Viesturieši „Zinātnieku nakts” pasākumos
2010. gada 12. oktobrī

Jau 1.septembrī skolēniem bija pieejama informācija, ka 24.septembrī Rīgā notiks „Zinātnieku nakts 2010” pasākumi. Interese bija tik liela, ka nācās pieteikt divus autobusus braucienam uz Rīgu.

24.septembra pēcpusdienā no Viesturskolas pagalma izripoja viens autobuss ar devītklasniekiem un otrs – ar vidusskolniekiem, kopā 77 skolēni un 7 skolotāji. Brauciena mērķis, ko min skolēni: apskatīt vietas, ko ikdienā pats varbūt neapskatīs, lai uzzinātu ko jaunu, lai paskatītos uz fiziku un medicīnu citā gaismā, apskatīt iespējamās studiju vietas, gūt priekšstatu par dabaszinībām un zinātnes jomas izpausmēm praktiskā dzīvē.

Devīto klašu skolēni devās uz Latvijas Organiskās sintēzes institūtu, bet vidusskolēni uz Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu. Pēc tam skolēniem bija iespēja apmeklēt Latvijas Universitātes Atomfizikas un spektroskopijas institūtu, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāti, LU Botānisko dārzu, Rīgas Stradiņa universitāti, RSU Stomatoloģijas institūtu un Latvijas Zinātņu akadēmiju. Gan vidusskolēniem, gan skolotājiem patika LU Cietvielu fizikas institūts un RSU Stomatoloģijas institūts, kur ikviens bija gaidīts. Uzņemšana bija pārdomāta un ikviens interesents tika iesaistīts gan dažādos eksperimentos, gan praktiskā darbībā. Cietvielu fizikas institūtā varēja veikt acu pārbaudi, pārliecināties, ka enerģiju var iegūt no augļiem un dārzeņiem, kā veido hologrāfiskos attēlus, u.c. Stomatoloģijas institūtā tiešraidē bija iespēja redzēt, kā ar datora palīdzību tiek rekonstruēts žoklis. Interesanta bija lekcija par zobu implantiem (vajadzīgs vismaz pusgads, lai ieaugtu uz skrūves uzsēdināts zobs). Taču visvairāk izbrīnu radīja slāpeklī sasaldēta roze, kas pēc sitiena kā stikls saplīsa sīkās lauskās. Atomfizikas un spektroskopijas institūtā skolēni iesaistījās diskusijā par klimatu un tā izmaiņām, veica asinsplūsmas mērījumus un konstatēja dzīvsudraba daudzumu izelpā. Bioloģijas fakultātē varēja pētīt pelējumu, kukaiņus, ūdensdzīvniekus u.c.

Noslēgumā visi kopā satikāmies Zinātņu akadēmijas skatu platformā, kur varējām vērot Rīgas naksnīgo panorāmu, kā arī ar teleskopu palūkoties uz mēness maliņu.

Ko tad skolēni ir uzzinājuši? To, ka paaudze ir 22 gadi, nevis 100 gadi, kā domājuši iepriekš, ieguvuši informācija par galvenajiem globālās sasilšanas cēloņiem. Izrādījies, ka viens otrs skolēns ir sliktāks enerģijas avots nekā banāns. Mikroskops atklājis, ka mušai ir divu veidu kājas, bet ods ir ļoti neglīts insekts.

Skolēnu atsauksmes par ieguvumu Zinātnieku naktī:

„Bioloģija arī ir aizraujoša. Šis brauciens palīdzēs nākotnes profesijas izvēlē, kā arī mācībās, jo daudzas lietas tika apskatītas no cita skatupunkta” (Nadīna, 10.c)

„Patika LU CFI, jo nekad nebiju iedomājusies, ka fizika var būt tik aizraujoša. Šādi pasākumi tikai paplašina manu redzesloku” (Elīza Anete 10.c)

„Interesanti pavērot arī citas lietas, ne tikai ar savu izvēlēto profesiju saistītas” (Lāsma 10.c)

„Daudzi fakti jau pirms tam bija virspusēji zināmi. Zinātnieku naktī bija iespēja eksperimentālā veidā par visu pārliecināties. Diemžēl pietrūka laika, lai visu apmeklētu. Nākamgad varētu pasākumus paildzināt, lai paspētu apmeklēt vairāk vietu” (Oskars, 12.b)

Zinātnieku nakts pasākumos laiks pagāja ļoti ātri un interesanti. Skolēni bija sajūsmā par visu redzēto un piedzīvoto.

Zigita Baldone,

Valmieras Viestura vidusskolas fizikas skolotāja

Sēņu izstāde
2010. gada 30. septembrī

Dabaszinību metodiskās apvienības skolotāju rosinātajā un  organizētajā sēņu izstādē 13. un 14. septembrī aktīvi iesaistījās 5. - 9. klases audzēkņi un skolotāji.

Septembra aktivitātes sākumskolā
2010. gada 28. septembrī

14. septembrī notika Viestura vidusskolas direktores Mudītes Gravas tikšanās ar 1.-4. Klašu skolēniem.

21.septembrī Drošības nedēļas ietvaros notika sākumskolas skolēnu tikšanās ar Kārtības policijas Valmieras nodaļas darbiniekiem Ritu Ozarsku un Aldi Pāži. Diskusijas tēma "Drošība un atbildība".

24. septembrī turpinājās Drošības nedēļas pasākumi. Sākumskolas skolēni tikās ar skolas sociālo pedagoģi Ivetu Upīti. Skolēni ar skolotaju pārrunāja personīgās drošības pamatjautājumus, skatījās filmu ar pārdomas rosinošām situācijām, kurās līdzdarbojas Džimba, dziedāja Gunāra Kalniņa iedziedāto dziesmu „Nebaidies”.

Stundu saraksts 2010./2011.m.g.
2010. gada 26. septembrī

Tagad stundu saraksts 2010./2011.m.g. pieejams arī mājaslapā! Stundu sarakstu var apskatīt sadaļā Mācības - Stundu saraksts.

DZEJAS DIENAS 2010 VIESTURSKOLĀ
2010. gada 20. septembrī

Rudens un dzejas noskaņām bagātas 16. septembrī Viesturskolā ieskanējās tradicionālās Dzejas dienas. Šogad prieks par to, ka skolā viesojās dzejniece INGA GAILE. Viņas savdabīgie ( kā pati dzejniece atgādināja – „garie dzejoļi”) autores lasījumā izskanēja īpaši emocionāli un izraisīja dzejas stundas dalībnieku – vidusskolēnu – aplausus . Inga Gaile sniedza arī atbildes uz ieinteresēto klausītāju jautājumiem, izmantojot savu radošo un personīgās dzīves pieredzi. Paldies dzejniecei par šiem savstarpējās bagātināšanās brīžiem! Turpmākajās nedēļās Dzejas dienu mirkļi ieskanēsies arī klasēs dažādos pasākumos.