Mīļu vārdu nekad nav par daudz.
2018. gada 18. maijā

Aprīlī, tuvojoties Mātes dienai, 7.a klases skolēni kopā ar literatūras skolotāju M.Tiltiņu nolēma piedalīties izdevniecības "Iedvesmas grāmata" māmiņām veltītajā dzejoļu konkursā. Izdevniecības apsolīto balvu - "VARBŪT TIEŠI TAVS UZRAKSTĪTAIS DZEJOLIS IEKĻŪS GRĀMATĀ " "MĀMIŅ, ES TEVI MĪLU!" - ieguvuši 4 skolēni - Līga Āboliņa, Alise Šķērstiņa, Estere Ošeniece un Dainis Raudiņš. Viņi uzdrošinājās un piepildīja sapni.

Pavisam drīz jau meklē dzejoļu grāmatu skolas bibliotēkā! Mīļu vārdu nekad nav par daudz.

TT Sprīdītim - 60
2018. gada 17. maijā

12.maijā Valmieras Viestura vidusskolā satikās sprīdītēni uz teātra “Sprīdītis” 60 gadu jubileju. Sprīdītēnus sagaidīja vidusskolas koris ar līksmām un emociju bagātām dziesmām. Skola bija īpaši rotāta, par to parūpējās skolēni un skolotājas Aiga Gartmane un Īrisa Ozola, visas nedēļas garumā veidojot Sprīdīša cepuri un veicot citus darbus, lai radītu svētku noskaņu. Kavējoties 60 gadu atmiņās, Viesturskolas skolēni ar režisoriem Robertu Segliņu un Līgu Gacku bija sagatavojuši uzvedumu ar izrāžu fragmentiem, kas spēlēti pēdējo 10 gadu laikā. Sprīdīša jeb jubilāra lomā lieliski iejutās Roberts Segliņš, atgādinot: “Zini – vienalga, cik tev būs gadu, te tu vienmēr būsi gaidīts. Te ir aizsācies tavs ceļojums lielajā dzīvē un pasaulē. Te tu esi izsapņojis savus vispārdrošākos sapņus, izjutis vismelnāko izmisumu par neveiksmēm, iepazinies ar skatuves darba sūrumu un piepildījuma prieku, ieguvis vērtības, kas nezudīs visu tavu dzīvi! Te ir pirmās iegūtās dzīves pieredzes, mīlestība un draugi, un vēl tik daudz visa, ka ne izstāstīt!” Atnākušie viesi koncerta laikā varēja kavēties patīkamās atmiņās par piedzīvoto laiku teātrī “Sprīdītis”.

Pēc pasākuma oficiālās daļas, viesi tika aicināti uz aktu zāli, kur uzstājās mūsu pašu pedagogi Guntars Aizupietis un Ilvija Aizupiete jeb grupa “Alianse”, kā arī mūsu skolēnu grupa “The Saviors”. Vakara gaitā varēja dzirdēt gan mūsdienīgas dziesmas, gan romantiskas saksofona melodijas. Pusnaktī salidojuma viesus sagaidīja pārsteigums – jubilejas kūka ar spožām svecītēm. Pēc pusnakts visi vienojās kopīgās dziesmās un dejās, kuru laikā varēja just vienotību visu bijušo un arī esošo teātra “Sprīdītis” dalībnieku vidū.

Paldies visiem, kas iesaistījās teātra “Sprīdītis” salidojuma tapšanā! Lai nākamie desmit gadi ir ražīgi, skaisti un radošām idejām un darbiem bagāti! Uz tikšanos nākamajā salidojumā!

"Sprīdītis" dalībnieces
Līva Ejuba un Izolde Bernadeta Ozoliņa

VVV – akcijas “Dabai labu darīt” uzvarētāji!
2018. gada 14. maijā

SIA ZAAO organizēto konkursu noslēguma pasākumā, kas norisinājās 10.maijā Dabas un tehnoloģiju centrā “URDA” , uzzinājām brīnišķīgu ziņu – esam līderi starp skolām makulatūras vākšanas akcijā “Dabai labu darīt”!

