Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Viesturskolas absolvents Mārcis Kaksis - „Gada labākais jaunais uzņēmējs”
2013. gada 18. jūnijā

2013. gada 17.jūnijā Rīgas Latviešu biedrības namā notika gadskārtējais organizācijas „Junior Achievement Yong Enterprise Latvija” rīkotais pasākums ”Gada labākais ekonomikā”, kurā apbalvoja gada labāko skolotāju, gada labāko skolēnu un gada labāko jauno uzņēmēju. Titulu „Gada labākais jaunais uzņēmējs” saņēma mūsu skolas 2006. gada absolvents Mārcis Kaksis.

Mārcis ir viens no pirmajiem 9 skolēniem, kas Viesturskolā nodibināja Skolēnu mācību uzņēmumu. Uzņēmums saucās „M.A.V.I.K.”, un tas nodarbojās ar kreklu apdruku. Darbība skolas uzņēmumā Mārcim deva pirmās iemaņas uzņēmējdarbībā, un nu jau Mārcis ir nodibinājis ceturto savu privāto uzņēmumu „MUUV” Valmierā. Esmu lepna par Mārča sasniegumiem un novēlu neapstāties ar sasniegto. Uzaicinu viņu savas zināšanas un pieredzi uzņēmējdarbībā sniegt tiem vidusskolēniem, kas turpmāk būs ienteresēti dibināt atkal jaunu Skolēnu mācību uzņēmumu Viesturskolā.

Apsveicu, Mārci, ar panākumiem!

Ludmila Gammeršmidte,

Valmieras Viestura vidusskolas ekonomikas skolotāja

VVV pamatskolas izlaidums 2013
2013. gada 17. jūnijā

16. jūnijā Valmieras Viestura vidusskolā notika šīgada pamatskolas izlaidums, kurā savu pirmo izglītības dokumentu APLIECĪBU PAR PAMATIZGLĪTĪBU saņēma 32 9. a klases absolventi un 25 9. b klases absolventi.

 

9. a klases absolventi

Izlaidumā skanēja apsveikumi, laba vēlējumi un aicinājums atcerēties savu pirmo klases kolektīvu, draugus un laimīgās, bezrūpīgās bērnības brīžus. Daudz skanēja vārds PALDIES vecākiem, skolotājiem un Viesturskolai. Skolas direktore Mudīte Grava aicināja absolventus turpināt mācības vidusskolā mūsu skolas 10.klasēs. Visiem klātesošajiem emocionālus pārdomu mirkļus savā uzrunā dāvāja 9.a klases audzinātāja Iveta Upīte. 9.b klases audzinātājai Ilvijai Aizupietei īpašs veltījums savējiem un visiem absolventiem - pašsacerēta dziesma par dzīvi , pasauli un mums visiem tajā.

 

9. b klases absolventi

Paldies par to, ka es šai laikā dzimis,

Paldies par sēklu, kas man dota sēt!

Paldies par to, ka man ir divas rokas

Un pasaule, ko tajās paturēt!

Viesturskolas skolotāji 2013. gada pamatskolas izlaidumā

Zināmi konkursa 'Mēs varam labāk!' uzvarētāji
2013. gada 8. jūnijā

No portāla E-klase

05.06.2013.

Noskaidotas klases, kas spējušas panākt lielāko sekmju progresu, salīdzinot visas klases vidējo atzīmi visos mācību priekšmetos 1. semestra beigās un tagad – 2. semestra finišā.

"Konkursa pēdējie metri bija spraigi – klases sīvi sacentās par pirmo trijnieku, un daudzas no tām, kas provizoriskajos vērtējumos turējās turpat pirmajā desmitniekā, mācību gada noslēgumā izvirzījās priekšgalā un apsteidza sāncenses, iegūstot godpilnās vietas. Jāteic, ka rezultāti starp daudzām klasēm atšķīrās vien par decimāldaļskaitļiem," stāsta E-klases redaktore Dita Lapsa. "Konkursa rezultāti gan nav tikai mehāniski aprēķini – es, tāpat kā skolotāji, izliekot gala atzīmes un vērtējot visu kopainu mācību gada garumā, aplūkoju katru klasi, kas bija ieguvusi labus progresa rādītājus, lai pēc vienādiem kritērijiem izanalizētu, kuras tad ir klases – uzvarētājas."

