Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Superziķeris 2019
2018. gada 4. novembrī

 

Arī šogad Valmieras Viestura vidusskolas 4.klases iesaistās VJC ”Vinda” organizētajā konkursā Superziķeris 2019, kura mērķis ir popularizēt bērnu un jauniešu tehnisko jaunradi. Skolas kārtā piedalījās 16 skolēni, kuri veica dažādus uzdevumus. Vislabāk šoreiz veicās Lāsmai Brūverei un Kārlim Viļumam (abi 4.b), Adrianam Zariņam un Alekim Vingrim (abi 4.a), Keitijai Busulei un Robertam Pūcītim (abi 4.c).

 

Šie seši viesturieši pārstāvēja skolu pilsētas konkursā, kurā pulcējās superziķeri no pilsētas un novada skolām. Nākamajai kārtai, kas notiks 20.februārī, tika izvirzīti arī 3 mūsējie – Lāsma Brūvere, Kārlis Viļums un Roberts Pūcītis. Sveicam!

Paldies skolotājai Andai Dubultei par konkursa organizēšanu!

Dabai labu darīt!
2018. gada 2. novembrī

Profesionālis 2018
2018. gada 1. novembrī

 

 

2018. gada 25. oktobrī  Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolā notika profesiju ievirzes konkurss 6.-9.klašu skolēniem “Profesionālis 2018”. Konkurss norisinājās 3 jomās: Dizaina, Tehnoloģiju un Kokapstrādes. Konkursā kokapstrādes jomā piedalījās četri Valmieras Viestura vidusskolas kokapstrādes pulciņa dalībnieki: Dāvis Spuņģis (7.c kl.), Martins Bergmanis ( 7.ckl.), Bruno Būmanis     ( 7.b kl.), Dāvis Miglavs (8.b kl.). 

 

 

Katrā jomā sīvā konkurencē nominēja vienu labāko profesionāli. Vislabskanīgāko un profesionālāko tarkšķi no koka 43 dalībnieku konkurencē izveidoja Dāvis Spuņģis, iegūstot 1.vietu un nomināciju ”Labākais profesionālis Kokapstrādes jomā”. Sveicam Dāvi ar iegūto nomināciju!

 

Mājturības un tehnoloģiju skolotājs Gunārs Verovkins

Erudīcijas spēle “Latvijai 100”
2018. gada 30. oktobrī

18. un 19.oktobrī 1.-4.klašu viesturieši piedalījās erudīcijas spēlē “Latvijai 100”, kurā bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas kultūru, dabu, vēsturi un citām tēmām.

18.oktobrī spēlē sacentās 1. un 2.klases. Klases komandu veidoja septiņi skolēnie, bet pārējie iesaistījās spēlē kā līdzjutēji. Līdzjutēji bija rūpīgi domājuši par atbalstu savām komandām – dažādi plakāti, saukļi un aktīva prieka izrādīšana par savas komandas veiksmi. Jāatzīst, ka 1. un 2.klases pārsteidza ar savām zināšanām un veiksmīgi tikai galā ar spēles uzdevumiem. 1.klašu grupā veiksmīgāki izrādījās 1.a klases skolēni, saņemot dāvanā lielo puzli, bet 2. klašu grupā pie uzvaras un puzles tika 2.b klase. Pārējās komandas dāvanā saņēma visus spēlē nopelnītos punktus, kas tika pārvērsti konfektēs. Vienojāmies, ka erudīcijas spēļu tradīcija tiks turpināta.

19. oktobrī uz spēli pulcējās 3. un 4.klases. Arī viņi spēlei bija gatavojušies cītīgi, tāpēc viegli tika galā ar uzdevumiem, samulstot un kļūdoties tikai dažos jautājumos.  Jāteic, ka 3. un 4.klašu skolēni spēlē iesaistījās ļoti azartiski, gaiss virmoja, emocijas “sita augstu vilni”, un ļoti sīvā cīņā tika noskaidroti spēles uzvarētāji, kuri tika pie puzlēm – 3.klašu grupā 3.b klase, 4.klašu grupā 4.a klase. 19.oktobra spēle beidzās ar diskotēku, par kuru rūpējās jaunie dīdžeji no mūzikas ierakstu un apskaņošanas pulciņa. Atmosfēra vēlā piektdienas pēcpusdienā bija lieliska un, brīvlaikā aizejot, šķīrāmies uzlādēti un pacilātā noskaņojumā.

 

Erudīcijas spēlē sākumskolēni nonāca pie secinājuma, ka būt zinošiem ir stilīgi!

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Gacka

Labo darbu nedēļa 2018
2018. gada 28. oktobrī

Arī šogad Valmieras Viestura vidusskola iesaistījās “Labo darbu nedēļā” , kas noritēja visā Latvijā no 15. līdz 21.oktobrim. Ar “Labo darbu nedēļu” akcijas organizatori vēlas mudināt ikvienu labiem darbiem un parādīt, cik tā ir nozīmīga. Šīs nedēļas laikā tiek aktualizēta palīdzība, kuras sniegšana iespējama bez lieliem naudas līdzekļiem. Tas var būt elementārākais darbs, pašsaprotama lieta – padomāt par attieksmi pret klasesbiedru, skolotāju, sakopt savas skolas pagalmu, doties kopā ar klasi vai ģimeni uz dzīvnieku patversmi, vai viesos pie vecajiem ļaudīm pansionātā utt.

