Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība
2018. gada 10. janvārī

Vai kādreiz aizdomājieties, kas un kādā veidā patērē enerģiju – elektrību, degvielu, siltumu?

Ēkas, kur mēs dzīvojam?
Automašīnas, ar ko braucam?
Cilvēki, kuri to visu izmanto?

Mēs ticam, ka enerģija aiz tā ir tieši cilvēki un viņu lēmumi. Viedas ēkas un gudras kopienas darbojas tikai kopā ar saprātīgiem gala patērētājiem. Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrību veido ikviens no mums – jūs, mūsu kaimiņi, jebkurš, kurš zina un vēlas zināt to, kur tiek tērēta enerģija un, kā saprātīgi to izmantot.

Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrībā mēs, kā patērētāji, zinām kur un kā siltums un elektrība tiek patērēti mūsu mājās, darbā un skolā. Ilgtspējīga sabiedrība sākas ar katru no mums, tāpēc Vidzemes plānošanas reģions un Alūksnes novada pašvaldība sadarbībā ar Tartu Reģionalās enerģijas aģentūru un Rouges pašvaldību, apvienojuši zināšanas projektā “Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība”.

Projekta mājas lapa: http://www.trea.ee

Sveicam skolas vēstures olimpiādes uzvarētājus!
2017. gada 29. decembrī

Sveicam skolas vēstures olimpiādes uzvarētājus!

9. klasēs:
1. vieta - Svens Līrmanis Krūmiņš (9.b)
2. vieta – Sintija Gulbe (9.c)
3. vieta – Madars Lapiņš (9.a)
Atzinība – Dārta Beāte Miķelsone (9.a)

12. klasēs:
1. vieta – Sindija Puriņa (12.b)
2. vieta – Krišjānis Brūnais (12.b)
3. vieta – Mārtiņš Zvackis (12.c)

Vēlam veiksmi Starpnovadu olimpiādē!

Sociālo zinību metodiskā komisija
GAIŠO ZIEMASSVĒTKU sajūtās
2017. gada 23. decembrī

Viesturskolā šogad GAIŠIE ZIEMASSVĒTKI. Laiks, kad meklējam gaišumu sevī, apkārtējos, savās domās, sirdī. Patieso vērtību gaišumu sākumskolēni centās atrast uzvedumā “Svētkus meklējot”, kurā piedalījās teātra pulciņa dalībnieki, 1.klašu mācību koris, 2.klašu mācību koris un 3.-4.klašu koris (paldies skolotājai Ilvijai Aizupietei!). Lai saglabātu Viesturskolas tradīciju dot iespēju katram sākumskolēnam Ziemassvētkos būt uzskatuves, uzveduma domu palīdzēja atklāt klašu priekšnesumi, par kuriem liels paldies jāsaka visām 12 sākumskolas audzinātājām. Priecājos, ka kopā mums izdevās gaišs pārsteigums vecākiem un pašiem sev!

Paldies visiem uzveduma dalībniekiem un radošajai komandai!

GAIŠUS ZIEMASSVĒTKUS!

Direktora vietniece
audzināšanas jomā
Līga Gacka

Skolai 78!
2017. gada 15. decembrī

Šogad mūsu skolai – Valmieras Viestura vidusskolai aprit 78 gadi. Piektdien, 8.decembrī, svinējām skolas jubileju. Lai šī diena atšķirtos no skolas ikdienas dzīves, mēs, skolēnu pašpārvalde, radījām svētku noskaņu ar dažādām aktivitātēm un pārsteigumiem.

Tā kā skolas jubileja mums visiem ir svētku diena, tad ikkatrs bija aicināts ierasties skolā svinīgi - baltā kreklā. Lai radītu īpašu un pozitītvu noskaņojumu, starpbrīžos visiem bija iespēja iesaistīties dažādās aktivitātes: pa skaļruņiem skanēja mūzika, skolas gaiteņos „gāja” Viesturskolas jubilejas vilcieniņš un starpbrīdī pēc 5. stundas mazajā zālē bija popiela, kur uzstājās krāsainie „Punktiņa un Antons”  ar dziesmām: „September”, ko izpilda „Earth, Wind & Fire”, „Happy” – Pharell Williams un „Disko” – „Bermudu divstūris”. Popielas gaisotnē mazajā zālē bija īsta diskotēka. Starbrīžos kameras priekšā bija iespējams arī individuāli novēlēt labus vārdus vai pat nodziedāt dziesmu mūsu Viesturskolai.