Liels paldies uzvarētājklašu audzinātājiem, kā arī visiem citiem skolotājiem, kas skolēniem palīdzēja saņemties sekmju uzlabošanai! "Man ir liels prieks, ka tik daudz skolotāju ar šī konkursa palīdzību ir atraduši vēl vienu veidu, kā iedvesmot skolēnus mācībām. Daudzi skolēni domā – ja viņi nevar sasniegt 8, 9 un 10 balles, tad jau nav jēgas censties. Piedaloties šajā konkursā, daudzi skolēni ir sapratuši, ka ikvienam ir savas perspektīvās atzīmes, ko viņš var sasniegt, un tās nav nekādas neaizsniedzamās sapņu pilis, bet pavisam reāli rezultāti, ko var sasniegt ar gribasspēku. Daudz var panākt ar to vien, ka esi atbildīgs, neesi slinks un centies," saka D. Lapsa.

Trīs labākās klases katrā klašu grupā tiek aicinātas uz noslēguma pasākumu, kas notiks 14. jūnijā Kino Citadele Rīgā. Tas sola saistošas aktivitātes un balvas gan skolēniem, gan skolotājiem. 27 iedvesmojošākos priekšmetu pedagogus apbalvos Tallink. Par pasākumu vēl sazināsimies ar klašu audzinātājiem, savukārt reportāžu no tā atradīsiet gan 17. jūnija laikrakstā Diena, gan E-klase.lv.

Apsveicam uzvarētājus, un paldies visiem, kas piedalījās konkursā!

 'Mēs varam labāk!' 2012./2013. māc. g. laureāti

8. klases

1.vieta: Rīgas 65. vidusskolas 8.a klase – skolotāja Inga Smirnova 4.78%

2.vieta: Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 8.v klase – skolotāja Sibilla Gedvila 4.50%

3.vieta: Valmieras Viestura vidusskolas 8.a klase – skolotāja Inta Daugaviete 3.64%

PAŠVALDĪBU VĒLĒŠANAS 2013
2013. gada 3. jūnijā

     

        

 

 

SVEICAM

mūsu skolas direktores vietnieku

     ULDI JANSONU

ar deputāta mandāta iegūšanu

Valmieras pilsētas pašvaldības domē

pašvaldību vēlēšanās 2013. gada 1. jūnijā!

 

Eiropas jauniešu tikšanās Ūdens Parlamentā Armēnijā
2013. gada 29. maijā

Jau ceturto gadu viesturieši kopā ar skolotāju Ilgu Verovkinu iesaistās Eiropas Jauniešu Ūdens Parlamenta projektā. No 12. līdz 19. maijam Valmieras Viestura vidusskolas 12.c klases skolēni Madara Medne un Jānis Bērziņš kopā ar diviem skolēniem no Līgatnes pārstāvēja Latviju 11. Eiropas Jauniešu Ūdens Parlamentā Armēnijā. Pasākuma norises vieta bija Erevāna un skaistais Sevana ezers.

Gatavojoties šim projektam, veicām vairākus uzdevumus. Mēs tikāmies ar „Valmieras ūdens” pārstāvi Inesi Pabērzu, kura pastāstīja par ūdens izmantošanas un piegādes situāciju Valmierā, kā arī debatējām ar Valmieras pašvaldības deputātu un skolotāju Uldi Jansonu par šiem jautājumiem. Lai uzzinātu jauniešu domas, izveidojām aptaujas anketas, kurās izteiktos viedokļus prezentējām Armēnijā. Šī gada tēma bija „Iesaisties ūdens pārvaldīšanā!”. Kopā ar vairāk kā 60 jauniešiem no 15 dažādām Eiropas valstīm - Armēnijas, Austrijas, Bulgārijas, Beļģijas, Francijas, Grieķijas, Horvātijas, Krievijas, Latvijas, Moldovas, Nīderlandes, Polijas, Šveices, Vācijas un Turcijas, kā arī Kanādas, kas bija īpašā viesa statusā, - dalījāmies  pieredzē par ūdens pārvaldi un tās uzlabošanas iespējām.

