valsts meži” bija apmierināti ar visu kopīgi paveikto.” Savukārt Aivara mamma un tētis uzskata, ka pasākums bija ļoti jauks un labprāt vēl  kādreiz tādā piedalītos.

          I. Miglava, 2.c klases skolotāja: „Lai gan laika apstākļi neliecināja par to, ka diena būs bez nokrišņiem, tas mūs neatturēja no ieplānotā darba. Mūsu darbības mērķis bija veidot darba tikumu, izzināt dabas norises, lietderīgi kopā pavadīt laiku ārpus skolas. Mācījāmies ierīkot būrīšus putniem, kā arī pievērsām uzmanību tam, lai ikviens rūpētos par dabu, nepiesārņotu to. Bērni bija nepatīkami pārsteigti par to, ko tik cilvēki neatstāj mežā. Savācām trīs lielas piekabes ar atkritumiem. Lielu paldies vēlamies teikt AS „Latvijas valsts meži” par šādu iespēju piedalīties talkā un ļoti jauki noorganizētu pasākumu pēc talkas.”

        Skolēni atzīst, ka šī diena bija ļoti jauka. Patika tas, ka varēja pavadīt laiku ārpus klases kopīgā darbā un uzzināt daudz jauna par dabu. Visiem patika pikniks pie ugunskura, kad varēja cept desiņas, ēst siltu zupiņu un piedalīties sporta aktivitātēs kopā ar skolotāju.

Valmieras pilsētas un novadu mācību olimpiādē mājturības un tehnoloģiju priekšmetā
2014. gada 10. aprīlī

Š. g. 8.aprīlī mūsu skolā norisinājās Valmieras pilsētas un novadu mācību olimpiāde mājturības un tehnoloģiju priekšmetā 6.kl. zēniem. 25 dalībnieku konkurencē divas 2. vietas ar vienādu punktu skaitu izcīnīja  ROBERTS CIPRUSS no 6.b klases un EMĪLS SEMJONOVS no 6.c klases. Sveicam uzvarētājus!

 

MT skolotājs  G. Verovkins

Viesturietis un Viesturiete 2014
2014. gada 10. aprīlī

Viesturietis un Viesturiete 2014

Mārtiņš Grava   un   Sarmīte Maļiņina