Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Likteņdārzu piepildīs skolēnu vēlējumi Latvijai
2012. gada 8. novembrī

Vieni no aktīvākajiem Likteņdārza apmeklētājiem ir skolēni. Mācību gadam sākoties, sadarbībā ar Likteņdārza pastāvīgajiem atbalstītājiem – AS „Latvijas valsts meži”, AS „Latvijas Pasts”, Valsts izglītības satura centru un „Dinamo Rīga” - īpaši skolēniem tika organizēts sociālais projekts „Dāvini savai Latvijai”, kurā skolēniem bija jāizgatavo koka plāksnītes ar vēlējumu Latvijai dzimšanas dienā. Kopumā tika saņemtas 1 739 vēlējumu plāksnītes. Turpmāk visi vēlējumi būs apskatāmi Likteņdārzā.

AS „Latvijas valsts meži” Komunikācijas projektu vadītāja Līga Zute – Abizāre: „Projekta īstenotāji ir pateicīgi par lielo atsaucību un veltītajiem sirsnīgajiem vārdiem Latvijai. „Lai katra manas Latvijas zvaigzne mirdz kā cerība mūsu tautai!”, „Tu, Latvija, dzīvo mūžīgi!” - šie un citi uzraksti uz vēlējuma plāksnītēm stāsta, ka skolēni domā par mūsu zemi un viņiem rūp Latvijas nākotne.”

Daudz iniciatīvas, atbilstoši katras skolas iespējām un arī skolēnu vecumam, bija ielikts dažādajā plāksnīšu tehniskajā izpildījumā, kas vēl pastiprināja ar vārdiem izteikto domu. Īpaši kvalitatīvas vēlējumu plāksnītes bija izdevušās Latvijas profesionālajām skolām.

„Akcija „Dāvini savai Latvijai” pierādīja, ka skolēni labprāt iesaistās projektos, kas saistīti ar Latvijas Republikas dzimšanas dienas atceres pasākumiem, ja tie tiek pasniegti interesantā un atraktīvā veidā. Prieks, ka Latvijas bērni un jaunieši atbalsta savu zemi, tautu un valsti, papildinot Likteņdārzu ar speciāli veidotām vēlējumu plāksnītēm,” AS „Latvijas Pasts” Mārketinga projektu vadītāja Lolita Grāvīte.

Pavisam tika saņemtas 334 vēstules ar sūtījumiem no Latvijas vispārizglītojošajām un profesionālajām skolām, interešu grupām un arī bērnudārziem. Uzdevums bija atlasīt piecas labākās vēlējumu plāksnītes un atsūtīt pa pastu projekta īstenotājam – „Kokneses fondam”. Projekta organizatori augstu vērtē gan skolēnu, gan arī skolotāju veikumu šajā projektā un pateicībā par atsaucību Umurgas pamatskolai, Liepājas A. Puškina 2. vidusskolai, Sidgundas pamatskolai, Cēsu 2. pamatskolai, Valmieras Viestura vidusskolai, Dekšāru pamatskolai, Ata Kronvalda Durbes vidusskolai, Sīļukalna pamatskolai, Limbažu novada ģimnāzijai un Raiskuma internātpamatskolai - rehabilitācijas centram – ir piešķīruši „Dinamo Rīga” veicināšanas balvas - iespēju apmeklēt hokeja komandas „Dinamo Rīga” spēli pret Ņižņekamskas "Ņeftehimik" 2012. gada 16. novembrī „Arēnā Rīga”. Arī sports, īpaši hokejs, ir viens no spilgtākajiem Latvijas patriotisma izpausmes veidiem.

Tuvojoties Lāčplēša dienai, 9. novembrī, kad plānota Likteņdārza pirmās pastāvīgās būves – Skatu terases - atvēršana apskatei, visas atsūtītās skolēnu vēlējumu plāksnītes Latvijai dzimšanas dienā tiks izvietotas Likteņdārzā. „Sekojot šai skolēnu atklātajai jaunajai Likteņdārza tradīcijai, no nākamā gada pavasara katrs, kas vēlēsies, uz šādas plāksnītes varēs atstāt Likteņdārzā arī savu vēlējumu Latvijai. Tāpat aicinām skolas, braucot uz Likteņdārzu, atvest un izvietot arī tās vēlējumu plāksnītes, kas tika izgatavotas, bet neiekļuva piecu labāko skaitā,” aicina „Kokneses fonda” valdes loceklis, projekta vadītājs Koknesē Bruno Cīrulis.

 

Bruno Cīruļa fotogrāfijas no sūtījumu atvēršanas 2012. gada 29. oktobrī iespējams apskatīt http://www.liktendarzs.lv/lv/galerija/Sociala-projekta-Davini-savai-Latvijai-sutijumu-atversana

10 skolu izvēlēšana „Dinamo Rīga” 2012. gada 5. novembrī – http://www.youtube.com/liktendarzs

Vairāk nekā 20 pasaules valstīs bērni un jaunieši rīkosies ilgtspējīgākas vides labā
2012. gada 12. novembrī

Šā gada 7.novembrī norisinājās World Days of Action jeb Pasaules rīcības diena, kā ietvaros Ekoskolas visā pasaulē demonstrē videi draudzīgas rīcības piemērus. Latvijā pašreiz šim notikumam reģistrējušās 93 topošās un esošās Ekoskolas.

