... un es iešu un iešu!

Koru sasniegumi
2017. gada 12. aprīlī

11.aprīlī Valmieras 5.vidusskolas zālē notika koru skate un
jaukto koru konkurss salidojumam “Kalniem pāri”.

Abi Viesturskolas kori - 5. - 8. klašu koris un
vidusskolas jauktais koris ieguva
1. pakāpes diplomu.

foto http://www.valmiera.lv

Skautu piedzīvojumu pārgājienā Palu laiks
2017. gada 12. aprīlī

Aprīļa sākumā zem Valmieras un Brenguļu apkārtnes naksnīgajām debesīm risinājās ikgadējais Valmieras 4. skautu vienības rīkotais piedzīvojumu pārgājiens Palu laiks. Pārgājienā tika uzaicināta piedalīties arī 38. skautu vienība no Kocēniem,  un tas abu kaimiņu vienību vidū veicināja veselīgu sacensības garu.

Skautu un gaidu konkurencē startēja trīs kopi — divi no Valmieras un viens no Kocēniem, savukārt dižskauti un dižgaidas labākos un izveicīgākos noskaidroja divu komandu konkurencē. Sacensību starts tika dots pulksten 20.30 Brenguļu dzelzceļa stacijā, no kurienes jaunieši uzsāka ceļu uz starta uzdevuma izpildes vietu.

Jāpiezīmē, ka viss gan nebija tik šķietami vienkārši, kā varētu izklausīties, — veiksmīgi izpildot starta uzdevumu, bija iespēja tikt pie detalizētām apvidus kartēm ar labi saprotamām kontrolpunktu atrašanās vietām, bet diemžēl radošais gars komandas bija pametis, un starta uzdevumi galīgi neveicās. Nebija saprotams, kā dotos norādījumus piemērot uzdevuma kartei. Tikai dažām komandām veicās nejauši iegūt kādas norādes. Tā distancē bija jādodas ar liela mēroga kartēm, kurās kontrolpunktu atrašanās vietas bija visai aptuvenas.

Sacensību noslēgumā izrādījās, ka komandas, kuras uzskatīja, ka spēs tikt galā, neizpildot starta uzdevumu, bija pārvērtējušas savus spēkus, jo atrast kontrolpunktus nepavisam nebija vienkārši. Vairākkārt kontrolpunktos nācās pildīt kādu uzdevumu. Tika pārbaudītas skautu un gaidu vēstures zināšanas, prasme šifrēt Morzes kodu un noteikt azimutu.

Līdz pulksten trijiem naktī visas komandas bija veiksmīgi veikušas distanci un sveikas un veselas atgriezušās bāzes vietā kompleksā Baiļi. Saskaitot iegūtos punktus, noskaidrojās, ka skautu un gaidu konkurencē vislabāk veicies Kocēnu skautiem, savukārt dižskautu konkurencē sīvā cīņā ar brāļiem kocēniešiem pārāki izrādījās Valmieras dižskauti. Organizatori pateicas Vidzemes Olimpiskajam centram par sagādātajām balvām uzvarētājiem.

Jaunieši šajā pārgājienā pārbaudīja prasmi darboties komandā, kā arī patstāvīgi orientēties nakts apstākļos. Nu skauti un gaidas ar gaišu skatu raugās tālāk uz vasaru, kad par godu Latvijas skautisma simtgadei risināsies Latvijas lielā nometne Simtgades ugunskurs.

Krišjānis Pundurs,

Valmieras 4. skautu vienības dižskauts

Laikraksts Liesma http://www.eliesma.lv

Jaunie viesturieši veiksmīgi izmēģinājuši spēkus hokejā.
2017. gada 11. aprīlī

Laikā, kad Boba Hārtlija vadībā Latvijas nacionālā hokeja izlase uzsākusi gatavošanos maijā gaidāmajam pasaules čempionātam, slidas kājās uzāvuši arī jaunāko klašu skolēni, pārstāvot savas skolas hokeja turnīrā ‘’Zelta ripa’’. Tajā piedalījās arī Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņi.

Turnīru jaunieši noslēdza septītajā vietā 12 komandu konkurencē. Tomēr jaunie hokejisti bija emociju pārpilni. Visi kā viens atzina, ka panākumu pamatā bijusi komandas savstarpējā sapratne un pozitīvais mikroklimats. Kā atzina paši sportisti, arī no spēka spēles neviens nav vairījies, taču viesturieši nebija iedvesmojušies no Maira Brieža vai Latvijas izlases hokejista Māra Bičevska, iztiekot bez plūkšanās.

Skaidrs, ka galvenais iemesls, kā atzina paši skolēni, kas patraucējis ieņemt augstāku vietu, bija problēmas aizsardzībā, šad tad līdz galam tomēr nepadomājot par savu vārtu drošību. Interesanti, ka lielas grūtības puišiem sagādājusi hokeja formastērpu uzvilkšana, kas bieži vien ievilkusies līdz pat pusstundai.

Jaunie viesturieši bija apņēmības pilni nākamgad sasniegt labāku rezultātu. Paši optimistiskākie pat izteica savas ambīcijas iekļūt trijniekā. Kā jau jebkurā sporta veidā, arī hokejā panākumu pamatā ir kārtīgs treniņprocess, par kura nodrošināšanu pateicība pienākas sporta skolotājai Mārai Gobai. Sporta skolotāja vēlas izteikt īpašu pateicību Bindžes ģimenei par palīdzību sacensību procesā.

Komandā startēja-Emīls Dūmiņš-3.b,Enzo Krauja 3.a. Dāvis Karitons-4.a, Markuss Īzars 4a,Kārlis Dūmiņš 4.b, Ralfs Frīdvalds 4.b, Gustavs Eglītis 4.b,Markuss Švionteks 4.c, Krišjānis Upīte 4.c, Rainers Bindže 4.c, Anrijs Astraņins 4.c.

Sveicam!
2017. gada 10. aprīlī

Lepojamies un priecājamies par 9.a klases skolnieces Izoldes Bernadetas Ozoliņas īpašajiem panākumiem valsts līmenī!

Latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē

9.klašu grupā - 3.vieta.

Lai veiksme un izdošanās arī turpmāk!