Elektrodrošība 2. klasēs
2016. gada 4. martā

VVV Jauno inženieru klubs sadarbībā ar klašu audzinātājām Aiju Bērziņu, Santu Ādamsoni un Vinetu Šmiti 02.03.2016. organizēja 2.klašu Elektrodrošības stundu, kurā skolēniem padziļināja izpratni par elektrību, elektriskās ķēdes slēgšanu un elektrodrošības jautājumiem. Parādīja, kā internetā darboties elektrodrošības spēlēs vietnē http://www.zibo.lv/ .

Skolotājs Uldis Ābeltiņš

Eko skola 2015./2016.
2016. gada 1. martā

Valmieras Viestura vidusskola jau piekto gadu ir Ekoskola. Katru gadu tiek izvirzīta Ekoskolas tēma.

Iepriekšējos četrus gadus tēmas bijušas šādas: vide, meži, ūdeņi, atkritumi. Šogad tā ir - enerģija.

Viestura vidusskolas 5.- 6. klases skolēniem bija jauks pasākums saistībā ar enerģiju! Sākumā skolotāja Sarmīte Balode mazliet pastāstīja mums par enerģiju, un tad sekoja pats interesantākais. Skolā tika izveidotas piecas telpas - stacijas, kurās jauniešiem bija jāveic dažādas darbības saistībā ar enerģiju.

1. telpa. Potenciālā enerģija!  Jauniešiem bija jāsaliek puzle, kurā bija attēlots HES.

2. telpa. Redzēju, dzirdēju, atceros! Dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumiem par enerģijas veidiem un tās izmantošanu.

3. telpa. Minies vesels! Skolēniem bija jāsaliek enerģijas ceļš no Saules enerģijas līdz elektroenerģijai.

4. telpa. Lai top gaisma! Jauniešiem jāsaliek divas elektriskās ķēdes.

5. telpa. Vēja enerģija! Skolēniem no papīra jāpagatavo vējdzirnavas.

Pasākuma noslēgumā mūs apciemoja Vidzemes Augstskolas studentes – Sarmīte Maļiņina un Monta Saksone, kuras jauniešiem uzdeva jautājumus par enerģiju! Un beigās dalībniekiem par labu darbu bija diskotēka!

Selva Muska

Pētniecisko darbu lasījumi
2016. gada 1. martā

ikVVV Jauno inženieru klubs organizēja Skolēnu pētniecisko darbu lasījumus dabas un inženieru zinātnēs. Savus pētījumus prezentēja deviņi uzņēmīgi gudrinieki: Arturs Vaļģis, Armands Dukurs, Krišjānis Pundurs, Kristers Duģels, Megija Alksne, Alise Ruduka, Rihards Lūris, Artis Bisnieks un Artūrs Rācenis.

Uz Vidzemes Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferenci brīvlaikā tika izvirzīts Megijas Alksnes un Alises Rudukas darbs “Kapilārās pacelšanās augstuma aprēķināšanas formulas eksperimentāla pārbaude”.

Papildus informācija un foto atrodami http://inzenieruklubs.1s.lv/ .

Sveicam skolas 1. – 4. klašu mācību olimpiāžu godalgoto vietu ieguvējus!
2016. gada 29. februārī

1. klašu kombinētā olimpiāde

1. vieta Anna Segliņa 1.a klase

2. vieta Keitija Busule 1.c klase

3. vieta Monta Peipe 1.c klase

Atzinība Kerija Mugina 1.c klase

Adrians Zariņš 1.a klase

Enija Semeņuka 1.c klase

Paldies skolotājām
Andai Dubultei un Ingai Jurkai!

2. klašu kombinētā olimpiāde

1. vieta Anna Baranova 2.a klase

Jēkabs Kaķis 2.b klase

Adrians Frinds 2.c klase

2. vieta Katrīna Vagare 2.b klase

3. vieta Māra Lepiksone 2.a klase

Valts Vekters 2.a klase

Atzinība Anna Elizabete Aužele 2.c klase

Jānis Dāvids Šmits 2.c klase

Paldies skolotājām Aijai Bērziņai,
Vinetai Šmitei un Santai Ādamsonei!

