Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Mazskautu un guntiņu ziemas nometne „Izgudrotāju pilsēta”
2013. gada 11. februārī

Februāra sākumā Latvijas mazskauti un guntiņas Rūjienā satikās ziemas nometnē „Izgudrotāju pilsēta”. Nometne notika jau 14. reizi un šogad tā pulcēja vairāk nekā 100 dalībnieku no Valmieras, Kocēniem, Rīgas, Ogres, Baldones, Ķeguma un Rūjienas. Viesturskolas mazskauti bija ļoti kuplā skaitā – 19 mazskauti un 4 vadītāji, kā jau pieklājas Latvijas lielākajai skautu vienībai.

 

Pirmā diena, kā parasti, sākās ar tuvākās apkārtnes iepazīšanu. Tā kā nometne notika Rūjienā, tad, protams, viena no apmeklētām vietām bija „Rūjienas saldējums”. Lai gan ārā  ziemas laiks, tas nebija šķērslis nometnes dalībniekiem nogaršot 14 piedāvātos saldējuma veidus un uzzināt, kā tiek gatavots saldējums un cik daudz saldējuma dienā tiek saražots. Otrajā ekskursijā bija iespēja iepazīt Ķoņu dzirnavas. Interesantajā stāstījumā mazskauti un guntiņas uzzināja, kā tiek darbinātas dzirnavas, malti milti un veidota vilnas dzija. Ekskursijas beigās visi tika pacienāti ar tikko ceptu, siltu maizi.

Mūsu mītnes vietā – Rūjienas vidusskolā - visas telpas tika nosauktas kāda slavena izgudrotāja vārdā. Piemēram, Pitagors, Boils, Ampērs, Mendeļejevs, brāļi Raiti. Dalībnieki sadalījās 15 komandās, kur katra komanda pārstāvēja savu kvartālu un ko nometnes gaitā centās  uzlabot un izveidot par vislabāko „Izgudrotāju pilsētā”.

Katrai komandai tika izveidota sava pasta kastīte, kurā vienmēr parādījās jauni uzdevumi. Vakarā tika nopelnīti pirmie punkti, piedaloties viktorīnā. Tajā tika pārbaudīts, cik uzmanīgi jaunieši dienā bija klausījušies un uzzinājuši par Ķoņu dzirnavām un „Rūjienas saldējumu”. Dienas noslēgumā pirmsmiera uzkoda – naksniņas tika realizētas kā  ideālās vakariņas, kur komandas gāja ciemos un uzņēma viena otru, kuras attiecīgi arī tika novērtētas. Punktu skaits un veiktie uzdevumi ļāva komandām pelnīt nometnes naudu – rūjas un jienas, ar kurām visu pasākuma laiku nometnes veikalā varēja iegādāties nodarbībām nepieciešamos papildus materiālus. Tātad – jo labāk tika izpildīti uzdevumi, jo vairāk punktus varēja saņemt un  iemainīt pret nometnes naudiņām. Par tām iegādātie papildus materiāli deva iespēju labāk izpildīt nākamo uzdevumu.

Otrajā nometnes dienā turpinājās komandu sacensības. Tām bija jāveic daudzi uzdevumi – jāizveido katapultas, telefons, avīžu tilts, putni, lellītes, jāatbild uz dažādiem jautājumiem par skolu un skautiem, jāizgudro kāda īpaša ierīce. Pēcpusdienā komandas devās šķēršļu gājienā, kur tās varēja sevi pierādīt veiklības, gudrības un komandu uzdevumos, iegūstot nepieciešamās lietas, lai trases beigās varētu iekurt ugunskuru. Vakarā visi atkal pulcējās kopā, lai iemācītos jaunus eksperimentus no jau pieredzējušajiem izgudrotājiem, prezentētu savu izgudrojumu un jautri pavadītu vakaru.

Nometnes pēdējā dienā turpinājās cīņa par labāko kvartālu. Kā jau svētdienā, rīts sākās ar svētbrīdi, un turpmākā diena tika pavadīta sportiskās aktivitātēs gan ārā, gan skolā. Pēdējais komandu uzdevums bija uzbūvēt savu kvartālu. Tika saskaitīti visi punkti, iztērētas pēdējās rūjas un tapa jauna ”Izgudrotāju pilsēta”.

Noslēgumā komandas tika apbalvotas, un izrādījās, ka pirmo vietu izcīnīja Rīgas 155.skautu vienības mazskautu komanda „Gopperlande”, kas sīvā cīņā apsteidza 2. vietas ieguvējus „Einšteinus” no Kocēnu 38. skautu vienības un 3. vietas ieguvējus „Inženieriju” no Baldones 4. kristīgo skautu vienības.