Gatavojoties šai dienai, tika izludināts konkurss ar mērķi noskaidrot, kuri skolotāji iegūs kādu no skolēnu pašpārvaldes izvēlētajām nominācijām. 8.decembrī, kad svinējām skolas jubileju, pa skaļruņiem svinīgi tika paziņoti nomināciju uzvarētāji:

„Gada sākumskolas klases audzinātājs” – Ineta Krieviņa,

„Gada dāsnākais skolotājs” – Ineta Lancmane,

„Gada aktīvākais audzinātājs”– Inese Barce,

„Skolotājs – spridzeklītis” – Igors Rams,

„Gada ātrākais runātājs” – Ludmila Gammeršmidte,

„Gada krāsainākais skolotājs” – Īrisa Ozola.

Papildus šīm nominācijām slepus, kā pārsteigums, tika izvirzītas vēl trīs nominācijas:

„Gada sākumskolas skolotājs” – Māra Goba,

„Bibliotēkas gariņš” – Laima Drande,

„Bibliotēkas gariņš” – Krista Drande.

Katrs uzvarētājs tika sveikts induviduāli – ar ovācijām, labiem vārdiem un balvām – īpašo skolotāja kausu. Sveicot  skolotājus, katram tika uzdoti jautājumi.

-          Kādas ir Jūsu sajūtas saņemot šo balvu?

Tauriņi vēderā. (Ineta Lancmane)

Super! (Ludmila Gammeršmidte)

Spridzinām arī šodien. (Igors Rams)

Krāsainas. (Īrisa Ozola)

Asaras. Asaras, kā redzat. (Laima Drande)

Šoks. (Krista Drande)

Nereāls pārsteigums. (Ineta Krieviņa)

-          Vai Jums bija nojausma, ka Jūs saņemsiet šo balvu?

Nekādā gadījumā. (Ineta Krieviņa)

Nē, es domāju, ka ir kāds, kas runā vēl ātrāk. Ja Jūs tā novērtējat, tad paldies! (Ludmila Gammeršmidte)

-          Kādas ir Jūsu sajūtas šodien, mūsu skolas jubilejā?

Dīvaini redzēt tik daudz baltās drēbēs tērptu cilvēku. Latviešu krāsa ir baltā krāsa. (Ineta Lancmane)

Ļoti labas. Ierosinājums – mūziku starpbrīžos, lūdzu, biežāk! Vēlos pateikt lielu paldies 10.b un 2.c klasei. (Ineta Krieviņa)

Gaišas un krāsainas. (Īrisa Ozola)

Baltas. (Laima Drande)

Jubilejas vienmēr ir patīkams pasākums. Tu jūties gandarīts par to, ko Tu esi izdarījis un gandarīts par to, ka Tevi atceras. Paldies! (Māra Goba)

Kopumā šī diena bija pilna ar pozitīvām emocijām un smiekliem. Paldies, visiem par atsaucību! Novēlam skolai bagātīgus, skaistus un priecīgus arī turpmākos gadus!

Valmieras Jauniešu gada balva 2017
2017. gada 14. decembrī

Ceturtdien, 7.decembrī, norisinājās
Valmieras Jaunatnes centra “Vinda”
organizētā apbalvojuma
Valmieras Jauniešu gada balva 2017
pasniegšana.

Arī mūsu viesturieši šajā pasākumā saņēma apbalvojumus:

Gada izaugsme – Elizabete Ločmele,

Gada jauniešu projekts –
Clean water – nature’s delicacy for everyone

/Tīrs ūdens – dabas delikatese ikvienam!/

Viestura vidusskolas skolnieču izstrādāts vides projekts,

Gada jaunietis – Kārlis Bērziņš.

Sirsnīgi sveicam
un vēlam jums izaugsmi arī turpmāk!