Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Dzejas dienas meistardarbnīca
2018. gada 2. oktobrī

20.septembrī Valmieras Viestura vidusskolas skolēni devās uz Valmieras integrēto bibliotēku, lai Dzejas meistardarbnīcā satiktos ar dzejnieci, dramaturģi un aktrisi Agnesi Rutkēviču jeb Annu Fomu (pseidonīms). Pasākums norisinājās ārā, Gaujas krastā pie bibliotēkas, kur bija iekārtota skaista ekspozīcija ar dzejoļu grāmatām un rudens veltēm, kas deva odziņu un sava veida burvību.

Sākumā dzejniece īsi iepazīstināja ar sevi un rosināja aktivitāti – katram jānofotografē klusums. Uzdevumam atvēlēja 10 minūtes. Pēc tam ikviens apdomāja un pastāstīja dzejniecei par savu izvēli, un parādīja fotogrāfiju pārējiem.  Iedvesmojoši bija klausīties šos stāstus un vērot bildes, jo katrs izteica savas domas. Interesanti, ka ikviens klusumu un arī visu pasauli redz citādākām acīm. Pēc tam dzejniece nolasīja mums dažus savus dzejoļus un pastāstīja, kā tie radušies. Daži viņas daiļdarbi rodas tieši no fotogrāfijām, tāpēc ceru, ka arī kādam no mums pēc klusuma tveršanas bildē radās kāds dzejolis. Dzejniece mums pavēstīja arī par saviem dzīves notikumiem un deva vērtīgus padomus turpmākajai radošajai izaugsmei.

Mani patīkami pārsteidza brīvā atmosfēra un labsajūta, kāda valdīja pasākuma laikā, kuras dēļ daži, dzejnieces un citu mudināti, uzdrīkstējās uzstāties arī ar saviem dzejoļiem, kas izbrīnīja klātesošos ar profesionalitāti un domu graudiem, kas liek aizdomāties. Īpaši mūs pārsteidza 12.c klases skolniece Angelika Gabale, kura, klases biedru iedrošināta, uzstājās ar vairākiem dzejoļiem. Viņu pēc šī pasākuma uzrunāja Agnese Rutkēviča un piedāvāja piedalīties Dzejas dienu noslēguma pasākumā, kur viņa kopā ar citiem pazīstamiem dzejniekiem lasīja savu dzeju. Pati Angelika par šīs dienas aizraujošajiem notikumiem stāsta: “Pēc meistarklasēm mani uzaicināja uz bibliotēku, kur notika dzejas lasījumi, un man bija iespēja uzstāties kopā ar īstiem dzejniekiem. Interesanti tas, ka mani pieteica tāpat kā pārējos. Vadītājs Andris Akmentiņš par katru bija sagatavojis dažas pašsacerētas dzejas rindiņas. Par mani viņš uzrakstīja brīdī, kamēr uzstājās Tamāra Skrīna. Es biju otrā. Atmosfēra bija fantastiska, un likās, ka uztraukums ir pazudis. Sajūta, ka esi pareizajā vietā un laikā. Pēc tam klausījos pārējos dzejniekus. Citi lika smieties, citi daudz ko pārdomāt. Nebija nekas par daudz vai par maz. Pēc šī pasākuma man un pārējiem autoriem bija iespēja doties uz bibliotēku, kur bija sagatavotas uzkodas un dzērieni. Paliku līdz beigām. Lielāko daļu vakara pavadīju sarunās ar Agnesi Rutkēviču. Burvīgi pavadīts vakars un diena. Nekad nebūtu domājusi, ka kaut kas tāds var dzīvē notikt. Pilnīgi cita dimensija. Prieks, ka citiem patīk manis radītais. Tas iedvesmo darīt vairāk.”

Noslēgumā mums tika dota iespēja uzdot jautājumus māksliniecei, kā arī izvēlēties kādu dzejoļu grāmatu no sakārtotās ekspozīcijas un paņemt to sev, lasīšanai un izdzīvošanai.

