Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Skolas piederības zīmi saņemot
2018. gada 21. februārī

Sestien,10. februārī, ZET zālē notika Valmieras Viestura vidusskolas Žetona vakars, abiturienti saņēma skolas piederības zīmi un vēlāk priecēja skatītājus ar iestudēto izrādi “Neatvairāmās grēcinieces”.

Nemainīgi šis tradicionālais pasākums silda sirdis gan divpadsmito klašu skolēniem, gan viņu vecākiem un skolotājiem. Beidzot divpadsmitie var sevi saukt par īstiem Viesturiešiem, ko var apliecināt ar iegūto skolas piederības simbolu - žetonu. Vakara gaitā klātesošos iepriecināja apsveikumi - 11.c klases meiteņu muzikālie priekšnesumi un sirsnīgie vienpadsmito klašu pārstāvju vēlējumi.

12.b klases kolektīvs svētkos skolai uzdāvināja dāvanu – pētījumu „Viesturieši manā dzimtā” – un noskaidroja, ka klases ģimeņu ciltskokos ir 67 Viestura vidusskolas absolventi, kas arī saņēmuši skolas goda zīmi – žetonu.

Šajā vakarā paldies teicām sākumskolas un pamatskolas audzinātājām, kā arī visiem mācību priekšmetu skolotājiem par stabilajiem zināšanu pamatiem un bērnības atmiņām.

Sirsnīgie apskāvieni, krāsainie ziedi un muzikālā izrāde bija pateicības sveiciens mūsu vecākiem par atbalstu un ikdienas rūpēm.

Pēc pasākuma svinīgās daļas vakara viesiem bija iespēja vērot izrādi “Neatvairāmās grēcinieces”, kur lomās bija paši divpadsmitie. Lai gan gatavošanās izrādei sākās tikai janvārī, iznākums bija patiesi grandiozs. Pūles, kas tika ieguldītas  dziesmu, deju un aktiermeistarības mēģinājumos, acīmredzami atmaksājās. Projekta nedēļu izrādes dalībnieki pavadīja garos mēģinājumos un sagatavošanās darbos. “Neatvairāmās grēcinieces” ir muzikāla drāma, kas liek aizdomāties par cilvēku alkatību, slavas kāri un vieglu uzticēšanos. Ir teiciens, ka „ar avīzi var nosist politiķi” - mediji acumirklī cilvēku spēj padarīt gan atpazīstamu, gan tikpat ātri pazudināt.

9. februārī, dienu pirms nozīmīgā vakara, ZET zālē arī interesenti varēja noskatīties izrādes ģenerālmēģinājumu. Tā bija brīnišķīga iespēja aktieriem stiprināt savas spējas, kā arī draugiem un paziņām novērtēt aktieru veikumu. “Viesturskolā notikusi revolūcija ar pozitīvām sekām,” - šādi izrādi novērtēja vairāki Valmieras Viestura vidusskolas absolventi, kas bija ieradušies uz ģenerālmēģinājumu.

Mēs, divpadsmitie, sakām lielu paldies visiem, kas palīdzēja organizēt šo lielisko pasākumu!

Paldies režisoriem - Robertam Segliņam un Inesei Ramutei, vokālai pedagoģei Ilzei Jansonei, kustību māksliniecei Lindai Mīļajai, kostīmu māksliniecei Īrisai Ozolai, skaņu operatoram Guntaram Aizupietim un gaismotājam Robertam Ciprusam!

 

Lai veiksmīgs un piedzīvojumiem bagāts tālākais ceļš, Viesturieši!

 Ieva Liepiņa 12.b kl.

Krievu valodas olimpiāde
2018. gada 20. februārī

Krievu valodas olimpiāde

Valmieras Viestura vidusskolas krievu valodas (svešvalodas) olimpiādes rezultāti:

 

9.klase

1. vieta - Kārlis Kristiāns Liepiņš (9.a klase)

2.vieta - Roberts Antoņevičs (9.c klase)

3. vieta - Mareks Ludvigs (9.b klase)

Atzinība - Viktorija Valdmane (9.c klase)

 

10.-12.klases

1. vieta - Sabīne Beāte Graumane (10.a klase)

1. vieta - Betija Adriāna Ulme (11.a klase)

2. vieta - Evita Grantiņa (10.c klase)

2. vieta – Aļina Porfjonova (11.c klase)

2. vieta - Krišjānis Pundurs (12.b klase)

3. vieta - Katrīna Singaite (10.b klase)

3. vieta - Agnese Štālmane (10.b klase)

3. vieta - Sindija Puriņa (12.b klase)

Atzinība - Roberts Artis Kļaviņš (11.b klase)

Atzinība - Sabīne Krūze (12.a klase)

 

Sveicam  2. vietas ieguvējus Valmieras pilsētas un starpnovadu krievu valodas  olimpiādē  - Aļinu Parfjonovu(11.c klase) un Krišjāni Punduri (12.b klase)!

