Sveicam jaunos vieglatlētus!
2019. gada 21. maijā

15.maijā Rūjienas vidusskolas stadionā notika 2.un 3. klašu starpnovadu sacensības vieglatlētikā.Komandu kopvērtējumā abas komandas ieguva 2.vietu.

2.klašu komandā startēja Kate Ozoliņa, Alise Bole, Luīze Hasani, Elēna Eglīte, Elans Eglītis, Raivo Laķis, Edvards Augusts Andžijevskis, Jānis Kaņeps.

Individuāli labākie :

Kate-1.vieta 300m skrējienā un 3.vieta 30m sprintā,

Alise-2.vieta 300m skrējienā un 2.vieta tāllēkšanā,

Luīze-1. vieta tāllēkšanā, Raivo-3.vieta tāllēkšanā.

3.klašu komandā startēja Ieva Jete Jansone, Emīlija Leitlande, Viktorija Saulīte, Paula Roze, Ketrīna Anna Eberharde , Jānis Bindže, Kristaps Skalītis, Mareks Leoke, Kristers Beinars, Laimiņš Mastiņš.

Individuāli labākie :

Emīlija-2.vieta bumbiņas mešanā,

Kristers – 1.vieta bumbiņas mešanā un 1.vieta 60 m skrējienā,

Laimiņš- 2.vieta 500 m skrējienā.

Paldies par palīdzību un atbalstu 10.b klases meitenēm Vanesai Stankevičai un Evelīnai Jeručenokai!

Kustīgu un lustīgu vasaru vēlot

Māra Goba!

TDK "Viesturietis" 60 gadu jubilejas koncerts
2019. gada 20. maijā

Vēlam veiksmi eksāmenos!
2019. gada 16. maijā

Literatūras detektīvs
2019. gada 13. maijā

Vai tu zini, kas ir detektīvs? Detektīvs ir cilvēks, kas izpilda uzdevumus- novēro kādu personu, vāc informāciju, meklē atbildes un nodarbojas ar citām nopietnām lietām.

9.maijā Viestura vidusskolas sporta laukumā pulcējās Literatūras detektīvi, lai novērtētu savu paveikto.

Visu mācību gadu 153 sākumskolas skolēni lasīja grāmatas un teksta rindiņās meklēja atbildes uz sarežģītiem jautājumiem. Vai zini, kādā krāsā ir Karlsona acis?  Kas atrodas tumši brūnajā lādē mājas bēniņos? Kas bija noslēpumainais spēlētājs?

Detektīviem neveicās viegli – kāds kļūdījās, citam pietrūka pacietības… Lai saņemtu apliecību un nozīmīti, bija jāizlasa vismaz 3 grāmatas un pareizi jāatbild uz jautājumiem. Apbalvošanas dienā jāpieveic labirints, jāatpazīst savas skolas “slepenie stūrīši”, jāatšifrē vēstījums pierādot, ka detektīvi ir veikli, vērīgi un attapīgi.

Ar dāvanām skolas bibliotēkai un laba vēlējumiem jaunajiem detektīviem bija ieradusies Valmieras integrētās bibliotēkas bērnu nodaļas bibliotekāre Lolita Dreimane, ar kuru ir izveidojusies laba sadarbība. Detektīvi zina, ka “lielajā bibliotēkā” vienmēr palīdzēs iegūt vajadzīgo grāmatu.

Liels paldies Sākumskolas vecāku domei, kura nežēloja ne laiku, ne līdzekļus, lai svētkus padarītu bagātākus, interesantākus un garšīgākus!

Par Viestura vidusskolas Literatūras detektīvu kluba biedriem šajā gadā tika uzņemti 86 čaklākie un precīzākie lasītāji.

Nākamajā gadā darbu turpināsim.

Pievienojies!

Bibliotekāre Laima Drande

“…un es iešu un iešu!”
2019. gada 7. maijā

26. un 27.aprīlis ikkatram teātra “Sprīdītis” dalībniekam bija īpašas dienas, jo tās tika ieskandinātas ar ikgadējo bērnu un jauniešu teātra festivālu “…un es iešu un iešu!”, kas šogad notika jau XII reizi. Neskatoties uz to, ka skolas rekonstrukcijas dēļ šogad festivāls bija nedaudz citādāks – uzvedumus nerādīja uz mūsu mīļās Viesturskolas skatuves, tomēr teatrālais pavasara piedzīvojums bija krāšņš un daudzveidīgs.

Festivāla organizētāji jau otro gadu mums, jaunajiem māksliniekiem, deva lielisku iespēju uzstāties  Valmieras Drāmas teātrī, un visas piektdienā spēlētās izrādes bija iespēja vērot gan Lielajā, gan Apaļajā zālē. Festivālu atklāja  mūsu 10.c teātra klases skolēni ar uzvedumu, atklājot, kādas dažādās emocijas cilvēki piedzīvo, skatoties teātra izrādes, un kāds bija “ceļš” līdz festivālam. Uzrunu teica arī mūsu skolas direktors Uldis Jansons, pievēršot uzmanību tam, ka festivāls notiek 12.reizi un ka skaitlis 12 vairākās mūsu dzīves situācijās ir nozīmīgs un parāda dažādas sakarības.

Mūsu skolas 11.c teātra klase uzstājās ar V.Šekspīra izrādi “Sapnis vasaras naktī”, skatītājus ievedot neparastā un maģiskā mīlas stāstā, savukārt 12.teātra klase mūs priecēja ar izrādi “Bille”, kas šogad tika spēlēta Apaļajā zālē. 5. – 12.klašu teātra pulciņš “Sprīdītis” uzstājās ar izrādi “Pīters Pens” un centās skatītājiem atgādināt, ka pa jokam ir tas pats, kas pa īstam. Manuprāt, ikkatram jaunajam māksliniekam bija lieliska pieredze tēlot “īstā” teātrī un pārvarēt bailes uz lielās skatuves. Festivāla pirmā diena noslēdzās ar ballīti Valmieras Kultūras centrā, kur uzstājās mūsu pašu skolas grupa “The Saviors”. Balles laikā tika paziņoti arī Jauniešu žūrijas nomināciju laureāti, starp kuriem bija arī mūsu viesturieši – Marija Nikola Jansone un Rūdolfs Segliņš, kuri ieguva labāko aktieru titulu.

Festivāla otrā diena norisinājās Valmieras Sākumskolā. Bija iespēja vērot gan dažādas bērnu izrādes, gan izrādes, kas paredzētas jauniešiem un liek aizdomāties par mūsu sasteigtās un tehnoloģiju pārņemtās dzīves ritmu un vērtībām.

Man patiess prieks, ka festivāls notiek jau 12.reizi, un tas, manuprāt, ir kļuvis jau par skolēnu teātru lielo pavasara notikumu. Apsveicu viesturiešu - “teatrāļus” - ar augstajiem punktiem un iegūto 1.pakāpi visās trīs izrādēs!

Paldies visiem, kas piedalījās festivāla tapšanā un veidoja to tik radošu un interesantu!

Lai lieliskās atmiņas par šo festivālu piepilda mūsu ikdienu! Uz tikšanos nākamgad!

Izolde Bernadeta Ozoliņa,

Teātra “Sprīdītis” dalībniece