„Sprīdītis” Latvijas simtgadei
2018. gada 18. novembrī

Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu  teātris ‘’Sprīdītis’’ 2018. gadā,  sagaidot Latvijas simtgadi, iestudējis vairāku latviešu autoru darbus:  A.Brigaderes ‘’Sprīdīti’, V.Belševicas ‘’Billi”, R.Blaumaņa ‘’Velniņus’’(pirmizrādes  30., 31.oktobrī)

Bērnībā mēs noteikti lasām pasakas un kāda no tām mums katram ir tuva un mīļa. Mūsu klases vienojošā  bērnības mīļākā pasaka ir R .Blaumaņa ‘’Velniņi’’.

Elza 11.c

Nobijušies, taču  ar priecīgu satraukumu sirdī, tūlīt kāpsim uz skatuves. Visi skatītāji ar lielu interesi gaida izrādes sākumu. Nodziest gaisma zālē, visi apklust. Nu tik būs! Nodejojot raganu deju, satraukums ir pazudis, jo ir jāskrien pārģērbties par laupītāju. „Re , kādi noslēpumaini vīri tur tuvojas!”atskan velniņa balss no skatuves. Un nu ir jāskrien. Laupītāja loma  man ir pati interesantākā. Kad tā nospēlēta, atkal jāpārģērbjas par elles praulu - precinieku. Fantastiska sajūta, atkal iznākot uz  skatuves un ar 100% atdevi nospēlējot precinieka ainu. Pēc tam nodejojam deju, un gaisma nodziest. Izrāde ir nospēlēta. Aplausi, gandarījums par paveikto.

Evita 11.c

Liels prieks, ka savu ieguldījumu izrādes tapšanā varēju sniegt vizuālajā noformējumā. Šuvu galvenajiem  varoņiem tērpus.

Līva 11.c

Zālē valdīja pozitīvas emocijas, jaunieši spēlēja patiesi no sirds. Biju pārsteigta  par daudziem skolasbiedriem, piemēram, par Ilvaru Čukuru muižkunga un saimnieka lomās, cik dažāds viņš var būt uz skatuves.

Ja nu kādam ir aizmirsusies šī pasaka, tad uzvedums veiksmīgi parāda galvenos notikumus un literārās pasakas ‘’Velniņi’’ morāli. Uz tikšanos izrādēs!

Lelde 10.c

Uz  skatuves bija 11.c, zālē 10.c,

Izrādi veidoja: I.Ramute,L.Mīļā,I.Ozola,I.Kraukle,R.Cipruss,G.Aizupietis,R.Segliņš.

Paldies Līvai Ejubai, Santai Ziemanei, Andrigai Lozdai

Frisbija čempionātā
2018. gada 15. novembrī

17.oktobrī Pārgaujas sākumskolas sporta zālē noslēdzās  Valmieras rajona  skolēnu  čempionāts frisbijā. Mūsu skolas komanda godam izcīnīja 2.vietu.Šajā čempionātā piedalījās piecas komandas, kuras dienas laikā mērojās savā starpā grupas spēlēs, tā noskaidrojot, kuras komandas pārstāvēs Valmieras rajonu  Latvijas čempionātā. Un tā šo godu sīvā cīņā izcīnīja arī mūsu skolas komanda, kura 23.novembrī dosies uz šīm sacensībām.

Komanda izcīnīja arī spēles gara balvu. Tā čempionāta laikā demonstrēja visaugstāko cieņu pret pretiniekiem, zināja un prata lietot noteikumus, kā arī bija godpilni komunikācijā.

Amanda Dārta Kakse tika atzīta par turnīra vērtīgāko spēlētāju.

Uz sarunu  ar komandas pārstāvjiem Emīlu, Jēkabu un Unu no 11.b klases tiekos pēc spēles. Protams viņiem ir liels gandarījums par padarīto darbu. Paši saka, ka vēl ir ,,zaļi gurķi,, salīdzinot ar citām komandām. Tāpēc prieks par uzvaru ir divtik liels. ,, Mums ir ļoti jācenšas, jo esam jauniņie. Bet tajā pašā laikā, jāmāca jaunākie komandas  biedri.’’ Kopā ar ,,vecajiem’’ pagājušajā gadā Latvijas čempionātā jau tika izcīnīta 3.vieta. Tāpēc atkāpties nevar. Jāiet tikai uz priekšu! Uz jautājumu, kāpēc tieši šis sporta veids ir izvēlēts, atbild: “Vilina spēles gars, komunikācija starp spēlētājiem, ātrums. Spēlējot ir arī jādomā. Mēs šogad varētu sevi nosaukt par “Sapņu komandu”, jo ļoti vēlamies sasniegt uzvaru.”

Novēlēsim šai komandai veiksmi Latvijas čempionātā! Lai uzvar labākie!

Amanda Dārta Kakse tika atzīta par turnīra vērtīgāko spēlētāju.

Novēlēsim šai komandai veiksmi Latvijas čempionātā! Lai uzvar labākie!

Latvija. Novembris. Klusām un skaļi.
2018. gada 11. novembrī

“Mēs būsim tā,
Mēs būsim tā:
kā Ziemassvētki gadmijā,

kā tautasdziesma vakarā,
kā ausma rīta nokrēslā -
kā baltā svītra karogā,
kā baltā svītra karogā!”

Ar Māras Cielēnas dzejas rindām mēs, 11.b klase, ieskandinājām patriotisko nedēļu Viesturskolā, iekļaujot šos skaistos vārdus savā dzejas uzvedumā “Novembris. Latvija. Klusām un skaļi”. Priekšnesumā mēs runājām latviešu autoru dzejoļus par Latviju, latviešiem un patriotismu, ar dziesmām ģitāras, vijoļu un flautas izpildījumā cauri sev vijām piederības stīgu savai zemei. Šo dzejas uzvedumu literatūras stundās veidojām kopā ar latviešu valodas skolotāju Andrigu Lozdu par godu Latvijas simtgadei kā dāvanu trešklasniekiem, skolotājiem, bet lielākoties paši sev, atklājot un pierādot, kas mums ir mūsu Latvija!

Lai visiem gaiši simtgades svētki, svinēsim, būsim kopā ar mīļajiem un pieminēsim Latviju šajos skaistajos svētkos!

Kate Justīne Jansone

11.b klase

Valsts svētku pasākumi
2018. gada 6. novembrī

Superziķeris 2019
2018. gada 4. novembrī

Arī šogad Valmieras Viestura vidusskolas 4.klases iesaistās VJC ”Vinda” organizētajā konkursā Superziķeris 2019, kura mērķis ir popularizēt bērnu un jauniešu tehnisko jaunradi. Skolas kārtā piedalījās 16 skolēni, kuri veica dažādus uzdevumus. Vislabāk šoreiz veicās Lāsmai Brūverei un Kārlim Viļumam (abi 4.b), Adrianam Zariņam un Alekim Vingrim (abi 4.a), Keitijai Busulei un Robertam Pūcītim (abi 4.c).

Šie seši viesturieši pārstāvēja skolu pilsētas konkursā, kurā pulcējās superziķeri no pilsētas un novada skolām. Nākamajai kārtai, kas notiks 20.februārī, tika izvirzīti arī 3 mūsējie – Lāsma Brūvere, Kārlis Viļums un Roberts Pūcītis. Sveicam!

Paldies skolotājai Andai Dubultei par konkursa organizēšanu!