Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Mūsu Viesturskolas Žetona vakars 2012
2012. gada 29. februārī

Par Žetona vakaru saka – tas ir gan jautrākais, gan vienlaikus skumjākais vakars visā skolas laikā. Vakars, kas kļūst par tādu kā pagrieziena punktu, kad saprotam, ka tik jauni mēs vairs nebūsim nekad. Zinām, ka esam izauguši, taču tajā vakarā saprotam, ka atdotu daudz ko, lai tikai atgrieztos pāris gadus atpakaļ, kad tāds Žetona vakars šķita tāla nākotne. Nu arī mēs, nākamie 52. izlaiduma klašu viesturieši, varam teikt, ka tas ir vakars, kas paliks atmiņā visu mūžu.

 Vakars pagāja emociju karuselī – satraukti čuksti mijās ar jautriem smiekliem, laimīgi smaidi – ar asarām acu kaktiņos. Pirmā daļa bija pildīta mīļiem vārdiem un laba vēlējumiem gan mums pašiem, gan tiem, kuriem esam pateicīgi par to, ka esam tieši tādi, kādi esam –skolotājiem, ģimenēm, draugiem. Un, protams, vakara gaidītākais brīdis, kad pie krūtīm tiem piesprausts žetons ar trim maģiskajiem burtiem VVV. Tie ir burti, kas mūs vienos, neatkarīgi no tā, kur mūsu ceļi vedīs. VVV- tas ir spēks, kuru mēs tajā vakarā izjutām par visiem 100 procentiem.

Otrā daļa pagāja vienos smieklos un pārsteigumos, par to, ka mūsos mājo tāda enerģija un aktieru meistarība. Tā parādījās pēc Viesturskolas labākajām tradīcijām iestudētajā Rūdolfa Blaumaņa izrādē „Skroderdienas Silmačos”. Paši mēs smējāmies, ka ir tik dīvaini ziemas vidū, kad aiz loga kupenas, dziedāt Līgo dziesmas, dažs pat atzinās, ka tik daudz dziesmu nav dziedāts pat īstajos Jāņos. Šī pusotra stunda pagāja tik ātri, un tas bija mirklis, kad visas nebūšanas un strīdi , bez kuriem neiztika izrādes tapšanā, aizmirstas un paliek tikai vissiltākās emocijas vienam pret otru, un to arī juta skatītāji, no kuriem saņēmām tik daudz komplimentu, ka nu jāapsver pat stāšanās aktieros.. Kas zina, varbūt pēc gadiem A/S  „Sadales tīkls” skatuve varēs lepoties ar to, ka tieši te skatuves gaitas uzsāka nākamās Latvijas teātra zvaigznes .

Žetona vakars ir brīdis, kad saproti, ka drīz atstāsim skolas solus. Tagad tikai atliek sakopot spēkus un enerģiju, kāda tā bija Žetona vakarā, līdz pēdējai finiša taisnei šīgada vasarā. Paldies visiem, kas šo vakaru padarīja mums visiem neaizmirstamu!

Elīza Kaužēna

12. c klasē

 

Ir mazliet savādi apjaust, ka viens no šīgada divpadsmito nozīmīgākajiem pasākumiem jau ir pagājis. Daudzas stundas pēdējās nedēļas laikā tika pavadītas, lai veiksmīgi sagatavotos izrādei „Skroderdienas Silmačos”. Neskaitāmie mēģinājumi, kopīgi izdziedātās dziesmas, protams, arī tekstu mācīšanās. Tā gan parasti tika atlikta uz pēdējo brīdi. Tas viss lika pat uztraukumam iezagties teju vai katrā 12.a , 12. b, 12. c klases skolniekā. Žetona vakarā izjustais mums lika aizmirst par visām likstām, ar kurām nācās saskarties tam gatavojoties. Īpaša bija noskaņa, klausoties skolotāju rūpīgi sagatavotajās runās un sveicēju novēlējumos.

