Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Labo darbu nedēļa 2018
2018. gada 28. oktobrī

Arī šogad Valmieras Viestura vidusskola iesaistījās “Labo darbu nedēļā” , kas noritēja visā Latvijā no 15. līdz 21.oktobrim. Ar “Labo darbu nedēļu” akcijas organizatori vēlas mudināt ikvienu labiem darbiem un parādīt, cik tā ir nozīmīga. Šīs nedēļas laikā tiek aktualizēta palīdzība, kuras sniegšana iespējama bez lieliem naudas līdzekļiem. Tas var būt elementārākais darbs, pašsaprotama lieta – padomāt par attieksmi pret klasesbiedru, skolotāju, sakopt savas skolas pagalmu, doties kopā ar klasi vai ģimeni uz dzīvnieku patversmi, vai viesos pie vecajiem ļaudīm pansionātā utt.

Viesturieši akcijā piedalījās, darot lielākus un mazākus labos darbus. Sākumskolas klases palīdzēja skolas teritorijas sakopšanā, darot to aizrautīgi un ar patiesu degsmi. Skolas teritorijas sakopšanas darbos piedalījās liela daļa sākumskolas klašu, bet dažas vēl plāno to darīt tuvākajā laikā.

Par to, kā mazākajiem viesturiešiem veicās, stāsta dažas no klases audzinātājām.

 

Sandra Baumane (2.c): “2.c klase lapu grābšanu īstenoja ceturtdien, 18.oktobrī, klases stundas laikā. Svarīgākais skolēnu atzinums bija - ,darot darbu, kas patīk, laiks paiet ļoti ātri.”

 

 

 

Guna Gaile (3.b):” 3. b klase jau trešo gadu Labdarības nedēļas ietvaros devās laukā, lai sakoptu skolas teritoriju. Čakli strādājot, tika padarīts labs darbiņš, sakopām teritoriju pie skolas, kur katru dienu ikviens viesturietis paiet garām, mērojot ceļu uz un no skolas. Pēc darba visiem bija liels gandarījums par padarīto.”

   

 

 

Ineta Krieviņa (3.c): “Labo darbu nedēļā 3. c klase devās darīt lielo rudens darbu - grābt lapas. Bija brīnišķīgi silta rudens diena. Uzpūšot vējiņam, piedzīvojām vēl neredzēti bagātīgu lapu birumu. Biezais lapu klājiens skolas zālājā tikai vairoja mūsu darba sparu. Lielie maisi pildījās neticamā ātrumā. Kopīgs darbs var būt brīnišķīgs piedzīvojums, kas vairo prieku un kopības sajūtu. “

 

 

 

 

 

Savukārt 4.c klase labos darbus darīja klases ietvaros. Stāsta klases audzinātāja Gita Baltā (4.c): “Šogad nolēmām šīs nedēļas labos darbus veltīt klases telpai un klasesbiedru iepriecināšanai. Katrs  bija aicināts padomāt par pārsteiguma dāvaniņu, kuru jebkurā nedēļas dienā pasniegt klasei. Rezultātā mūsu kabinets tika pie 2 jauniem telpaugiem, skaistas glezniņas, laimes alfabēta un rudenīgiem rotājumiem. Visi baudīja vijoļspēles sniegumu,  varēja piedalīties  pašgatavotajā burtu spēlē ar  kastaņiem. Valsts svētkus gaidot,  jau sarūpētas svētku lentītes. Ar nepacietību gaidām, kad varēs izmēģināt uzdāvinātās galda spēles. Skolotāju iepriecināja viņas portrets. Nedēļa kopumā bija īpaši salda, jo saldumu netrūka. Labi, ka kāds bija parūpējies arī par dzērvenēm un plūškoka sīrupu. Nedēļa noslēdzās ar klases ballīti.”

4.b klase Labo darbu nedēļā ķērās klāt Vecāku domes organizētajai akcijai un gatavoja sveicienus senioriem Latvijas 100 gadē.