Nedēļa Armēnijā aizsteidzās nemanot. Pirmajā dienā ar policijas eskortu tikām pavadīti līdz Armēnijas parlamenta ēkai, kur notika atklāšanas  ceremonija. Tur nedēļas nobeigumā atgriezāmies vēlreiz  arī noslēguma ceremonijā. Visā nedēļā bija  darbošanās dažādās darbnīcās, kurās dalījāmies savās zināšanās, meklējām risinājumus, lai noslēgumā izveidotu 11. Eiropas Jauniešu Ūdens Parlamenta deklarāciju. Mēs tikāmies ar politiķiem, pašvaldību mēriem un citām reprezentatīvām personām, kas ir saistītas ar ūdens pārvaldes jautājumu risināšanu. Uzzinājām viņu domas, uzdevām jautājumus un iesaistījāmies debatēs par ūdens pārvaldi. Visinteresantākā diena bija, kad braucām uz netālo Gavaras pilsētu, lai iepazītos ar nesen uzcelto ūdens notekūdeņu attīrīšanas iekārtu. Mums bija iespēja aprunāties ar vietējiem iedzīvotājiem. Mēs bijām pārsteigti par armēņu viesmīlību, sirsnību un atsaucību. Liels bija mūsu pārsteigums, ka Gavarā iedzīvotājiem ūdens ir pieejams tikai 3-4 stundas dienā, bet visā Armēnijā vidēji 16 stundas. Cilvēki no rīta pieceļas un gaida ūdens piegādi, lai sāktu savus dienas darbus. Mēs domājam, ka Latvijas iedzīvotāji var būt apmierināti ar ūdens pieejamību, kvalitāti un piegādi.

11. Eiropas Jauniešu Ūdens Parlamenta laikā bija iespēja iepazīties ar bagāto Armēnijas kultūru. Visspilgtāk atmiņā mums palicis Garni templis un krāšņie Kaukāza kalni, kas visu laiku bija kā simboliski mūsu ceļabiedri. Pēdējā projekta dienā mākoņi pašķīrās, un mēs ieraudzījām krāšņo Araratu, kura smaile sasniedz 5165 m augstumu. Eiropas kultūras vakarā mēs un citu valstu jaunieši iepazīstinājām viens otru ar savas valsts tradīcijām. Dalībniekiem bija iespēja nogaršot dažādu valstu ēdienus, iemācīties dažādas dejas un dziesmas. Nedēļas laikā iepazināmies un sadraudzējāmies ar jauniešiem no dažādām Eiropas valstīm. Pats vērtīgākais, ko ieguvām nākotnei, ir savstarpējie kontakti, iespēja apmainīties ar viedokļiem un pieredzi kā savstarpēji sadarboties.

Pavadītais laiks Armēnijā vienmēr paliks mūsu atmiņā, un darbs pie ūdens pārvaldes turpināsies. Visu vasaru mēs sadarbosimies ar Horvātijas delegācijas jauniešiem, veidojot informatīvi izklaidējošas multiplikācijas filmas par ūdens taupīšanu, aizsardzību un cīņu pret piesārņošanu. Eiropas jauniešu kopīgi izveidoto deklarāciju plānojam pārtulkot latviski un iesniegt Valmieras pilsētas pašvaldībā, kā arī dažādās valsts iestādēs. Esam izvirzījuši uzdevumus iesaistīt ūdens pārvaldē vairāk jauniešu un lielāku uzmanību pievērst ūdens problēmām visā Latvijā. Mēs esam pārliecināti, ka jaunieši ir tie, kuri veidos savas valsts nākotni ar tīru, nepiesārņotu vidi. Ūdens ir viens no nozīmīgākajiem dabas resursiem, kas  ir jātaupa un jāsargā.

 Fotogrāfijas skatīt galerijā-->

Madara Medne, Jānis Bērziņš

12. c klasē