Žetona vakara gaisotne lika jebkuram izjust īpašu prieku par piederību savai Viesturskolai. Svinīgā skolas žetona saņemšana, dziesmas, apsveikuma vārdi - tas viss radīja daudz pozitīvu emociju šajā vakarā.. Pats lielākais sasprindzinājums un uztraukums, protams, bija pašu veidotā izrāde. Dažiem tā nebija pirmā reize, lai sevi izteiktu uz skatuves, taču citiem tā patiešām bija pirmā reize. Katrs centās savu lomu nospēlēt, cik labi vien iespējams. Mēs taču tomēr esam divpadsmitie, un mums ir jāparāda, uz ko esam spējīgi. Jau no izrādes pirmās minūtes jutām atbalstu no skatītājiem, kas ik pa laikam sirsnīgi iesmējās vai aplaudēja izrādes laikā par viņiem īpašajām ainiņām. Tas mums ļoti palīdzēja, jo varējām būt droši, ka galvenajiem vērtētājiem – vecākiem un skolotājiem - mūsu paveiktais patīk. Tas deva milzīgu spēku turpināt izrādi ar tādu pašu sparu līdz pat beigām. Neiztika arī bez īpašiem momentiem, lai pārsteigtu skatītājus. Tas palīdzēja ikdienā redzamos cilvēkus ieraudzīt no pavisam cita skatu punkta.

Manuprāt, Žetona vakara izjūtas mūsu domās un sirdīs noteikti paliks atmiņā vēl ilgi. Esam gandarīti par padarīto. Lielu Paldies sakām visiem mūsu palīgiem, kas izturēja šo nedēļu un deva mums sparu turpināt iesākto, lai mūsu svētki izdotos.

Signe Pētersone

12. c klasē

 

‘’Žetona vakars ir skaistākais notikums vidusskolēna dzīvē,’’ tā mums teica teju vai katrs skolotājs, ar kuru uzsākām sarunu par šo sarīkojumu. Jāatzīst, ka man, kura nekad nebija piedalījusies kādā Žetona vakarā, runas par tā nozīmīgumu šķita stipri pārspīlētas. Tagad, kad šis pasākums ir pagājis, varu droši teikt- tas bija kaut kas patiešām fantastisks! Kopības izjūta, kad, dziedot kopdziesmu, visi sadevāmies rokās un skatījāmies zālē sēdošajos savos vismīļākajos cilvēkos, patiešām lika sirsniņai nodrebēt. Taču nebija laika asarām un nostaļģijai, jo drīz pēc tam sekojošās „Skroderdienas Silmačos” uzrunāja visus - gan mūs, aktierus, gan mūsu vecākus. Izrāde bija pozitīvisma un patiešām atraktīvu ainu pārbagāta, un, protams, ar laimīgām beigām. Gluži tāpat kā mūsu Žetona vakars!

Kristīne Liepiņa

12. c klasē

Panākumi Vidzemes reģiona publiskās runas konkursā
2012. gada 1. martā

 

 

Ar pārliecinošu uzvaru no Vidzemes reģiona publiskās runas konkursa angļu valodā par tematu "Jaunības gudrības" atgriezusies Valmieras Viestura vidusskolas 11.b klases skolniece Sindija Virse.

 

"Katra piedalīšanās konkursā ir jauna iespēja sevi parādīt, pieredze uzstāties kompetentas žūrijas priekšā un labs valodas treniņš. Klausoties citus dalībnieku runās, es pārliecinājos ka vienu tematu var interpretēt ļoti dažādi", teica Sindija un gatavojas Angļu valodā runājošo apvienības Latvijā organizētajam konkursa valsts finālam par tēmu "Sirds vai galva?" Veiksmi!

 

Angļu valodas skolotāja

Līvija Kraukle

Labdarības skola 2012
2012. gada 27. februārī

„Sapratu, ka man patīk palīdzēt” –

  tā pēc otrās dienas, kas pavadīta Vidzemes slimnīcas Īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļā, atzina Guna Lūsiņa, Valmieras Viestura vidusskolas 11.c klases audzēkne. Viņa ir viena no sešiem jauniešiem, kas iniciatīvas „Labdarības skola” ietvaros apmeklēja slimnīcu un iepazinās ar īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļas ikdienu. Iepazīšanās bija ļoti praktiska un tāpēc, jauniešuprāt, noderīga.

