Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.
Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.
Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.
Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.
Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.
Olimpiāžu maratons Viestura vidusskolā jau sācies. 9.novembrī 24 11. un 12. klašu skolēni mērojās spēkiem angļu valodā.
Spēcīgākie seši, kuri pārstāvēs Viesturskolu pilsētas angļu valodas olimpiādē:
Armands Repsis 12.a
Sindija Virse 11.b
Kārlis Briedis 11.c
Kristīne Liepiņa 12.c
Elīza Anete Kaužēna 12.c
Anete Vītola 12.b
Pateicību saņem 1. vietas ieguvējs Armands Repsis.
Jau tradicionāli 1. - 4. klašu skolēniem svētku mēnesī ir kāds pārsteigums. Šogad – tikšanās ar Zemessardzes 22.kājnieku bataljona pārstāvjiem M. Tūtinu un A. Bauģi.
Vispirms visi klātesošie noskatījās prezentāciju, tad jautājumus uzdeva gan viesi, gan paši skolēni - kas ir Zemessargi, cik gadu jubileju viņu organizācija nosvinēja augustā, kas ir jāsargā, kas uzšūts uz Zemessargu formas tērpiem, kādi cilvēki nevar kļūt par Zemessargiem, no cik gadiem var kļūt par Zemessargu?
Gan zēnu, gan meiteņu īpašu uzmanību piesaistīja ieroču kolekcija. Jā, tas tik bija ko vērts! Viena lieta ir dzirdēt, bet pavisam cita – redzēt.
Paldies Zemessardzes 22.kājnieku bataljona komandierim MārimTūtinam par atsaucību, ieinteresētību un sadarbību!
Jau ceturto gadu Lāčplēša dienas vakarā skolas pagalmā iedegās skolēnu veidotās gaismas skulptūriņas — kā piemiņa un veltījums Latvijai un brīvības idejai.
Ne tikai skolēniem, bet arī vecākiem šī tradīcija patīk. Klašu kolektīvi jau visu nedēļu domāja, kādu simbolu veidos no degošām svecēm. Tajos ir patriotiska noskaņa — latviešu rakstu zīmes, Latvijas kontūra, Brīvības pieminekļa trīs zvaigznes un citi. Tāpat kā pagājušo gadu tika dziedātas dziesmas - patriotiskās, tautas dziesmas un arī sirds dziesmas.
Kā vienmēr Lāčplēša dienā mūsu skauti kopā ar savu vadītāju Uldi Jansonu piedalījās lāpu gājienā uz Pilsētas kapiem, viņiem pievienojas arī citi vidusskolas klašu skolēni.
Vairāk no pasākuma galerijā.
Trikātā 4. novembrī Latvijas Ģenerāļu klubs, sadarbojoties ar Beverīnas novada pašvaldību, rīkoja Lāčplēša dienas ieskaņas pasākumu „Mans zelts ir mana tauta”. Šo kopā sanākšanas reizi ģenerāļu kluba biedri vēlas ieviest kā tradīciju, aicinot patriotiskās jauniešu organizācijas pirms valsts svētkiem tikties svinīgā pasākumā kādā no Latvijas novadiem. Šogad ģenerāļu klubs izsludināja kluba kausa izcīņas konkursu, kurā var piedalīties jaunsargu un skautu vienības. Konkursa noteikumi un rezultāti palīdzētu noskaidrot, kur nākamajā gadā varētu notikt šis valsts svētku ieskaņas pasākums.
Kādēļ pirmais pasākums notika tieši Trikātā? Tā nav nejaušība, jo Trikāta ir vairāku ģenerāļu dzimtā vieta. Viņu vārdi Latvijā plaši pazīstami- ģenerālis Jānis Balodis, ģenerālis Kārlis Goppers un vēl vairāki citi Lāčplēša kara ordeņa kavalieri.
Vēl pasākumā notika paneļdiskusija "Slikts tas kareivis, kas negrib būt par ģenerāli", kur ģenerāļu kluba biedriem - atvaļinātajam pulkvedim Dainis Turlajam, atvaļinātajam pulkvedis Jurim Dalbiņam un atvaļinātajam viceadmirālim Gaidim Andrejam Zeibotam - varēja uzdot visdažādākos jautājumus. Interesanti piezīmēt, ka visi trīs klātesošie ģenerāļi, kā izrādījās, ir mūsu novadnieki. Divi no tiem – Dainis Turlais un Juris Dalbiņš- savulaik 60. un 70. gados mācījušies Valmieras Viestura vidusskolā un ir šīs skolas absolventi (D. Turlais – 9. izlaidumā, J. Dalbiņš – 12. izlaidumā).