Manuprāt, šis Dzejas dienu pasākums bija patiesi māksliniecisks un aizraujošs.  Paldies par iespēju satikt šo radošo personību - Agnesi Rutkēviču -, kā arī patīkami veidoto pasākumu ikvienam, kurš piedalījās tā tapšanā un dalībā. Novēlu, lai mūsu jaunie literāti sevi attīsta un ļauj vaļu domu lidojumam! Kā minēts šī gada Dzejas dienu vēstījumā “jaunības degsme jebkurā vecumā un brīva domu apmaiņa…” (Andris Akmentiņs)

 11.b klases skolniece

Izolde Bernadeta Ozoliņa

Peldētapmācības grafiks
2018. gada 28. septembrī

Valmieras Viestura vidusskolas
1. – 3. klašu peldēt apmācības nodarbību grafiks

Otrdiena 

Izbraukšanas laiki

Nodarbības laiks

Izglītības iestāde

08:00

Viestura vsk. uz VOC

08:30 – 09:10

Viestura vsk. 1.c klase

08:50

Viestura vsk. uz VOC

09:20 – 10:00

Viestura vsk.  2.a klase

09:25

VOC uz Viestura vsk.

 

 

09:40

Viestura vsk. uz VOC

10.10 – 10.50

Viestura vsk.  2.b.klase

10:15

VOC uz Viestura vsk.

 

 

10:30

Viestura vsk. uz VOC

11:00 – 11:40

Viestura vsk.  2.c klase

11:05

VOC uz Viestura vsk.

 

 

11:20

Viestura vsk. uz VOC

11:50 – 12:30

Viestura vsk.  3.b klase

11:55

VOC uz Viestura vsk.

 

 

12:10

Viestura vsk. uz VOC

12:40 – 13:20

Viestura vsk.  3.a klase

12:45

VOC uz Viestura vsk.

 

 

13:00

Viestura vsk. uz VOC

13:30 – 14:10

Viestura vsk. 3.c klase

13:35

VOC uz Viestura vsk.

 

 

14:25

VOC uz Viestura vsk.

 

 

 

Piektdiena 

Izbraukšanas laiki

Nodarbības laiks

Izglītības iestāde

11:50

Viestura vsk. uz VOC

12.20 – 13.00

Viestura vsk. 1.b klase

12:40

Viestura vsk. uz VOC

13.10 – 13.50

Viestura vsk. 1.a klase

13:15

VOC uz Viestura vsk.

 

 

14:05

VOC uz Viestura vsk.

 

 

 

No 1.oktobra uzsākās peldētapmācība Valmieras pilsētas izglītības iestāžu 1.-3.klašu skolēniem.

Līdzi ņemamās mantas: ārsta izziņa 027 forma, peldēšanas tērps, peldcepure, švamme,  dvielis, čības.

Olimpiskā diena 2018
2018. gada 24. septembrī

21.septembrī visā Latvijā atzīmēja Olimpisko dienu, kuras mērķis ir atgādināt par veselīgu dzīvesveidu, kustības un sporta nozīmi mūsu ikdienā. Pasākums popularizē Olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu un izcilību. Arī mēs, VVV skolēni un skolotāji, pavadījām dienu aktīvi. 1.-6.klases pulcējās VVV sporta laukumā uz kopīgu vingrošanu, kuru vadīja 11.b klases meitenes. Izkustēties kopā bija aizraujoši!

Šogad “Olimpiskā diena 2018” bija veltīta Olimpiskā sporta veida – tenisa popularizēšanai, un tās devīze bija “Teniss vieno!”, tāpēc dienas gaitā turpinājās dažādas aktivitātes, stafetes ar tenisa elementiem, kas norisinājās gan VVV, gan V2V sporta laukumos.

Apbalvošanas ceremonijā tika noskaidroti sportiskās dienas rezultāti, visas klases tika pie diplomiem un saldiem pārsteigumiem.

Šādas aktīvas dienas mums atgādina slaveno devīzi – veselā miesā vesels gars!

Par aktīvo dienu paldies sakām mūsu sporta skolotājiem – Mārai Gobai, Igoram Ramam un  Atim Jākobsonam!

 Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Gacka

Ekskursija “Draugos ar dabu!”
2018. gada 24. septembrī

Pagājušā mācību gada izskaņā bijām patiesi priecīgi, uzzinot, ka esam 1.vietas ieguvēji SIA ZAAO organizētajā makulatūras vākšanas akcijā “Dabai labu darīt”. Pie mazākām un lielākām balviņām, ko sarūpēja SIA ZAAO sadarbībā ar veikalu “Freko”, mācību gada pēdējā dienā tika ikviens akcijas dalībnieks.

