Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Atklātajā fizikas olimpiādē.
2013. gada 17. maijā

 

 

 

Latvijas atklātajā fizikas olimpiādē 10.b klases skolnieks
Rūdolfs Vētra ieguva
11.vietu
un pierādīja,
ka, apzinīgi mācoties,
var iekļūt Latvijas fiziķu elitē.

STIPENDIJAS LAUREĀTE - ZANE KALNIŅA
2013. gada 15. maijā

APSVEICAM!


          2013. gada 15. maijā Latvijas Zinātņu akadēmijā notiek «L`Oréal» Latvijas stipendijas «Sievietēm zinātnē» zinātnieču svinīgā apbalvošanas ceremonija. Bioloģijas doktore ZANE KALNIŅA – Valmieras Viestura vidusskolas 1998. gada izlaiduma absolvente - ir viena no trim apbalvotajām pētniecēm. Apsveicam Zani Kalniņu (Slucku) ar sasniegumiem, veicot pētījumus ļaundabīgo audzēju diagnostikas pilnveidošanā! Paldies bioloģijas skolotājai ILGAI VEROVKINAI par ieguldīto darbu Zanes mācīšanā un virzīšanā pa zinātnes ceļu vidusskolas laikā!

Otrās ģimeņu sporta spēles Viesturskolā
2013. gada 14. maijā

11. maijā plkst.11.00 mūsu skolas pagalmā sākās otrās ģimeņu sporta spēles. Atklāšanai nostājās 11 klašu komandas. Visi bērni bija labvēlīgi noskaņoti, priecīgi, ka šajā dienā uz skolu ir atnākuši kopā ar saviem vecākiem un ka arī vecāki piedalīsies sacensībās. Katra komanda bija izvēlējusies nosaukumu un padomājusi par noformējumu. Vecāku dome bija sagatavojusi 11 dažādus pārbaudījumus. Sponsori – ZAAO un Valmieras ūdens ne tikai bija palīdzējuši sagādāt saldas pārsteiguma dāvanas pirmo trīs vietu ieguvējiem, bet arī parūpējušies par tematisku savas darbības jomas uzdevumu, kas bija jāveic. Sacensības ritēja raiti, ar skaļiem līdzjutēju saucieniem tika atbalstīti uzdevumu veicēji. Vecāki bija ne tikai padomdevēji, bet arī paši ar prieku izpildīja tiesnešu dotos uzdevumus. Visu sacensību laikā dalībnieki varēja padzerties Valmieras ūdens dzeramo ūdeni no speciālas cisternas.

Viesturieši ir asprātīgi, jautri un izdomas bagāti. Par to liecināja uzdevumu nosaukumi, piemēram, „Aklais labirints”, „Gredzenu pavēlnieki”, „Pazudušais draugs”, „Talka”, „Lecam augšā, lecam lejā” u.c. Komandu nosaukumi bija gan draiski, gan romantiski, piemēram, „Tīģeri”, „Zaļie sienāži”, „Rozā pantēra”, „Sarkanā magone”, „Mazie saules zaķēni”... Kopskaitā sporta spēlēs piedalījās 122 bērni, 98 vecāki un 6 mazie brāļi un māsas, kas uz sporta spēlēm bija atbraukuši  ratiņos. Kad visas stacijās uzdevumi bija izpildīti un tiesneši devās skaitīt punktus un piešķirt vietas, pa klašu grupām spēlējām tautas bumbu. Šoreiz komandas bija jauktas – no katras paralēlklases  ikvienā komandā  bija pārstāvji, jo spēlējām spēles priekam.

Vecāku dome bija paredzējusi 11 nominācijas, kuras sacensību laikā katrai klasei piešķīra neatkarīgā novērotāja – eksperte, sporta skolotāja Māra Goba:

„DIŽKLASE” – 2.a kl.,
„STILĪGĀKĀ KOMANDA” – 2 b kl.,
„SALIEDĒTĀKĀ KOMANDA”- 3.a kl.,
„MĒRĶTIECĪGĀKĀ KLASE” – 4.a kl.,
„ATRAKTĪVĀKIE LĪDZJUTĒJI”- 1.b kl.,
„APŅĒMĪGĀKIE” – 1.c kl.,
„ATSPERĪGĀKIE” – 1.a kl.,
„LIELĀ AIZMUGURE” – 3.c kl.,
„ŪDENSZĀLES”– 3.b kl.,
„SMAIDĪGĀKIE”– 4.c kl.,
„STRATĒĢISKĀKIE”– 4. b kl.

Šajās sporta spēlēs, saskaitot visus iegūtos punktus, uzvarēja 4.a klase, 2.vietu ieguva 4.c klase, bet 3.vietā – 2.a klases komanda. Pārsteiguma balvu saņēma 1.b klases komanda „Tīģeri”. Tomēr svarīgāk par saldajām balvām, ko saņēma katra klase, ir kopīgi pavadītais laiks, pozitīvās emocijas, kopīgas darbošanās prieks. Gribas cerēt, ka otrām ģimeņu sporta spēlēm sekos arī trešās un ceturtās...

