Prieks par uzvaru!
2016. gada 28. janvārī

Jau otro gadu biedrība „Daugavas vanagi” rīko kombinēto olimpiādi 9. klasēm „Pazīsti Latviju”( vēsture, sociālās zinības, ģeogrāfija). Viesturskolu pārstāvēja 3 komandas – no katras 9. klases viena komanda.

Prieks par 9c klases komandu, kura 25.komandu konkurencē izcīnīja godalgoto 3.vietu.

Apsveicam:

Anci Evu Ragaini

Evelīnu Niedrīti

Emīliju Dārtu Skāduli.

Paldies sakām 9a klases komandai – Elizabetei Ločmelei, Elzai Grīvai, Betijai Stankevičai un 9b klases komandai – Kārlim Bērziņam, Artim Brantiņam, Patrīcijai Zabarovskai par sekmīgu dalību olimpiādē.

Sociālo zinību metodiskā komisija.

Sveicam 1.-4.klašu skatuves runas konkursa godalgoto vietu ieguvējus!
2016. gada 22. janvārī

2.vieta - Aleksandrs Aleksis Tuņķelis

3.vieta - Rūta Paula Miķelsone

Renarts Stiģis

Valmieras pilsētas un novadu konkursā Valmieras Viestura vidusskolu aicināti pārstāvēt Valters Kārlis Purmalis un iepriekšējā mācību gada skatuves runas laureāte Alīsija Bērziņa. Lai veicas!

Paldies visiem dalībniekiem!

Sveicam!
2016. gada 21. janvārī

Vidzemes reģiona 5. angļu valodas olimpiādē

13.01.2016 - 36 dalībnieku konkurencē.

1.vieta - Kalvis Krastiņš, 12.a

AtzinībaMārtiņš Virsis, 11.c

Lai atceramies un pieminam!
2016. gada 19. janvārī

Jauns janvāris, kurā mēs, baltieši, atzīmējam barikāžu atceres nedēļu Latvijā, Lietuvā, Igaunijā. 20. janvāris – 1991. gada barikāžu aizstāvju piemiņas diena. Šogad aprit jau 25 gadi kopš šī vēsturiski nozīmīgā notikuma, kurā izcīnījām brīvību bez vardarbības, slepkavībām, ar daudz mazākiem upuriem, nekā tas notika, Baltijas valstis dibinot.

Pateicoties Mihaila Gorbačova aizsāktajai demokrātijas politikai, 1990.gada 4. maijā Latvijas Augstākā padome pieņēma Neatkarības deklarāciju, kura paredzēja Latvijas PSR izstāšanos no PSRS sastāva. Paredzot četru gadu sagatavošanos posmu jeb pārejas posmu, bija jāsagatavo valsts likumdošana un ekonomika neatkarīgai valsts pastāvēšanai. Bet PSRS vadībā bija spēki, kuri vēlējās saglābt PSRS un centās neatkarības idejas iznīcināt. Viens no šādiem mēģinājumiem Baltijas valstīs notika janvārī. Tā bija nevardarbīgā pretošanās, jo nedrīkstēja saasināt esošo situāciju. Lai neielaistu bruņotos spēkus, izveidoja barikādes - aizsprostus, grūti pārvaramus šķēršļus, lai nosargātu valstij nozīmīgās iestādes no padomju militāro specvienību uzbrukumiem, un dziedāja latviešu dziesmas. Daudzi līdzjūtīgi un atsaucīgi cilvēki palīdzēja barikāžu dalībniekiem, tos cienājot ar tēju un maizītēm un nodrošinot ar siltu apģērbu.

Barikādes bija lūzuma punkts, kas ļāva noticēt, ka tauta ir spēks, un nevieni meli nav mūžīgi. Cilvēku tieksme pēc taisnības un patiesības bija spēcīgāka par visiem militārajiem spēkiem. Ļaužu vēlme pēc brīvības tikai pieauga, jo viņi saprata, ka ir spēcīgi savā garā, viņiem ir sava kultūra, valoda, vēsture un valsts, kuru mīlēt.

Šajā mācību gadā Valmieras Viestura vidusskolā barikāžu atceres dienu pieminēsim, veidojot atmiņu stāstus un pieredzi interaktīvā veidā. Vidusskolēni dalīsies ar savu vecāku, draugu vai paziņu barikāžu notikumu atspoguļojumu, un vadīs mācību stundu sākumskolas un pamatskolas klasēm. Tā būs ļoti laba pieredze uzstāties mazo klausītāju priekšā.  Viennozīmīgi tas būs arī personiskāks stāstījums, kura laikā varēs uzdot jautājumus un veidot diskusiju.

Paldies visiem, kuri piekrita vadīt mācību stundu, dalīties ar savu pieredzi un redzējumu, jo ir svarīgi, lai barikāžu notikumi un to nozīme neizplēn gadu gaitā. Mums ir jāgodina un jāpiemin mūsu tautas paveiktais, jo tikai viņas dēļ mēs savu zemi lepni varam saukt par Latviju. Neatkarīgu Latviju.

Selva Muska, Dana Vandāna (9.b) ,
skolotājas:  Ina Grāvīte, Zane Bērziņa un Agnese Degle.

Labdarības nedēļa
2016. gada 18. janvārī

Šī gada 15.janvārī Valmieras Viestura vidusskolā notika ikgadējā labdarības nedēļa. Šogad tās mērķis - par saziedotajiem līdzekļiem iegādāties spēles Valmieras bērnu un jauniešu invalīdu biedrībai "Saulīte".

Kā katru gadu, labdarības nedēļas beigās notiek koncerts.   Šogad uzstājās gan Viesturskolas kolektīvi, gan Valmieras bērnu un jauniešu invalīdu biedrības “Saulīte”, aprūpes centra “Stropiņš” un invalīdu sporta kluba “Stars S” apvienotā grupa. Viņi priecēja skatītājus ar divām skaistām senlaiku dejām un kopā ar pārējiem koncerta dalībniekiem izveidoja mākslas darbu, kurā attēlojām mūsu pasauli tādu, kāda tā ir.

Mūsu ciemiņiem arī patika klausīties koncertu. Viņi sparīgi aplaudēja un dziedāja līdzi visiem labi zināmajai dziesmai "Kaija". Pēc koncerta "Saulītes" puišiem ļoti iepatikās ğitāras un bungu spēle,  kuras viņiem pēc tam bija iespēja pašiem pamēğināt spēlēt un iejusties mūziķu lomā.

Koncertu aizvadījām ļoti pozitīvā un gaišā gaisotnē. Paldies visiem, kuri piedalījās un palīdzēja gan ziedojot dažādas mantas, gan aktīvi pērkot tās.

Labdarības nedēļas laikā, no 11. līdz 15.janvārim, tika savākti 965,53 EUR.

Madara Podniece, 12.c