Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

„Kas sevi pašu negodā, to arī citi negodās”
2017. gada 16. maijā

Jau sesto gadu Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina svinēt Valsts valodas dienu visā Latvijā. Arī šogad, 2017.gada 13.maijā, muzejs aicināja pievienoties akcijai „Valoda uz trotuāra” par godu Jura Alunāna 185.dzimšanas dienai. J. Alunāns – viens no jaunlatviešu kustības dalībniekiem, latviešu nacionālās valodniecības pamatlicējs.

   Ikdienas dzīve mēdz būt nomācoša, tāpēc ir labi, ja iedvesmu var smelties, lasot slavenu personību izteiktas atziņas. Bet kā to apvienot ar ikdienas steigu?

    Šīgada ideja aicināja atbalstītājus doties pilsētvidē un ar krītiņiem rakstīt savas mīļākās atziņas. Lūk, šādi mēs spējam izkrāsot savu ikdienu, apvienojot steigu un iedvesmu!

   Arī Valmieras Viestura vidusskolas skolēni atbalstīja šo unikālo ideju. 13. maijā katra klase devās izdaiļot trotuārus skolas apkārtnē un ārpus tās. Klase kopā ar savu latviešu valodas un literatūras skolotāju apkopoja katra atrastās atziņas un dalījās ar tām. Tagad katram garāmgājējam ir iespēja ielūkoties mūsu darbā, piemēram, pie veikala „Top”, pie Viesturskolas autobusa pieturām, gar Viestura aleju, skolas iekšpagalmā. Klašu izvēlētie temati bija atšķirīgi ,piemēram, jau 1. stundā 6.a klase rakstīja atziņas par sev svarīgām vērtībām, vēlāk pievienojās 5.c un 5.b klase  rakstīt atziņas par pavasari, sauli, 11.a – Raiņa dzeju. Arī 9.b klases skolēnu grupa, gaidot konsultāciju, ieinteresēti iesaistījās akcijā un rakstīja atmiņā saglabātās atziņas.

Arī mēs, 10.a klase, skolotājas Līgas Lapsiņas vadīti ,devāmies aplūkot citu paveikto darbu un ieguldīt arī savu. Šī akcijas diena mums ļāva nedaudz vairāk iepazīt citam citu, uzzināt, kas iedvesmo klasesbiedrus, kāds ir viņu mīļākais rakstnieks, kura atziņu izvēlējās uzrakstīt uz trotuāra, par ko domā katrs no mums. Vēlamies pateikt paldies par iespēju piedalīties.

    Mēs esam bagāta tauta un spējam to pierādīt. Kā jau katrai stiprai tautai, ir sava bagātā valoda. Dalīsimies ar to , sargāsim un iepriecināsim ar to. Kopā mēs varam dienu padarīt košu un iedvesmojošu. Arī mūsdienās aktuāli skan Jura Alunāna vārdi: „Iemācījušies, arī nekaunaties būt īsti latvieši!”

Viktorija Bergmane 10.a klase.

Akcijas “Dabai labu darīt” uzvarētāju kauss VVV!
2017. gada 11. maijā

10.maijā Smiltenes Kultūras centrā notika ikgadējais ZAAO vides projektu konkursu apbalvošanas pasākums. Mēs, viesturieši, tikām aicināti uz pasākumu, jo piedalījāmies akcijā “Dabai labu darīt”, vācot makulatūru visa mācību gada garumā. Jau septembrī uzzinājām, ka šī gada jaunums ir  ceļojošais kauss skolai, kura savāks visvairāk makulatūras. Šogad esam centušies godam, pārspējot pagājušā mācību gada rezultātus par vairāk nekā 9 tonnām, kopā savācot 32,33 tonnas, tā glābjot 452 kokus! Mūsu cenšanās vainagojās panākumiem – starp 93 izglītības iestādēm, kas piedalījās šajā akcijā, esam ieguvuši 1.vietu, un jaunums - ceļojošais kauss - IR PIE MUMS!

