Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Domino čempionāts
2012. gada 14. decembrī

Decembra vidū treniņu laikā Valmieras Viestura vidusskolas Prāta spēļu programmas dalībniekiem tika organizēts VJC Vinda čempionāts domino.

Čempionātā startēja 18 dalībnieki un par uzvarētājiem kļuva:

zelta medaļa Elvim Trauliņam,

sudraba medaļa Robertam Birzgalim,

bronzas medaļa Markam Kristoferam Birzgalim.

Atsevišķi apskatoties vietu sadalījumu:

1.-2 .klašu skolēniem - 1.v. Marks Kristofers Birzgalis, 2.v.Ralfs Kalniņš, 3.v. Markuss Kristaps Birzgalis, 4.v. Dāvids Daniels Liepiņš, 5.v. Annija Meldere, 6.v. Artūrs Teteris.

4.-5. klašu skolēniem - 1.v. Elvis Trauliņš, 2.v. Roberts Birzgalis, 3.v. Aivis Šāblis, 4.v. Krišs Briedis, 5.v.Rūdolfs Brīkšis, 6.v. Alens Prenclavs.

Uldis Ābeltiņš

Sveicam skolas izteiksmīgās runas konkursa uzvarētājus
2012. gada 12. decembrī

 

1. vieta

Alise Beatrise Bugakova 6.c kl.
Simona Šmite
8.a kl.
Ilga Vālodze Ābele
11.a kl.
Agnese Tauriņa 11.a kl.

2. vieta

Evelīna Niedrīte 6.c kl.
Gita Inga Aizupiete 7.c kl.
Anna Paula Gruzdiņa
11.a kl.

3. vieta

Lāsma Šēnberga 5.c kl.
Loreta Priedīte Šperliņa
7.c kl.
Niks Cipruss
9.a kl.
Signe Sēne
11.a kl.
Rita Eglīte
12.b kl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atzinība Jānis Trēziņš 5.b kl., Marika Berkolde 5.c kl., Linards Mūsiņš 10.a kl., Dinārs Sārs 11.b kl.

Atzinība par sava oriģināldarba izpildījumu Lāsmai Kokenbergai 12.c kl., Robertam Pūpolam 12.a kl.

 

 

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem

un literatūras skolotājiem!

 

 

Latviešu valodas skolotāju met. kom.

5. – 9. klašu latviešu valodas olimpiādes rezultāti 2012.gada 5.- 6. decembrī
2012. gada 12. decembrī

 

1. vieta Izolde Bernedeta Ozoliņa 5.a kl.
Elizabete Ločmele
6.a kl.
Elza Grīva
6.a kl.
Krišjānis Pundurs
7.c kl.
Linda Ingeborga Kronberga
8.a kl.
Toms Bušmanis
9.a kl.
2. vieta

Katrīna Singaite 5.a kl.
Ance Alise Ragēvičiusa 6.a kl.
Anna Kristīne Briede
7.c kl.
Una Pleša
8.b kl.
Unda Ķipure
9.a kl.

3. vieta

 Agnese Štālmane 5.b kl.
Madara Krišjāne
6.a kl.
Sandija Vasiļjeva
6.b kl.
Danute Sēne
7.b kl.
Ričards Kronbergs
8.a kl.
Toms Teteris
9.b kl.

 

Atzinība  Una Berga 5.a kl., Patrīcija Ance Eberharde 5.c kl., Sindija Puriņa 7.c kl., Ieva Liepiņa 7.b kl., Zane Tiliņa 8.b kl., Monika Oļeha 8.a kl., Sanda Unāme 9.b kl.

        

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem!

Paldies skolotājām A. Upītei, A. Žagariņai , I. Ugainei, M. Tiltiņai,

L. Lapsiņai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.

Konkurss ‘’Rādi, zini, mini!’’
2012. gada 11. decembrī

Mūsu 5. b klase pārstāvēja Viesturskolu, piedaloties konkursā, kurā bija jāattēlo trīs grāmatu fragmenti. Sagatavoties tam nebija viegli, bet tomēr mums tas izdevās vienas nedēļas laikā. Mūsu izvēlētās grāmatas bija trīs: „Nekrietnais Alfrēds”, „Grega dienasgrāmata” un „Trakā klase”.

 Mūsu priekšnesumā interesants bija tas, ka katram skolēnam bija sava loma, lai labāk atklātu grāmatas izvēlēto fragmentu. Katrs skolēns bija radošs un piedāvāja idejas, kuras varēja izmantot grāmatas prezentācijā, tā apliecinot, ka mūsu skolā ir labi pazīstama teātra māksla un darbojas skolēnu teātris.

