Skauti Valmierā ienes „Miera gaismu no Betlēmes”
2013. gada 7. janvārī

20.decembrī Valmieras pilsētas pašvaldībā viesojās Latvijas Skautu un Gaidu Centrālās organizācijas Valmieras 4.skautu vienība, lai pilsētas mēram Inesim Boķim pasniegtu aizdegtu svecīti, kas simbolizē Miera gaismu no Betlēmes.

„Miera gaisma no Betlēmes” decembrī ceļo cauri visai Eiropai. Skauti un gaidas uz valstu robežām viens otram nodod simbolisku „miera gaismu” ar svecītes liesmiņām. Jau astoto gadu šī tradīcija tiek piekopta arī Latvijā. Miera gaisma 18.decembrī skautu organizācijas pārstāvji saņēma no Lietuvas skautiem un vairākas dienas tā ceļo pa Latviju no vienas vienības pie otras. Valmieras 4.skautu vienība miera gaismu šodien jau ienesuši pansionātā „Valmiera”, Radio Skonto Vidzeme, laikraksta „Liesma” redakcijā un citur.

Latvijas skauti un gaidas, kopā ar 41 miljonu līdzīgi domājošo visā pasaulē, pievienojas skautisma dibinātāja Roberta Bēden – Paula teiktajam: „Miers nevar būt pilnīgs, kamēr miera ideja nav cilvēku prātos un viņu gribā.”

Akciju „Miera gaisma no Betlēmes” 1986. gadā aizsāka Austrijas radio ziņu aģentūra, un tā bija daļa no labdarības pasākuma bērniem invalīdiem un sociāli nenodrošinātajiem cilvēkiem. Akcijas mērķis ir nodot Draudzības un Miera vēstījumu pēc iespējas plašākam cilvēku lokam un mudināt ikvienu, īpaši skautus un gaidas, radīt un veicināt mieru apkārtējā sabiedrībā. Miera gaisma tiek iedegta neilgi pirms Ziemassvētkiem Jēzus Kristus dzimšanas vietā Betlēmē, pēc tam skauti un gaidas uguntiņas nogādā Eiropas valstīs. Svecīšu liesmiņas tiek aiznestas uz baznīcām, sociālās aprūpes centriem un bērnu iestādēm, pašvaldībām, kā arī pie skautu un gaidu atbalstītājiem.

Laura Rence,Valmieras pilsētas pašvaldībā

Foto autors: Valmieras pilsētas pašvaldība

Domino čempionāts
2012. gada 14. decembrī

Decembra vidū treniņu laikā Valmieras Viestura vidusskolas Prāta spēļu programmas dalībniekiem tika organizēts VJC Vinda čempionāts domino.

Čempionātā startēja 18 dalībnieki un par uzvarētājiem kļuva:

zelta medaļa Elvim Trauliņam,

sudraba medaļa Robertam Birzgalim,

bronzas medaļa Markam Kristoferam Birzgalim.

Atsevišķi apskatoties vietu sadalījumu:

1.-2 .klašu skolēniem - 1.v. Marks Kristofers Birzgalis, 2.v.Ralfs Kalniņš, 3.v. Markuss Kristaps Birzgalis, 4.v. Dāvids Daniels Liepiņš, 5.v. Annija Meldere, 6.v. Artūrs Teteris.

4.-5. klašu skolēniem - 1.v. Elvis Trauliņš, 2.v. Roberts Birzgalis, 3.v. Aivis Šāblis, 4.v. Krišs Briedis, 5.v.Rūdolfs Brīkšis, 6.v. Alens Prenclavs.

Uldis Ābeltiņš

Sveicam skolas izteiksmīgās runas konkursa uzvarētājus
2012. gada 12. decembrī

1. vieta

Alise Beatrise Bugakova 6.c kl.
Simona Šmite
Ilga Vālodze Ābele
Agnese Tauriņa 11.a kl.

2. vieta

Evelīna Niedrīte 6.c kl.
Gita Inga Aizupiete 7.c kl.
Anna Paula Gruzdiņa

3. vieta

Lāsma Šēnberga 5.c kl.
Loreta Priedīte Šperliņa
Niks Cipruss
Signe Sēne
Rita Eglīte
12.b kl.

