Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

1. -5. KLAŠU SACENSĪBAS DAMBRETĒ
2012. gada 19. septembrī

18.septembrī Valmieras jaunatnes centra „Vinda” Prāta spēļu programmas vadītājs Uldis Ābeltiņš organizēja Valmieras Viestura vidusskolas 1. -5. klašu skolēnu mācību gada ievadsacensības 64 lauciņu dambretē.


1. un 2. vietu dalīja Elvis Trauliņš 5. c un Toms Virpačevs 3. a, 3. vietā Roberts Birzgalis 5. c – visi saņēma   balvas - rokas pulksteņus.

Savā klašu grupā labākie bija:

2. klasēs – Ralfs Kalniņš, Ralfs Rafaels Lapinskis, Dāvis Eliass Mencis, Elīza Lezdiņa, Andrejs Kuhto,

3. klasēs – Toms Virpačevs, Sandijs Šmits, Dāvis Rektiņš, Alvis Miglavs, Kristians Romaņenko, Roberts Purmalis,

4. klasēs - Amanda Dārta Kakse, Krišs Briedis,

5. klasēs - Elvis Trauliņš, Roberts Birzgalis.

PALDIES par atbalstu audzēkņu prāta pilnveides veicināšanā 2. a, 2. b, 3 .a, 4.c un 5. c klašu audzinātājām!

Foto no pasākuma galerijā.

 

Uzmanību interesentiem!

Treniņi prāta spēlēs notiek otrdienās 105. kabinetā un trešdienās 118. kabinetā no plkst. 13. 30 līdz 15.00

Dzejas stunda 2012 Viesturskolā
2012. gada 13. septembrī

Šogad Dzejas dienas stundā Valmieras Viestura vidusskolā viesojās Jēkabpils dzejniece un gleznotāja, 2011. gada literārās gada balvas ieguvēja Ruta Štelmahere.  Vispirms viņa ieinteresēja ar savu dzīves ceļu pretī mākslas pasaulei. Tas sācies pavisam vienkārši – no vēlēšanās stāstīt pasakas, runāt dzejoļus, prast sevi radoši izteikt. Dzimtajā pilsētā Jelgavā viņa iestājās literārajā pulciņā, kas deva vērtīgus pirmos impulsus un rosināja tālāk ielūkoties daudzveidīgajā mākslas pasaulē. Sava loma te arī skolotājiem – īpaši Lietišķās mākslas vidusskolā. Pateicoties dažādiem liktenīgiem dzīves piedāvājumiem un pagriezieniem, Ruta Štelmahere šobrīd ir pazīstama māksliniece. Viņa 2001. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, kur ieguvusi maģistra grādu. Dzejas stundas klausītāji varēja vērot uz Viesturskolas skatuves ekrāna savdabīgās autores gleznu reprodukcijas.

Dzejniece ar lielu pateicību atceras visus labos cilvēkus, kas viņai palīdzējuši atrast ceļu uz neatkārtojamo radošo domu un ideju pasauli. Literatūrā – Ā. Elksne, M. Čaklais, J. Rokpelnis, M. Salējs un daudzi citi dzejnieki, kas konsultējuši, vērtējuši un iedrošinājuši. Savukārt glezniecībā – A. Naumovs un K. Zariņš. Liela nozīme viņas dzīvē ir paaudžu saitēm, draugiem, ar kuriem viņa satikusies īstajā laikā un vietā. Īpaši Ruta Štelmahere uzrunāja tos skolēnus, kuri raksta dzeju. Viņa aicināja nopietnāk pievērsties rakstīšanai, nebaidīties atklāt sevi dzejā un meklēt konsultantus, kas palīdzētu sākuma grūtībās.” Mēs esam šajā dzīvē, lai viens otram palīdzētu, jo cilvēks ir vislielākā vērtība un bagātība šajā pasaulē” – šī atziņa dzejniecei vienmēr liekas vissvarīgākā. Tā ieskanējās viņas lasītajos, vēl nepublicētajos dzejoļos. Savukārt nenopietnākas, ironiskas pārdomas par apkārtējo pasauli ieskanējās sirreālistiskajos dzejoļos no krājuma „Klēpis”. Klēpis, viņasprāt, ir drošā bērnības pasaule vecāku paspārnē. Diemžēl pienāk brīdis, kad katram cilvēkam tā ir jāzaudē. Paliek vien Dieva klēpis ...

Un nobeigumā dažādie jauniešu jautājumi par dzīvi, literatūru un mākslu. Dzejniece pati ir ilustrējusi savus dzejoļu krājumus, veidojot tajos abstraktus zīmējumus. Viņa uzskata, ka tiešas asociācijas zīmējumos šajā reizē neder. Tikšanās apliecināja, ka Ruta Štelmahere ir neparasta dzejniece, jo viņas radošajā pasaulē liela nozīme ir arī gleznām. Šīs mākslas viena otru lieliski papildina.

