Jauno satiksmes dalībnieku forums
2016. gada 6. maijā

Jau 23.gadu pēc kārtas Ceļu satiksmes drošības direkcija rīko konkursu jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem – „Jauno satiksmes dalībnieku forums”. Šo sacensību mērķis ir paaugstināt bērnu zināšanu līmeni satiksmes drošības jautājumos un ceļu satiksmes noteikumos, pirmās palīdzības sniegšanā cietušajam, velosipēdu tehniskā stāvokļa pārbaudes jautājumos, kā arī pilnveidot velosipēdu vadīšanas meistarību sarežģītās situācijās uz ceļa.

Sacensībās, kas norisinājās Valmierā 28.04.16. piedalījās sešpadsmit komandas, kuras viena par otru izrādījās gudrākas un spēcīgākas. Valmieras Viestura vidusskolu pārstāvēja trīs komandas- divas no 3.b klases- “Veiklās riepas” un “Ātrie braucēji”, viena komanda no 4.c klases- “Mazie nazīši”.

Esot lieliskiem laikapstākļiem un valdot labam garastāvoklim, visu sacensību norises laiku jaunie velosipēdisti mērojās spēkiem viens ar otru, tai pašā laikā arī izaicinot sevi. Kritieni un šaubas netrūka, bet skolotāju un mammu atbalstīti, dalībnieki koncentrējās darbam un turpināja sacensības.

Sacensību laikā bērniem bija iespēja iejusties ugunsdzēsēju lomā- uzvilkt nebūt tik vieglo apģērbu, skriet, skrūvēt ūdenskrānu un nogāzt no paaugstinājuma bumbu. Šī aktivitāte patika visiem, valdīja prieks un smiekli.

Rezultātā tika jauki kopā pavadīts laiks un iegūta laba un jauna pieredze nākamajām sacensībām. Šogad “Veiklajām riepām “ 7.vieta, “Maziem nazīšiem” 11.vieta, bet “Ātriem braucējiem” 12.vieta.

Dienai noslēdzoties tika izdarīts kāds svarīgs secinājums- nākamgad jātrenējas un jāmācās vēl čaklāk, lai savus sasniegumus uzlabotu!

Paldies skolotājiem un vecākiem, kas atbalstīja, izglītoja šos jaunos velosipēdistus un paldies arī pašiem bērniem, kuri piekrita izaicinājumam un nenobijās!

Valmieras Viestura vidusskolas

skolotāja Vineta Zariņa

ZZ čempionāts!
2016. gada 6. maijā

Šī gada 29. aprīlī 5. a klase devās uz ZZ čempionāta pusfinālu cīnīties par iespēju doties uz lielo finālu!

Diena gara, skolēnu daudz, bet kopīgā sportiskā garā un komandas vienotībā, no 60 klašu sīvās konkurences, 5. a klase izcīnīja 5. vietu un tika iekļauta laimīgo 18 komandu sastāvā, kas dosies uz finālu Jūrmalā, 28. maijā!

Sveiciens svētkos
2016. gada 4. maijā

Ir Latvijas pilna man dvēsele visa,

Un mainīt to iespējams nava,

Jo Latvijas vārds manu asiņu ritā

Un manos sirdspukstos zvana.

/Inguna Būmane-Lūse/

Lai Lepnums par savu valsti
un tās pilsoņiem ir mūsu sirdīs!

Priecīgus svētkus!

Ar sapni par savu studiju
2016. gada 3. maijā

Rīdzinieks RODRIGO KRŪMIŅŠ jeb Rodža, kā viņu iesaukuši draugi, jau trešo gadu mācās Valmieras Viestura vidusskolas teātra klasē. No galvaspilsētas ieradies Valmierā, Rodrigo lidinājās pa gaisu, taču, gadiem ejot, uzkrājis pieredzi un tagad stabili turas virs zemes. 6. maijā pl. 18 Valmieras Viestura vidusskolā ikviens interesents aicināts noskatīties Rodrigo jauniestudējumu Saldie sapņi.

Trešais gads Vidzemes centrā. Kam tu vairāk piederi — Rīgai vai Valmierai?

Braucot uz skolu no Rīgas vai no Valmieras uz Rīgu, sāku just, ka nepiederu nevienai konkrētai vietai. Manas mājas būs vieta, kur atradīšos pēc divpadsmitās klases, taču Valmiera vienmēr būs vieta, kur jutīšos kā mājās.

Kādā vidē tu vēlētos atrasties pēc vidusskolas beigšanas?

Tādā, kur varu turpināt radoši izpausties un kur mani respektētu. Nākotnē zināšanas vēlētos apgūt Latvijas Kultūras akadēmijā. Materiāli skatoties, vēlos, lai manas mājas atkal būtu Teikā. Tas ir Rīgas nostūris, kur pavadīju savu bērnību un jūtos vislabāk.

Lielāko daļu bērnības pavadīji Teikas pagalmos?

Pagalms bija mana īstā dzīves skola, ļoti labi iemācījos krievu valodu. Pie datora bērnībā pavadīju maz laika, tāpēc tagad neesmu eksperts tehnoloģiju lauciņā. Pagalms bija dzīves, emociju un sirsnības skola. Vienmēr no agra rīta līdz vēlam vakaram ar draugiem spēlējām kazaki - razboiņiki, paslēpes, aktuāla spēle mums bija pilsēta, katrs izvēlējās kādas profesijas pārstāvi — pagalmā veidojām savu pilsētu. Mājās ierados tikai ap vienpadsmitiem, kad mamma vai vectēvs sauca.

Draugi vēl ir saglabājušies no kazaki - razboiņiki laikiem?

Dzīvojot Valmierā, draugi man ir atsijājušies, palikuši tikai īstie, piemēram, ar kuriem esam vienoti baznīcā. Atgriežoties Rīgā, būšu ar pavisam citu domāšanu, būs jāveido jaunas draudzības saites. Es vairs nebūšu tas Rodrigo, kas pameta Rīgu.

Lotārs Zariņš
Laikrakstā Liesma 2016. gada 3. maijs

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Paldies portālam DELFI