ES UN SKAISTĀ LATVIJAS DABA
2015. gada 11. novembrī

Par godu  Latvijas svētkiem, ar šādu nosaukumu sākumskolas 2.stāva gaitenī ir  apskatāma  foto kolāžu  izstāde, kurā ir iespēja priecāties par radošiem, interesantiem darbiņiem, ko sākumskolas skolēni veidojuši kopā ar savām ģimenēm. Priecājamies par negaidīti lielo atsaucību, ieguldīto darbu un interesantām idejām!

Aicinām arī vecākus apskatīt sākumskolas skolēnu veikumu!

Liels paldies 1.- 4.klašu viesturiešiem un viņu ģimenēm!

Direktora vietniece audzināšanas darbā  1.-4.klasēm
Līga Kjaspere

EKO skolas rīcības diena
2015. gada 10. novembrī

Piektdien, 6.nov. Reģionālajā televīzijā ReTV bija skatāms sižets par EKO skolas rīcības diena "Enerģija visai dienai - rīta rosme" Viesturskolā.

Mūsu sižets sākas 10.45 min no raidījuma sākuma.

Vidzemes zinas 06.11.2015 from VidzemesTV on Vimeo.

Autore: Alise Razminoviča, 12.c klase

Darbojamies Radošajā akadēmijā
2015. gada 4. novembrī

23. oktobrī mums, septiņām 6.c un 7.c klases skolniecēm, bija iespēja piedalīties Radošās akadēmijas nodarbībā Pārgaujas ģimnāzijā. Šoreiz tikāmies ar jauno prozaiķi Luīzi Pastori.

Iepazīstinot ar sevi, rakstniece pastāstīja, ka ģimenē ir jaunākā māsa un vienmēr vecākajām māsām visur gribējusi būt blakus. Tā radusies ierosme pirmajai grāmatai „Stāsts par Pakaļasti tiem, kas vēl aug”. Rakstniece grāmatas sākusi rakstīt, jo grāmatās viņa var būt jebkas. Viņa mums parādīja savu pirmo stāstu, kas bija uzrakstīts rūtiņu kladē. Pastāstīja arī par grāmatu "Maskačkas stāsts", par ko viņa saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu.  Pirmā mākslas detektīvu sērijas grāmata „Pazudušais pērtiķis” lasītājus iepazīstina ar gleznotāju Jani Rozentālu un vienu viņa gleznu „Princese ar pērtiķi”(1913).

Tad mums bija dažādi uzdevumi, par kuriem varēja saņemt uzlīmes. Rakstniece mūs rosināja iejusties rakstnieka lomā, un mēs veidojām kopīgu stāstu. Mums šis pasākums patika, jo bija interesanti darboties kopā ar Luīzi Pastori. Bija interesanti klausīties viņas stāstītajā un piedalīties aktivitātēs. Jaunā rakstniece mūs iedvesmoja un pārliecināja, ka, rakstot stāstus, fantāzijas iespējas ir neierobežotas.

Anna Marovska, Kintija Peipe, Lana Ozola 6.c klasē

Prāta spēles Zemgalē
2015. gada 26. oktobrī

Valmieras Viestura vidusskolas skolēni Dobelē piedalījās Prāta spēlēs "Zemgale".

100 lauciņu dambretē 1.-4.klašu grupā 1.v. un kauss Dāvidam Danielam Liepiņam, 3.v. Markam Kristoferam Birzgalim, 6.v. Robertam Ojāram Habekam, 8.v. Redam Rudiņam, 9.v. Maksimiljanam Štaueram, 11.v. Ralfam Bērziņam; 5.-9.klašu grupā 5.v. Beātei Bittei.

64 lauciņu dambretē 1.-4.klašu grupā 3.v. Markam Kristoferam Birzgalim, 5.v. Robertam Ojāram Habekam, 7.v. Dāvidam Danielam Liepiņam, 9.v. Redam Rudiņam, 10.v. Ģirtam Brēžam, 11.v. Ralfam Bērziņam, 17.v. Maksimiljanam Štaueram; 5.-9.klašu grupā 4.v. Beātei Bittei.

Skolotājs Uldis Ābeltiņš

Latvijas Topošo zinātnieku forumā
2015. gada 23. oktobrī

Valmieras Viestura vidusskolu Latvijas topošo zinātnieku forumā pārstāvēja Jauno inženieru kluba biedri Megija Alksne, Krists Graudiņš, Signe Grosberga, Alise Ruduka un Artis Bisnieks.

Atklāšanā Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents akadēmiķis Ojārs Spārītis vēlēja jauniešiem forumā 3 lietas:

1) Saprast, ka zinātne un garīgā darbība dod baudu, kuru var gūt visu mūžu.

2) Zinātnes apguve ir ceļš, un viņi rādīs, kā to ir gājuši zinātnieki.

3) Zinātnieki iedos “brilles”, lai jaunieši redzētu metodes ar kādām veic zinātnisko darbību.

Jaunieši noklausījās četru zinātnieku prezentācijas un piedalījās darba grupās. Krists Graudiņš un Artis Bisnieks ar saviem video sižetiem piedalījās konkursā “Kāpēc studēt ir stilīgi” un iekļuva 9 labāko skaitā.

Skolotājs Uldis Ābeltiņš