Viesturieši akcijā piedalījās, darot lielākus un mazākus labos darbus. Sākumskolas klases palīdzēja skolas teritorijas sakopšanā, darot to aizrautīgi un ar patiesu degsmi. Skolas teritorijas sakopšanas darbos piedalījās liela daļa sākumskolas klašu, bet dažas vēl plāno to darīt tuvākajā laikā.

Par to, kā mazākajiem viesturiešiem veicās, stāsta dažas no klases audzinātājām.

 

Sandra Baumane (2.c): “2.c klase lapu grābšanu īstenoja ceturtdien, 18.oktobrī, klases stundas laikā. Svarīgākais skolēnu atzinums bija - ,darot darbu, kas patīk, laiks paiet ļoti ātri.”

 

 

 

Guna Gaile (3.b):” 3. b klase jau trešo gadu Labdarības nedēļas ietvaros devās laukā, lai sakoptu skolas teritoriju. Čakli strādājot, tika padarīts labs darbiņš, sakopām teritoriju pie skolas, kur katru dienu ikviens viesturietis paiet garām, mērojot ceļu uz un no skolas. Pēc darba visiem bija liels gandarījums par padarīto.”

   

 

 

Ineta Krieviņa (3.c): “Labo darbu nedēļā 3. c klase devās darīt lielo rudens darbu - grābt lapas. Bija brīnišķīgi silta rudens diena. Uzpūšot vējiņam, piedzīvojām vēl neredzēti bagātīgu lapu birumu. Biezais lapu klājiens skolas zālājā tikai vairoja mūsu darba sparu. Lielie maisi pildījās neticamā ātrumā. Kopīgs darbs var būt brīnišķīgs piedzīvojums, kas vairo prieku un kopības sajūtu. “

 

 

 

 

 

Savukārt 4.c klase labos darbus darīja klases ietvaros. Stāsta klases audzinātāja Gita Baltā (4.c): “Šogad nolēmām šīs nedēļas labos darbus veltīt klases telpai un klasesbiedru iepriecināšanai. Katrs  bija aicināts padomāt par pārsteiguma dāvaniņu, kuru jebkurā nedēļas dienā pasniegt klasei. Rezultātā mūsu kabinets tika pie 2 jauniem telpaugiem, skaistas glezniņas, laimes alfabēta un rudenīgiem rotājumiem. Visi baudīja vijoļspēles sniegumu,  varēja piedalīties  pašgatavotajā burtu spēlē ar  kastaņiem. Valsts svētkus gaidot,  jau sarūpētas svētku lentītes. Ar nepacietību gaidām, kad varēs izmēģināt uzdāvinātās galda spēles. Skolotāju iepriecināja viņas portrets. Nedēļa kopumā bija īpaši salda, jo saldumu netrūka. Labi, ka kāds bija parūpējies arī par dzērvenēm un plūškoka sīrupu. Nedēļa noslēdzās ar klases ballīti.”

4.b klase Labo darbu nedēļā ķērās klāt Vecāku domes organizētajai akcijai un gatavoja sveicienus senioriem Latvijas 100 gadē.

 

 

Interesants veids, kā darīt labu, bija ienācis prātā 5.a klasei. Stāsta audzinātāja Līga Vikse: “5.a klase šajā gadā koncentrējās uz labajiem darbiem sev apkārt, un nonāca pie secinājuma, ka viņu skolotāji, kas ar viņiem strādā katru dienu un ir strādājuši iepriekšējos gados, ir tie īstie labo darbu darītāji, tāpēc Labo darbu nedēļas ietvaros rakstījām paldies vēstulītes visiem "savējiem". Skolotāji par paldies vēstulītēm no sirds priecājās!

 

 

 

 

Savukārt 8.b klase jau otro gadu Labo darbu nedēļā devās uz Valmieras dzīvnieku patversmi. Viņi bija sagādājuši pārtiku suņiem un kaķiem, kā arī segas ziemai. Klases audzinātāja Ginta Līrmane piebilst: “Skolēni labprāt izveda suņus pastaigā, kaķiem arī neliedza kādu glāstu. “

 

 

Darīt labus darbus mēs varam arī ar saviem talantiem. Iepriekšējā gadā teātra klases audzēkņi iepriecināja bērnus bērnudārzā ar pasaku pēcpusdienu, bet šogad labos darbus turpinās 12.c klase, dāvājot izrādes bērniem Staicelē un Raunā!

Akcijas “Labo darbu nedēļa” dziļākā jēga un būtība ir mudināt cilvēkus darīt labas lietas ne tikai Ziemassvētkos vai “Labo darbu nedēļā”, bet arī ikdienā. Izdarot kaut ko labu vienreiz, Tu saproti, ka tas ir vienkārši un sagādā dubultu prieku - gan Tev pašam, gan tam, kuram palīdzēts!

Paldies, viesturieši, par iesaistīšanos Labo darbu nedēļā 2018! Labais patiešām vairo labo!

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Gacka