Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

„Lāčplēša taka” - viesturiešiem
2012. gada 16. novembrī

Valsts svētku nedēļa ir laiks, kad visi cenšas kādā īpašā veidā pieminēt un atzīmēt Latvijas valsts dzimšanas ievērojamos notikumus. Viesturiešiem viens no jau tradicionāliem atzīmēšanas pasākumiem ir „Lāčplēša taka”, ko Valmieras 4. skautu vienība katru gadu organizē kādai no klašu grupām. Tā šogad septītajām, astotajām klasēm bija iespēja klases stundas laikā doties kolektīva saliedēšanas šķēršļu gājienā skolas teritorijā. Lai gan visiem veicamajiem punktiem bija samērā militāri nosaukumi – mīnu lauks, zenītlielgabals, uguns, bīstamais tilts, veiklie, tie bija ar tūrisma elementiem realizēti komandas sadarbības uzdevumi, kuros nebija nozīmes katras personas individuālajam veikumam, bet rezultātu varēja sasniegt tikai komandas sadarbības rezultātā. Tā mīnu laukā komandas kapteini uz platformas ar trīša palīdzību vajadzēja pacelt gaisā un, platformu pārvietojot,  atrast izvietotās mīnas, zenītlielgabalā uz 3 metrus garas zemē ieraktas kārts vajadzēja uzmaukt automašīnas riepu, nepieskaroties garajam „stobram”, uguns punktā pārvietot uguns liesmu ar dažādiem degošiem materiāliem – avīzi, dažādām svecēm, sērkociņu, skalu -  pa dažādiem etapiem. Bīstamajā tiltā pēc iespējas vairāk komandas dalībniekiem vajadzēja sastāties uz diviem virvēs iesietiem kustīgiem baļķiem.

Tā kā uzdevumu izpildes piegājieni bija ļoti dažādi, tad arī katra klases komanda kādā no punktiem varēja sniegt pārliecinošāku sniegumu, ātrāk atrodot labāku uzdevuma veikšanas stratēģiju. Ļoti sīvā konkurencē pēc kopvērtējuma rezultātiem visveiksmīgāk bija veicies 8.a klases kolektīvam, bet arī pārējo klašu iegūtie punkti daudz neatpalika, kas liecina par klašu kolektīvu saliedētību un spēju mobilizēt spēkus kopēja uzdevuma veikšanai.

Klases pēc trases veikšanas bija ļoti apmierinātas ar interesantajiem, netradicionāliem problēmu risināšanas piegājieniem, saprotot, ka arī latviešu strēlnieki lielās lietas spēja veikt, tikai visai komandai cieši sadarbojoties. Un tā rezutātā varam svinēt neatkarīgās Latvijas svētkus.

Uldis Jansons

Valmieras 4. skautu vienības vadītājs

"Mūsu GAISMA Latvijai"
2012. gada 23. novembrī

  

 

 

 

 

 

 

 

Aristotelis 2012
2012. gada 14. novembrī

Viesturskolā no 7. līdz 9. novembrim norisinājās 10.a un 10.b klašu skolēnu iesvētības vidusskolnieku pulciņā. Šī gada tēma bija „Septītās debesis”. Kā jau ierasts, katrai dienai bija sava tematika un uzdevumi, kuros desmitajiem nācās sevi parādīt visdažādākajās lomās, darot visādas lietas.

Pirmajā dienā visā skolā dominēja melnais un sarkanais tonis, jo tēma bija „Elle”, tās pārstāvji bija no 12. c klases. Plkst. 8. 00 visi skolēni tika sasaukti uz nelielu pārbaudi par tērpu atbilstību tēmai. Tiem, kuriem nebija atbilstošs tērps, nācās apvilkt pievilcīgu sieviešu apakšveļu. Plkst. 11. 20 sekoja pārbaudījums, kurā ar mugurām kopā tika salīmēti desmitie, un viņiem nācās skriet katram no savas puses gar garu solu. Tad viņus cienāja ar velnišķīgu dziru. Pēc tam sekoja improvizēta uzvaras deja.