Pie šogad atklātā latvju ķēniņa Tālivalža pieminekļa atvaļinātais viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots pasniedza skautiem un jaunsargiem iedegtas simboliskas lāpas, lai jaunie Latvijas patrioti savu pārliecību un latviskās idejas nestu arī citos mūsdienu jauniešos.
Vakara noslēgumā Trikātas saieta namā Depo skauti un jaunsargi neformālā gaisotnē, pacienājoties ar rupjmaizi, medu un tēju, varēja izrunāties ar ģenerāliem un citiem pasākuma dalībniekiem. Vairāk jautājumu gan uzdeva ģenerāļi, jo viņi vēlējās labāk iepazīt skautu, gaidu un jaunsargu gaitas, lai varētu mērķtiecīgi palīdzēt šīm jaunatnes organizācijām.
Mazā Annele!
Vai Tu varēji iedomāties, ka pēc 150 gadiem Viestura vidusskolas skolēni atcerēsies Tavas bērnības gaitas, joprojām lasīs Tavas pasaku lugas, cieņā turēs gūtās vērtības – labestību, čaklumu un cilvēkmīlestību?
4. novembrī skolas zālē notika literārais konkurss „Krietnums un čaklums spēj pārveidot pasauli”, kopā pulcējot 7. ,8. klašu komandas, līdzjutējus un skolotājus. Gatavojoties pasākumam, klašu komandas mājas darbā veidoja prezentācijas, iepriekš izlozējot tēmas.
Konkursu vērtēja neatkarīga, kompetenta žūrija: Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas bibliotekāre S. Rozenbaha un latviešu valodas , literatūras skolotāja S. Gredzena, kā arī mums labi zināmā informātikas skolotāja Z. Baldone. Cik labi skolēni pārzina A. Brigaderes pasaku lugas, viņi varēja pierādīt, veicot 5 uzdevumus: sakārtojot pasaku lugas „Sprīdītis” notikumus, uzminot brīnumu lādē apslēpto mantu, atpazīstot citātus un palīdzot tēlam sameklēt savu lugu. Arī līdzjutējiem bija iespēja atbildēt uz asprātīgiem jautājumiem.
Konkursu noskaņu palīdzēja radīt A. Kārkliņas kokles spēle, K. Šomases princeses Zeltītes dziesma. Pirmo reizi savus talantus atklāja teātra klases meitenes , atveidojot „mazās Anneles” un noslēdzot pasākumu ar dziesmu „Piena ceļš”.
Pēc žūrijas vērtējuma un iegūtajiem punktiem 1. vietu ieguva 7. b klase,
2. vietu – 7. a klase, bet 3. vietā ierindojās 8. a klase.
Skolas pagalmā norit būvniecības darbi.
Iekļūšana skolā no sporta laukuma puses
gar saimniecības korpusa aizmuguri.
Pirmdien, 25. februārī
Otrdien, 26. februārī
Trešdien, 27. februārī
Ceturtdien, 28. februārī
Piektdien, 1. martā
2018. / 2019. mācību gads
Mācību gada laikā noteiktie brīvlaiki:
Rudens brīvdienas – 2018. gada 22. oktobra līdz 26. oktobrim;
Ziemas brīvdienas – 2018. gada 24. decembra līdz 2019. gada 4. janvārim;
Pavasara brīvdienas
1.–11. klases skolēniem - 2019. gada 11. marta līdz 15. martam;
12. klases skolēniiem pavasara brīvdienas no 2019. gada 18. līdz 22. martam.
Vasaras brīvdienas
1.–8. klašu un 10.–11. klašu bērniem ilgs no 2019. gada 3. jūnija līdz 30. augustam.
Skola atvērta darba dienās no 7.15 līdz 18.00, sestdienās, svētdienās slēgta
1. 8.10 - 8.50
2. 9.00 - 9.40
3. 9.50 - 10.30
4. 10.40 - 11.20
5. 11.30 - 12.10
6. 12.20 - 13.00
7. 13.10 - 13.50
8. 14.00 - 14.40
9. 14.50 - 15.30