Mūsu šī gada rezultāts – 28 tonnas,

kas nozīmē, ka esam izglābuši 476 kokus!!!

Pasākumu apmeklējām kopā ar šī gada aktīvākajiem makulatūras vācējiem – Rinaldu Puleksi (2.a), Danielu Rakecku (3.a) un Tīnu Ziemani (4.c). Bijām pārsteigti un iepriecināti, ka pasākumā satikām ne tikai skudru Urdu, mūziķi un TV raidījumu vadītāju Kasparu Zlidni, bet arī Latvijas Izglītības ministru Kārli Šadurski.

Diena bija veidota pārdomāti un interesanti - mazie viesturieši piedalījās ziepju burbuļu darbnīcā, veica fotoorientēšanās uzdevumus mežā un baudīja pusdienas svaigā gaisā. Pasākums noslēdzās ar  laureātu apbalvošanu, kur arī mēs saņēmām balvas. Pie individuālajām balvām tika arī Rinalds, Daniela un Tīna.

Paldies ikvienam viesturietim un viņa ģimenei par aktīvo dalību akcijā

“Dabai labu darīt”!

Mums izdevās!

Teātra "Sprīdītis" salidojums
2018. gada 11. maijā

Sprīdīša jubilejas ballīte!

Nāc bez pieteikšanās, ar groziņu rokās un siltu smaidu sejā!

Kopā būšanai ar draugiem nodrošināsim Tev klases telpu.

(Galvenais, paķer līdzi 7EUR!)

Ja vēlies publiski sveikt jubilāru, ierodoties, noteikti par to paziņo!

Uz tikšanos, tavs Sprīdītis!

Stikla kalna virsotne sasniegta
2018. gada 10. maijā

Saulaino 8. maija dienu pavadīju pozitīvu emocija gaisotnē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā kopā ar radošo darbu konkursa „Nāc līdzās!” laureātiem. Šī konkursa galvenais mērķis bija veicināt jauniešu izpratni par saviem vienaudžiem ar īpašām vajadzībām. Vispirms mums bija ekskursija pa bibliotēku, šoreiz tā sākās Ziedoņa zālē. Uzzinājām daudz vērtīgas informācijas gan par ēkas arhitektūru, gan par fondu daudzveidību un iespējām tos izmantot. Nonākot bibliotēkas 11. stāvā, pavērās plašs panorāmas skats uz Rīgu. 12. stāvā jeb korē pārņēma neaprakstāmas sajūtas, jo nonācu vietā, kur visi netiek, tā domāta īpašiem pasākumiem.

Ieklausoties fonda „Nāc līdzās!’ valdes priekšsēdētājas S. Freibergas un žūrijas locekļu atziņās par skolēnu darbiem, radās secinājums, ka bērni pieņem atšķirīgo, bet problēma ir sabiedrības stereotipos par attieksmi pret līdzcilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Rakstniece I. Žolude vairāk analizēja darbu māksliniecisko veidojumu, valodas bagātību, vērtības.

Rezultātu paziņošanas laikā mana sirsniņa sāka pukstēt straujāk un straujāk, jo 1. vieta tika pasniegta beigās, un bija jāizlasa arī savs darbs klausītājiem. Tas mirklis, stāvot priekšā un lasot savas pārdomas, kad aiz muguras fonā Vecrīga, ir gandarījuma un spilgtu emociju pilns – šeit un tagad! Pārsteigumi turpinājās, jo ieguvu arī simpātiju balvu no literārā interneta žurnāla Satori.lv, darbs būs drīzumā publicēts šajā portālā. Visu godalgoto vietu darbi tiks publicēti arī laikrakstā „Izglītība un Kultūra”, jo galvenā redaktore D. Kļanska bija žūrijas komisijā.

Šajā konkursā piedaloties, esmu guvusi noderīgu pieredzi, iespaidus. Paldies latviešu valodas skolotājai Līgai Lapsiņai par to, ka iedrošināja uzkāpt Stikla kalnā un sasniegt virsotni!

Līva Ejuba 10. c klasē