Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Eiropas līmeņa pārbaude
2018. gada 20. augustā

Centīgākie Viesturskolas interešu izglītības programmas “Prāta spēles” audzēkņi Latvijas izlasē piedalījās Eiropas čempionātā 100 lauciņu dambretē un veiksmīgi konkurēja ar citu 13 valstu gudrākajiem dambretistiem. Sacensības notika trijās laika kontroles grupās: klasikā - 80 min. apdomas laiks katram, ātrajā – 15 min. un ātrspēlē – 5 min. uz partiju katram.

Eiropas čempionātā Valmieriešu labākie uzrādītie rezultāti:

Eiropas cerību grupā (līdz 10 g.vecumam) Laimiņam Mastiņam klasikā 15.vieta (no Latvijas spēlētājiem pirmais); Pēterim Kripanam ātrajā dambretē 19.vieta (no Latvijas ceturtais); Markam Mikam Miķelsonam ātrspēlē 23.vieta (no Latvijas trešais).

Kadetu grupā (līdz 16.g. vecumam) Beātei Bittei ātrajā dambretē 25.vieta (no Latvijas piektā).

Paldies visiem Viesturskolas skolotājiem par bērnu domāšanas vispusīgu attīstīšanu un kvalitatīvas Eiropas līmeņa izglītības sniegšanu!

Treneri Ilze un Uldis Ābeltiņi

 

Sveiks izvēles ceļā uz vidusskolu!
2018. gada 6. jūnijā

Desmitā klase ir jauns sākums dzīvē, Tu esi pabeidzis pamatskolu un saņēmis pirmo izglītības dokumentu. Lai Tev mācības vidusskolā kļūtu par citu pasauli, aicinām iestāties Viesturskolas teātra klasē. Tev pavērsies daudz jaunu iespēju.

Ar prieku un lepnumu varam teikt, ka esam priecīgi, jo  gada laikā tik daudz piedzīvots. Iegūta pieredze uzstāties uz skatuves gan skolā, gan Valmieras teātrī Starptautiskā skolēnu teātru festivālā.  Satraukuma brīdi nevar aizmirst, kad pilna lielā zāle ar skatītājiem, skaļi aplausi, prieks un gandarījums. Ar mums profesionālās pilnveides stundās strādā ne tikai skolas teātra režisors Roberts Segliņš, bet arī teātra aktieri Inese Ramute, Aigars Apinis, Mārtiņš Meiers, horeogrāfe Linda Mīļā. Esam izstaigājuši teātra aizkulises un vērojuši profesionālu aktieru mēģinājumus. Mums ir iespēja apmeklēt Valmieras teātra izrādes. Braucam arī uz Rīgas teātru izrādēm un piedalījāmies Kauņas skolēnu teātra festivālā.  Daudziem no mums ir vēl savas individuālās intereses un veiksmes: darbošanās skolas korī, skolas vokāli instrumentālajā grupā, deju kolektīvā, sportā, radošo darbu konkursos utt.

Tātad Viesturskola mums visiem ir īpaša skola, jo visi darām to, kas mūs aizrauj, visi esam radoši cilvēki, kas neieredz  rutīnu. Mums jābūt stipram kolektīvam, lai varētu  veiksmīgāk izveidot izrādes, lai cits citu atbalstītu. Ar mums kopā ir visās jomās atbalstoša audzinātāja, skolas teātra tērpu māksliniece Īrisa Ozola. Kā lielu veiksmi visi vērtējam šajā gadā iegūtos jaunos draugus.

Lielākā daļa no mums šajā gadā esam kļuvuši patstāvīgāki, jo dzīvojam kopmītnēs. Tā ir liela praktiskās dzīves skola.

Tā kā ikdienā līdztekus ierastājām mācībām varam radoši izpausties, mācību gads ir pagājis nemanot un nav licies grūts un nogurdinošs. Mūsuprāt, vislielākā veiksme dzīvē ir nokļūt īstajā vietā un satikt īstos cilvēkus.

Ja sajūti sevi šajā vidē, gaidām Viesturskolā! Lai Tev veicas ar izvēli!

10. c - teātra klase

Viesturieši ZZ čempionāta finālā
2018. gada 30. maijā

 

 

Šogad pirmo gadu piedalījāmies ZZ čempionātā.  Martā pieteicām klases komandu un domājām klases rekordu. Labi vārdi iedvesmo, tāpēc  izdomājām “Labo vārdu rekordu”. Meitenes rakstīja komplimentus  zēniem, zēni - meitenēm. Puiši izdomāja 30 komplimentus, bet meitenes bija dāsnākas un izdomāja  32 komplimentus zēniem. Mūsu ideju novērtēja un saņēmām 5 pusfināla uzdevumus. Mēs bijām varonīgi cīnītāji un izpildījām visus uzdevumus laikā. Žūrija novērtēja mūsu ieguldīto darbu, un saņēmām ceļa zīmi uz ZZ čempionāta finālu.  24. maijā notika 5.-6.klašu fināls Ropažu novada sporta kompleksā “333”. Uzdevumi bija  dažādi, balstīti uz klases sadarbību un precizitāti. ZZ čempionāta fināls ir klašu saliedēšanās festivāls. Mājup devāmies noguruši, bet ar pozitīvām emocijām. Paldies sporta skolotājam Igoram Ramam par atbalstu un kopā būšanu sacensību dienā.

