Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Gaujas prēmija viesturietei
2017. gada 10. decembrī

Jau piekto gadu Ādažu vidusskola rīko Ojāra Vācieša piemiņai veltītu jaunrades darbu konkursu "Gaujas prēmija", kurā dalībniekus  aicina rakstīt radošus prozas darbus. Šogad konkursā piedalījās 9 skolas, kas atrodas Gaujas krastos.  Arī mēs, viesturieši, aktīvi iesaistījāmies un piektdien, 24.novembrī, devāmies uz konkursa noslēguma pasākumu Ādažos.

Pirms pasākuma apskatījām O.Vācieša atdusas vietu Carnikavas kapsētā, kur iededzām svecītes un runājām pa dzejnieka mūžu. Ādažu vidusskolas organizētajā pasākumā mūs iepriecināja ar priekšnesumiem un stāstiem par O.Vācieti, kas lika aizdomāties par sarežģīto dzejnieka dzīves laiku un dzejā atklātajām vērtībām.  Lasot uzvarētāju darbu fragmentus, paziņoja konkursa rezultātus. Mēs mājās varējām braukt ar gandarījuma un prieka sajūtu - 9.c klases skolniece Kitija Ieviņa ieguva atzinību 7.-9. klašu grupā un 10.b klases skolniece Izolde Bernadeta Ozoliņa ieguva 1.vietu – Gaujas prēmiju - vidusskolas grupā.

Pateicamies literatūras skolotājām par iespēju piedalīties konkursā, visiem konkursa dalībniekiem par atsaucību un direktoram Uldim Jansonam par iespēju doties uz Ādažiem un piedalīties šajā pasākumā.

Izolde Bernadeta Ozoliņa

10.b klase

Erasmus+ projekta Care3 aktivitāte
2017. gada 7. decembrī
Baltijas robotikas čempionāts
2017. gada 30. novembrī

 

Sveicam

Arturu Vaļģi

ar iegūto 2. vietu

un treneri

Kalvi Zaļaiskalnu

ar 1. vietu

Baltijas robotikas čempionātā
ROBOTEX 2017

iRobot sumo disciplīnā!

 

Sveicam Valmieras Viestura vidusskolas 10.-12. klašu angļu valodas olimpiādes uzvarētājus!
2017. gada 29. novembrī

 

1.vieta Matejs Viesturs Andersons, 12.b klase

1.vieta  Zane Kristiāna Šteimaka, 12.b klase

2.vieta Armands Dukurs, 12.b klase

2.vieta  Lāsma Šēnberga, 10.b klase

3.vieta Anna Kristīne Briede, 12.b klase

 

Atzinība: 

Toms Bauģis, 12.b klase

Marija Nikola Jansone, 10.b klase

Samanta Kalniņa, 12.a klase

Krišjānis Pundurs, 12.b klase

Rihards Kurts, 12.a klase

Patrīcija Ance Eberharde, 10.b klase

 

Pateicība visiem olimpiādes dalībniekiem!

Pirmo trīs vietu un atzinības ieguvēji aicināti piedalīties VVV Valmieras pilsētas un novadu olimpiādē š.g. 1. decembrī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā.

Angļu valodas skolotāji.

“Sprīdītis” festivālā “VIVO AVANSCENA”
2017. gada 27. novembrī

2017. gada teātra festivālā „...un es iešu un iešu!” redzējām 34 izrādes, no kurām divas ir Kauņas Sv.Mateja ģimnāzijas teātra studijas izrādes, kas mūsu rimtajā Latvijas teātru ainā ienesa patīkamas pārmaiņas. Izrādes bija tik savdabīgas, asprātīgas, ka tās varēja saprast, pat nezinot lietuviešu valodu, jo viņu galvenais sarunvalodas instruments - kustība. Izrādes mūs saviļņoja tik dziļi, ka pēc tās piecēlāmies kājās, lai vēlreiz apliecinātu savu sajūsmu par to, kā viņi to izdarīja.

Festivāla laikā, iepazīstoties ar teātra studijas vadītāju Tomasu Erbrederi, sapratām, ka mūsu uzskati par teātri sakrīt. Tāpēc loģisks bija viņa uzaicinājums paviesoties  Lietuvas Starptautiskajā teātra festivālā “VIVO   AVANSCENA”, kas notika Kauņā 15. - 16. novembrī.

Tā kā gribējām redzēt arī atklāšanu, kas notika 15. novembrī plkst. 10.00, izbraucām dienu iepriekš, jo bijām nolēmuši iepazīt Kauņu. Tie, kuri vēlējās redzēt Kauņas  Nacionālā teātra izrādi “Balta drobule” (tas ir pirmais profesionālais  teātris Lietuvā), dodas uz teātri. Pārējie dodas iepazīt pilsētu (Kauņas vecpilsēta, Vītauta Dižā un Sv. Ģertrūdes baznīcas, Čurļoņa muzejs...) mājinieku sarūpētās gides pavadībā angļu valodā. Iekārtošanās hostelī ar sienu apzīmēšanu ir patīkamākā vakara izklaide.

15. novembrī plkst. 9.00 esam Girstutis kultūras centrā, kas ir festivāla mājvieta. Visvairāk mūs interesē zāle, jo pēc fotogrāfijas tā izskatās ļoti iespaidīga. Skatuve ir tehniski aprīkota kā Valmieras teātrī, skatītāju zāle ar 800 vietām.

Atklāšana plkst. 10.00 notiek mierīgi un asprātīgi, ar mīmu palīdzību tiek izspēlēts festivāla nosaukums “VIVO AVANSCENA”, kas izpelnās skatītāju ovācijas. Arī katrs izrādes  pieteikums ir  etīde, kas ir informatīva izrādes vizītkarte.

Pirmā izrāde H.K.Andersena „Īkstīte” ar 3.- 5. klašu 50 aktieriem. Nevienā no redzētajām izrādēm nebija mazāk par 20 cilvēku. Dekorācijas netiek izmantotas, lai izrāde būtu viegli un ātri piemērojama jebkurai vietai. Pārsvarā visas izrādes, ko redzējām, bija izveidotas no etīdēm, nebija konkrēta dramaturģiska materiāla. Skatītāju vislabāk atbalstītā un arī, mūsuprāt, festivāla nagla bija teātra studijas “Kubas” darbs “Morāle”. Kolektīvs, kas sevi saprot no pusvārda un kas darbojas kopā jau 10 gadus.

Kā tad gāja mums? Sapratām, cik grūti adaptēties 50 minūtēs uz svešas skatuves, cik grūti ir spēlēt skatītājiem, kuri mūsu valodu nesaprot. Mēs izdarījām maksimumu, un mūsu enerģiju un izrādes „Pavasara atmoda” vēstījumu pārpildītās zāles skatītāji uztvēra - pēc izrādes visi piecēlās kājās, kas mums bija vislielākā godalga.

Vēl interesantas bija preses konferences pēc katras izrādes, kuras filmēja televīzija, un katrs režisors varēja sajusties zvaigznes statusā.

Katrā ziņā šādi braucieni ir ļoti vajadzīgi gan man kā šī kolektīva vadītājam, gan  radošiem, brīvi domājošiem jauniešiem, kuri nekad nebaidīsies paust savu viedokli.

Paldies Viestura vidusskolai un Valmieras pilsētas pašvaldībai par atbalstu!

Roberts Segliņš,

skolēnu teātra režisors