 

 

Interesants veids, kā darīt labu, bija ienācis prātā 5.a klasei. Stāsta audzinātāja Līga Vikse: “5.a klase šajā gadā koncentrējās uz labajiem darbiem sev apkārt, un nonāca pie secinājuma, ka viņu skolotāji, kas ar viņiem strādā katru dienu un ir strādājuši iepriekšējos gados, ir tie īstie labo darbu darītāji, tāpēc Labo darbu nedēļas ietvaros rakstījām paldies vēstulītes visiem "savējiem". Skolotāji par paldies vēstulītēm no sirds priecājās!

 

 

 

 

Savukārt 8.b klase jau otro gadu Labo darbu nedēļā devās uz Valmieras dzīvnieku patversmi. Viņi bija sagādājuši pārtiku suņiem un kaķiem, kā arī segas ziemai. Klases audzinātāja Ginta Līrmane piebilst: “Skolēni labprāt izveda suņus pastaigā, kaķiem arī neliedza kādu glāstu. “

 

 

Darīt labus darbus mēs varam arī ar saviem talantiem. Iepriekšējā gadā teātra klases audzēkņi iepriecināja bērnus bērnudārzā ar pasaku pēcpusdienu, bet šogad labos darbus turpinās 12.c klase, dāvājot izrādes bērniem Staicelē un Raunā!

Akcijas “Labo darbu nedēļa” dziļākā jēga un būtība ir mudināt cilvēkus darīt labas lietas ne tikai Ziemassvētkos vai “Labo darbu nedēļā”, bet arī ikdienā. Izdarot kaut ko labu vienreiz, Tu saproti, ka tas ir vienkārši un sagādā dubultu prieku - gan Tev pašam, gan tam, kuram palīdzēts!

Paldies, viesturieši, par iesaistīšanos Labo darbu nedēļā 2018! Labais patiešām vairo labo!

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Gacka

Hei, tie esam mēs!
2018. gada 19. oktobrī

18.oktobrī norisinājās ikgadējais 5.-6. klašu pasākums “Hei, tie esam mēs!”. Šogad pasākuma tēma bija kovboji. Katra klase pārstāvēja kādu kovboju grupu, piemēram, 5.a klase mūs pārsteidza ar mīmu šovu, katrs parādot savu talantu. 5.b un 5.c klase prezentēja savu dzīvi pamatskolā, sasmīdinot pārējos “kovbojus”. 6.a klase savā priekšnesumā iesaistīja arī publiku, izmantojot spēli par Viesturskolu. Savukārt 6.b klase veiksmīgi attēloja skolas ikdienas dzīvi, iejūtoties skolotāju ādā. Pēc priekšnesumu vērošanas katra klase piedalījās uzdevumos, cīnoties par atraktīvākās klases titulu. Viņiem bija jāatpazīst Viesturskolas vēsturiskā korpusa telpas remontdarbu procesā, jāatmin skolotāju balsis un jāsacer četrrinde par savu klasi. Mūs pārsteidza klašu ātrā izdoma un 6.b klases izveidotā četrrinde:

”Skolotājus tracinām,

Reizēm arī kacinām.

Strādājam mēs čakli,

Bet dažreiz arī akli.”

Visas klases par labi padarīto darbu saņēma saldus pārsteigumus, un pēc tam sekoja arī ilgi gaidītā diskotēka.

Iespēja brīvlaikā
2018. gada 18. oktobrī

Zelta rudens sportā
2018. gada 17. oktobrī

Jauno mācību gadu veiksmīgi iesākuši VVV jaunie vieglatlēti.

26. septembrī 4. - 5. un 6. - 7. klašu skolēni piedalījās starpnovadu čertrcīņas vieglatlētikas sacensībās “Draudzība” Rūjienā. Lai arī pūta vēji un nerimās mērcēt lietus, skolēni atbildīgi pārstāvēja skolas komandu. Vecākajā grupā  meiteņu un zēnu komandas  kopvērtējumā izcīnīja 1. vietas. Komandā startēja - Marta Ūdre, Elija Eglīte, Linda Samanta Ignate, Madara Bērziņa, Simona Vītoliņa. Individuāli Madara izcīnīja 2. vietu. Zēnu komandā par uzvaru cīnījās Rihards Bērziņš, Maksimilijans Štauers, Ralfs Edvards Vanags, Rihards Vītols un citi. Individuāli arī Rihards Vītols ieguva 2.vietu.