Lai gan nometne tika veidota kā sacensība starp komandām, galvenais bija tas, ka tajā tika iegūti jauni draugi un daudz patīkamas emocijas. Arī pieredze starp mazskautiem, guntiņām un viņu vadītājiem. Ieguvums bija arī labi pavadītais laiks visiem kopā, iepazīstot Rūjienas novadu. Paldies nometnes organizatoriem – Rīgas 155.skautu vienībai, īpaši vadītājai Vitai, kura bija ļoti centusies un izdomājusi patiešām lielisku un interesantu nometni! Paldies arī visiem pārējiem vadītājiem un dalībniekiem! Tiksimies arī nākamajā mazskautu un guntiņu ziemas nometnē kādā citā Vidzemes novadā! 

Mazskautu vadītāja

Paulīna Latsone

Pirmā 2013. gada pirmizrāde skolēnu teātrī „SPRĪDĪTIS”
2013. gada 7. februārī

Rūdolfs Blaumanis

ĪSA PAMĀCĪBA MĪLĒŠANĀ

Liriski skati ar dziedāšanu un dejošanu 2 daļās

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Mīlestība...Katrai paaudzei ir savs skatījums uz šo tik nozīmīgo dzīves vērtību. Tomēr visstraujāk, visdedzīgāk mīlestības sirdspuksti ir jaunu cilvēku sirdīs. Tā tas bijis gan Blaumaņa laikos, gan mūsdienās. „Īsa pamācība mīlēšanā – tā ir mūsu „Sprīdīša” muzikālā izrāde, kas veltīta latviešu literatūras Meistara Rūdolfa Blaumaņa 150. dzimšanas dienai. Iestudējums veidots pēc jubilāra lugas „Brīnumzālīte” un citu darbu motīviem, un tajā piedalās dalībnieki no 8. , 9. un 10. klasēm. Pirmizrāde notika 2013. gada 5. februārī. Aicinām iepazīties ar jauno izrādi jau tuvākajā laikā!

 

 

Skolēnu teātris „Sprīdītis”

 


Izrādes spilgtākos fotomirkļus varat aplūkot teātra fotogalerijā šeit >>>

Panākumi prāta spēļu sacensībās
2013. gada 7. februārī

Valmieras pilsētas un starpnovadu skolēnu sporta spēlēs jaunākajā grupā Valmieras Viestura vidusskolas komandai - Robertam Birzgalim, Kārlim Kristianam Liepiņam, Amandai Dārtai Kaksei un Annai Melderai 3.vieta un balvā bronzas medaļas.

 

Valmieras pilsētas un starpnovadu skolēnu sporta spēlēs Valmieras Viestura vidusskolas 6.-9.klašu komanda - Eduards Fjodorovs, Pēteris Bombaks, Matīss Kučinskis un Elza Andersone (treneris Anzelms Tamanis) izcīnīja 2.vietu un saņēma sudraba medaļas.

Valmieras pilsētas un starpnovadu skolu sporta spēlēs dambretē vidusskolu grupā Valmieras Viestura vidusskolas komandai - Rūdolfam Bērziņam, Gintam Vasiļjevam, Mārtiņam Puriņam un Santai Ziemanei 4.vieta. (komandas treneris A.Tamanis)

 

Treneris Uldis Ābeltiņš

8. klašu angļu valodas olimpiādes rezultāti
2013. gada 6. februārī

2013. gada 4. februārī skolā notika 8. klašu angļu valodas olimpiāde. Divas mācību stundas olimpiādes dalībnieki rādīja savas zināšanas un prasmes angļu valodā, veicot lasīšanas un klausīšanās, valodas lietojuma, vārdu izvēles un vārdu darināšanas uzdevumus.

Sveicam uzvarētājus!

I vieta - Mārtiņš Virsis (8.b klase)

II vieta - Rūdolfs Strazdīts (8.a klase)

III vieta - Šaiena Elija Pole (8.b klase)

III vieta - Ričards Kronbergs (8.a klase)

Atzinība - Lindai Ingeborgai Kronbergai (8.a klase)

 

Paldies par piedalīšanos olimpiādē arī

Monikai Oļehai, Dāvim Strautam, Unai Plešai, Tomam Kokenbergam

saka 8. klašu angļu valodas skolotāji

 Sarmīte Švalbe, Iveta Liepiņa,Viktors Gammeršmidts.

Fizikas olimpiādē
2013. gada 4. februārī

Valmieras Viestura vidusskolā daudzi skolēni interesējas par dabas un tehniskajām zinībām. Mērķtiecīgākie piedalījās gan skolas 1. posma, gan Valmieras un starpnovadu 2. posma fizikas olimpiādē.

Sveicam viesturiešus - 2. posma fizikas olimpiādes laureātus -

Sindiju Virsi    (12. klašu grupā - 2. vieta),
Eduardu Fjodorovu  (9. klašu grupā - atzinība),
Rūdolfu Vētru      (10. klašu grupā - 2. vieta),
Artūru Zandbergu   (10. klašu grupā -  atzinība) !

Fizikas skolotāji Uldis Ābeltiņš un Zigita Baldone