Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Pārsteidz galvu – lasi!
2012. gada 14. februārī

Angļu rakstnieks Džozefs Addisons ir teicis: „Lasīšana prātam ir tas pats, kas fiziski vingrinājumi ķermenim”. Varam droši apgalvot, ka 55 Viestura vidusskolas 1.-4. klašu skolēni četrus mēnešus cītīgi nodarbojās ar smadzeņu vingrinājumiem. Tie ir „Bērnu žūrijas 2011”dalībnieki, kuru uzdevums bija izlasīt 5 grāmatas. Šķiet, kas tur īpašs – tikai lasi! Tomēr uzdevums nebija tik vienkāršs. Katras grāmatas iepazīšanai , neatkarīgi no tā, vai tai 30 vai 230 lappuses, bija ierobežots laiks – 7 dienas. Katrā vajadzēja novērtēt gan saturu, gan ilustrācijas. Visbeidzot bija jāatbild uz sarežģītiem jautājumiem, aizpildot anketu.

12 skolēni piedalījās lasītāju seminārā Valmieras integrētajā bibliotēkā, kur izteica un aizstāvēja savu viedokli par lasīto. Tie, kam patīk zīmēt, varēja iesniegt savas ilustrācijas kādai no grāmatām.

Par labi padarīto darbu priecājāmies noslēguma pasākumos skolas kamīnzālē 1. un 10. februārī, kur varējām pacienāties ar gardu kliņģeri un sulu, iet rotaļās un saņemt pelnītās balvas. Visi 55 skolēni nu var lepoties ar īpašām aprocēm, uz kurām rakstīts: „Pārsteidz galvu – lasi!” Pēc tām var pazīt „Bērnu žūrijas” dalībniekus visā Latvijā.

Paldies sākumskolas Vecāku domei par iespēju piedalīties „Bērnu žūrijas” darbā, jo, lai lasītu, nepieciešamas grāmatas. Aizvadītā gada Labdarības ballē iegūtie līdzekļi nonāca bibliotēkas rīcībā, un neliela daļa no tiem tika iztērēta „Bērnu žūrijas” grāmatu iegādei. Paldies arī par sarīkoto zibenskonkursu, skaistajiem diplomiem, balvām un rotaļām.

Paldies skolotājai Vitai par ideju un atbalstu!

Lielākais gandarījums, ka uz jautājumu, vai nākamajā gadā arī piedalīsimies „Bērnu žūrijas” darbā , visi dalībnieki atbildēja: „Noteikti! Aicināsim to darīt arī klases biedrus.”

VVV bibliotekāre Laima

Pasākuma fotogrāfijas galerijā.

Starpnovadu olimpiāde matemātikā 9.-12. klasēm
2012. gada 13. februārī

Valmieras pilsētas un starpnovadu olimpiādē matemātikā labus rezultātus sasnieguši arī mūsu skolas skolēni:

 •  

  • Sindija Virse (11.b) - 1.vieta

  • Adele Jākobsone (9.b) - 3.vieta

  • Rūdolfs Vētra (9.b) - 3.vieta

  • Jānis Bērziņš (11.c) - atzinība

 

Bildē redzamas abas matemātikas skolotājas Anda Rebinka un Inese Pundure kopā ar abiem 3. vietas ieguvējiem Adeli un Rūdolfu.

Runas konkursa rezultāti
2012. gada 10. februārī

8. februārī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā notika Valmieras pilsētas un novada pubiskās runas konkurss  "Es piedzimu laikā." Konkursā piedalījās 21 dalībnieks. Mūsu skolu ar labiem panākumiem pārstāvēja:
 • Dinārs Sārs - 10.b (runa latviešu un angļu valodā)
 • Jānis Bērziņš - 11.c (runa latviešu un angļu valodā)
 • Aija Mežule - 11.c (runa krievu un franču valodā)
 • Elēna Hāne - 12.c (runa latviešu un angļu valodā)

 

 

 

Valmieras Drāmas teātra pārsteiguma balvu un pirmās pakāpes diplomu ieguva Jānis Bērziņš, bet trešās pakāpes diplomu - Aija Mežule. 

Paldies visiem dalībniekiem un sveicam uzvarētājus!  Vēlam veiksmi Aijai un Jānim konkursa nākamajā kārtā - valstī.

Valodu skolotāji

Sveicam 5.-8. klašu skolas matemātikas olimpiādes uzvarētājus!
2012. gada 8. februārī

 1. vieta

ELIZABETE LOČMELE   (5.A klase)

ARMANDS DUKURS   (6.B klase)

RŪDOLFS STRAZDĪTS  ( 7.A klase)

KRISTAPS KUKAINIS   (8.B klase)

 2.vieta

IEVA MADARA GLAVECKA  (5.A klase)

KRIŠJĀNIS PUNDURS   (6.C klase)

TOMS KOKENBERGS   (7.A klase)

EDUARDS FJODOROVS   (8.A klase)

 3.vieta

SANDIJA VASIĻJEVA   (5.B klase)

EVELĪNA NIEDRĪTE   (5.C klase)

BETIJA STANKEVIČA   (5.A klase)

