Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Labdarības skolas īsfilma
2012. gada 21. martā

Programmas "Labdarības Skola"  ietvaros ir izstrādāta īsfilma, kas pieteikta radošās izcilības fesivālam ADwards.

Filmu (7min gara) vari noskatīties šeit: http://www.youtube.com/watch?v=yRXmFXRcjrE

 

 Lūdzu atbalsti labdarības kustību un nobalso festivāla Adwards Tautas balsojumā par filmu Labdarības līga! Balsot par filmu var šeit:
http://www.adwards.lv/lv/tautas-balsojums/tautas-balsojums/116.html

Paldies!

Daudzvalodu publiskās runas konkurss
2012. gada 14. martā

 

Šo pirmdien (12.03.2012) Rīgā notika Latvijas valodu skolotāju asociācijas organizētais daudzvalodu publiskās runas konkurss "Es piedzimu laikā", kurā Viestura vidusskolu godam pārstāvēja Aija Mežule (11.c) un Jānis Bērziņš (11.c). Abi jaunieši izpelnījās žūrijas atzinību, bet Aijai - arī Francijas vēstniecības specbalva. Patiess prieks un lepnums par mūsu jauniešiem.

 

 

L.Kraukle - angļu valodas skolotāja.

Sporta spēles brīvā dabā „Atvadas no ziemas”
2012. gada 12. martā

Saulainais sestdienas 3. marta rīts Viesturskolas pagalmā nebija kā parasti brīvdienā  kluss. Pirms 12.00 pie skolas sāka pulcēties sākumskolas bērni, viņu vecāki, vecvecāki, brāļi, māsas. Sākumskolas vecāku dome organizēja neparastu pasākumu– ģimeņu sporta spēles. Tajās varēja piedalīties visi, kas vēlējās.

Jau pirms sacensībām bija veikts nopietns gatavošanās darbs. Tika izdomāts katras klases komandas nosaukums, gatavoti karogi, plakāti, pievēršot uzmanību arī komandas noformējumam. Dalībnieku komandu nosaukumu veidošana bija īpaši radoša . Rezultātā spēlēs piedalījās : „Niknās lauvas”, „Brašie rūķi”, „Ugunīgie zirgi”, „Jautrās cepures”, „Trakā 4.c”, „Jautrie, brašie”, „Ziemas komanda”, „Foršie c”, „Vārnēni”, „Čīteri”. Precīzi plkst. 12. 00 komandas nostājās sacensību atklāšanas parādē un ziņoja par dalībnieku skaitu. Tas bija iespaidīgs – 172!  

Vecāku domes pārstāvji izstāstīja sacensību noteikumus un spēļu dienas darba kārtību. Kad viss bija skaidrs, sacensības varēja sākties. Bija 11 stacijas, un katrā no tām cits uzdevums. Staciju nosaukumi bija tikpat jautri kā pašas sacīkstes „Lidojošais koferītis”, „Veļas diena”, „Jāņtārpiņš”, „Eko soma jeb šķiro uz aklo”, „Jautrās pēdas”, „Tupenīši”, „Mini, mini mīkliņu”, „Nezviedz”, „Tumsas pavēlnieks”, „Riču – raču”, „Robins Huds”. Sacensību dalībniekiem bija jārāda sava veiklība, atjautība, māka sadarboties. Visu uzraudzīja atbildīga tiesnešu komanda, kas rezultātus pierakstīja katras komandas kontrolkartiņā.

Visu sacensību laikā varējām sildīties pie ugunskuriem un dzert tēju. Pieprasījums bija milzīgs – izdzērām 6 katlus tējas. Kad visi uzdevumi bija veikti un kontrolkartiņa nodota sekretariātā, skolas pagalmā skanēja mūzika. Tad mēs visi varējām uzdejot.  Tas bija tik interesanti – diskotēka pagalmā, kad apkārt sniegs un ledus!

Ātri pienāca rezultātu paziņošanas brīdis. Pateicoties sponsoriem, diplomu ar nomināciju, kasti cepumu un mazu, bet ļoti praktisku dāvanu saņēma katra komanda. Bet kas gan tās būtu par sacensībām, ja netiktu noskaidroti uzvarētāji! Par pārsteigumu sev un citiem – uzvarēja 1. a klases „Ziemas komanda”. II vietu ieguva 2.a „Jautrie, brašie” , III vietu – 3.a klases komanda „Ugunīgie zirgi”. Visas trīs komandas saņēma ZAAO sponsorētas medus tortes.

 Organizatori, Sākumskolas vecāku dome, saka PALDIES visiem, kas atbalstīja šo sportisko ideju. Vislielākais PALDIES Arnitai Krieviņai, kura palīdzēja plānot un organizēt sacensību gaitu!

