Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Lepojamies!
2018. gada 8. oktobrī

Foto: Latvijas Riteņbraukšanas Federācija

 

Mūsu skolas 11.a klases skolēns, Latvijas jaunais BMX riteņbraucējs Edvards Glāzers svētdien Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā III Jaunatnes Olimpiādes puišu vērtējumā jauktajās sacensībās ieguva augsto 1.vietu!


Mēs ar Tevi lepojamies!

Kibermobinga lekcija
2018. gada 3. oktobrī

Ceturtdien, 27.septembrī, mobilo sakaru operators BITE, sadarbojoties ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, Valsts policiju un Latvijas Drošāka Interneta centru, atklāja kampaņu pret kibermobingu “Iekod pirkstā!”

Aktivitātes vadīja bērnu un pusaudžu psiholoģe Gunita Kleinberga, Latvijas Drošāka interneta centra pārstāve Ieva Jankovska, radio ētera personība, dīdžejs un kibersargs Toms Grēviņš, kā arī Rīgas improvizācijas teātra aktieri.

Pasākuma mērķis bija izglītot skolēnus, viņu vecākus un pedagogus par emocionālo pazemošanu internetā. Varējām uzzināt, kas ir kibermobings un kā tas izpaužas, iemācīties, kā rīkoties, ja esi saskāries ar kibermobingu, kā to mazināt jeb kā lietot mobilās ierīces un internetu atbildīgi. Mācīties varējām, gan klausoties psiholoģes stāstītajā, gan izsmejoties, skatoties improvizatoru sarūpēto priekšnesumu. Pasākuma laikā rādīja filmu par kibermobingu, kā arī beigās bija iespēja nopelnīt balvas, atbildot uz jautājumiem.

Vecāku dienas ietvaros arī mammām un tētiem bija iespēja uzzināt par kibermobingu un kā pasargāt no tā savus bērnus.

Lekcija jauniešiem šķita vērtīga un patika, jo brīvā un jautrā atmosfērā spējām izrunāt šos nopietnos un aktuālos jautājumus. Domāju, ka turpumāk ikviens no mums piedomās par atbildīgu interneta lietošanu un atcerēsies - pirms raksti internetā, iekod pirkstā!

Rakstu sagatavojusi 8.a klases skolniece Alise Laura Kjaspere

Tikšanās
2018. gada 3. oktobrī

Valmieras Viestura vidusskolā šogad no 24. līdz 28. septembrim bija drošības nedēļa. Tās ietvaros 3. a klases skolotāja Ilze Miglava uzaicināja viesus, kuri skolēniem atgādināja drošības noteikumus, iepazīstināja ar savu profesijas ikdienu un pārrunāja dažādas situācijas, diskutējot ar skolēniem un izspēlējot dažādas situācijas.

Pie mums viesojās Burtnieku novada pašvaldības policijas priekšniece Dace Šmite, kura aktualizēja skolēniem ceļu satiksmes drošības noteikumus: kā pareizi šķērsot gājēju pāreju, kā rīkoties, ja jāšķērso iela pie luksofora, kā pareizi šķērsot ielu, ja nav ne pārejas, ne luksofora. Dace Šmite aktualizēja un izskaidroja bērniem noteikumus par riteņbraukšanu, un informēja arī par sekām, ja tas netiek ievērots. Mazos viesturiešus pārsteidza Daces palīga runča Rūda ierašanās.

Tikāmies ar Vidzemes reģiona brigādes komandieri Jāni Skrastiņu. Jāatzīst, ka viņš bija patīkami pārsteigts par bērnu erudīciju un zināšanām, kā rīkoties dažādās nelaimes situācijās. Arī J. Skrastiņš diskutēja ar bērniem un pārrunāja neierastas situācijas un rīcības plānus. Skolēni dalījās pieredzē un uzklausīja padomus, kā rīkoties, ja pamana dūmus, ja aizdegusies kāda elektriskā ierīce, kā rīkoties ziemas laikā, kad bērni ļoti vēlas doties uz ūdenstilpnēm paslidināties.

Viesturieti, rūpējies par savu drošību katru dienu!

3. a klases audzinātāja Ilze Miglava

Vai protam sadarboties?
2018. gada 3. oktobrī

Septembris – pirmais mēnesis pēc vasaras, kad skolēni atgriežas skolā, lai turpinātu mācības.

