Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Viesturskolas 3.a uz Rīgu!
2016. gada 17. oktobrī

Šī gada 14. oktobrī 3.a klase devās ekskursijā uz Rīgas Zooloģisko Dārzu un “Laimas” šokolādes muzeju.

Labdarības nedēļas ietvaros bērni atsaucās uz lūgumu un salasīja zīles, lai tās vestu Zooloģiskā dārza dzīvniekiem. Tas bija arī mūsu pirmais pieturas punkts Rīgā. Zīles mēs nodevām zoodārza atbildīgajai personai, kura bērnu veikumu piereģistrēja un dāvanā iedeva zīmuļu komplektiņus. Neskatoties uz vēso rudens dienu, Zooloģiskā dārza iemītnieki neslēpās, un arī mēs prom nebēgām, tomēr Tropu māja bija ļoti iemīļota sildīšanās vieta.

Pēc zoodārza apmeklējuma, mēs devāmies uz “Laimas” šokolādes muzeju. Jau ieejot pašā mājā, mūs sagaidīja brīnišķīgs šokolādes aromāts, kas uzreiz mūs sasildīja gan no ārpuses, gan iekšpusē. Muzeja apmeklējumu mēs, protams, iesākām ar mielošanos ar konfektēm. Vēlāk mūs aizveda pie šokolādes strūklakas, no kuras mums pa nelielai devai iedeva nogaršot siltu 80% šokolādi. Dažiem tā likās pārāk rūgta, bet citiem tā ļoti "gāja pie sirds". Mums arī pastāstīja, kā iegūst šokolādi un kurš pirmais to atklāja. Mums katram ekskursijas sākumā iedeva “Laimas” ieejas karti ar kodu, kuru varēja izmantot, lai izveidotu paši savu video, kas bērniem ļoti patika. Bet vislielākais prieks bija par iespēju katram izgatavot savu uzrakstu šokolādes tāfelītei, kur varēja uzrakstīt, ko katrs mīl.

Tā pagāja piektdiena 3.a klasei. Vienā dienā tika nedaudz apceļota Rīga ar baudījumu gan acīm, gan vēderam, un-galvenais- kāds labs darbs tika padarīts!

Zane Tiliņa, Riharda (3.a klase) māsa  

Projekta „Ēdam atbildīgi!” aptaujas anketa mājsaimniecībām.
2016. gada 14. oktobrī

„Ēdam atbildīgi!” ir starptautiska, uz rīcību orientēta mācību programma Ekoskolām, kas aizsākās EYD 2015 (Eiropas attīstības gads 2015) ietvaros un turpināsies arī turpmāk kā neatņemama Ekoskolas programmas sastāvdaļa.

Projektā piedalās deviņas Eiropas valstis ‐ Bulgārija, Horvātija, Čehija, Latvija, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija. Aizvien svarīgāks kļūst jautājums gan par to, kādu iespaidu uz mūsu veselību, vidi atstāj pārtika, ko ēdam, gan arī par pārtikas sadalījumu pasaulē ‐ tās trūkuma un pārprodukcijas paradoksu.

 Sākot apzināties atbildību par savu ķermeni, arī skolēni var sākt aizdomāties par pārtikas ietekmi uz vidi un cilvēku. Tā kā pārtika ir viena no mūsu pamatvajadzībām, šis temats ir nesaraujami saistīts ar daudzām vides tēmām, kuru skatīšana caur pārtikas prizmu veicina sistēmisku domāšanu un ilustrē to, kā pārtika ietekmē vidi, mūsu veselību un arī sociālos jautājumus globālā mērogā.

Lūdzam aizpildīt elektroniski izveidoto anketu: https://goo.gl/forms/gP3ruKmDPqAhHAg42

Vidzemes stāstnieks.
2016. gada 12. oktobrī

Š.g. 7. oktobrī  3.c klases skolēni Kate Krieviņa un Valters Kārlis Purmalis piedalījās  2.Vidzemes stāstnieku festivālā “Stāsti  krēslā” UNESCO LNT tīklā ‘’Stāstu bibliotēkas ‘’ ietvaros.

Kate stāstīja par savas vecmāmiņas Ineses Krieviņas  mazo kumeliņu Dairu, kurš kļuva par viņas uzticamu draugu.

Valters stāstīja sava vectēva Harija Purmaļa bērnības atmiņas par atgadījumu ar vilku.