Otrajā dienā atbildīgā bija 12.a klase. Viņu tēma bija „Zeme” un tās dažādie stili. Šajā dienā bija sastopami gan hipiji, gan goti, gan kovboji, gan arī disko dīvas. Rīta pārbaude un soda mēri bija vienādi. Toties uzdevums šāds - pārnest ar karoti olu, kur meitenēm vienā kājā bija jāvelk makšķernieku zābaks, bet zēniem - ērtās sieviešu augstpapēžu kurpes. Par atlīdzību viņus sagaidīja krāsainās maizītes. Protams, netika aizmirsta  deja, kurā desmitajiem nācās mācīties kustības no 12.a klases skolotājām.

12. b klase pēdējā dienā visiem lika justies kā debesīs, jo tēma bija „Septītās debesis”. Līdz ar to skolēnu vidū bija ļoti daudz enģeļu, feju un dievu. Lai cik labi nebūtu debesīs, desmitajiem tāpat nācās piedalīties uzdevumā, kurā bija jālien zem barjerām un, slidinoties pa grīdu, jātiek pēc dievišķā pulverīša un ūdens. Kā arī jāslavē 12. klašu skolēni ar šādu frāzi : „Divpadsmitie ir paši labākie!”

Ar to iesvētības nebija beigušās, jo tad plkst. 15. 00 sekoja paši aizraujošākie un trakākie uzdevumi. Pēc tiem desmitiem bija nepieciešama viena vienīga lieta – duša. Vēlāk vakarā mūs priecēja koncerts ar desmito un divpadsmito teatrāliem uzvedumiem, dziesmām un dejām. Koncertu vadīja Pats Sliktumiņš un Pats Labumiņš, un, protams, visa koncerta gaita tika aizvadīta gan ellē, gan uz Zemes, gan arī Viesturdīzē (Septītajās debesīs). Tā, lūk, vecākie vidusskolnieki pieņēma jaunos desmitos savā pulkā un reizē arī vidussskolā jeb Viesturdīzē. Ja saka, ka nekur nav tik labi kā mājās, tad mēs, viesturieši, vēl varam piebilst, ka nekur nav tik labi mācīties un būt kā Viesturdīzē.

 

Aija Mežule

12. c klasē

Likteņdārzu piepildīs skolēnu vēlējumi Latvijai
2012. gada 8. novembrī

Vieni no aktīvākajiem Likteņdārza apmeklētājiem ir skolēni. Mācību gadam sākoties, sadarbībā ar Likteņdārza pastāvīgajiem atbalstītājiem – AS „Latvijas valsts meži”, AS „Latvijas Pasts”, Valsts izglītības satura centru un „Dinamo Rīga” - īpaši skolēniem tika organizēts sociālais projekts „Dāvini savai Latvijai”, kurā skolēniem bija jāizgatavo koka plāksnītes ar vēlējumu Latvijai dzimšanas dienā. Kopumā tika saņemtas 1 739 vēlējumu plāksnītes. Turpmāk visi vēlējumi būs apskatāmi Likteņdārzā.

AS „Latvijas valsts meži” Komunikācijas projektu vadītāja Līga Zute – Abizāre: „Projekta īstenotāji ir pateicīgi par lielo atsaucību un veltītajiem sirsnīgajiem vārdiem Latvijai. „Lai katra manas Latvijas zvaigzne mirdz kā cerība mūsu tautai!”, „Tu, Latvija, dzīvo mūžīgi!” - šie un citi uzraksti uz vēlējuma plāksnītēm stāsta, ka skolēni domā par mūsu zemi un viņiem rūp Latvijas nākotne.”

Daudz iniciatīvas, atbilstoši katras skolas iespējām un arī skolēnu vecumam, bija ielikts dažādajā plāksnīšu tehniskajā izpildījumā, kas vēl pastiprināja ar vārdiem izteikto domu. Īpaši kvalitatīvas vēlējumu plāksnītes bija izdevušās Latvijas profesionālajām skolām.

„Akcija „Dāvini savai Latvijai” pierādīja, ka skolēni labprāt iesaistās projektos, kas saistīti ar Latvijas Republikas dzimšanas dienas atceres pasākumiem, ja tie tiek pasniegti interesantā un atraktīvā veidā. Prieks, ka Latvijas bērni un jaunieši atbalsta savu zemi, tautu un valsti, papildinot Likteņdārzu ar speciāli veidotām vēlējumu plāksnītēm,” AS „Latvijas Pasts” Mārketinga projektu vadītāja Lolita Grāvīte.