Pasākumu apmeklējām kopā ar visaktīvākajiem makulatūras vācējiem šajā mācību gadā – Helēnu Razminoviču (6.a), Kristu Lapiņu (4.b) un Evelīnu Gaiļušu (2.c). Mūsu jaunieši piedalījās tehniski radošajās darbnīcās, baudīja ZAAO sagādātās pusdienas un izdzīvoja dienu kopā ar pasākuma vadītāju Kristapu Rasimu un skudru Urdu, kas ir jaunais ZAAO talismans.

Pārvedām arī balvas – ekskursiju 350 eiro vērtībā aktīvākajiem akcijas dalībniekiem, dāvanu kartes veikalā “Freko”, Valmieras pilsētas pašvaldības sveicienu – dāvanu karti no SIA “Vidzemes papīrs” veikala. Iegādāsimies dāvaniņas visiem dalībniekiem un īpaši sveiksim arī aktīvākās klases.

Šogad visaktīvākās klases mūsu skolā ir:

1.vietā – 2.c klase  ( 3111,5 tonnas)

2.vietā – 1.c klase ( 3033,4 tonnas)         

3.vietā – 4.b klase ( 2775,5 tonnas)           

Paldies līderiem un visiem akcijas dalībniekiem, viņu ģimenēm par ieguldījumu un izpratni, ka mēs paši esam atbildīgi par vidi, kurā dzīvojam, un paši to veidojam, saudzējot, kopjot un izprotot!

Paldies ZAAO par ieguldījumu vides izglītības jomā, interesantiem konkursiem un balvām!

 

Direktora vietniece audzināšanas jomā
Līga Kjaspere

Radošais talantu koncerts “Ko es protu!”
2017. gada 2. maijā
 

“Pasaulē ir tik daudz krāsu.
Kam lai rādu tās, es prasu!”
 

Ar šiem dziesmas “Krāsainais maršs” vārdiem 27.aprīlī sākās Valmieras Viestura vidusskolas 1.-4. klašu talantu koncerts “Ko es protu!”.  Viesturieši pierādīja – krāsu mūsu skolā netrūkst! Sākumskolēni dalījās savos talantos, varēšanā un drosmē, padarot koncertu īpaši krāsainu. Talanti bija visdažādākie – tika spēlēti mūzikas instrumenti (flautas, vijoles, klavieres, saksofons, čells, klarnete, zvani), dziedāts un dejots, rādīti burvju triki, prezentēts daiļslidošanas talants u.c.

To, ka mazie viesturieši ir talantīgi, aktīvi, pierāda fakts, ka šogad koncertam pieteicās ap 200 sākumskolēnu, un nācās rīkot vairākas kārtas, lai izvēlētos fināla koncerta dalībniekus. Koncertā piedalījās 120 bērni, kas iesaistījās dažādos priekšnesumos, tā daloties ar to, ko viņi prot, var un vēlas darīt. Tika rādīti gan individuāli priekšnesumi, gan klašu un domubiedru grupu sagatavoti.

Koncertu, ko pielīdzinājām daudzkrāsainai gleznai, krāsot palīdzēja pasākuma vadītājas Simona un Agnese no 1.f klases (Simona Šmidte (12.b) un Agnese Vasiljeva (12.b).

Prieks par  padarīto, gandarījuma sajūta un lepnums dzirkstīja ne vien bērnu, bet arī vecāku un skolotāju acīs!

Pasākuma noslēgumā dalībnieki saņēma atzinības, interesantas nominācijas un balvas, kas sarūpētas kopā ar mūsu atbalstītājiem.

Īpašais paldies mūsu ilggadējam atbalstītājam –

 

 

Paldies klases audzinātājām un jauno talantu ģimenēm!

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Kjaspere

 

X Latvijas jauniešu un bērnu teātra festivāls “...un es iešu, un iešu!”
2017. gada 26. aprīlī

Noslēdzies kārtējais teātra festivāls ‘’...un es iešu, un iešu!”, tikai šoreiz spilgtāks nekā iepriekšējos gados, jo norisinājās arī teātra festivāla jubilejas koncerts, kas notika Valmieras Kultūras centrā, kur mūsu Sprīdīša vadībā atskatījāmies uz 10 gadu laikā paveikto.