Harijs Purmalis saka: “Šis bija ļoti jauks un sirsnīgs pasākums.  Ar interesi klausījos jau zināmu stāstu sava mazdēla interpretācijā un kā no jauna pārdzīvoju šo notikumu. Paldies par šo iespēju!”

Kā Kates, tā arī Valtera emocijas par pasākumu bija lieliskas. Bērniem ļoti patika piedalīties šāda veida pasākumā.

Kates mamma Arnita Krieviņa

Valtera Kārļa mamma Zanda Skujiņa

Valtera Kārļa opis Harijs Purmalis

Zinātnieku naktī 2016
2016. gada 12. oktobrī

Piektdien, 30. septembrī, deviņās Latvijas pilsētās norisinājās Eiropas projekta Zinātnieku nakts 2016 pasākumi. Savas durvis vaļā vēra zinātnes institūti, augstskolu fakultātes un dažādi uzņēmumi, lai interesentiem piedāvātu ieskatīties plašajā zinātnes pasaulē.

Zinātnieku nakts pasākumos Rīgā tika pārstāvēta arī Valmiera. 40 skolēni no Valmieras Viestura vidusskolas un Valmieras 5. vidusskolas kopā ar pedagogiem devās uz Zinātnieku nakts pasākumiem Rīgā.

Pirmais pieturas punkts bija Latvijas valsts ceļu Autoceļu kompetences centrs, kur ekskursijas pirmajā daļā bija iespēja vērot, kā tiek veikta ceļa pārbaude, izmantojot ķīmiju, fiziku un matemātiku. Staigājot par laboratorijas telpām, bija jāveic uzdevumi un jāiegaumē to atrisinājumi, lai beigās varētu uzlauzt kastes kodu un no tās izvēlēties vienu priekšmetu, ar kuru mēs testējām hidrauliskās preses destruktīvo spēku, kā arī aplūkot ceļu testēšanas tehnikas izstādi. Ekskursijas otrajā daļā bija iespēja piedalīties un vērot interesantus eksperimentus, piemēram, bituma dedzināšanu, putu aizdedzināšanu un eksperimentus ar sauso ledu.

Otrais pieturas punkts bija Latvijas Universitātes Atomfizikas un spektroskopijas institūts, kurā varējām vērot eksperimentus par un ap gaismu. Pēc tam apmeklējām Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti. Šajā pieturas punktā jauniešiem kopā ar studentiem bija iespēja veikt fizikālus novērojumus un klausīties pasniedzēju skaidrojumus. Pēdējais pieturas punkts bija Rīgas Stradiņa universitāte, kurā centāmies noskaidrot atbildes uz dažādiem jautājumiem, piemēram, kas ir viltus atmiņa, kas ir attēla anomālija, vai var izmainīt sava organisma pH.

Paldies Valmieras pašvaldībai un pedagogiem, kuri noorganizēja jauniešiem šo brīnišķīgo iespēju doties uz Zinātnieku nakts pasākumiem Rīgā, ielūkoties vietās, kas ikdienā pieejamas tikai speciālistiem!

Megija Alksne, 12. klases skolniece

Pirmklasnieka vaļasprieki
2016. gada 12. oktobrī

 

 

 

Sveiki, viesturieši! Es esmu Jānis Bindže, un es mācos  1. a klasē. Gribēju Jums pastāstīt par sporta veidu, kuru esmu sev izvēlējies. Tas ir BMX, un ir jau pagājis gads kopš es trenējos. Jau no pirmās dienas man ļoti patika  un aizrāva BMX. Protams, BMX neiztikt bez kritieniem un sīkākām vai mazākām traumām, bet puišiem jau tā gadās. Tāpēc drošībai lietojam ķiveri un bruņas.  Sezona jau ir beigusies, bet treniņi BMX klubā „Valmieras puikas” nebeidzas nekad! Mūsu treneris Kristers Taims rūpējas par mūsu fizisko formu un spēju daudzveidību, nodrošina mūs ne tikai ar fiziskiem un tehniskiem uzdevumiem BMX, bet arī futbolu, basketbolu, vieglatlētiku, stājas korekcijas vingrojumiem un plāno jau bagātu un bērniem interesantu ziemas treniņu programmu.

Pievienojieties BMX klubam „Valmieras puikas”! Kopā jautrāk!