Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Strēlnieku cīņas un varonību atceroties.
2013. gada 15. janvārī

Latvijas skautiem un gaidām janvāra pirmās nedēļas nogale arī šogad izvērtās izzinoši darbīga. Jau vienpadsmito gadu tika rīkota sagaita Ložmetējkalnā „ Baltais vilks”, lai tuvāk iepazītu un izvērtētu Pirmā pasaules kara laikā noritējušo Ziemassvētku kauju norises epizodes. Reizē dalībniekiem bija iespēja izbaudīt dzīves apstākļus bez mūsdienu ikdienā tik pierastajām lietām kā dators, televizors, mīksta gulta un siltas mājas.

Šogad sagaitā pulcējās vairāk kā 100 jauniešu no Valmieras, Ķeguma, Ogres, Dobeles, Kocēniem, Rīgas un jaunsargu vienības no Kalnciema (502. vienība) un Dobeles (511. vienība). Arī skauti no Somijas. Līdz ar to pasākums kļuva starptautiski nozīmīgs, kas ir lielākais šāda veida ziemas izdzīvošanas pasākums Baltijas valstīs un viens no lielākajiem Ziemeļeiropā.

Ziemas apstākļi neieviesa īpašas korekcijas skautu un gaidu sagaitas norisē. Visas dienas gaitas bija kā parastā vasaras sagaitā – karoga sveikšana no rīta un vakarā, nodarbības, vakara ugunskuri un nakts spēles. Īpaša uzmanība tikai bija jāpievērš ikdienas sadzīves nodrošināšanai – apkurināmo telšu krāsniņu kurināšanai un uzraudzīšanai, malkas gatavošanai un ēst gatavošanai uz ugunskura. Īpaša atbildība bija nakts dežūrām, jo ziemas apstākļos galvenais uzdevums ir uzraudzīt un kurināt krāsniņas visā nometnē, lai pārējiem būtu silta gulēšana.

5. janvārī, janvāra pirmās sestdienas vakarā, pie Ložmetējkalna piemiņas akmens, kas ir blakus nometnei, notika plaši organizēts Ziemassvētku kauju piemiņas pasākums, kuru, kā ierasts, apmeklē dažādas valsts amatpersonas un ārvalstu diplomāti. Šoreiz pēc svinīgā pasākuma mūsu sagaitu apmeklēja aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, Rekrutēšanas un jaunsardzes centra direktors Druvis Kleins, Japānas un Somijas vēstnieki. Viņi 2013.gada  nometni  atzina par labi noorganizētu un iekārtotu.

Visas sagaitas garumā risinājās stratēģiskā galda spēle, kuras sekmīgai veikšanai pa dienu dažādos veidos varēja pelnīt punktus, veiksmīgāk iekārtojot savu apakšnometni un izzinot vēsturiskos aspektus. Par izpēti punktu svars bija ievērojami lielāks. Tā valmierieši savai vēsturiskajai izpētei izvēlējās pārgājiena tālāko maršrutu uz Antiņu kapiem un latviešu strēlnieku rekonstruētajiem ierakumiem. Pārskats par to tad tika atspoguļots dzejas rindās.

Lai arī galda spēles izspēlējot, mūsējiem neveicās, toties, kārtējo reizi, valmierieši pierādīja sevi kā labi sagatavotus skautus, kurus nespēj izbiedēt ziemas apstākļi un neierastas situācijas. Spējām dzīvesprieku un entuziasmu saglabāt visas sagaitas garumā. Cerams, ka vēstures izzināšanas, sevis pārbaudīšanas tradīcijas radīs vēl lielāku skautu un gaidu ieinteresētību. Tikai tā strēlnieku devums Latvijas valstij tiks  pietiekami novērtēts un saglabāts tautas vēsturiskajā atmiņā.

Uldis Jansons

Valmieras 4. Skautu vienības vadītājs

Viesturietis Andris Strazdīts – 1. pakāpes diploma laureāts
2013. gada 9. janvārī

Noslēdzies Latvijas vācu valodas skolotāju asociācijas rīkotais konkurss „Vācu sakāmvārds komiksa stāstā”. Valmieras Viestura vidusskolas pārstāvis, 11.b klases skolnieks Andris Strazdīts 61 dalībnieku konkurencē ieguva 1. pakāpes diplomu. Viņš savā komiksā prasmīgi, ar māksliniecisku meistarību atspoguļoja sakāmvārdu „Heim und Herd sind goldeswert.” Apsveicam uzvarētāju!