Atzinība Jānis Trēziņš 5.b kl., Marika Berkolde 5.c kl., Linards Mūsiņš 10.a kl., Dinārs Sārs 11.b kl.

Atzinība par sava oriģināldarba izpildījumu Lāsmai Kokenbergai 12.c kl., Robertam Pūpolam 12.a kl.

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem

un literatūras skolotājiem!

Latviešu valodas skolotāju met. kom.

5. – 9. klašu latviešu valodas olimpiādes rezultāti 2012.gada 5.- 6. decembrī
2012. gada 12. decembrī

1. vieta Izolde Bernedeta Ozoliņa 5.a kl.
Elizabete Ločmele
Elza Grīva
Krišjānis Pundurs
Linda Ingeborga Kronberga
Toms Bušmanis
2. vieta

Katrīna Singaite 5.a kl.
Ance Alise Ragēvičiusa 6.a kl.
Anna Kristīne Briede
Una Pleša
8.b kl.
Unda Ķipure

3. vieta

Agnese Štālmane 5.b kl.
Madara Krišjāne
Sandija Vasiļjeva
6.b kl.
Danute Sēne
7.b kl.
Ričards Kronbergs
Toms Teteris
9.b kl.

Atzinība  Una Berga 5.a kl., Patrīcija Ance Eberharde 5.c kl., Sindija Puriņa 7.c kl., Ieva Liepiņa 7.b kl., Zane Tiliņa 8.b kl., Monika Oļeha 8.a kl., Sanda Unāme 9.b kl.

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem!

Paldies skolotājām A. Upītei, A. Žagariņai , I. Ugainei, M. Tiltiņai,

L. Lapsiņai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.

Konkurss ‘’Rādi, zini, mini!’’
2012. gada 11. decembrī

Mūsu 5. b klase pārstāvēja Viesturskolu, piedaloties konkursā, kurā bija jāattēlo trīs grāmatu fragmenti. Sagatavoties tam nebija viegli, bet tomēr mums tas izdevās vienas nedēļas laikā. Mūsu izvēlētās grāmatas bija trīs: „Nekrietnais Alfrēds”, „Grega dienasgrāmata” un „Trakā klase”.

Mūsu priekšnesumā interesants bija tas, ka katram skolēnam bija sava loma, lai labāk atklātu grāmatas izvēlēto fragmentu. Katrs skolēns bija radošs un piedāvāja idejas, kuras varēja izmantot grāmatas prezentācijā, tā apliecinot, ka mūsu skolā ir labi pazīstama teātra māksla un darbojas skolēnu teātris.

Mēģinājumi sākās ar to brīdi, kad iepazinām konkursa noteikumus un tika sameklētas grāmatas, kuru fragmentus attēlosim. Tika sarunāts laiks, lai varētu trenēties aktu zālē un labāk iejusties savā lomā. Pēc dažām dienām pienāca mirklis, kad mums bija jādodas uz mūsu Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu nodaļu. Noskaņojums mums bija labs un saulains. Kad nonācām bibliotēkā, mūs laipni sagaidīja, un mēs ar apņēmību devāmies aizstāvēt skolas godu.

Sāncenši bija spēcīgi - no Valmieras 5. vidusskolas un Pārgaujas sākumskolas. Abas skolas bija izvēlējušās interesantas grāmatas, bet tomēr mūsu skola ieguva 1. vietu šajā konkursa kārtā. Liels paldies klasesbiedriem, kuri ir lasījuši grāmatas un varēja visu uzminēt. Mūsu 5.b klase tika atzīta par visradošāko, ar idejām bagātāko. Rezultātus gaidot, mums, protams, bija satraukums, tomēr mūsu iekšējā balss teica, ka mums paveiksies. Kad ieradās žūrija un paziņoja, ka uzvarētāja ir Valmieras Viestura vidusskolas 5. b klase, tad mēs bijām ļoti laimīgi. Nākamajā skolas dienā mēs dalījāmies priekā ar mūsu skolas bibliotekāri Laimu, kura kopā ar mūsu skolotāju Andu daudz palīdzēja, lai mēs sagatavotu ļoti labu priekšnesumu un uzvarētu. Paldies viņām!

Dinija Eiduka  5.b klasē