Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Hei, tie esam mēs!
2010. gada 19. oktobrī

14. un 15.oktobrī ar atraktīviem priekšnesumiem un bilžu video norisinājās pirmais rudens pasākums 5.-8.klasēm „Hei, tie esam mēs!”.

 

5.-6.klašu vakarā kolektīvi iepazīstināja skolas biedrus ar saviem talantiem-  ar dziesmas, dejas, kustību teātra palīdzību, pastāstot par saviem vaļaspriekiem, rakstura iezīmēm, vārda nozīmi un skaidrojumu. Uzzinājām, cik dažs labs kolektīvs kopumā ir gaŗš un smags. Izskanēja arī vienotie kolektīvu moto.

 

Savukārt, 7.-8.klašu vakarā, kas bija veidots kā neliels filmu vakars, skatījāmies  asprātīgi veidotos bilžu video par kolektīvu dzīvi skolā un ārpus tās.

 

Vētrainus aplausus izpelnījās vakara veidotāju 9.klases skolnieču Ievas un Rūtas sagatavotā īsfilmiņa, kā rīkoties dažādās situācijās skolas ikdienā.

 

Ceram, ka pēc šī  sapazīšanās un atkalredzēšanās vakara uzsmaidīsim viens otram draudzīgāk, atcerēsimies vairāk kādu skolas biedru vārdus, aizraušanos , jauko dziedājumu vai dejas soļus kopīgajā Disko ballītē.

Skolotāju diena 2010
2010. gada 19. oktobrī

8. oktobrī Valmieras Viestura vidusskolā notika tradicionālā Skolotāju dienas atzīmēšana. 12. klašu skolēni pēc senas tradīcijas vadīja stundas pārējās klasēs. Pēc tam par savu pieredzi un iespaidiem stāstīja skolotājiem kopīgā tikšanās reizē aktu zālē. Tur arī klašu pārstāvji sirsnīgi sveica skolas pedagogus. Skolotāju dienas svinībās piedalījās arī bijušais ilggadīgais skolas direktors Ivars Briedis. Viņu sveikt 70. dzimšanas dienā bija ieradušies Igaunijas Republikas Vjandras ģimnāzijas pārstāvji, reizē pateicoties par ilgajiem draudzības gadiem. Viņi, iepazīstoties ar jauno skolas direktori Mudīti Gravu, izteica cerību par sadarbības turpināšanu un paplašināšanu nākamajos gados. 

 

Jaunums šogad bija tas, ka 8. oktobrī uz dažām stundām skolā pastāvēja un vēsturē iekļuva trīs radošas, ar izdomu bagātas klases – teātra klase, mūzikas klase un dejošanas klase. Par to audzēkņiem kļuva Viesturskolas pedagogi. Pēc mākslinieciskām un sirsnīgām vidusskolēnu apsveikuma dziesmām šo trīs klašu audzēkņi sniedza atraktīvus priekšnesumus – mūsdienīgu variāciju izrādi par Andersena  pasakas tēmu, temperamentīgi daudzbalsīgu R. Paula dziesmas izpildījumu un ļoti kolorītu latviešu tautas dejas modernu interpretāciju ar solo iznācieniem. 

Tas tik bij’ viens jandāliņš!
2010. gada 12. oktobrī

28. septembrī sākumskolas skolēni aktīvi iesaistījās pasākumā „Miķeļdienas gadatirgus”, kurā paši bija gan pārdevēji, gan pircēji. Uz lielo notikumu katrs ieradās ar pašpagatavotām, pašizceptām precēm, kuras piedāvāja iegādāties saviem klasesbiedriem un citiem pircējiem. Vai paši tirgotāji palika tukšā? Nē, arī viņi gāja uz blakus telpu – kaulējās un pirka.

Tika novērots, ka gadatirgu apmeklēja ne tikai mazie, bet arī lielie viesturieši. Izskatījās, ka visi bija gandarīti.

Viesturieši „Zinātnieku nakts” pasākumos
2010. gada 12. oktobrī

Jau 1.septembrī skolēniem bija pieejama informācija, ka 24.septembrī Rīgā notiks „Zinātnieku nakts 2010” pasākumi. Interese bija tik liela, ka nācās pieteikt divus autobusus braucienam uz Rīgu.