 Klas es biedrene Lauma Pujāte, kas padziļināti mācās bioloģiju, medicīnu jau izvēlējusies par savu nākotnes profesiju un labdarības skolas dienas izvēli tikai nostiprinājušas. Viņai paticis gan parunāties ar pacientiem, gan palīdzēt gulošajiem paēst pusdienas un kādu izvest pastaigā, kas nozīmē – aizstumt tantīti ratiņkrēslā  līdz logam, lai  viņa vismaz tā var papriecāties par skaisto skatu aiz loga. Pacientiem, no kuriem lielākā daļa ir guloši, bet pārējie var pārvietoties ar palīgierīcēm,    arī šādas negaras sarunas un īsas pastaigas ir pārmaiņa ierastajā ikdienā. 

 Ne mazāk svarīgi – meitenes pārliecinājušās, cik grūts ir šādu pacientu kopēju darbs, cik pacietīgam un iecietīgam jābūt personālam.

Ar Īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļas pacientiem darbojās arī Marta Tamane, Jānis Bērziņs, Nauris Ozoliņš un Ingars Matisons. Savukārt 2. klases skolēni audzinātājas Santas Ādamsones vadībā ceturtdien viesojās Vidzemes slimnīcas Bērnu slimību nodaļā un sniedza koncertu ar pašu izdomātiem un sagatavotiem atraktīviem deju priekšnesumiem.

Attēlā: Ar gandarījumu par palīdzēšanu. Labdarības skolas audzēknes (no kreisās) Lauma Pujāte un Guna Lūsiņa Īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļā

 

Benita Brila

No Vidzemes slimnīcas mājas lapas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Fotogrāfijas par projektu nedēļas norisi skatāmas galerijā

Konkurss „Pasakām vajag ticēt”
2012. gada 24. februārī

17. februārī 5. un 6. klašu skolēni pulcējās, lai pārbaudītu savas zināšanas par latviešu un cittautu literārajām pasakām konkursā „Pasakām vajag ticēt” Šoreiz novērotāju lomā bija 6.c klases skolēni, jo šī konkursa uzdevumu sagatavošana bija viņu pagājušā gada projekta darbs skolotājas Mairas Tiltiņas vadībā.

Klašu komandām bija jāveic dažādi uzdevumi: jāmeklē tekstā apmaldījušās pasakas, jāklausās fragmenti un jāatpazīst pasaku tēli. Spēlējot loto, bija jāatklāj savas zināšanas par pasakām, to autoriem,  bija jāatrod rakstnieku dzimtene.

Kompetenta žūrija - latviešu valodas un literatūras skolotāji Aiva Žagariņa , Māris Lapsiņš un skolas prezidents Jānis Bērziņš – vērtēja ne tikai komandu zināšanas, bet  arī katras komandas pieteikumu un noformējumu.

2 punktus savējiem varēja palīdzēt nopelnīt arī aktīvākie līdzjutēji. Viņiem, orientējoties pēc kartes, vajadzēja atrast pasaku varoņu pazaudētos priekšmetus.  

 

Konkursa rezultāti:

1. vietā -  5.a klase,

2.vietā -  6.b klase,

3.vieta -  5. b klase.  

 

 

 

Apsveicam uzvarētājus! Paldies visiem dalībniekiem!

Komandu foto skatīt galerijā.

Veiksmes Skatuves runas konkursā
2012. gada 23. februārī

22. februārī visi Viesturskolas Valmieras pilsētas Skatuves runas konkursa dalībnieki saņēma diplomus vai atzinības par saviem priekšnesumiem.

1.- 6. klašu grupā

3. vieta      Alisei Beatrisei Bugakovai 5.c kl.

Atzinības  Elīnai Akmentiņai 2.b kl.

                   Jānim Trēziņam 4.b kl.

7.- 12.klašu grupā

3. vieta      Nikam Ciprusam 8.a kl.

                   Annai Paulai Gruzdiņai 10.a kl.

Atzinības  Martai Veldrei 10.a kl.

                   Kristīnei Liepiņai 12.c kl.

Annai Paulai Gruzdiņai vēlam veiksmi Vidzemes novadu konkursā 17. aprīlī !