2.b – sportisti un žurnālisti!
2019. gada 11. novembrī

Ļoti aktīvi un veselīgi šo mācību gadu uzsākuši 2.b klases skolēni kopā ar audzinātāju Santu Priedi. Oktobrī viņi ļoti cītīgi ēda putras, pētīja putru ēšanas paradumus savā klasē, apkopoja tos un veidoja sižetu sociālajā vietnē “Facebook”. Tas tādēļ, ka šogad firmas “Herkuless” tradicionālās Putras dienas programmas tēma ir “Putras žurnālisti”. Pētot putras ēšanas paradumus, atklājās, ka Raivo vislabāk garšoja dāvanā saņemtā auzu putra ar melleņu gabaliņiem, Elīza putras ēd tikai pusdienās, bet Denijai putra iegaršojās tieši pēc klases iesaistīšanās Putras dienas programmā! Kalvja mamma palīdzēja apkopot 2.b klases putras ēšanas paradumus:

* Visiecienītākā putra ir auzu pārslu putra;
* Otro vietu dala mannā un kartupeļu putra;
* Vislabāk garšo ar zemeņu ievārījumu vai zemeņu gabaliņiem;
* Visbiežāk putra tiek ēsta no rītiem;
* Visieteicamākās putras ir tādēļ, ka tajās ir daudz šķiedrvielu un vitamīnu;
* Pēc putras ēšanas ir vairāk spēka un ilgāka sāta sajūta!

Vairāk spēka noteikti noderēs otrajā šī mācību gada aktivitātē– Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotajā projektā “Sporto visa klase” . Kā nu ne – dalība projektā nosaka, ka sporta stundas 2.b klasei šogad ir katru dienu! Lai sekmīgi piedalītos projektā, Putras dienas žurnālisti savās aptaujas anketās bija iekļāvuši arī jautājumus par veselīgu dzīvesveidu. Bet 1. novembrī 2.b klases skolēni kopā ar skolotāju Santu, vecākiem un gandrīz 8000 projekta dalībniekiem no visas Latvijas piedalījās grandiozā projekta atklāšanas pasākumā. Lotes mamma Elīna stāsta, ka, braucot uz pasākumu, bērni bijuši ļoti satraukti, baidījušies, kā izdosies sportiskās aktivitātes, bet Rīgā viņus sagaidījis aizraujošs, klases kolektīvu saliedējošs pasākums visas dienas garumā! Bērni bija sajūsmā par riteņbraucēju izpildītajiem trikiem, satikšanos ar KHL kluba “Rīgas Dinamo” talismanu un lielajiem dārzeņiem un, protams, par “Bermudu divstūra” uzstāšanos.

Lai 2.b klasei veselīgs un aktīvs mācību gads, bet pārējiem – iedvesma pievienoties veselīga dzīvesveida aktivitātēs!

2.b klases skolēnus, vecākus un klases audzinātāju Santu Priedi
uzklausīja Vineta Šmite

Pasaules jaunatnes čempionāts dambretē
2019. gada 6. novembrī

Viesturietis Pēteris Kripans
Pasaules jaunatnes čempionātā
izcīna 12.vietu!
Viesturskolā mācās gudri bērni: vasarā par Latvijas čempioniem komandu cīņā kļuva Marta Vaļģe, Laimiņš Mastiņš un Pēteris Kripans, augustā šie trīs un Denija Kemze veiksmīgi cīnījās Eiropas čempionātā, bet šogad visaugstāk Valmieras 100 lauciņu dambretes vēsturē ir nokļuvis 4.c klases audzēknis Pēteris Kripans.
Papildus informācija  http://dambretistiem.mozello.lv/  .
Treneris Uldis Ābeltiņš
Ciemiņi Valsts policijā
2019. gada 6. novembrī

Šā gada 5. novembrī pēc mācību stundu beigām 2.c klases skolēni kopā ar klases audzinātāju un aktīvajiem skolēnu vecākiem devās mācību ekskursijā uz Valsts policijas Valmieras pilsētas iecirkni.

Ar policijas interesanto, saspringto un visaptverošo darbu skolēnus iepazīstināja Valmieras iecirkņa nepilngadīgo lietu inspektore Rita Ozarska. Bērniem mācību ekskursijas laikā bija iespējams ne vien iepazīties ar policistu darba pienākumiem, bet arī pielaikot policistu ekipējumu, apskatīt iecirknī iekārtoto senlaicīgo ieroču un apģērbu stendu un pat redzēt īstas policijas ieslodzījuma kameras. Kopīgi ar policijas pārstāvjiem, vecākiem un klases audzinātāju skolēni diskutēja par uzvedības normām skolā, uz ielas un ikdienā, kā arī par dažāda veida vardarbību un tās negatīvajām sekām. Bērni ar lielu interesi iepazinās ar policijas iecirkni, policijas darbu un aktīvi iesaistījās diskusijās. Šāda veida mācību ekskursijas palīdz skolēniem ne tikai iepazīties ar dažādo profesiju pasauli, darba specifiku un ētiku, bet arī iesaistīties diskusijās un uzzināt daudz jauna.

2.c klase saka lielu paldies nepilngadīgo lietu inspektorei Ritai Ozarskai un 2.c klases skolēna Markusa Zauera māmiņai par uzņemšanu un iepazīstināšanu ar Valmieras policijas iecirkņa darbu un bērnu iesaisti diskusijās par godīgu un saprotošu sadarbību mācību un brīvajā laikā.

2.c klases audzinātāja Aija Bērziņa

Sporto labākai dzīvei
2019. gada 4. novembrī

6.c klases skolēni startēja konkursā " Sporto labākai dzīvei ", radot savu unikālo vingrojumu un daloties ar radošu recepti veselīgām brokastīm.

Konkursa rezultātā no 112 pieteikumiem tika izvēlētas 38 klases , tajā skaitā arī 6.c klase, kura izaicina 6.a un 6.b klasi uz sportiskām aktivitātēm. Uz mūsu skolu dosies ciemos " Sporto labākai dzīvei" komanda,  lai piedāvātu gūt jaunas zināšanas par veselīgu uzturu un noskaidrotu labāko klasi īpaši sagatavotās disciplīnās. Sacensības norisināsies 6. klašu starpā, iepazīstot Rimi Bērniem ekspertes Ogas Ļubinas sagatavotos veselīga uztura pamatprincipus, izmēģinot spēkus fiziskās sagatavotības eksperta Kārļa Birmaņa stafetēs un Rimi šefpavāra Normunda Baranovska vadībā pagatavojot veselīgu maltīti.

Gaidām " Sporto labākai dzīvei" komandu VVV!

Klases audzinātāja Irina Mēduma - Bāliņa

Svinēsim valsts svētkus kopā!
2019. gada 1. novembrī