Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Jauniešu ideju laboratorija ielūdz!
2012. gada 11. maijā

Jauniešu ideju laboratorija ir brīvprātīga organizācija, kura atbalsta dažādus pasākumus, to rīkošanu un piedalīšanos tajos. Jauniešu ideju laboratorijā var iesaistīties ikviens radošs jaunietis un, protams, pierādīt sevi. Es šajā organizācijā darbojos jau gandrīz gadu, un es to nenožēloju, jo katra reize, kad mēs tiekamies, ir ļoti pamācoša.

Šogad lielākais pasākums, ko rīko Jauniešu ideju laboratorija, ir iedvesmojošie vakari „Pie Adeles”. Pasākuma mērķis ir piesaistīt vairāk jauniešu un tos radoši iedvesmot, vai arī pasniegt tiem kādu ideju, kā turpināt savu karjeru. „Pie Adeles” jau ir iegriezušies tādi cilvēki kā „Dzelzs Vilks” solists un rokenrola dziesminieks Juris Kaukulis, visiem zināmais šovmenis Māris Grigalis, Valmieras pilsētas mērs Inesis Boķis, improvizācijas teātra spēlmanis Jānis Skutelis u.c..

Tā kā es darbojos un palīdzu organizēt šos pasākumus, tad es varu droši teikt, ka pasākumi tiek apmeklēti un pat man,9. klases skolniecei, ir interesanti paklausīties uzaicināto cilvēku dzīvesstāstus. Katrā no tikšanās reizēm var iegūt dažādas dzīves atziņas. Bet vislabākais ir tas, ka šie pasākumi notiek neformālā gaisotnē, un vieta, kur tie notiek, ir ļoti mājīga. Ja vēl tev rokās ir silta tējas krūze, tad tā ir vienkārši izdevusies diena, bet tas ir tikai tad, ja tev ir patiešām interesanti un šķiet aizraujoši.

Es iesaku ikvienam kaut reizi aiziet uz šo pasākumu. Ja nepatiks, tad vairāk vari neiet, bet, ja būs interesanti, tad atkalredzēšanās kļūs par nepieciešamību..

Ja Tu kādreiz izdomā atnākt „Pie Adeles”, tad vairāk informācijas par pārējām tikšanās reizēm un iedvesmojošajām personām Tu atradīsi VNF JIL blogā http://jilvalmiera.wordpress.com

Jauniešu ideju laboratorija, protams, rīko ne tikai pasākumu „Pie Adeles”, mēs rīkojam arī daudz citu dažādu pasākumu ,piemēram, kā „Galda spēļu vakarus”, VeloFashion Show u.c., par kuriem var uzzināt jau iepriekš pieminētajā adresē.

Adele Jākobsone

9. b klasē 

„Prāts ir maize, kas baro, joki – garšvielas, kas rada apetīti”
2012. gada 9. maijā

Ar šādu moto 3. maijā notika erudītu konkurss „Jautrie prātnieki”, kur 3. – 4. klašu komandas mērojās gudrībā un attapībā. „Dullie”(3. a), „Riekstkoži”(3. b), „Riču račs”(3. c), „Fantastiskais sešnieks”(4. a), „Bēči”(4. b) un „Zinīši Viesturskolā”(4. c) pēc nelielas rīta rosmes bija gatavi prāta sacensībām.

Dalībniekiem bija jāveic vieglāki un arī „āķīgāki” uzdevumi, kurus Projekta nedēļas laikā bibliotekāres Laimas Drandes vadībā meklēja un apkopoja 10. a klases meitenes Liene Māliņa, Kitija Tomsone, Elvita Ceijere un Renāte Hāne.

Konkursa laikā varējām pārliecināties, ka visas komandas lieliski zina latviešu tautas dziesmas un orientējas bērnu literatūrā. Lai saliktu puzli, bija nepieciešams ātrums un saliedēts komandas darbs. Tā kā ārā parādās pavasarīgs zaļums un saule spīd arvien spožāk, tika pārbaudītas komandu zināšanas par Latvijas dabu. Bija jāprot nosaukt pavasara ziedus un pazīt putnus. Matemātikas uzdevumi izrādījās visgrūtākie, to atzina paši dalībnieki. Arī līdzjutēji varēja nopelnīt pa konfektei, ja vien prata atminēt uzdotās mīklas un atjautības uzdevumus.

 

Ļoti spraigā un līdzvērtīgā cīņā noskaidrojās konkursa uzvarētāji:

1. vietā „Fantastiskais sešnieks”(4. a)

2. vietā „Bēči” (4. b)

3.vietā „Zinīši Viesturskolā” (4. c)

 

Paldies ārpusklases darbu organizatorei Ingunai Vācmanei par atbalstu un sarūpētajām balvām!