Apsveicam uzvarētājus un pateicamies visiem olimpiādes dalībniekiem!

Krievu valodas skolotāji

Sportland pirmie soļi basketbolā.
2018. gada 13. februārī

Latvijas basketbola savienība trešo gadu organizē sacensības 1.klašu skolēniem “Sportland pirmie soļi basketbolā”, kurās bērni sacenšas aizraujošās stafetēs un radošo uzdevumu izpildē. Pusfināli notiek visā Latvijā, un 6.pusfinālā Cēsīs piedalījās 19 komandas no visas Vidzemes, arī 1.c klases komanda “Zibenīgie” no Valmieras Viestura vidusskolas. 1.c klases skolēni mājup brauca ar lielu gandarījumu, jo bija viena no trīs labākajām komandām, kas iekļuva konkursa finālā. “Sportland pirmie soļi basketbolā” fināls notiks 27.februārī Rīgā.

Par veiksmīgo dalību konkursā skolēni saņēma basketbola bumbas un varbūt tieši 1.c klases skolēni būs tie, kas uzvarēs un balvā saņems ekskursiju uz Liepāju, dažādas aktivitātes un tikšanos ar Kristapu Porziņģi.

 Turēsim īkšķus!

1.c klases audzinātāja S.Baumane

Silto džemperu diena
2018. gada 13. februārī

Valmierā 16.februārī notiks Ekoskolu organizēta akcija “Silto džemperu diena”. Šajā dienā skolās nedaudz tiek samazināta temperatūra telpās, uzvelkot siltāku džemperi un aktīvi kustoties, tādējādi apliecinot atbalstu akcijai. Papildus tam šogad gan Ekoskolās, gan Valmieras pilsētā tiek organizēta silto sedziņu akcija, kad otrreizējai izmantošanai tiks nodotas labā stāvoklī esošas, bet vairs nevajadzīgas sedziņas. 

Valmieras Ekoskolas sadarbībā ar Pārgaujas veterināro klīniku un aptieku aicina arī valmieriešus iesaistīties Silto džemperu dienas akcijā, par pāris grādiem samazinot savu mājokļu un darbavietu iekštelpu temperatūru, uzvelkot siltāku džemperi, kā arī Pārgaujas veterinārajā klīnikā ziedojot ikdienā vairs nevajadzīgas, bet labā stāvoklī esošas sedziņas Valmieras dzīvnieku patversmē nokļuvušo dzīvnieku vajadzībām. Piešķirot lietām, kam paredzēts nokļūt atkritumos, “otro dzīvi”, tiks ietaupīti resursi jaunu lietu ražošanai, neradīti papildu atkritumi un tādējādi samazināta to ietekme uz klimatu.

Iesaistoties akcijā, valmieriešiem 16.un 17.februārī sedziņas būs iespējams nodot Valmieras Pārgaujas veterinārajā klīnikā Mazajā Stacijas ielā 5 Valmierā. Piektdien, 16.februārī, klīnika atvērta plkst.9.00-18.00. Sestdien, 17.februārī, sedziņas tiks pieņemtas plkst.9.00-14.00.

 “Silto džemperu dienas” akcijas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus. Kampaņa aizsākās 2005.gadā, kad Flandrijas reģiona Ekoskolas, Kioto protokola iedvesmotas, rīkoja pirmo Silto džemperu dienu. Tās sākotnējā ideja bija atgādināt par klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi, aicinot veikt vienkāršas ikdienas darbības, piemēram, samazināt apkures jaudu un uzvilkt siltāku džemperi, biežāk braukt ar velosipēdu, ēst vietējo pārtiku, izslēgt elektroierīces, kad tās nelietojam, un citas līdzīgas iniciatīvas. 

Arī tu atnes sedziņu patversmes dzīvniekam un nodod to Ekoskolas programmas koordinātoram vai savai audzinātājai. Kopā mēs to nogādāsim!

Ekopadome

Labdarības nedēļa
2018. gada 8. februārī