Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Eiropas jauniešu tikšanās Ūdens Parlamentā Armēnijā
2013. gada 29. maijā

Jau ceturto gadu viesturieši kopā ar skolotāju Ilgu Verovkinu iesaistās Eiropas Jauniešu Ūdens Parlamenta projektā. No 12. līdz 19. maijam Valmieras Viestura vidusskolas 12.c klases skolēni Madara Medne un Jānis Bērziņš kopā ar diviem skolēniem no Līgatnes pārstāvēja Latviju 11. Eiropas Jauniešu Ūdens Parlamentā Armēnijā. Pasākuma norises vieta bija Erevāna un skaistais Sevana ezers.

Gatavojoties šim projektam, veicām vairākus uzdevumus. Mēs tikāmies ar „Valmieras ūdens” pārstāvi Inesi Pabērzu, kura pastāstīja par ūdens izmantošanas un piegādes situāciju Valmierā, kā arī debatējām ar Valmieras pašvaldības deputātu un skolotāju Uldi Jansonu par šiem jautājumiem. Lai uzzinātu jauniešu domas, izveidojām aptaujas anketas, kurās izteiktos viedokļus prezentējām Armēnijā. Šī gada tēma bija „Iesaisties ūdens pārvaldīšanā!”. Kopā ar vairāk kā 60 jauniešiem no 15 dažādām Eiropas valstīm - Armēnijas, Austrijas, Bulgārijas, Beļģijas, Francijas, Grieķijas, Horvātijas, Krievijas, Latvijas, Moldovas, Nīderlandes, Polijas, Šveices, Vācijas un Turcijas, kā arī Kanādas, kas bija īpašā viesa statusā, - dalījāmies  pieredzē par ūdens pārvaldi un tās uzlabošanas iespējām.

Nedēļa Armēnijā aizsteidzās nemanot. Pirmajā dienā ar policijas eskortu tikām pavadīti līdz Armēnijas parlamenta ēkai, kur notika atklāšanas  ceremonija. Tur nedēļas nobeigumā atgriezāmies vēlreiz  arī noslēguma ceremonijā. Visā nedēļā bija  darbošanās dažādās darbnīcās, kurās dalījāmies savās zināšanās, meklējām risinājumus, lai noslēgumā izveidotu 11. Eiropas Jauniešu Ūdens Parlamenta deklarāciju. Mēs tikāmies ar politiķiem, pašvaldību mēriem un citām reprezentatīvām personām, kas ir saistītas ar ūdens pārvaldes jautājumu risināšanu. Uzzinājām viņu domas, uzdevām jautājumus un iesaistījāmies debatēs par ūdens pārvaldi. Visinteresantākā diena bija, kad braucām uz netālo Gavaras pilsētu, lai iepazītos ar nesen uzcelto ūdens notekūdeņu attīrīšanas iekārtu. Mums bija iespēja aprunāties ar vietējiem iedzīvotājiem. Mēs bijām pārsteigti par armēņu viesmīlību, sirsnību un atsaucību. Liels bija mūsu pārsteigums, ka Gavarā iedzīvotājiem ūdens ir pieejams tikai 3-4 stundas dienā, bet visā Armēnijā vidēji 16 stundas. Cilvēki no rīta pieceļas un gaida ūdens piegādi, lai sāktu savus dienas darbus. Mēs domājam, ka Latvijas iedzīvotāji var būt apmierināti ar ūdens pieejamību, kvalitāti un piegādi.

11. Eiropas Jauniešu Ūdens Parlamenta laikā bija iespēja iepazīties ar bagāto Armēnijas kultūru. Visspilgtāk atmiņā mums palicis Garni templis un krāšņie Kaukāza kalni, kas visu laiku bija kā simboliski mūsu ceļabiedri. Pēdējā projekta dienā mākoņi pašķīrās, un mēs ieraudzījām krāšņo Araratu, kura smaile sasniedz 5165 m augstumu. Eiropas kultūras vakarā mēs un citu valstu jaunieši iepazīstinājām viens otru ar savas valsts tradīcijām. Dalībniekiem bija iespēja nogaršot dažādu valstu ēdienus, iemācīties dažādas dejas un dziesmas. Nedēļas laikā iepazināmies un sadraudzējāmies ar jauniešiem no dažādām Eiropas valstīm. Pats vērtīgākais, ko ieguvām nākotnei, ir savstarpējie kontakti, iespēja apmainīties ar viedokļiem un pieredzi kā savstarpēji sadarboties.

Pavadītais laiks Armēnijā vienmēr paliks mūsu atmiņā, un darbs pie ūdens pārvaldes turpināsies. Visu vasaru mēs sadarbosimies ar Horvātijas delegācijas jauniešiem, veidojot informatīvi izklaidējošas multiplikācijas filmas par ūdens taupīšanu, aizsardzību un cīņu pret piesārņošanu. Eiropas jauniešu kopīgi izveidoto deklarāciju plānojam pārtulkot latviski un iesniegt Valmieras pilsētas pašvaldībā, kā arī dažādās valsts iestādēs. Esam izvirzījuši uzdevumus iesaistīt ūdens pārvaldē vairāk jauniešu un lielāku uzmanību pievērst ūdens problēmām visā Latvijā. Mēs esam pārliecināti, ka jaunieši ir tie, kuri veidos savas valsts nākotni ar tīru, nepiesārņotu vidi. Ūdens ir viens no nozīmīgākajiem dabas resursiem, kas  ir jātaupa un jāsargā.