Pasaules rīcības diena ir Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental education) Ekoskolas programmas iniciatīva, lai mudinātu jauniešus būt par pārmaiņu ierosinātājiem vides ilgtspējas jautājumos un aktīvi rīkoties šo pārmaiņu sasniegšanā.

Stāsti, video un attēli no visas pasaules tiks publicēti starptautiskajā Ekoskolu programmas mājasalapā:  www.eco-schools.org/wda, lai skolēni un skolotāji varētu aplūkot viens otra veikumu un iedvesmoties tālākai rīcībai.

Pasaules rīcības dienai pašreiz reģistrējušās tādas valstis kā Bahamas, Bulgārija, Ķīna, Horvātija, Kipra, Čehijas Republika, Lielbritānija, Francija, Grieķija, Īrija, Itālija, Japāna, Jordānija, Kazahstāna, Kenija, Latvija, Lietuva, Malta un Nīderlande.

 

Esi videi draudzīgs, piedalies aktivitātēs

Valmieras Viestura vidusskolā:

 • atnes 1 kg makulatūras,
 • piedalies skolas apkārtnes sakopšanas talkā,
 • plkst. 13.00 piedalies pasākumā Vidzemes augstskolā!

 

VVV ekopadome

Prāta sporta spēlēs “Zemgale”
2012. gada 5. novembrī

Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņi, kuri trenējas skolā Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” Prāta spēļu pulciņā, skolas komandu sastāvā piedalījās Prāta sporta spēlēs "Zemgale". Skolēniem, darbojoties kopā pārī, bija jāpiedalās 4 sacensību veidos: kombināciju risināšanā un savstarpējās sacensībās go 9x9 līnijas un 64 lauciņu dambretē.

 

 

Startējot pārī 4. - 6. klašu grupā, Latvijas desmit klubu konkurencē Roberts Birzgalis 5. c klase un Sandijs Šmits 3. a klase kopvērtējumā ieguva 7.vietu, bet atsevišķos sacensību veidos - go kombināciju risināšanā pat 3.vietu un go spēlē 4.vietu.

Paldies par centību un mērķtiecību!

Skolotājs Uldis Ābeltiņš

Duksis un Ruksis pie skolas bērniem
2012. gada 30. oktobrī

24. oktobrī Valmieras Viestura vidusskolā notika Veselības ministrijas atbalstīta izrāde pirmsskolas un sākumskolas bērniem. Gudrais Duksis (Līga Stebere) un draiskulīgais Ruksis (Ineta Vanaga) dziesmās un rotaļās izspēlēja dažādas situācijas, lai brīdinātu bērnus par bīstamām sekām.

Mazajiem tika atgādināts, ka uz savu galvu nedrīkst lietot zāles, kas glabājas mammas somā, ka bīstami ir spēlēties ar šķērēm un citiem asiem priekšmetiem, mācīties skaitīt līdz desmit, izmantojot degošus sērkociņus, nav labākā izvēle un ka ļoti uzmanīgiem jābūt saskarsmē ar svešiem cilvēkiem, ja viņi piedāvā pavizināt ar auto vai uzcienāt ar kādu gardumu.

Skolēni bija ļoti zinoši un palīdzēja Ruksim izvairīties no sāpēm un izkulties no ķezām, kuras pats vien neapdomīgi saorganizēja.

Aktīvo līdzjutēju vidū bija veselības ministre Ingrīda Circene. Viņa pateicās Līgai un Inetai par jauko izrādi, bet bērniem atgādināja būt piesardzīgiem uz ielas, uz skolu nākot un mājās ejot.

Attēlā:

VISI KOPĀ! Veselības ministre Ingrīda Circene kopā ar Duksi, Ruksi un Viesturskolas bērniem mirkli pakavējās kopīgā dziesmiņā un vēlēja: — Ar labu omu un prieku nākt uz skolu, un atcerieties, ko jums mācīja Duksis!

Maija Mežaka
Laikraksts Liesma 2012. gada 25. oktobris

Anta Lūsas foto

Latvijas kausa izcīņa 64 lauciņu dambretē
2012. gada 23. oktobrī

VJC Vinda organizēja valmieriešu piedalīšanos Latvijas kausa izcīņā 64 lauciņu dambretē, kas notika Liepupes vidusskolā.

 

Visvairāk pārstāvēta bija U10 (līdz 10 gadu vecumam) grupa, kurā no 14 Latvijas klubiem spēlēja labākie - 34 meitenes un 59 zēni. Šajā grupā startējošie viesturieši Amanda Dārta Kakse, Sandijs Šmits, Ralfs Rafaels Lapinskis, valsts sacensībās piedalījās pirmo reizi un savu uzdevumu – izcīnīt vismaz kādu uzvaru vai neizšķirtu rezultātu godam izpildīja.

U13 grupā startēja Roberts Birzgalis, kurš 9 klubu 17 spēcīgāko dalībnieku konkurencē izcīnīja 13.vietu.

Skolotājs Uldis Ābeltiņš