 

Laima Drande

Viesturskolā noslēgusies 1.-4.klašu makulatūras akcija „Dzīvo zaļi!”
2012. gada 7. maijā

Klase

kg

Vieta

1. a

830.500

6.

1. b

153.900

11.

2.a

854.000

5.

2.b

918.850

III

2.c

1’634.400

I

3.a

465.200

8.

3.b

1’329.300

II

3.c

893.250

4.

4.a

521.000

7.

4.b

324.700

9.

4.c

283.200

10.

 

8’208.300

 

No novembra līdz aprīlim Viesturskolas jaunāko klašu audzinātājas, 120 skolēni, viņu vecāki, ģimenes, kaimiņi iesaistījās makulatūras vākšanas akcijā „Dzīvo zaļi!”

 

 

Šajā mācību gadā kopīgi pārspējām iepriekšējo gadu rekordus un savācām 8 t 208 kg makulatūras. Tā uz skolu tika nesta, vesta ar automašīnām un pa sniegu ar ragaviņām. Paldies par atsaucību un azartu!

Nepārspēts palika Jānis Rihards Liepiņš no 2.c klases, kurš sarūpēja 368 kg makulatūras. Apsveicam katru individuāli un aktīvos klašu kolektīvus, kuru rezultātus iespējams aplūkot tabulā.

 Pēc 6 mēnešiem atkal tiks dots starts jaunai makulatūras akcijai „Dzīvo zaļi!”, kas ilgs 6 mēnešus! Kopā varam paveikt daudz, jo mēs taču gribam iegūt EKO skolas nosaukumu!P.S. Valmieras Viestura vidusskolas 1.-12.klases ZAAO organizētajā konkursā „Šķiroto atkritumu akcija” ar savāktajām 12 t makulatūras starp 74 skolām ieguvusi 2.vietu! Lielisks rezultāts! Paldies visiem aktīvajiem viesturiešiem!

 

Inguna Vācmane

Sākumskolas vecāku domes rīkotā Lielā talka 21.aprīlī Viesturskolas apkārtnē
2012. gada 27. aprīlī

Šogad bija jau ceturtā reize, kad Sākumskolas vecāku dome aicināja bērnus un vecākus ziedot savu brīvo laiku Viesturskolas teritorijas sakopšanai. Pirms talkas tikāmies ar direktores vietnieku saimnieciskajos jautājumos Ģirtu Gravu un uzzinājām, kādi darbi talkā veicami. Arī mums pašiem bija savi vērojumi par darāmo.

21. aprīļa rītā sākumskolas rotaļu laukumā sanākušos talkas dalībniekus uzrunāja skolas direktore Mudīte Grava, domnieki Ivars Tanomecis un Vita Lelle. Pēc tradīcijas veidojām katras klašu grupas foto. Katram bija sava darba vieta. Īpaša atbildība bija tiem tēviem, kuri pieteicās atjaunot šūpoles un slidkalniņa trepes, nozāģēt divus vecus, bojātus kokus.

Visi strādāja čakli, atbildīgi. Drīz vien skolas teritorijas attālākie stūrīši bija brīvi no metāla, stikla un plastmasas atkritumiem, kritušajiem zariem, pērnās zāles un koku lapām. Arī lauku virtuvē atbildīgi rosījās pavāres – Līga, Sandra, Ineta.

Kad darbs bija padarīts, arī zupa bija gatava. Mūsu skola šajā mācību gadā uzsākusi ceļu uz Eko skolas nosaukuma iegūšanu, tāpēc aicinājām talciniekus līdzi ņemt ne tikai darbarīkus, bet arī krūzīti, bļodiņu un karoti, nelietot vienreizlietojamos traukus. Pavāru darbs tika atalgots ar daudziem PALDIES.

Patīkami bija sestdienas vakarā Valmieras pašvaldības mājas lapā lasīt, ka vislielākais talcinieku skaits vērojams Viesturskolas apkārtnē. Tiešām, mūsu bija daudz – 101 bērns, 74 vecāki (arī vecmāmiņas un vectēvi), 11 mazie brāļi un māsa un 9 klašu audzinātājas. Kopskaitā – 195!

Kā pateicība par labi padarīto darbu ir atjaunotais rotaļu laukums, kur sākumskolas bērni var rotaļāties savā brīvajā laikā.

 

 

 

Sākumskolas vecāku domes vadītāja

Vita Lelle

Fotogrāfijas skatīt galerijā.

V Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls noslēdzies
2012. gada 23. aprīlī

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmieras Viestura vidusskolā V Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālā satikās  17 bērnu un jauniešu teātri. Žūrijas pārstāve režisore Dace Liepniece šo savstarpējo bagātināšanos nosauca par savdabīgu dvēseles talku, jo daudzas izrādes atklāj to, kāds ir mūsu laiks un jaunie cilvēki tajā, kāda ir viņu domu un jūtu pasaule. Ne tikai izvēlētajās mūsdienu autoru lugās, bet arī populāru klasiķu darbos. Jaunieši, kas darbojas teātrī, un viņu režisori saasināti jūt to, kas jādara , lai mūsu dzīve kļūtu labāka, lai sapņi pārvērstos īstenībā.

 Šī bija mazā jubilejas reize, jo Valmierā teātru festivāls notika piekto reizi. Viesturskolas „Sprīdītis” viesiem pusnaktī dāvāja īpašus gaismas mirkļus. Festivāla dalībnieki vērtē, ka šī tikšanās reize bija īpaša ar pozitīvo, labvēlīgo gaisotni un kopīgā garīgā spēka apzināšanos.

 Festivālā 22 izrādes vērtēja divas žūrijas. Lielā žūrija - režisores Dace Liepniece, Dace Jurka un dramaturgs Dainis Grīnvalds. Tā vērtējumā izteica atziņu, ka šobrīd teātra māksla jauniešiem ir ļoti nepieciešama. Tā aizrauj, liek domāt un analizēt mūsdienu dzīves piedāvātās situācijas.

 Aplausus un „Sprīdīša” apsveikumu saņēma visu izrāžu dalībnieki. Bija mirkļi, kad skatītāji īpašos patiesības atklāsmes brīžos piecēlās kājās, apliecinot savu sajūsmu. Ieguvēji festivālā bija visi dalībnieki, jo bija lieliska iespēja pieredzes apmaiņai. Lielā žūrija nomināciju un atzinību „Par spilgtu un radoši veiksmīgu lugas iestudējumu” piešķīra Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātrim(režisore D. Umbraško) par izrādi, kas veidota pēc V. Šekspīra lugas „Hamlets”, un Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātrim „Sprīdītis” (režisors R. Segliņš) par F. Molnāra lugas „Lilioms” iestudējumu. Katrs kolektīvs saņēma atzinību ar īpašu nomināciju. Dalībnieki no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas – nomināciju par veiksmīgu tuvināšanos I. Ziedoņa daiļrades pasaulei, Valmieras pamatskolas teātris „Karamele” - par gaišas un harmoniskas pasaules radīšanu izrādē „Pasaule sēd uz velosipēda”. Valmieras 5. vidusskolas teātris - par doto ieskatu jauniešu dzīvē un aktieru spēlētprieku. Viesturieši izrādē „Skroderdienas Silmačos” – par aktierspēles azartu. Par labāko festivāla aktieri nominēts – Lilioma lomas tēlotājs Jānis Bērziņš („Sprīdītis”).

Bērnu žūrija arī noteica trīs, viņuprāt, interesantākās izrādes- Ogres kultūras centra teātra( režisors K. Lišmanis) H. Paukša lugas „Skatītāji” izrāde, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātra izrāde „Kaudzēm naudas” un Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātra „Sprīdītis” izrāde „Lilioms”.

Festivālā noslēdzās šīgada III bērnu un jauniešu lugu konkurss. Dramaturgs D. Grīnvalds pastāstīja, ka konkursam iesūtītas vairāk nekā 20 lugas, dažas vēl nepabeigtas. Autori priekšroku devuši psiholoģiskā žanra darbiem. Rakstot lugas, svarīgi ir tas, lai lugu rakstītāji sadarbotos ar režisoriem. Atzinību saņemt bija ieradusies jaunā autore Elīna Vecmane no Talsiem .

Festivāla izskaņā, kad skanēja Viesturskolas teātra klases audzēkņu aizsāktā I. Kalniņa „Lilioma” dziesma, tika teikts liels paldies vispirms izrāžu režisoriem, aktieriem un citiem teātru palīgiem. Festivāls Valmierā ir cerīgs rādītājs, ka Latvijā veidojas gudra, domājoša un aktīva jaunā paaudze, kas ļoti mīl teātri un dzīvi.

 

Māris Lapsiņš

Fotoattēli no festivāla teātra fotogalerijā

FESTIVĀLA LIELĀS ŽŪRIJAS NOMINĀCIJAS  sadaļā TEĀTRIS >>> Jaunumi