 Fotogrāfijas skatīt galerijā-->

Madara Medne, Jānis Bērziņš

12. c klasē

Viesturieši iepazīst Franciju
2013. gada 20. maijā

Ir zināms, ka Viestura vidusskola ir pazīstama ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs. No šī pavasara arī Francijā. No 1.maija līdz 7.maijam īpaši nozīmīgā ceļojumā uz Franciju devās 6 viesturieši – Anna Viktorija Zinkovska (7.a), Lana Bišofa (7.a), Rainers Henrihs Mols (7.a), Kristiāns Straume (7.b), Aija Mežule(12.c) un skolas direktore Mudīte Grava.

Mūs, tāpat kā 16 skolēnus no Vācijas, laipni uzņēma „Saint Gatien” Montbazon pamatskolā, kas ir apmēram 18 km no Tours pilsētas un 300 km no Parīzes. Ceļojuma mērķis bija piedalīties triju nacionalitāšu (latviešu, vācu un franču) izveidotajā projektā Jaunieši Eiropā. Šī projekta ietvaros mēs veidojām prezentācijas par ievērojamākajām Latvijas vietām un par garšīgo latviešu rupjmaizi, kā arī iepazināmies ar vācu un franču kultūrām.

Piektdienas rītā kopā ar saviem korespodentiem gājām uz angļu un spāņu valodas stundām. Tad viesojāmies pie Montbazon pilsētas mēra un pateicāmies par mūsu uzņemšanu. Tad mums tika dota iespēja doties ekskursijā – apskatīt viduslaiku Chinon pili un renesanses laikmeta Ūdenspili. Dienas gaitā pastaigājamies pa mazpilsētiņām, nopērkot mazus suvenīrus sev un tuviniekiem. Tālāk nedēļas nogali katrs pavadīja pie savas viesģimenes, darot visdažādākās lietas – dodoties uz Zoo, restorānu, tirdzniecības centru un skaisto kultūrvēsturisko Tours pilsētu. Svētdienas vakarā Saint Gatien skolā vecāki organizēja diskotēku par godu mums un vāciešiem. Moderna mūzika, daudz deju, smieklu un ļoti pozitīva atmosfēra.

Pēc tik bagātas nedēļas nogales, pirmdien, mēs devāmies uz Futuroscope – milzīgu atrakciju parku ar modernākajām tehnoloģijām. Tur pavadījām visu dienu, bet, lai apskatītu visas atrakcijas, vajadzētu noteikti vismaz 2 dienas. Visiem bez izņēmuma patika gan dejas ar robotiem, gan milzīgie ekrāni un 4D filmas, kur katrs sajutās tā,  it kā viņš pats būtu filmas  dalībnieks.

Diemžēl laiks pagāja ļoti ātri, un jau otrdien no rīta mēs atvadījāmies no savām viesģimenēm. Ieguvums no šī ceļojuma ir milzīgs – redzējām ļoti skaistas vietas, guvām ieskatu franču kultūrā, iepazināmies ar interesantiem cilvēkiem. 7.klašu skolēni varēja praktizēties angļu valodā un nedaudz apgūt franču valodu. Katrs no braucējiem īvēlāk izteica savu vērtējumu. Annai par Franciju ir tikai labas atmiņas, ļoti  paticis, kā viņi mūs sagaidīja. Lanai nedēļa Francijā pagājusi ļoti ātri, viņa iepazinusies ar daudziem draugiem, kurus tagad gaidīs Latvijā. Rainers uzskata, ka Francijā bijis jautri un interesanti, notikušas jaunas iepazīšanās un dažādas ekskursijas, tā bijusi īsta atpūta. Viņš labprāt to atkārtotu. Arī Kristiāns noteikti vēlētos  atgriezties Francijā jo viņam tur ļoti paticis. Savukārt es, Aija, priecājos par iespēju praktizēt franču valodu un gūt pieredzi savas izvēlētās profesijas jomā. Direktore Mudīte Grava: „Man bija iespēja satikt un strādāt kopā ar kolēģiem, kurus pazīstu, iepazīt franču skolotāju ģimenes ikdienu, baudīt Francijas ziedošo pavasari un pirmos siltos saules starus kopā ar viesturiešiem”.

Šis brauciens mums bija kā lieliska dāvana mācību gada pēdējā mēnesī. Ir vajadzīgs vienmēr izmantot katru iespēju iepazīt jaunas zemes un cilvēkus. Turpināsim vēstīt pasaulei par mūsu skolu ar lepnumu un gūsim jaunus draugus citās zemēs!

Aija Mežule 12. c klasē

Atklātajā fizikas olimpiādē.
2013. gada 17. maijā

 

 

 

Latvijas atklātajā fizikas olimpiādē 10.b klases skolnieks
Rūdolfs Vētra ieguva
11.vietu
un pierādīja,
ka, apzinīgi mācoties,
var iekļūt Latvijas fiziķu elitē.