Vita Lelle

 VVV Sākumskolas vecāku domes vadītāja

Pasākums fotoattēlus skatīt galerijā.

1. – 4. klašu mācību olimpiādes rezultāti
2012. gada 5. martā

1. klašu mācību olimpiādes uzvarētāji:

1. vietā Mikus Ābele              1.a sk.  A.Dubulte

2. vietā Samanta Bērziņa     1.a sk. A.Dubulte

3. vietā Marta Skrastiņa       1. sk.A.Dubulte

2. klašu mācību olimpiādes uzvarētāji:

1. vietā Rūta Marija Āboliņa 2.a sk. A.Bērziņa

2. vietā Madara Sīmane       2.c sk. S.Ādamsone

             Tīna Enia Goba          2.a sk. A.Bērziņa

3. vietā Līza Dukse                2.c sk. S.Ādamsone

              Elizabete Lekse        2.b sk. Ā.Kārkliņa

3. klašu latviešu valodas olimpiādes uzvarētāji:

1. vietā Dārta Miķelsone       3.a sk. I.Baranova

2. vietā Mārtiņš Lūsis            3.c sk. A.Peiča

3. vietā Sintija Gulbe              3.b sk. V.Lelle

3. klašu matemātikas olimpiādes uzvarētāji:

1. vietā Mārtiņš Lūsis            3.c sk. A.Peiča

2. vietā Kārlis Liepiņš            3.a sk. I.Baranova

3. vietā Svens Līrmanis Krūmiņš 3.b sk. V.Lelle

4. klašu latviešu valodas olimpiādes uzvarētāji:

1. vietā Imants Kristsons       4.b sk. I.Vētra

2. vietā Izolde Bernadeta Ozoliņa     4.a sk. I.Krieviņa

3. vietā Matīss Leitlands        4.b sk. I.Vētra

              Roberts Cipruss        4.b sk. I.Vētra

4. klašu matemātikas olimpiādes uzvarētāji:

1.vietā Izolde Bernadeta Ozoliņa      4.a sk. I.Krieviņa

2.vietā Una Berga                    4.a sk. I.Krieviņa

3. vietā Matīss Leitlands        4.b sk.I.Vētra

 

Mūsu skolu pilsētas un novada mācību olimpiādē 7. martā  pārstāvēs: Mikus Ābele, Samanta Bērziņa, Rūta Marija Āboliņa, Madara Sīmane, Elizabete Lekse, Agnese Bule, Sintija Gulbe, Adelīna Melbārde, Mārtiņš Lūsis, Kārlis Liepiņš, Svens Līrmanis Krūmiņš, Izolde Bernadeta Ozoliņa, Una Berga, Matīss Leitlands, Imants Kristsons, Roberts Cipruss, Karīna Veide

 

  Lai viņiem veicas!

Mūsu Viesturskolas Žetona vakars 2012
2012. gada 29. februārī

Par Žetona vakaru saka – tas ir gan jautrākais, gan vienlaikus skumjākais vakars visā skolas laikā. Vakars, kas kļūst par tādu kā pagrieziena punktu, kad saprotam, ka tik jauni mēs vairs nebūsim nekad. Zinām, ka esam izauguši, taču tajā vakarā saprotam, ka atdotu daudz ko, lai tikai atgrieztos pāris gadus atpakaļ, kad tāds Žetona vakars šķita tāla nākotne. Nu arī mēs, nākamie 52. izlaiduma klašu viesturieši, varam teikt, ka tas ir vakars, kas paliks atmiņā visu mūžu.

 Vakars pagāja emociju karuselī – satraukti čuksti mijās ar jautriem smiekliem, laimīgi smaidi – ar asarām acu kaktiņos. Pirmā daļa bija pildīta mīļiem vārdiem un laba vēlējumiem gan mums pašiem, gan tiem, kuriem esam pateicīgi par to, ka esam tieši tādi, kādi esam –skolotājiem, ģimenēm, draugiem. Un, protams, vakara gaidītākais brīdis, kad pie krūtīm tiem piesprausts žetons ar trim maģiskajiem burtiem VVV. Tie ir burti, kas mūs vienos, neatkarīgi no tā, kur mūsu ceļi vedīs. VVV- tas ir spēks, kuru mēs tajā vakarā izjutām par visiem 100 procentiem.