5.b klases skolnieces
Līva Emīlija Mozule un Paulīna Jansone

5.b sadarbojas ar bibliotēku
2018. gada 30. maijā

Šajā mācību gadā mums bija iespēja vairākas reizes apmeklēt dažādas nodarbības Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu nodaļā.

Trīs klases skolniecēm- Nikijai, Samantai un Paulīnai- bija iespēja apmeklēt tikšanos ar rakstnieci Luīzi Pastori. Rakstniece pastāstīja, kā raksta grāmatas, kā kļuva par rakstnieci un iedrošināja arī mūs rakstīt. Veicot dažādus uzdevumus, rakstījām stāstiņus un iejutāmies rakstnieka lomā. Pēc tam līdzīgu nodarbību vadījām arī klasesbiedriem. Bija interesanti!

Daži klasesbiedri piedalījās arī lasītveicināšanas programmā “Bērnu žūrija”. Arī šogad iesaistījāmies un izteicām savu viedokli par izlasītajām grāmatām. Ļoti patīk šī programma, jo var lasīt interesantas un vecumam atbilstošas grāmatas.

Pirmo gadu visi piedalījāmies konkursā “Grāmatu karaliene”.  Veidojām radošus darbus, tā balsojot par savu mīļāko grāmatu. Tā ir iespēja arī citiem vienaudžiem pastāstīt par interesantām grāmatām. Par grāmatu karalieni šogad kļuva Māra Runguļa „Pastaiga Mirušo pilsētā”. Mūsu klasē 3 skolēni pieteica šo grāmatu karalienes titulam.

Mūsu klasesbiedrs Krišjānis Upīte piedalījās konkursā “Mana dzimta laiku lokos”. Vērtētāji atzina viņa darbu par ļoti labu, un darba fragmentu publicēja laikrakstā “Liesma”. Viņš kopā ar citiem laureātiem devās ekskursijā uz Raunu un Cēsīm.

 Maijā runājām par Imantu Ziedoni un viņa darbiem. Katru reizi, ejot uz bibliotēku, arī mēs sagatavojām uzdevumus. Šoreiz katra grupa izveidoja mazu priekšnesumu – izrādi par kādu krāsaino pasaku, padomājām arī par komandas vizuālo noformējumu. Bibliotekāre Gaida Saukāne bija sagatavojusi vairākus interesantus uzdevumus.

Interesantas bija nodarbības “Lasām kopā ar suni”. Aktīvi iesaistījāmies vairākos uzdevumos un aktivitātēs, kā arī iepazināmies ar gudriem suņiem ZumZum un Niku. Uzdevumus veikt bija interesanti, jo blakus bija jauki mīluļi. Mūsu sadarbību šajā gadā beidzām ar jauku kopā būšanu skolas sporta laukumā, pildījām dažādus uzdevumus, kas saliedē klases kolektīvu. Aprīlī pārī veicām uzdevumu – sakāmvārdam vai parunai veidojām atbilstošu fotokolāžu. Anna un Līva noslēguma nodarbībā  saņēma balvu, jo par viņu darbu “Gulošs suns zaķi neķer” bērni bija balsojuši visvairāk. Protams, piedalījās arī ZumZum, Nika, Marta,  jaukā bibliotekāre Līga un kinoloģe Ingūna.

5.b klases skolnieces
Nikija Biruma un Paulīna Jansone

Dārza svētki – mazais vasaras festivāls
2018. gada 29. maijā

24.maijā mūsu skolas sporta laukumā pie uzstādītās skatuves pulcējās skolēni ar draugiem un ģimenēm, lai atzīmētu skolas Dārza svētkus.

Dārza svētki ir gaidīts mūsu skolas brīvdabas pasākums, kuru varētu dēvēt pat par mazo vasaras festivālu. Tas jau trešo gadu notiek maija nogalē, kad atzīmes ir jau izliktas un vasaras atmosfēra virmo gaisā. Sporta laukuma zālītē tiek uzstādīta un skaisti izdekorēta skatuve, izklātas segas, saklāti piknika galdiņi un ir iespējams baudīt mūsu skolēnu priekšnesumus nelielā un jaukā brīvdabas koncertā. 

Šogad koncerta motīvs bija notis – nošu gamma. Tāpat kā katra nots ir atšķirīga, dažādi bija arī koncerta priekšnesumi. Vakara gaitā uzstājās kori, tautas deju kolektīvi, solo dziedātāji, mūsdienu deju grupa “Minerva” ar jauno deju “Esi reāls”, klases ar saviem priekšnesumiem un pat vecāki ar nelielu teātra uzvedumu, kurā tika atainoti spilgtākie mirkļi no 1.klases skolēnu ikdienas. Tā kā Dārza svētkos uzstāties ir aicināts ikviens, kurš to vēlas, tad prieks ir arī par to, ka uzstājās skolēni gan no sākumskolas, gan vidusskolas, tāpēc varam teikt, ka šis ir pasākums, kas spēj apvienot dažāda vecuma viesturiešus. Koncerta gaitā sākumskolas skolēniem tika pasniegtas arī balviņas par skolas formu aktīvu valkāšanu. Pasākuma noslēgumā uzstājās mūsu skolas vokāli instrumentālās grupas ar pazīstamām dziesmām, kurām bija iespējams just, dziedāt un dejot līdzi – tā bija kā maza skolas zaļumballe.

Paldies visiem par iesaistīšanos Dārza svētku tapšanā! Lai veiksmīga vasara un tiekamies jau nākamajos svētkos!

10.b klases skolniece Izolde Bernadeta Ozoliņa