Pavisam tika saņemtas 334 vēstules ar sūtījumiem no Latvijas vispārizglītojošajām un profesionālajām skolām, interešu grupām un arī bērnudārziem. Uzdevums bija atlasīt piecas labākās vēlējumu plāksnītes un atsūtīt pa pastu projekta īstenotājam – „Kokneses fondam”. Projekta organizatori augstu vērtē gan skolēnu, gan arī skolotāju veikumu šajā projektā un pateicībā par atsaucību Umurgas pamatskolai, Liepājas A. Puškina 2. vidusskolai, Sidgundas pamatskolai, Cēsu 2. pamatskolai, Valmieras Viestura vidusskolai, Dekšāru pamatskolai, Ata Kronvalda Durbes vidusskolai, Sīļukalna pamatskolai, Limbažu novada ģimnāzijai un Raiskuma internātpamatskolai - rehabilitācijas centram – ir piešķīruši „Dinamo Rīga” veicināšanas balvas - iespēju apmeklēt hokeja komandas „Dinamo Rīga” spēli pret Ņižņekamskas "Ņeftehimik" 2012. gada 16. novembrī „Arēnā Rīga”. Arī sports, īpaši hokejs, ir viens no spilgtākajiem Latvijas patriotisma izpausmes veidiem.

Tuvojoties Lāčplēša dienai, 9. novembrī, kad plānota Likteņdārza pirmās pastāvīgās būves – Skatu terases - atvēršana apskatei, visas atsūtītās skolēnu vēlējumu plāksnītes Latvijai dzimšanas dienā tiks izvietotas Likteņdārzā. „Sekojot šai skolēnu atklātajai jaunajai Likteņdārza tradīcijai, no nākamā gada pavasara katrs, kas vēlēsies, uz šādas plāksnītes varēs atstāt Likteņdārzā arī savu vēlējumu Latvijai. Tāpat aicinām skolas, braucot uz Likteņdārzu, atvest un izvietot arī tās vēlējumu plāksnītes, kas tika izgatavotas, bet neiekļuva piecu labāko skaitā,” aicina „Kokneses fonda” valdes loceklis, projekta vadītājs Koknesē Bruno Cīrulis.

 

Bruno Cīruļa fotogrāfijas no sūtījumu atvēršanas 2012. gada 29. oktobrī iespējams apskatīt http://www.liktendarzs.lv/lv/galerija/Sociala-projekta-Davini-savai-Latvijai-sutijumu-atversana

10 skolu izvēlēšana „Dinamo Rīga” 2012. gada 5. novembrī – http://www.youtube.com/liktendarzs

Vairāk nekā 20 pasaules valstīs bērni un jaunieši rīkosies ilgtspējīgākas vides labā
2012. gada 12. novembrī

Šā gada 7.novembrī norisinājās World Days of Action jeb Pasaules rīcības diena, kā ietvaros Ekoskolas visā pasaulē demonstrē videi draudzīgas rīcības piemērus. Latvijā pašreiz šim notikumam reģistrējušās 93 topošās un esošās Ekoskolas.

Pasaules rīcības diena ir Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental education) Ekoskolas programmas iniciatīva, lai mudinātu jauniešus būt par pārmaiņu ierosinātājiem vides ilgtspējas jautājumos un aktīvi rīkoties šo pārmaiņu sasniegšanā.

Stāsti, video un attēli no visas pasaules tiks publicēti starptautiskajā Ekoskolu programmas mājasalapā:  www.eco-schools.org/wda, lai skolēni un skolotāji varētu aplūkot viens otra veikumu un iedvesmoties tālākai rīcībai.

Pasaules rīcības dienai pašreiz reģistrējušās tādas valstis kā Bahamas, Bulgārija, Ķīna, Horvātija, Kipra, Čehijas Republika, Lielbritānija, Francija, Grieķija, Īrija, Itālija, Japāna, Jordānija, Kazahstāna, Kenija, Latvija, Lietuva, Malta un Nīderlande.

 

Esi videi draudzīgs, piedalies aktivitātēs

Valmieras Viestura vidusskolā:

 • atnes 1 kg makulatūras,
 • piedalies skolas apkārtnes sakopšanas talkā,
 • plkst. 13.00 piedalies pasākumā Vidzemes augstskolā!

 

VVV ekopadome