Veselīga uztura nedēļa
2015. gada 8. decembrī

uztursLaikā, kad visapkārt virmo aicinājumi būt veselīgiem, ēst pilnvērtīgi, uzturēt sevi formā, Valmieras Viestura vidusskolas sākumskolas vecāku dome, sadarbojoties ar pedagogiem, noorganizēja Veselīga uztura nedēļu, kuras mērķis bija izglītot 1.-4.klašu skolēnus par veselīgu uzturu.
 Nedēļas sākumā vecāku domes pārstāvis prezentācijā aicināja skolniekus iesaistīties sarunās, domājot par to kā „Ēst veselīgi!”. Bērni aktīvi iesaistījās atbildot uz jautājumiem: „Kāpēc jāēd?”, ”Kāpēc nevajag ēst ātrās uzkodas un saldumus?”, „Kādēļ jāēd pilnvērtīgi?”. Bērniem tika skaidrots arī, kuri produkti un kādēļ ir ļoti nepieciešami mūsu organisma attīstībai un veselībai, kā arī par neveselīgo produktu ietekmi uz mūsu veselību. Prezentācijas noslēgumā skolēni tika iepazīstināti ar veselīga uztura šķīvi, kurš ir izstrādāts pēc uztura zinātnes pamatnostādnēm un kurš palīdz saprast ieteicamo ēdienu izvēli un daudzumu.
Veselības nedēļas ietvaros vecāku domes pārstāvjiem un administrācijai, bija unikāla iespēja tikties ar skolas ēdinātāju firmas vadītāju Ivetu Bošu, ar mērķi, izprast bērnu ēdināšanas noteikumus, ierobežojumus, kā arī izmaiņas, kuras skars bērnu ēdināšanu no 2016.gada 1.janvāra. Pamatojoties uz 1. – 4. klases skolēnu aptaujas rezultātiem, tika pārrunāti bērnu ēšanas un galda kultūras paradumi mūsdienās.  Sākumskolas vecāku dome saka lielu paldies par šo sarunu skolas administrācijai un Ivetai Bošai. Par jaunumiem ēdināšanas noteikumos sīkāka informācija tiks sniegta klases vecāku sapulcēs. Vecāki, neaizmirsīsim saviem bērniem atgādināt par galda kultūru!
Visu turpmāko nedēļu klases audzinātājas turpināja bērnu izglītošanu gan individuāli, gan kopā ar vecāku domes pārstāvjiem. Skolēni gatavoja augļu salātus, spieda augļu un dārzeņu sulas, tādējādi uzzinot, kādi vitamīni un minerālvielas ir augļos un dārzeņos un ko tas dod mūsu organismam. Bērni pēc sulu degustācijas atzina, ka ierosinās vecākiem Ziemassvētku vecītim palūgt mājās sulu spiedi, jo svaigi spiestas sulas ir ne tikai veselīgas, bet arī ļoti garšīgas. Tā kā bez veselīga uztura, loti svarīgas ir arī fiziskās aktivitātes citās klasēs bērni gāja rotaļās, spēlējot – Ēdams, neēdams! Kas dārzā, kas dārzā, ābolīši dārziņā! Kādas 2.klases skolēni bija iestudējuši dziesmiņu kā uzvedumu, stāstot par saldumu slikto ietekmi uz veselību, tādējādi aicinot domāt par veselīgu uzturu. 2.un 4.klašu skolēni izgatavoja reklāmas plakātus un veselīgas uztura piramīdas, uzrunājot klasesbiedrus ēst veselīgi un būt fiziski aktīviem ar saukļiem: Ēdam dārzeņus un augļus 5 reizes dienā!, Sāc ēst labi!, Dzīvo un ēd veselīgi!, Mēs zinām, ka gribās, bet neēd!, Veselīgi dzīvot prieks, jo es esmu gudrinieks!
 Nedēļas noslēgumā sākumskolas skolēni izgatavoja katrs savu veselīga uztura šķīvi, parādot, ko viņi ir apguvuši Veselīgas uzturas nedēļas garumā. Šķīvju izveidošanā piedalījās ne tikai bērni, bet iesaistījās arī viņu vecāki. Šķīvji tika aplicēti, produkti veidoti no plastilīna, kā arī izmantoti īsti produkti, lai attēlotu veselīga uztura šķīvja principus. Paldies visiem skolēniem un viņu vecākiem, kā arī pedagogiem par atsaucību un entuziasmu mūsu bērnu izglītošanā un veselības uzlabošanā!

Sākumskolas vecāku domes vārdā Ieva Fogele un Liene Treifelde

Mājturības un tehnoloģiju olimpiāde
2015. gada 8. decembrī

mutolimpŠ. g. 23. decembrī  VPĢ norisinājās mājturības un tehnoloģiju olimpiāde 7.-8.kl. zēniem. No mūsu skolas olimpiādē piedalījās TOMS SKRASTIŅŠ no 7.b, ROBERTS ANTOŅEVIČS no 7.c, kā arī ROBERTS CIPRUSS no 8.b un KRISTERS BĒRZIŅŠ  no 8.c , 7. klašu grupā TOMS SKRASTIŅŠ izcīnīja 1.vietu, bet ROBERTS ANTOŅEVIČS  2. vietu no  18 dalībniekiem.
 Arī  8.klases dalībnieki  turējās  godam, taču līdz godalgotajām vietām  25 dalībnieku vidū nedaudz pietrūka. Paldies visiem.

Mājturības un tehnoloģiju skolotājs G. Verovkins.

Apsveicam 11.–12. klašu latviešu valodas olimpiādes uzvarētājus!
2015. gada 6. decembrī

1. vieta   Estere Graumane 11.c kl.

Lelde Annija Grīnberga 12.c kl.

2. vieta      Zane Tiliņa 11.b kl

Alise Razminoviča 12.c kl.

3. vieta     Evita Zelča 11.c kl.

Elizabete Elīza Marovska 12.b kl.

Atzinība  -  Megija Alksne 11.a kl., Santa Nikolajeva 12.a kl., Elīna Krūkle 12.c kl., Samanta Vikmane 12.c kl.

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem!

Latviešu valodas skolotāju met. komisija

Valmieras skolēnu sporta spēles dambretē
2015. gada 4. decembrī

dambrete

Valmieras skolēnu sporta spēlēs dambretē Valmieras Viestura vidusskolas komanda
1. - 3.klašu grupā izcīnīja 1.vietu un zelta medaļas: Maksimiljans Štauers, Roberts Ojārs Habeks, Arta Emīlija Bite, Daniela Rakecka;
4. - 6.klašu grupā izcīnīja 2.vietu un sudraba medaļas: Marks Kristofers Birzgalis, Dāvids Daniels Liepiņš, Beāte Bitte, Annija Marta Meldere.

Treneri Ilze un Uldis Ābeltiņi

Sveicam pilsētas un novada angļu valodas olimpiādes uzvarētājus!
2015. gada 3. decembrī

angl.olimp.

1.vieta - Kalvis Krastiņš, 12.a

2.vieta - Mārtiņš Virsis, 11.c

Atzinība - Šaiena Elija Pole, 11.b

Paldies arī pārējiem viesturiešiem, kuri braši cīnījās, veicot sarežģītus uzdevumus un rakstot eseju angļu valodā. Paldies!

Svešvalodu met.kom. vadītāja

Līvija Kraukle