Jaunākajā grupā meiteņu komandā startēja Elizabete Ekure, Karīna Ņikuļina, Patrīcija Dīmane, Aivita Cipruse, Anna Fogele un kopvērtējumā izcīnīja 3. vietu. Individuāli Aivita ieguva 2. vietu.

Zēnu komandā spēkiem mērojās Rinalds Freilihs, Marks Fadējevs, Miks Gudins, Tomass Baumanis, Kārlis Viļums.

3. oktobrī ikgadējais Rudens kross Mazsalacā pulcēja izturīgākos krosa skrējējus.

Garākajā krosa distancē - 3000 m-godpilno 2.vietu izcīnīja Pauls Alberings. 1500 m Una Berga arī izcīnīja 2. vietu, 1000 m distancē uzvara Izoldei Bernadetai Ozoliņai. Tikai nedaudz līdz medaļam pietrūka Matīsam Leitlandam, Līgai Balodei, Mārim Heinolam. 1000m distanci pamatskolu grupā veica trīs ātras meitenes Samanta Bērziņa, Veronika Bespalova un Anna Juraša. Samanta ieguva 2. vietu. 1000 m 6. - 7 klašu grupā 3. vieta Ralfam Edvardam Vanagam, 500 m meitenēm šaja grupā 1.vieta Madarai Bērziņai. Uzvarētāji 6. - 7. klašu grupā, kopā ar Eliju Eglīti, Kristenu Deini, Elīzu Atslēgu, Maksimilijanu Štaueru, Dāvi Karitonu, Ralfu Frīdvaldu, Gustavu Eglīti, komandai izcīnīja 2.vietu.

Visvairāk dalībnieku bija 4. - 5. klašu grupā un 3. klašu grupā. 500 m distancē Jānim Bindžem izdevās noturēt pozīcijas starp pašiem ātrākajiem un iegūt 3.vietu. Visjaunākie skrējēji-Ieva Jete Jansone, Alma Kaķe, Keita Putniņa, Rūta Jansone, Samanta Spule, Laimiņš Mastiņš, Gustavs Ločmelis, Jānis Bindže komandu vērtējumā ieguva 1. vietu.

4. - 5. klašu grupā 2.vietu izcīnīja Karīna Ņikuļina. Kopā ar Karīnu Aivita Cipruse, Roberts Ķepis, Ralfs Mūrnieks, Rinalds Krists Freilihs, Miks Gudins, Marks Dmitrijevs, Jēkabs Emīls Paiders, Kristiāns Karitons komandu cīņā ieguva 2. vietu.

Lai turpmāk veiksmīgi starti!

Sporta skolotāji.

Balva izglītībā 2018
2018. gada 10. oktobrī

Ceturtdien, 4.oktobrī, koncertzālē “Valmiera” norisinājās Izglītības un zinātnes ministrijas apbalvojuma un Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojuma “Balva izglītībā 2018” pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tika godināti arī Valmieras Viestura vidusskolas pedagogi.


Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojums “Balva izglītībā 2018” piešķirts :

Ilgai Verovkinai, Valmieras Viestura vidusskolas vispārējās vidējās izglītības skolotājai, par profesionālu, kvalitatīvu un godprātīgu ilggadēju pienākumu pildīšanu direktora vietnieka izglītības jomā amatā, radošu un mērķtiecīgu pedagoģisko darbu, mācot bioloģijas mācību priekšmetu, inovatīvu sadarbību ar jauniešiem, iekļaujoties starptautiskos mācību vides projektos

Uldim Ābeltiņam, Valmieras Viestura vidusskolas vispārējās vidējās izglītības skolotājam, interešu izglītības skolotājam, par veiksmīgu darbu ar skolēniem, vadot zinātniski pētnieciskos darbus un interešu izglītības programmas “Prāta spēles” popularizēšanu, skolēnu sagatavošanu Latvijas un Eiropas līmeņa sacensībām

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pateicības rakstus, pateicoties par daudzveidīga un kvalitatīva mācību procesa organizēšanu, nopelniem skolēnu izaugsmes veicināšanā un motivēšanā, saņēma Guntars Aizupietis, Ineta Krieviņa, Vineta Šmite un Sarmīte Allika.