 

24.septembra pēcpusdienā no Viesturskolas pagalma izripoja viens autobuss ar devītklasniekiem un otrs – ar vidusskolniekiem, kopā 77 skolēni un 7 skolotāji. Brauciena mērķis, ko min skolēni: apskatīt vietas, ko ikdienā pats varbūt neapskatīs, lai uzzinātu ko jaunu, lai paskatītos uz fiziku un medicīnu citā gaismā, apskatīt iespējamās studiju vietas, gūt priekšstatu par dabaszinībām un zinātnes jomas izpausmēm praktiskā dzīvē.

Devīto klašu skolēni devās uz Latvijas Organiskās sintēzes institūtu, bet vidusskolēni uz Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu. Pēc tam skolēniem bija iespēja apmeklēt Latvijas Universitātes Atomfizikas un spektroskopijas institūtu, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāti, LU Botānisko dārzu, Rīgas Stradiņa universitāti, RSU Stomatoloģijas institūtu un Latvijas Zinātņu akadēmiju. Gan vidusskolēniem, gan skolotājiem patika LU Cietvielu fizikas institūts un RSU Stomatoloģijas institūts, kur ikviens bija gaidīts. Uzņemšana bija pārdomāta un ikviens interesents tika iesaistīts gan dažādos eksperimentos, gan praktiskā darbībā. Cietvielu fizikas institūtā varēja veikt acu pārbaudi, pārliecināties, ka enerģiju var iegūt no augļiem un dārzeņiem, kā veido hologrāfiskos attēlus, u.c. Stomatoloģijas institūtā tiešraidē bija iespēja redzēt, kā ar datora palīdzību tiek rekonstruēts žoklis. Interesanta bija lekcija par zobu implantiem (vajadzīgs vismaz pusgads, lai ieaugtu uz skrūves uzsēdināts zobs). Taču visvairāk izbrīnu radīja slāpeklī sasaldēta roze, kas pēc sitiena kā stikls saplīsa sīkās lauskās. Atomfizikas un spektroskopijas institūtā skolēni iesaistījās diskusijā par klimatu un tā izmaiņām, veica asinsplūsmas mērījumus un konstatēja dzīvsudraba daudzumu izelpā. Bioloģijas fakultātē varēja pētīt pelējumu, kukaiņus, ūdensdzīvniekus u.c.

Noslēgumā visi kopā satikāmies Zinātņu akadēmijas skatu platformā, kur varējām vērot Rīgas naksnīgo panorāmu, kā arī ar teleskopu palūkoties uz mēness maliņu.

Ko tad skolēni ir uzzinājuši? To, ka paaudze ir 22 gadi, nevis 100 gadi, kā domājuši iepriekš, ieguvuši informācija par galvenajiem globālās sasilšanas cēloņiem. Izrādījies, ka viens otrs skolēns ir sliktāks enerģijas avots nekā banāns. Mikroskops atklājis, ka mušai ir divu veidu kājas, bet ods ir ļoti neglīts insekts.

Skolēnu atsauksmes par ieguvumu Zinātnieku naktī:

„Bioloģija arī ir aizraujoša. Šis brauciens palīdzēs nākotnes profesijas izvēlē, kā arī mācībās, jo daudzas lietas tika apskatītas no cita skatupunkta” (Nadīna, 10.c)

„Patika LU CFI, jo nekad nebiju iedomājusies, ka fizika var būt tik aizraujoša. Šādi pasākumi tikai paplašina manu redzesloku” (Elīza Anete 10.c)

„Interesanti pavērot arī citas lietas, ne tikai ar savu izvēlēto profesiju saistītas” (Lāsma 10.c)

„Daudzi fakti jau pirms tam bija virspusēji zināmi. Zinātnieku naktī bija iespēja eksperimentālā veidā par visu pārliecināties. Diemžēl pietrūka laika, lai visu apmeklētu. Nākamgad varētu pasākumus paildzināt, lai paspētu apmeklēt vairāk vietu” (Oskars, 12.b)

Zinātnieku nakts pasākumos laiks pagāja ļoti ātri un interesanti. Skolēni bija sajūsmā par visu redzēto un piedzīvoto.

Zigita Baldone,

Valmieras Viestura vidusskolas fizikas skolotāja

Sēņu izstāde
2010. gada 30. septembrī

Dabaszinību metodiskās apvienības skolotāju rosinātajā un  organizētajā sēņu izstādē 13. un 14. septembrī aktīvi iesaistījās 5. - 9. klases audzēkņi un skolotāji.