Otrā daļa pagāja vienos smieklos un pārsteigumos, par to, ka mūsos mājo tāda enerģija un aktieru meistarība. Tā parādījās pēc Viesturskolas labākajām tradīcijām iestudētajā Rūdolfa Blaumaņa izrādē „Skroderdienas Silmačos”. Paši mēs smējāmies, ka ir tik dīvaini ziemas vidū, kad aiz loga kupenas, dziedāt Līgo dziesmas, dažs pat atzinās, ka tik daudz dziesmu nav dziedāts pat īstajos Jāņos. Šī pusotra stunda pagāja tik ātri, un tas bija mirklis, kad visas nebūšanas un strīdi , bez kuriem neiztika izrādes tapšanā, aizmirstas un paliek tikai vissiltākās emocijas vienam pret otru, un to arī juta skatītāji, no kuriem saņēmām tik daudz komplimentu, ka nu jāapsver pat stāšanās aktieros.. Kas zina, varbūt pēc gadiem A/S  „Sadales tīkls” skatuve varēs lepoties ar to, ka tieši te skatuves gaitas uzsāka nākamās Latvijas teātra zvaigznes .

Žetona vakars ir brīdis, kad saproti, ka drīz atstāsim skolas solus. Tagad tikai atliek sakopot spēkus un enerģiju, kāda tā bija Žetona vakarā, līdz pēdējai finiša taisnei šīgada vasarā. Paldies visiem, kas šo vakaru padarīja mums visiem neaizmirstamu!

Elīza Kaužēna

12. c klasē

 

Ir mazliet savādi apjaust, ka viens no šīgada divpadsmito nozīmīgākajiem pasākumiem jau ir pagājis. Daudzas stundas pēdējās nedēļas laikā tika pavadītas, lai veiksmīgi sagatavotos izrādei „Skroderdienas Silmačos”. Neskaitāmie mēģinājumi, kopīgi izdziedātās dziesmas, protams, arī tekstu mācīšanās. Tā gan parasti tika atlikta uz pēdējo brīdi. Tas viss lika pat uztraukumam iezagties teju vai katrā 12.a , 12. b, 12. c klases skolniekā. Žetona vakarā izjustais mums lika aizmirst par visām likstām, ar kurām nācās saskarties tam gatavojoties. Īpaša bija noskaņa, klausoties skolotāju rūpīgi sagatavotajās runās un sveicēju novēlējumos.

Žetona vakara gaisotne lika jebkuram izjust īpašu prieku par piederību savai Viesturskolai. Svinīgā skolas žetona saņemšana, dziesmas, apsveikuma vārdi - tas viss radīja daudz pozitīvu emociju šajā vakarā.. Pats lielākais sasprindzinājums un uztraukums, protams, bija pašu veidotā izrāde. Dažiem tā nebija pirmā reize, lai sevi izteiktu uz skatuves, taču citiem tā patiešām bija pirmā reize. Katrs centās savu lomu nospēlēt, cik labi vien iespējams. Mēs taču tomēr esam divpadsmitie, un mums ir jāparāda, uz ko esam spējīgi. Jau no izrādes pirmās minūtes jutām atbalstu no skatītājiem, kas ik pa laikam sirsnīgi iesmējās vai aplaudēja izrādes laikā par viņiem īpašajām ainiņām. Tas mums ļoti palīdzēja, jo varējām būt droši, ka galvenajiem vērtētājiem – vecākiem un skolotājiem - mūsu paveiktais patīk. Tas deva milzīgu spēku turpināt izrādi ar tādu pašu sparu līdz pat beigām. Neiztika arī bez īpašiem momentiem, lai pārsteigtu skatītājus. Tas palīdzēja ikdienā redzamos cilvēkus ieraudzīt no pavisam cita skatu punkta.

Manuprāt, Žetona vakara izjūtas mūsu domās un sirdīs noteikti paliks atmiņā vēl ilgi. Esam gandarīti par padarīto. Lielu Paldies sakām visiem mūsu palīgiem, kas izturēja šo nedēļu un deva mums sparu turpināt iesākto, lai mūsu svētki izdotos.

Signe Pētersone

12. c klasē

 

‘’Žetona vakars ir skaistākais notikums vidusskolēna dzīvē,’’ tā mums teica teju vai katrs skolotājs, ar kuru uzsākām sarunu par šo sarīkojumu. Jāatzīst, ka man, kura nekad nebija piedalījusies kādā Žetona vakarā, runas par tā nozīmīgumu šķita stipri pārspīlētas. Tagad, kad šis pasākums ir pagājis, varu droši teikt- tas bija kaut kas patiešām fantastisks! Kopības izjūta, kad, dziedot kopdziesmu, visi sadevāmies rokās un skatījāmies zālē sēdošajos savos vismīļākajos cilvēkos, patiešām lika sirsniņai nodrebēt. Taču nebija laika asarām un nostaļģijai, jo drīz pēc tam sekojošās „Skroderdienas Silmačos” uzrunāja visus - gan mūs, aktierus, gan mūsu vecākus. Izrāde bija pozitīvisma un patiešām atraktīvu ainu pārbagāta, un, protams, ar laimīgām beigām. Gluži tāpat kā mūsu Žetona vakars!

Kristīne Liepiņa

12. c klasē