  

20.septembrī pašiem aktīvākajiem akcijas dalībniekiem bija iespēja baudīt lielo balvu – ekskursiju. Šoreiz devāmies uz Latvijas Dabas muzeju, kur iepazināmies ar muzeja ekspozīcijām un piedalījāmies interaktīvajās nodarbībās. 2.-4. klašu skolēni apmeklēja nodarbību “Daudzveidīgā pasaules daba”. Nodarbībā skolēni iepazina pasaules kontinentus, to formas, uzzināja, kādās klimatiskajās joslās tie atrodas, bet visvairāk bērnus aizrāva iespēja pašiem noskaidrot, kādi dzīvnieki mīt dažādās pasaules vietās, izkārtojot dzīvnieku figūras uz attiecīgajiem kontinentiem, kur tie mīt. 5.-9. klašu skolēni apmeklēja nodarbību “Nepērc viņu dzīvības”, kas tika veidota kā  stāsts par pasaules aizsargājamiem dzīvniekiem un augiem, kurus apdraud tirdzniecība. Vecākos ekskursijas dalībniekus pārsteidza iespēja daudzus eksponātus redzēt, aptaustīt, izpētīt. Dabas muzejā pavadītais laiks bija vērtīga pieredze mūsu dabas draugiem.

Ar dabu draudzēties turpinājām atpūtas kompleksā “Rāmkalni”, kur svaigā gaisā ļāvāmies dažādām aktivitātēm, kas sajūsmināja ikvienu ekskursijas dalībnieku. Mājupceļā iegriezāmies CSA poligonā “Daibe”, kur mūs laipni sagaidīja un ar poligona darbību iepazīstināja paši akcijas organizatori. Kļuvām zinošāki par vides jautājumiem, atkritumu šķirošanu un otrreizējo pārstrādi.

Ekskursijas noslēgumā -  konkurss, kurā secinājām, ka diena ir bijusi bagātīgi piepildīta gan ar jaunām zināšanām, gan kopā būšanas prieku.

Paldies SIA ZAAO par balvu un ekskursijas lielajiem palīgiem – skolotājai Laimai Drandei un Kārļa Viļuma mammai Maijai!

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Gacka.

Lieliski 6.a klases skolnieku Karīnas, Emīla un Mārtiņa starti airēšanas slaloma sacensībās
2018. gada 24. septembrī

Airēšanas slaloma kluba “Vidzemes sporta asociācija - Valmiera” jauniešu sniegums sestdien, 15.septembrī Rīgā vainagojies ar uzvarām, visa kaluma medaļām un teicamām debijām tradicionālajā Lucavsalas kausā.

Ar panākumiem pirmajās airēšanas slaloma sacensībās līdzjutējus un sevi iepriecināja jaunākie VSA-VALMIERA censoņi Valmieras Viestura vidusskolas 6.a klases izglītojamie Emīls Varslavāns, Mārtiņš Plaudis un Karīna Mihailova. Mārtiņš ar tīru (bez soda sekundēm) un raiti slīdošu izšķirošo braucienu garantēja sev Lucavsalas kausa K1 laivu klases vīriešiem U12 vecuma grupas bronzu. Emīls apsveicami sevi pierādīja divās laivu klasēs, finišējot ceturtais C1 laivu klasē vīriešiem U12 vecuma grupā un ierindojoties augstajā 7.vietā K1M U12 kategorijā. Savukārt drosme un apņēmība bija zelta vērta Karīnai Mihailovai K1 laivu klasē sievietēm U12 vecuma grupā.

Ar Lucavsalas kausu Kaspara Pakera audzēkņiem atklāts Baltijas airēšanas sacensību rudens maratons, turpinājumā sekojot Kauņas čempionātam, Lietuvas kausam, Rīgas Jaunatnes meistarsacīkstēm un Latvijas kausa finālam.

Kaspars Pakers

Fotoattēlā:  Emīls Varslavāns un Mārtiņš Plaudis savās pirmajās sacensībās Lucavsalā