3. klašu matemātikas olimpiāde

1. vieta Paulīna Jansone 3.c klase

2. vieta Maksimiljans Štauers 3.c klase

3. vieta Linda Evelīna Pērkone 3.b klase

Atzinība Elīna Ozola 3.b klase

Oskars Ādams Krūmiņš 3.c klase

Krišjānis Upīte 3.c klase

Paldies skolotājām
Vinetai Zariņai un Anitai Peičai!

3. klašu latviešu valodas olimpiāde

1. vieta Marta Bērtulsone 3.a klase

2. vieta Paulīna Jansone 3.c klase

3. vieta Nikija Biruma 3.c klase

Atzinība Kristena Deine 3.a klase

Terēze Jurka 3.c klase

Krišjānis Upīte 3.c klase

Paldies skolotājām
Inesei Baranovai un Anitai Peičai!

4. klašu matemātikas olimpiāde

1. vieta Kristiāns Grencis 4.c klase

2. vieta Kristers Vecelis 4.b klase

Anna Meldera 4.b klase

3. vieta Dāvids Daniels Liepiņš 4.a klase

Atzinība Raivo Būmanis 4.b klase

Simona Dreimane 4.b klase

Paldies skolotājām Ilzei Miglavai,
Inetai Vētrai un Inetai Krieviņai!

4. klašu latviešu valodas olimpiāde

1. vieta Rūta Paula Miķelsone 4.a klase

2. vieta Jānis Voldemārs Tiliņš 4.b klase

3. vieta Kristers Vecelis 4.b klase

Atzinība Linda Samanta Ignate 4.a klase

Simona Dreimane 4.b klase

Ketija Laura Bernāte 4.c klase

Paldies skolotājām Inetai Krieviņai,
Inetai Vētrai un Ilzei Miglavai!

Viesturskolas dambretistu panākumi
2016. gada 29. februārī

dambreteLatvijas čempionātā 64 lauciņu ātrajā dambretē (10 minūtes uz spēli) līdz 13 gadu veco meiteņu grupā Beātei Bittei 2.vieta un sudraba medaļa.

Valmieras čempionātā 100 lauciņu dambretē

Līdz 10 gadu veco skolēnu grupā meitenēm 2.v. Artai Emīlijai Bitei, 6.v. Ancei Līvai; zēniem 1.v. Dāvim Kristiānam Pladaram, 2.v. Robertam Ojāram Habekam, 4.v. Jēkabam Kaķim, tālāk seko Nils Kolendo, Roberts Naudiņš, Emīls Bāliņš, Džastins Singhs, Dāvis Bāliņš, Markuss Bukavs, Kārlis Viļums, Teodors Saltais, Alekss Vingris, Edgars Rolmanis, Alekss Semerovs.

Līdz 13 gadu veco skolēnu grupā meitenēm 2.v. Beātei Bittei (VVV); zēniem 2.v. Markam Kristoferam Birzgalim, 3.v. Dāvim Kristiānam Pladaram, 4.v. Robertam Ojāram Habekam, 5.v. Dāvidam Danielam Liepiņam, 6.v. Raivo Būmanim, tālāk seko Jēkabs Kaķis, Valters Bitte, Rihards Kļaviņš, Markuss Birzgalis, Jānis Kļaviņš.

Līdz 16 gadu veco skolēnu grupā piedalījās tikai Viesturskolas jaunākie talanti - meitenēm 3.v. Beātei Bittei, zēniem 1.v. Dāvidam Danielam Liepiņam, 2.v. Markam Kristoferam Birzgalim, 5.v. Dāvim Kristiānam Pladaram, tālāk seko Kristers Vecelis, Rihards Kļaviņš.

Treneri Uldis un Ilze Ābeltiņi