Šo divu dienu laikā, bija iespējams vērot 32 izrādes, jo kolektīvi bija ieradušies no visas Latvijas un pat kaimiņvalsts Lietuvas, viņi mūs patīkami pārsteidza ar 2 izrādēm, kuras atzinām par vienām no labākajām, plastiskākajām šī gada festivāla izrādēm. Paši festivāla dalībnieki atzīst, ka ir gūta gan jauna pieredze, gan arī jauni draugi.

Tradicionāli darbojās arī bērnu un jauniešu žūrija un profesionālā žūrija, kuras piešķīra dažādas nominācijas.

Jauniešu žūrijas nominācijas:

1.plāna aktieris – Sandis Runge

2.plāna aktieris – Valters Ivars Zemītis

1.plāna aktrise – Rēzija Frīdrihsone

2.plāna aktrise – Līva Pole

Plastiskākā aktrise – Linda Kogana

Spilgtākais vokāls – Artis Krists Mednis

Labākais balss tembrs – Henrijs Arājs

Labākā mīmika – Faustas Mažrimas (Lietuva)

Labākie tērpi – VVV ‘’Sprīdītis” - ‘’Neglītais pīlēns”

Labākā horeogrāfe – Agnese Lutce

Valmieras Viestura vidusskolas kolektīvs “Sprīdītis” ieguva vairākas atzinības: emociju raisošākā izrāde “Pavasara atmoda”, “Neglītais pīlēns” kā labākā bērnu izrāde, “Liliju ezers” – mistiskākā izrāde.

 

Pieaugušo žūrijas nominācijas:

teātra grupai “2GNAS” /Kauņa/- par autora idejas atklāsmi skatuves telpas interpretācijā izrādē “Mazais princis”;

Rīgas 6. vidusskolas teātrim – par azartisku spēli jauniešu komēdijā “Jēga?!”

Rīgas Franču licejam - par horeogrāfijas un dramatiskās darbības veiksmīgu sintēzi izrādē “Pasaka par runča plāksteri”;

Ikšķiles vidusskolai – par artistisku mūsdienu latviešu poēzijas atklāsmi izrādē “Es un tētis”;

Limbažu BJC – par jaunu aktieru audzinošu mūsdienu skolas dzīves atspoguļojumu izrādē “Anna”;

teātra studijai “KUBASS” /Kauņa/ - par izteiksmīgu kustību dramaturģiju izrādē “Zelta gabaliņš”;

Saldus Tautas teātrim - par aktierisko partnerību izrādē “Elejas nindzjas”;

Valmieras Viestura vidusskola TT “Sprīdītis” – par labāko aktieru ansambli izrādē “Pavasara atmoda”;

Rīgas Pļavnieku pamatskolas teātra pulciņam - par domas un formas skaidrību A.Sakses pasakas “Dzegužpuķe” lasījumā;

Jelgavas jaunajam teātrim - par laikmetīgu tēmu drosmīgu risinājumu izrādē “Pusaugušie”;

Sandim Rungem - par veiksmīgu aktierdarbu izrādē “Kas notika zoodārzā”;

Alisei Laurai Kjasperei - par veiksmīgu aktierdarbu izrādē “Neglītais pīlēns”;

VVV teātrim “Sprīdītis” - labākā izrāde ”Pavasara atmoda”, režisors Roberts Segliņš;

VVV teātrim “Sprīdītis” (5.-9. klašu grupa) - labākā izrāde bērniem “Neglītais pīlēns”, režisore Līga Kjaspere

 

Esam gandarīti par padarīto darbu un ceram uz vēl lielāku atsaucību nākamgad, lai mūsu pulks būtu vēl kuplāks!

Jauniešu žūrijas locekle
Santa Madelaina Marka

Digitalas pasaules raditās iespējas un apdraudējumi
2017. gada 21. aprīlī