STIPENDIJAS LAUREĀTE - ZANE KALNIŅA
2013. gada 15. maijā

APSVEICAM!


          2013. gada 15. maijā Latvijas Zinātņu akadēmijā notiek «L`Oréal» Latvijas stipendijas «Sievietēm zinātnē» zinātnieču svinīgā apbalvošanas ceremonija. Bioloģijas doktore ZANE KALNIŅA – Valmieras Viestura vidusskolas 1998. gada izlaiduma absolvente - ir viena no trim apbalvotajām pētniecēm. Apsveicam Zani Kalniņu (Slucku) ar sasniegumiem, veicot pētījumus ļaundabīgo audzēju diagnostikas pilnveidošanā! Paldies bioloģijas skolotājai ILGAI VEROVKINAI par ieguldīto darbu Zanes mācīšanā un virzīšanā pa zinātnes ceļu vidusskolas laikā!

Otrās ģimeņu sporta spēles Viesturskolā
2013. gada 14. maijā

11. maijā plkst.11.00 mūsu skolas pagalmā sākās otrās ģimeņu sporta spēles. Atklāšanai nostājās 11 klašu komandas. Visi bērni bija labvēlīgi noskaņoti, priecīgi, ka šajā dienā uz skolu ir atnākuši kopā ar saviem vecākiem un ka arī vecāki piedalīsies sacensībās. Katra komanda bija izvēlējusies nosaukumu un padomājusi par noformējumu. Vecāku dome bija sagatavojusi 11 dažādus pārbaudījumus. Sponsori – ZAAO un Valmieras ūdens ne tikai bija palīdzējuši sagādāt saldas pārsteiguma dāvanas pirmo trīs vietu ieguvējiem, bet arī parūpējušies par tematisku savas darbības jomas uzdevumu, kas bija jāveic. Sacensības ritēja raiti, ar skaļiem līdzjutēju saucieniem tika atbalstīti uzdevumu veicēji. Vecāki bija ne tikai padomdevēji, bet arī paši ar prieku izpildīja tiesnešu dotos uzdevumus. Visu sacensību laikā dalībnieki varēja padzerties Valmieras ūdens dzeramo ūdeni no speciālas cisternas.

Viesturieši ir asprātīgi, jautri un izdomas bagāti. Par to liecināja uzdevumu nosaukumi, piemēram, „Aklais labirints”, „Gredzenu pavēlnieki”, „Pazudušais draugs”, „Talka”, „Lecam augšā, lecam lejā” u.c. Komandu nosaukumi bija gan draiski, gan romantiski, piemēram, „Tīģeri”, „Zaļie sienāži”, „Rozā pantēra”, „Sarkanā magone”, „Mazie saules zaķēni”... Kopskaitā sporta spēlēs piedalījās 122 bērni, 98 vecāki un 6 mazie brāļi un māsas, kas uz sporta spēlēm bija atbraukuši  ratiņos. Kad visas stacijās uzdevumi bija izpildīti un tiesneši devās skaitīt punktus un piešķirt vietas, pa klašu grupām spēlējām tautas bumbu. Šoreiz komandas bija jauktas – no katras paralēlklases  ikvienā komandā  bija pārstāvji, jo spēlējām spēles priekam.

Vecāku dome bija paredzējusi 11 nominācijas, kuras sacensību laikā katrai klasei piešķīra neatkarīgā novērotāja – eksperte, sporta skolotāja Māra Goba:

„DIŽKLASE” – 2.a kl.,
„STILĪGĀKĀ KOMANDA” – 2 b kl.,
„SALIEDĒTĀKĀ KOMANDA”- 3.a kl.,
„MĒRĶTIECĪGĀKĀ KLASE” – 4.a kl.,
„ATRAKTĪVĀKIE LĪDZJUTĒJI”- 1.b kl.,
„APŅĒMĪGĀKIE” – 1.c kl.,
„ATSPERĪGĀKIE” – 1.a kl.,
„LIELĀ AIZMUGURE” – 3.c kl.,
„ŪDENSZĀLES”– 3.b kl.,
„SMAIDĪGĀKIE”– 4.c kl.,
„STRATĒĢISKĀKIE”– 4. b kl.

Šajās sporta spēlēs, saskaitot visus iegūtos punktus, uzvarēja 4.a klase, 2.vietu ieguva 4.c klase, bet 3.vietā – 2.a klases komanda. Pārsteiguma balvu saņēma 1.b klases komanda „Tīģeri”. Tomēr svarīgāk par saldajām balvām, ko saņēma katra klase, ir kopīgi pavadītais laiks, pozitīvās emocijas, kopīgas darbošanās prieks. Gribas cerēt, ka otrām ģimeņu sporta spēlēm sekos arī trešās un ceturtās...

Paldies visiem sporta spēļu organizētājiem, dalībniekiem, sponsoriem!

Vita Lelle,

sākumskolas vecāku domes vadītāja

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt galerijā.