Iespēja brīvlaikā
2018. gada 18. oktobrī

Zelta rudens sportā
2018. gada 17. oktobrī

Jauno mācību gadu veiksmīgi iesākuši VVV jaunie vieglatlēti.

26. septembrī 4. - 5. un 6. - 7. klašu skolēni piedalījās starpnovadu čertrcīņas vieglatlētikas sacensībās “Draudzība” Rūjienā. Lai arī pūta vēji un nerimās mērcēt lietus, skolēni atbildīgi pārstāvēja skolas komandu. Vecākajā grupā  meiteņu un zēnu komandas  kopvērtējumā izcīnīja 1. vietas. Komandā startēja - Marta Ūdre, Elija Eglīte, Linda Samanta Ignate, Madara Bērziņa, Simona Vītoliņa. Individuāli Madara izcīnīja 2. vietu. Zēnu komandā par uzvaru cīnījās Rihards Bērziņš, Maksimilijans Štauers, Ralfs Edvards Vanags, Rihards Vītols un citi. Individuāli arī Rihards Vītols ieguva 2.vietu.

Jaunākajā grupā meiteņu komandā startēja Elizabete Ekure, Karīna Ņikuļina, Patrīcija Dīmane, Aivita Cipruse, Anna Fogele un kopvērtējumā izcīnīja 3. vietu. Individuāli Aivita ieguva 2. vietu.

Zēnu komandā spēkiem mērojās Rinalds Freilihs, Marks Fadējevs, Miks Gudins, Tomass Baumanis, Kārlis Viļums.

3. oktobrī ikgadējais Rudens kross Mazsalacā pulcēja izturīgākos krosa skrējējus.

Garākajā krosa distancē - 3000 m-godpilno 2.vietu izcīnīja Pauls Alberings. 1500 m Una Berga arī izcīnīja 2. vietu, 1000 m distancē uzvara Izoldei Bernadetai Ozoliņai. Tikai nedaudz līdz medaļam pietrūka Matīsam Leitlandam, Līgai Balodei, Mārim Heinolam. 1000m distanci pamatskolu grupā veica trīs ātras meitenes Samanta Bērziņa, Veronika Bespalova un Anna Juraša. Samanta ieguva 2. vietu. 1000 m 6. - 7 klašu grupā 3. vieta Ralfam Edvardam Vanagam, 500 m meitenēm šaja grupā 1.vieta Madarai Bērziņai. Uzvarētāji 6. - 7. klašu grupā, kopā ar Eliju Eglīti, Kristenu Deini, Elīzu Atslēgu, Maksimilijanu Štaueru, Dāvi Karitonu, Ralfu Frīdvaldu, Gustavu Eglīti, komandai izcīnīja 2.vietu.

Visvairāk dalībnieku bija 4. - 5. klašu grupā un 3. klašu grupā. 500 m distancē Jānim Bindžem izdevās noturēt pozīcijas starp pašiem ātrākajiem un iegūt 3.vietu. Visjaunākie skrējēji-Ieva Jete Jansone, Alma Kaķe, Keita Putniņa, Rūta Jansone, Samanta Spule, Laimiņš Mastiņš, Gustavs Ločmelis, Jānis Bindže komandu vērtējumā ieguva 1. vietu.

4. - 5. klašu grupā 2.vietu izcīnīja Karīna Ņikuļina. Kopā ar Karīnu Aivita Cipruse, Roberts Ķepis, Ralfs Mūrnieks, Rinalds Krists Freilihs, Miks Gudins, Marks Dmitrijevs, Jēkabs Emīls Paiders, Kristiāns Karitons komandu cīņā ieguva 2. vietu.

Lai turpmāk veiksmīgi starti!

Sporta skolotāji.

Balva izglītībā 2018
2018. gada 10. oktobrī

Ceturtdien, 4.oktobrī, koncertzālē “Valmiera” norisinājās Izglītības un zinātnes ministrijas apbalvojuma un Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojuma “Balva izglītībā 2018” pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tika godināti arī Valmieras Viestura vidusskolas pedagogi.

Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojums “Balva izglītībā 2018” piešķirts :

Ilgai Verovkinai, Valmieras Viestura vidusskolas vispārējās vidējās izglītības skolotājai, par profesionālu, kvalitatīvu un godprātīgu ilggadēju pienākumu pildīšanu direktora vietnieka izglītības jomā amatā, radošu un mērķtiecīgu pedagoģisko darbu, mācot bioloģijas mācību priekšmetu, inovatīvu sadarbību ar jauniešiem, iekļaujoties starptautiskos mācību vides projektos

Uldim Ābeltiņam, Valmieras Viestura vidusskolas vispārējās vidējās izglītības skolotājam, interešu izglītības skolotājam, par veiksmīgu darbu ar skolēniem, vadot zinātniski pētnieciskos darbus un interešu izglītības programmas “Prāta spēles” popularizēšanu, skolēnu sagatavošanu Latvijas un Eiropas līmeņa sacensībām

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pateicības rakstus, pateicoties par daudzveidīga un kvalitatīva mācību procesa organizēšanu, nopelniem skolēnu izaugsmes veicināšanā un motivēšanā, saņēma Guntars Aizupietis, Ineta Krieviņa, Vineta Šmite un Sarmīte Allika.

Lepojamies!
2018. gada 8. oktobrī

Foto: Latvijas Riteņbraukšanas Federācija

Mūsu skolas 11.a klases skolēns, Latvijas jaunais BMX riteņbraucējs Edvards Glāzers svētdien Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā III Jaunatnes Olimpiādes puišu vērtējumā jauktajās sacensībās ieguva augsto 1.vietu!

Mēs ar Tevi lepojamies!

Kibermobinga lekcija
2018. gada 3. oktobrī

Ceturtdien, 27.septembrī, mobilo sakaru operators BITE, sadarbojoties ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, Valsts policiju un Latvijas Drošāka Interneta centru, atklāja kampaņu pret kibermobingu “Iekod pirkstā!”

Aktivitātes vadīja bērnu un pusaudžu psiholoģe Gunita Kleinberga, Latvijas Drošāka interneta centra pārstāve Ieva Jankovska, radio ētera personība, dīdžejs un kibersargs Toms Grēviņš, kā arī Rīgas improvizācijas teātra aktieri.

Pasākuma mērķis bija izglītot skolēnus, viņu vecākus un pedagogus par emocionālo pazemošanu internetā. Varējām uzzināt, kas ir kibermobings un kā tas izpaužas, iemācīties, kā rīkoties, ja esi saskāries ar kibermobingu, kā to mazināt jeb kā lietot mobilās ierīces un internetu atbildīgi. Mācīties varējām, gan klausoties psiholoģes stāstītajā, gan izsmejoties, skatoties improvizatoru sarūpēto priekšnesumu. Pasākuma laikā rādīja filmu par kibermobingu, kā arī beigās bija iespēja nopelnīt balvas, atbildot uz jautājumiem.

Vecāku dienas ietvaros arī mammām un tētiem bija iespēja uzzināt par kibermobingu un kā pasargāt no tā savus bērnus.

Lekcija jauniešiem šķita vērtīga un patika, jo brīvā un jautrā atmosfērā spējām izrunāt šos nopietnos un aktuālos jautājumus. Domāju, ka turpumāk ikviens no mums piedomās par atbildīgu interneta lietošanu un atcerēsies - pirms raksti internetā, iekod pirkstā!

Rakstu sagatavojusi 8.a klases skolniece Alise Laura Kjaspere