Septembris – pēdējais mēnesis pēc Latvijā pavadīta gada Valmieras Novada fonda brīvprātīgajai un programmas Erasmus+ European Voluntary Service stipendiātei Lūcijai Sitarovai no Čehijas. Lūcija aizvadītajā gadā ar dažādām aktivitātēm darbojās Valmieras Jauniešu mājā “Ceplis”, tikās ar vairāku skolu skolēniem un pat piedalījās Dziesmu un deju svētkos kopā ar deju kolektīvu “Dzieti”.

Septembrī satikās Lūcija un Valmieras Viestura vidusskolas 4.a klases un 5.b klases skolēni. Lūcija mācīja mūsu skolēniem darboties komandā.

Tas bija interesanti, jautri, bet arī grūti! Sarunājāmies angļu valodā. Piektklasnieki saņēma uzslavu par labām angļu valodas zināšanām un raitu sarunvalodu. Ceturtklasniekiem brīžiem negāja viegli. Tomēr kopīgiem spēkiem sapratām spēļu noteikumus. Vēl grūtāk bija spēt sadarboties klasei kopā, nevis konkurēt pa vienam! Jo visus uzdevumus veikt varēja tikai visi kopā.

4.a klases skolēni bija sevišķi lepni, kad izdevās, visiem kopā turoties pie vienas virves, iesiet tajā mezglu. Sākumā uzdevums šķita kā MISSION IMPOSSIBLE: katrs vilka savu virves gabalu, viens otru komandēja…  Pamazām nonācām pie atziņas, ka jārīkojas visiem kopā, uzticoties viens otram, un mezgls tika iesiets! Bet uzdevumu visai klasei tikt cauri rotējošai virvei mēs vēl pamēģināsim kādā klases pasākumā, jo tas šoreiz neizdevās.

5.b klasei visāķīgākais likās “lidojošo paklāju” uzdevums, kad gaisā esošu lidojošo paklāju vajadzēja apgriezt uz otru pusi tā, lai neviens no komandas biedriem no paklāja nenokristu. Divām komandām tas izdevās! Bet “rotējošā virve” arī mūsu klasei palika mājas darba uzdevums.

Tā bija brīnišķīga pieredze - iepazīties ar citas nācijas pārstāvi, izmēģināt savas svešvalodu zināšanas, mācīties uzklausīt vienam otru un sadarboties.  Un, kas zina, varbūt kāds no mazajiem viesturiešiem pēc dažiem gadiem, Lūcijas iedvesmots, dosies brīvprātīgajā darbā un mācīs sadarboties skolēniem kādā citā pasaules malā.

Skolotājas Anda Dubulte un Vineta Šmite

Iespējas ir jāizmanto…
2018. gada 2. oktobrī

Jau 5. oktobrī LTV1 6. sezonu uzsāks erudīcijas raidījums “Gudrs, vēl gudrāks”. Septembra 2.nedēļa sākās ar patīkamu satraukumu, jo uzaicinājumu piedalīties 1.pusfinālā saņēma 6.b klases skolniece Paulīna Jansone. Viņa ir meitene ar plašu redzesloku, atsaucīga, precīza.  Paulīnas darba spējas ir apbrīnojamas, jo pienākumus veic ļoti atbildīgi, labprāt ar padomu palīdz arī klasesbiedriem. Viņa ļoti labi spēj plānot savu laiku, jo pēc stundām attīsta savas spējas un talantus Valmieras Mūzikas skolā, Valmieras Mākslas vidusskolā, kā arī ir Valmieras Viestura vidusskolas 5.-8.kl. kora dalībniece. Daudzpusīgās ārpusstundu intereses Paulīnai noteikti palīdzēja rast atbildes uz ‘’āķīgajiem” jautājumiem.  Konkursā bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas dažādos mācību priekšmetos.  Arī šogad plakātus gatavoja un uz Rīgu devās Paulīnas līdzjutēji, kas priecājās par viņas zināšanām. Paulīna, mēs ar Tevi lepojamies! Lai veicas arī turpmāk!

 6.b klases kolektīvs un klases audzinātāja Anda Upīte