Paldies visiem sporta spēļu organizētājiem, dalībniekiem, sponsoriem!

Vita Lelle,

sākumskolas vecāku domes vadītāja

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt galerijā.

ZZ čempionāta pusfinālā
2013. gada 13. maijā

 

 SVEICAM

ZZ čempionāta pusfināla laureātus:

5.a klase - 2. vieta

5.c klase - 7. vieta

Lai veicas abu klašu komandām finālsacensībās Rīgā!

 

 

 

11. a klases patriotisma stundas Rīgā
2013. gada 10. maijā

Maijs ir mēnesis, kad katrs īsts šīs valsts pilsonis atceras un pārdomā 1990. gada 4.maija notikumus mūsu valstī, kad emocijas bija ne tikai Augstākajā padomē, bet visvairāk tieši cilvēku sirdīs. Viņi ar nepacietību gaidīja balsojuma rezultātus par Latvijas Republikas Neatkarības deklarāciju. Latvijas brīvības atgūšana cieši ir saistīta ar 1991.gada barikāžu laiku, kad daudzi no mūsu radiniekiem devās uz barikādēm. Lai arī līdz faktiskajai neatkarības iegūšanai pagāja vairāk nekā gads, kad atjaunoto Latviju atzina arī citas pasaules valstis, tieši 4.maijs mums simbolizē šo pilsonības un brīvības izjūtu laiku.

Tāpēc mēs, Valmieras Viestura vidusskolas 11.a klases skolēni, aprīļa beigās, vēstures skolotājas A.Gammeršmidtes ierosināti, devāmies mācību ekskursijā uz Rīgu, lai apmeklētu nodarbību ciklu „Barikādes.1991.gada 20.janvāris” Latvijas okupācijas muzejā. Pirms brauciena katram skolēnam bija jāsagatavo mājas darbs, t.i., jāiztaujā barikāžu dalībnieki par tā laika notikumiem, izjūtām. Uzzinājām, ka viņu vidū bija  mūsu skolas skolotāji, arī skolas absolventi, kas devās uz barikādēm. Toreiz visi bija pārliecināti, ka mūsu direktors Ivars Briedis, kurš tobrīd bija Augstākās padomes deputāts, kā īstens latvietis darīs visu iepējamo, lai nosargātu neatkarību.

Gida K.Krēķa vadībā iepazināmies ar muzeja ekspozīcijas daļu par Atmodas laiku, noskatījāmies filmas fragmentu par 20.janvāra apšaudi pie Iekšlietu ministrijas ēkas barikāžu laikā. Ekskursiju noslēgumā vēlreiz pārrunājām un diskutējām par dzirdēto, malkojot piparmētru tēju Bastejkalnā.

Nākamais apskates objekts - Eiropas Savienības māja. Tieši 9.maijs ir Eiropas diena, kad pusmiljards eiropiešu vēl ciešāk solidarizējās valstu apvienības stiprināšanā. Kopš Eiropas Savienības izveidošanas 1950. gadā, tagad tajā ietilpst 27 valstis. 2004.gadā arī Latvija pievienojās ES valstu pulkā. ES māja Rīgā ir vieta, kurā atrodošās institūcijas atvieglo mūsu iedzīvotāju saziņu ar Eiropas Savienību un tās iestādēm.

Skolēniem piedāvātā programma bija bagāta ar informāciju un interesanta. Par to bija parūpējusies J. Šteinertes kundze. Daudzi par šo ES mājas eksistenci Rīgā uzzināja pirmoreiz, tāpēc prasmīgās lektores nežēloja savu laiku un zināšanas, atbildot uz daudziem jautājumiem. Populārākie no tiem par Eiroparlamentu, tā darbības principiem, deviņu ievēlēto Latvijas deputātu darbību tajā. Arī par eiro ieviešanas pozitīvo un negatīvo pusi Latvijā.

Priecē arī tas, ka ES mājā informāciju par Eiropas tēmām sniedz bez maksas. Šeit skolēni var uzzināt visu nepieciešamo par darbu un studijām ārpus Latvijas. ES mājā ir plaša bibliotēka, kurā ir vairāk nekā 3 tūkstošos dažādu izdevumu. Tā piedāvā dažādus tematus saistītus ar Eiropas Savienību. Vēl viens no bibliotēkas pozitīvajiem momentiem lasītājiem ir iespēja izmantot datorus ar interneta pieslēgumu un bezmaksas bezvadu internetu.

 Lai gan bijām noguruši , tomēr vēl izstaigājām Vecrīgu un priecājāmies par tās brīnišķīgo arhitektūru. Zinu, ka mani audzēkņi šajā dienā guva zināšanas, kuras noteikti izmantos ne tikai mācību procesā, bet arī dzīvē.

Māra Liepiņa,

11. a klases audzinātāja