Everita Groševa

vācu valodas skolotāja

VVV skolēni prāta spēļu sacensībās
2013. gada 7. janvārī

VVV audzēkņi, kas trenējas prāta spēlēs brīvlaikā piedalījās VJC Vinda organizētās domāšanu rosinošās sacensībās.

64 lauciņu dambretē uz atdošanu:

1.v. Kārlim Kristiānam Liepiņam,
2.v. Robertam Birzgalim,
4.v. Dāvidam Danielam Liepiņam,
6.v. Markusam Kristapam Birzgalim.

Stūrīšu spēlē:
1.-4.vietu dalīja Roberts Birzgalis,
5.v. Kārlim Kristiānam Liepiņam,
7.v. Dāvidam Danielam Liepiņam.

Sacensībās prātu trenēja arī Elvis Trauliņš, Annija Marta Meldere, Marks Kristofers Birzgalis, Sandijs Šmits.

Uldis Ābeltiņš

Skauti Valmierā ienes „Miera gaismu no Betlēmes”
2013. gada 7. janvārī

20.decembrī Valmieras pilsētas pašvaldībā viesojās Latvijas Skautu un Gaidu Centrālās organizācijas Valmieras 4.skautu vienība, lai pilsētas mēram Inesim Boķim pasniegtu aizdegtu svecīti, kas simbolizē Miera gaismu no Betlēmes.

„Miera gaisma no Betlēmes” decembrī ceļo cauri visai Eiropai. Skauti un gaidas uz valstu robežām viens otram nodod simbolisku „miera gaismu” ar svecītes liesmiņām. Jau astoto gadu šī tradīcija tiek piekopta arī Latvijā. Miera gaisma 18.decembrī skautu organizācijas pārstāvji saņēma no Lietuvas skautiem un vairākas dienas tā ceļo pa Latviju no vienas vienības pie otras. Valmieras 4.skautu vienība miera gaismu šodien jau ienesuši pansionātā „Valmiera”, Radio Skonto Vidzeme, laikraksta „Liesma” redakcijā un citur.

Latvijas skauti un gaidas, kopā ar 41 miljonu līdzīgi domājošo visā pasaulē, pievienojas skautisma dibinātāja Roberta Bēden – Paula teiktajam: „Miers nevar būt pilnīgs, kamēr miera ideja nav cilvēku prātos un viņu gribā.”

Akciju „Miera gaisma no Betlēmes” 1986. gadā aizsāka Austrijas radio ziņu aģentūra, un tā bija daļa no labdarības pasākuma bērniem invalīdiem un sociāli nenodrošinātajiem cilvēkiem. Akcijas mērķis ir nodot Draudzības un Miera vēstījumu pēc iespējas plašākam cilvēku lokam un mudināt ikvienu, īpaši skautus un gaidas, radīt un veicināt mieru apkārtējā sabiedrībā. Miera gaisma tiek iedegta neilgi pirms Ziemassvētkiem Jēzus Kristus dzimšanas vietā Betlēmē, pēc tam skauti un gaidas uguntiņas nogādā Eiropas valstīs. Svecīšu liesmiņas tiek aiznestas uz baznīcām, sociālās aprūpes centriem un bērnu iestādēm, pašvaldībām, kā arī pie skautu un gaidu atbalstītājiem.

Laura Rence,Valmieras pilsētas pašvaldībā

Foto autors: Valmieras pilsētas pašvaldība

Domino čempionāts
2012. gada 14. decembrī

Decembra vidū treniņu laikā Valmieras Viestura vidusskolas Prāta spēļu programmas dalībniekiem tika organizēts VJC Vinda čempionāts domino.

Čempionātā startēja 18 dalībnieki un par uzvarētājiem kļuva:

zelta medaļa Elvim Trauliņam,

sudraba medaļa Robertam Birzgalim,

bronzas medaļa Markam Kristoferam Birzgalim.

Atsevišķi apskatoties vietu sadalījumu:

1.-2 .klašu skolēniem - 1.v. Marks Kristofers Birzgalis, 2.v.Ralfs Kalniņš, 3.v. Markuss Kristaps Birzgalis, 4.v. Dāvids Daniels Liepiņš, 5.v. Annija Meldere, 6.v. Artūrs Teteris.

4.-5. klašu skolēniem - 1.v. Elvis Trauliņš, 2.v. Roberts Birzgalis, 3.v. Aivis Šāblis, 4.v. Krišs Briedis, 5.v.Rūdolfs Brīkšis, 6.v. Alens Prenclavs.

Uldis Ābeltiņš