 

 Māris Lapsiņš

Viesturietis - olimpietis!
2012. gada 9. septembrī

A P S V E I C A M

 

 

DIVKĀRTĒJO

BMX OLIMPISKO ČEMPIONU,


VALMIERAS

VIESTURA VIDUSSKOLAS

2006. GADA IZLAIDUMA

ABSOLVENTU

 


M Ā R I   Š T R O M B E R G U

AR LONDONAS OLIMPIĀDES ZELTA MEDAĻAS IEGŪŠANU!

 

VIESTURIEŠI

 Foto: f/a F64

Japāna: augsti attīstītas tehnoloģijas un brīnišķiga daba
2012. gada 21. augustā

Par katru tautu un valsti mums ir izveidojušies noteikti priekšskati, stereotipi. Bet tos pavisam viegli iespējams apgāzt, aizbraucot uz nezināmu zemi un pašam par visu pārliecinoties. Tieši tā Japānas skaistā daba pārsteidza Valmieras 4. Skautu vienības dalībnieku, Valmieras Viestura vidusskolas 9. Klases skolnieku NIKU CIPRUSU, kurš nupat atgriezies no elpu aizraujoša ceļojuma.

Valmieras skautu vienībā darbojos jau sešus gadus – teltis ceļam, ugunskurus mācāmies sagatavot un iekurt; skautiem ir dažādas aktivitātes. Braucienam uz Japānu pieteicos jau pirms sešiem mēnešiem. Latvijas Skautu un Gaidu Centrālā organizācija (LSGCO) izsludināja konkursu, kurā varēja pieteikties divu nedēļu brucienam uz Japānu. Uzrakstīju motivācijas vēstuli, saņēmu rekomendāciju no savas skautu vienības vadītāja un biju viens no trim jauniešiem no Latvijas, kam tika dota iespēja ceļot uz Japānu. Lidojums bija ilgs un sarežģits – izlidojām no Viļņas, Maskavā pārsēdāmies, ilgi gaidījām savu lidmašīnu, kamēr beidzot nonācām Tokijā. Mūsu galamērķis bija Fudži pilsēta. Kultūršoks nebija tik liels, kā sākumā biju iedomājies un gaidīju. Domāju – otra pasaules mala, viss būs pilnīgi citādi, bet  - nebija. Mūs uzņēma ļoti sirsnīgi, japāņi vipār atstāja iespaidu kā ļoti dāsni un draudzīgi cilvēki. Divu nedēļu laikā sanāca dzīvot trīs viesģimenēs, un visas bija laipnas, saprotošas un sirsnīgas. Ar valodu zināšanām gan viņiem ir grūtāk – lai gan angļu valodu skolās sķ macīt jau no trešās klases, mana vecuma jaunieši angliski runāsliktāk nekā, teiksim, vidusmēra latvietis.

  

Uzturēšanās laikā Japānā bijām vairākās ekskursijās – gan uz Fudži kalnu, gan Tokiju. Šis bija vairāk atpūtas ceļojums, un tajā nebija plānotas skautu sacensības vai nometnes tipa pasākumi. Projekts paredz, ka vienu vasaru Latvijas skauti brauc uz Japānu, nākamajā vasarā viņi pie mums ar mērķi iepazīt citu tautu kultūru. Bijām arī Japānas skautu nometnē, bet neteikšu, ka biju sajūsmā. Mūsu nometnes un skautu aktivitātes ir foršākas. Toties visvairāk pārsteidza daba. Biju iedomājies, ka tur viss ir ļoti attīstīts, tehnoloģiju pārņemts. Tiesa, ir jāatzīst: tehnoloģijas tiešām tur ir augstā līmenī – katram bērnam ir vismaz viens gadžetiņš, ar ko spēlēties, vai mobilais telefons. Bet daba ir neatkārtojami skaista un iespaidi – tikai vislabākie! Katram ieteiktu izmantot iespēju piedalīties kādā apmaiņas braucienā uz citām valstīm – zaudēt nevar neko, būsi tikai ieguvējs, - par piedzīvoto Japānā stāsta Niks.

Signe Krūzkopa ViA studente

Laikraksts Liesma 2012. gada 17. augustā

GADA VALMIERIETIS 2012 - ROBERTS SEGLIŅŠ
2012. gada 27. jūlijā

 

Par teātra mākslas attīstību un popularizēšanu Valmierā "Gada valmierietis 2012" tituls piešķirts Valmieras Viestura vidusskolas tautas teātra „Sprīdītis” režisoram, teātra klases pedagogam ROBERTAM SEGLIŅAM.

 

APSVEICAM !