SABĪNE GAILĪTE   (6.B klase)

SIMONA ŠMIDTE   (7.A klase)

TOMS BUŠMANIS   (8.A klase)

 Atzinība

EMĪLIJA DĀRTA SKĀDULE   (5.C klase)

ROBERTS ARTIS KĻAVIŅŠ   (5.A klase)

ALĪNA LĪNA SKALBE   (5.C klase)

EROSS VERGINS   (5.C klase)

IEVA LIEPIŅA   (6.B klase)

MĀRCIS RULLIS   (7.B klase)

RĒZIJA ĶILLA   (7. A klase)

KRISTĪNE VIŠŅEVSKA   (8. A klase)

ALISE RAZMINOVIČA   (8. A klase)

TOMS TETERIS   (8.B klase)

Olimpiāde notika 25. janvārī.  Piedalījās 55 skolēni.

Matemātikas skolotāju MK.

Brašā bruņurupuča ceļojums ir sācies
2012. gada 1. februārī

Otrdien, 31. janvārī , Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu Tautas teātrī „Sprīdītis” notika šīgada pirmā pirmizrāde. Šoreiz savu jauniestudējumu Pētera Brūvera dziesmuspēli „Brašā bruņurupuča ceļojums” parādīja paši jaunākie teātra dalībnieki -5. un 6. klašu skolēni. Kā atzina ilggadīgie teātra skatītāji un atbalstītāji, 12. klašu aktieru grupai ir izveidojusies spēcīga maiņa ar īpašām muzikālām dotībām.

Teātrī „Sprīdītis” pēdējos gados ļoti iecienītas ir muzikālas izrādes. Arī šoreiz izvēle nav nejauša: izrādē skan savdabīgas Valda Zilvera dziesmas ar Pētera Brūvera tekstiem. Iestudējuma dalībnieku vidū ir daudz mūzikas skolas audzēkņu. Tas radīja iespēju pirmoreiz veidot izrādi, kurā dalībnieki tieši dzied uz skatuves bez ieraksta palīdzības. Tas uzliek papildus slodzi jaunajiem aktieriem. Sadarbībā ar skolas mūzikas skolotāju Ilzi Jansoni ir izveidota jauna, spilgta muzikāla izrāde.

Dziesmuspēle domāta jaunāko klašu skolēniem. Tajā ievīti pasaku un mitoloģijas motīvi – ilgas pēc brīnuma piepildīšanās, ticība pārmaiņu iespējamībai un labā uzvarai. Izrādi skatīties var arī citu paaudžu skatītāji, jo tajā risinātas problēmas, kas šobrīd ir aktuālas daudziem – neticības pilns skatījums uz nākotni, labo darbu trūkums, lai sasniegtu radikālas pārmaiņas dzīvē. Izskan arī brīdinājums, ka, zaudējot  "acu gaišumu", mūsu ir palicis pavisam maz un mēs esam kļuvuši bailīgi un iesīkstējuši savos uzskatos.

Autors Pēteris Brūveris, savijot savā darbā dzejas un prozas tekstus, aicina pārvarēt visus šķēršļus un ļauno spēku pretestību, paveicot vismaz septiņus labus darbus. Izrādes izskaņā galvenā varoņa bruņurupuča Bruņa paveiktais apliecina, ka ir iespējama Baltijas bruņurupuču sapulcē izvirzītā vīzija – pārvarēts sastingums domāšanā un rīcībā. Tātad izskaņa pozitīva, jo tā ir pasaka ar laimīgām beigām.

Režisors Roberts Segliņš saka, ka šoreiz lomu sadalījumu galvenokārt ietekmēja skolēnu dziedāšanas prasme. Tas attaisnojās, jo, izpildot trāpīgās dziesmas,  izdodas labāk atklāt sava tēla būtību un saistīt skatītāju interesi. Vislielākā loma ir bruņurupucim Brunim, kas dodas meklēt Baltās Govs brīnumpienu. Ceļotāja lomā labi iejūtas Alise Beatrise Bugakova (5. c kl.) Interesanti izveidojušies arī citi izrādes tēli: Krūmuvējš vadātājs – Sabīne Gailīte (6. b kl.), Zaķenīte Maķenīte ar vīru – Elza Grīva (5. a kl.), Krišjānis Brūnais (6. a kl.) , Antilope balerīna – Evelīna Luīze Lapiņa (6. b kl.). Arī pārējo lomu tēlotāji ir devuši ievērojamu ieguldījumu izrādes kopnoskaņas veidošanā. Kustību konsultante izrādē ir Lelde Feldmane. Prasme brīvi kustēties, reizē dziedāt un runāt tekstu, iejūtoties tēlā, izrādās īsts "cietais rieksts" daudziem aktieriem. Taču ar katru mēģinājumu un izrādi tas izdodas arvien labāk.

Aicinām visus teātra skatītājus uz Valmieras Viestura vidusskolu iepazīties ar jaunāko skolēnu teātra „Sprīdītis” iestudējumu – muzikālo izrādi „Brašā bruņurupuča ceļojums”.

Māris Lapsiņš