Digitalas pasaules raditās iespējas un apdraudējumi
2017. gada 21. aprīlī
Dziedāšana un jautrība, vienlaikus apgūstot vācu valodu - tas ir Lautstark
2017. gada 21. aprīlī

“Mēs vācu valodu mācāmies ar prieku,” tā par sevi droši var teikt 6.a un 6.b klases skolnieki, kuri kā otro svešvalodu pirmo gadu apgūst vācu valodu. Kā apliecinājums tam ir piedalīšanās Gētes institūta rīkotajā konkursā “Lautstark”. 11.aprīli skolēni brauca uz skati Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā, kur viņi dziedāja un kā priekšnesumu parādīja dziesmu “So ein schöner Tag” (“Cik skaista diena”).  Žūrijas komisija, kuras sastāvā bija arī Lauris Reiniks, izlēma, ka viena no astoņām grupām, kas uzstāsies 22.aprīlī noslēguma koncertā un pieņemšanā Latvijas Nacionālajā teātrī, būs mūsu sestklasnieki. Skolēni pozitīvi novērtēja gatavošanos procesu un piedalīšanās iespēju un sniedz pozitīvas atsauksmes. Veronika sacīja: “Bija interesanti veidot priekšnesumu.” Līva pēc pasākuma teica: “Mēs sadarbojāmies kā komanda, un mēs žūrijai patikām.” Beāte konkursā pavadīto laiku raksturoja: ”Bija mazs stress, jo bija bail, ka kaut kas neizdosies. Bija jautri kopā ar draugiem. Tas nomierināja.” “Es biju pārsteigta, ka žūrijā bija Lauris Reiniks, ka viņš izteica komplimentu par mūsu uzstāšanos,” piebilda Sindija.  Gundega atzina, ka gatavoties bija grūti, bet tas bija tā vērts.”

Lielu paldies priekšnesuma sagatavošanā mēs sakām Ilvijai Aizupietei, Agnesei Lutcei, Guntaram Aizupietim un par atbalstu skolas direktoram Uldim Jansonam.

Vācu valodas skolotāja Everita Groševa

... un es iešu un iešu!
2017. gada 18. aprīlī

Koru sasniegumi
2017. gada 12. aprīlī

11.aprīlī Valmieras 5.vidusskolas zālē notika koru skate un
jaukto koru konkurss salidojumam “Kalniem pāri”.

Abi Viesturskolas kori - 5. - 8. klašu koris un
vidusskolas jauktais koris ieguva
1. pakāpes diplomu.

foto http://www.valmiera.lv

Skautu piedzīvojumu pārgājienā Palu laiks
2017. gada 12. aprīlī

Aprīļa sākumā zem Valmieras un Brenguļu apkārtnes naksnīgajām debesīm risinājās ikgadējais Valmieras 4. skautu vienības rīkotais piedzīvojumu pārgājiens Palu laiks. Pārgājienā tika uzaicināta piedalīties arī 38. skautu vienība no Kocēniem,  un tas abu kaimiņu vienību vidū veicināja veselīgu sacensības garu.

Skautu un gaidu konkurencē startēja trīs kopi — divi no Valmieras un viens no Kocēniem, savukārt dižskauti un dižgaidas labākos un izveicīgākos noskaidroja divu komandu konkurencē. Sacensību starts tika dots pulksten 20.30 Brenguļu dzelzceļa stacijā, no kurienes jaunieši uzsāka ceļu uz starta uzdevuma izpildes vietu.

Jāpiezīmē, ka viss gan nebija tik šķietami vienkārši, kā varētu izklausīties, — veiksmīgi izpildot starta uzdevumu, bija iespēja tikt pie detalizētām apvidus kartēm ar labi saprotamām kontrolpunktu atrašanās vietām, bet diemžēl radošais gars komandas bija pametis, un starta uzdevumi galīgi neveicās. Nebija saprotams, kā dotos norādījumus piemērot uzdevuma kartei. Tikai dažām komandām veicās nejauši iegūt kādas norādes. Tā distancē bija jādodas ar liela mēroga kartēm, kurās kontrolpunktu atrašanās vietas bija visai aptuvenas.

Sacensību noslēgumā izrādījās, ka komandas, kuras uzskatīja, ka spēs tikt galā, neizpildot starta uzdevumu, bija pārvērtējušas savus spēkus, jo atrast kontrolpunktus nepavisam nebija vienkārši. Vairākkārt kontrolpunktos nācās pildīt kādu uzdevumu. Tika pārbaudītas skautu un gaidu vēstures zināšanas, prasme šifrēt Morzes kodu un noteikt azimutu.

Līdz pulksten trijiem naktī visas komandas bija veiksmīgi veikušas distanci un sveikas un veselas atgriezušās bāzes vietā kompleksā Baiļi. Saskaitot iegūtos punktus, noskaidrojās, ka skautu un gaidu konkurencē vislabāk veicies Kocēnu skautiem, savukārt dižskautu konkurencē sīvā cīņā ar brāļiem kocēniešiem pārāki izrādījās Valmieras dižskauti. Organizatori pateicas Vidzemes Olimpiskajam centram par sagādātajām balvām uzvarētājiem.

Jaunieši šajā pārgājienā pārbaudīja prasmi darboties komandā, kā arī patstāvīgi orientēties nakts apstākļos. Nu skauti un gaidas ar gaišu skatu raugās tālāk uz vasaru, kad par godu Latvijas skautisma simtgadei risināsies Latvijas lielā nometne Simtgades ugunskurs.

Krišjānis Pundurs,

Valmieras 4. skautu vienības dižskauts