Mēģinājumi sākās ar to brīdi, kad iepazinām konkursa noteikumus un tika sameklētas grāmatas, kuru fragmentus attēlosim. Tika sarunāts laiks, lai varētu trenēties aktu zālē un labāk iejusties savā lomā. Pēc dažām dienām pienāca mirklis, kad mums bija jādodas uz mūsu Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu nodaļu. Noskaņojums mums bija labs un saulains. Kad nonācām bibliotēkā, mūs laipni sagaidīja, un mēs ar apņēmību devāmies aizstāvēt skolas godu.

Sāncenši bija spēcīgi - no Valmieras 5. vidusskolas un Pārgaujas sākumskolas. Abas skolas bija izvēlējušās interesantas grāmatas, bet tomēr mūsu skola ieguva 1. vietu šajā konkursa kārtā. Liels paldies klasesbiedriem, kuri ir lasījuši grāmatas un varēja visu uzminēt. Mūsu 5.b klase tika atzīta par visradošāko, ar idejām bagātāko. Rezultātus gaidot, mums, protams, bija satraukums, tomēr mūsu iekšējā balss teica, ka mums paveiksies. Kad ieradās žūrija un paziņoja, ka uzvarētāja ir Valmieras Viestura vidusskolas 5. b klase, tad mēs bijām ļoti laimīgi. Nākamajā skolas dienā mēs dalījāmies priekā ar mūsu skolas bibliotekāri Laimu, kura kopā ar mūsu skolotāju Andu daudz palīdzēja, lai mēs sagatavotu ļoti labu priekšnesumu un uzvarētu. Paldies viņām!

 

Dinija Eiduka  5.b klasē

Stāstu konkurss „Piedzīvojums dabā”
2012. gada 28. novembrī

Oktobrī 6.c klases skolēni rakstīja domrakstus, lai piedalītos „Zīlītes” organizētajā stāstu konkursā. Trīs klases skolēnu – Alises Bugakovas, Evelīnas Niedrītes un Jāņa Siliņa - interesantos piedzīvojumus aizsūtījām pusaudžu iecienītam rakstniekam, „Zīlītes” redaktoram Mārim Rungulim. Alisei bija īpašs prieks, jo viņu rakstnieks uzaicināja uz tikšanos. Pasākumā skolniecei bijis jānolasa savs darbs klātesošajiem, un viņa uzzināja, ka stāsts tiks publicēts decembra „Zīlītē”. Otrdien, 27. novembrī, žurnāls ir iznācis, un tur lasāms Alises stāsts „Peļņā uz Mūrmuižas mežiem”. Tā kā ne visi „Zīlīti” izlasīsiet, tad publicējam stāstu šeit.

Alise Bugakova 6. c klase

Peļņā uz Mūrmuižas mežiem

Es vasaras brīvlaikā, dzirdot, ka paziņas mežā pelna „smuku” naudiņu, arī nolēmu doties peļņā. Lai būtu drošāk un interesantāk, līdzi uzaicināju savu draudzeni Evelīnu. Sameklējām visu mežam nepieciešamo – melleņu lasāmo mašīnu, zābakus, ēdamo, dzeramo, pretodu līdzekļus- un gaidījām rītu.

Ap septiņiem no rīta es, Evelīna un mans tētis izbraucām uz mežu. Ļoti nāca miegs, bet vēlējos pēc iespējas ātrāk nokļūt mežā un sākt pelnīt lielo naudu. Mežā ļoti jauki smaržoja un lasīšana varēja sākties. Centos ar melleņu lasāmo mašīnu saķert mellenes, šķita, ka sanāk labi, bet pavisam drīz melleņu kļuva arvien mazāk un mazāk, un prieks par melleņu lasīšanu arī mazāks un mazāks. Ik pa laikam skatījos, kā veicas Evelīnai. Šķiet, ka viņai veicās nedaudz labāk kā man. Es nolēmu, ka no peļņas nekas nesanāks, tāpēc sāku lasīt pilnu savu vēderu. Bet arī tas neizdevās pārāk labi, jo nokļuvām purvā, kurā Evelīna pat iegrima, bet uz manu pusi no malu malām lēni līda riebīgi, briesmīgi zirnekļi, un viņu tīkli bija visur. Brr... Man zirnekļi tik ļoti nepatīk, bet to tur bija ļoti, ļoti daudz, un es gribēju tikai vienu – ātrāk tikt ārā no zirnekļu, ne melleņu meža.

Izejot no meža, sapratu, ka , ja pārdotu salasītās ogas, tad saņemtu nepilnus divus latus, tāpēc nolēmu ogas labāk aizvest mājās mazajam brālītim, māsai un mammai.

Es sapratu, ka es nevaru nopelnīt naudu ar melleņu lasīšanu, bet varu kādreiz iepriecināt savu ģimeni. Zinu, ka mežā nekad ilgi neuzturēšos, jo man tur paliek garlaicīgi un sāk mākt bailes.

Fotogrāfijā Alise kopā ar rakstnieku un citiem Valmieras un novadu skolēniem
tikšanās reizē Pārgaujas ģimnāzijā.