Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Dziedam Nacionālajā teātrī
2017. gada 30. maijā

 

Pozitīvās emocijas, kuras guva 6.a un 6.b klases skolēni ar veiksmīgi sagatavoto dziesmu “So ein schöner Tag” (Kāda skaista diena), uzstājoties Nacionālā teātra Baltajā zāle, ir nedaudz pierimušas. Bet prieks, kas gūts koncertā par savu un vēl septiņu citu Latvijas skolu priekšnesumiem, vēl ilgi būs vācu valodas draugu atmiņās. Koncerts noritēja draudzīgā, nepiespiestā gaisotnē. Visiem bija prieks par uzdrīkstēšanos un kopā būšanu.
Par šo notikumu mums atgādinās Gētes institūta baloni un pateicība.

Sākumskolas skolēnu sporta aktivitātes.
2017. gada 18. maijā

        Mazie sportisti  29. martā piedalījās veiklības stafetēs  un  atraktīvajās tautas bumbas sacensībās. Komanda izcīnīja 3.vietu. Komandā startēja-Aivita Cipruse, Agate Priede, Elizabete Ekure, Kate Krieviņa, Lelde Ķikse, Miks Gudins, brāļi  Luka un Kalvis Gerhardi, Jēkabs Kaķis, Sandris Bērziņs, Džastins Singhs, Rinalds Freilihs,Sofija Urbanoviča.

   10. maijā ņiprākie vieglatlēti mērojās spēkiem Daliņa stadionā.Teicami startēja 3.klašu komanda izcīnot kopvērtējumā 1.vietu starp 8 komandām. Labākie rezultāti-1. vieta 8x 30 m stafetē, Aivitai Ciprusei-1. vieta 60m spintā, Enzo Kraujam 1.vieta tāllēkšanā, 3.vieta 60m, Rinaldam Freiliham-2.vieta  60m,3. vieta tāllēkšanā, Elizabetei Ekurei -2.vieta bumbiņas mešanā, Robertam Ķepim  2.vieta bumbiņas mešanā, Mikam Gudinam-3.vieta bumbiņas mešanā. Paldies par cīņas sparu un iegūtajiem punktiem  Leldei Ķiksei, Keitijai Busulei, Katei Krieviņai, Sandrim Bērziņam.

2.klašu komandai šIs bija pirmās nozīmīgākās sacensības.Lai arī neveicās tik labi  kā 3.klašu komandai, jāuzteic  Karīna Ņikuļina 2. vieta tāllēkšanā  un 2.vieta 300m skrējienā.  Kārlis Viļums- dalītā 1-2.vieta 30m skrējienā, Ralfs Mūrnieks-2.vieta 500m skrējienā,Tomass Baumanis-3.vieta tāllēkšanā..Par neatlaidību  sacenšoties paldies Annai  Bērtulsonei, Enijai Semeņukai, Gustavam Eglītim.

     17.maijā 3.klašu skolēni cīnījās  ar citām pilsētas skolām peldēšanā . Sofija Urbanoviča ieguva 2.vietu, Aivita Cipruse   3.vietu , Rūdolfs Judenkovs-3. vietu 25 m brīvajā stilā, Enzo Krauja -1.vietu 50 m brivajā stilā, Markuss Veinbergs-1.vietu 25m kraulā uz muguras.Sofija, Aivita, Enzo un Valts Vekters  4x25m stafetes peldējumā izcīnīja 3.vietu. Jāuzteic  Elīzas Varslavānes, Katrīnas Vagares, Mareka Morīša, Mika Gudina, Rinalda Freiliha, Jēkaba Kaķa, Laura Knoka, Kristofera Soročina sniegums.

Paldies par atbalstu visiem bērnu vecākiem !

Lai saules pielieta un sportiskām aktivitātēm bagāta vasara !

                                                                                                    Sporta skolotāja M. Goba

„Kas sevi pašu negodā, to arī citi negodās”
2017. gada 16. maijā

Jau sesto gadu Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina svinēt Valsts valodas dienu visā Latvijā. Arī šogad, 2017.gada 13.maijā, muzejs aicināja pievienoties akcijai „Valoda uz trotuāra” par godu Jura Alunāna 185.dzimšanas dienai. J. Alunāns – viens no jaunlatviešu kustības dalībniekiem, latviešu nacionālās valodniecības pamatlicējs.

   Ikdienas dzīve mēdz būt nomācoša, tāpēc ir labi, ja iedvesmu var smelties, lasot slavenu personību izteiktas atziņas. Bet kā to apvienot ar ikdienas steigu?

    Šīgada ideja aicināja atbalstītājus doties pilsētvidē un ar krītiņiem rakstīt savas mīļākās atziņas. Lūk, šādi mēs spējam izkrāsot savu ikdienu, apvienojot steigu un iedvesmu!

   Arī Valmieras Viestura vidusskolas skolēni atbalstīja šo unikālo ideju. 13. maijā katra klase devās izdaiļot trotuārus skolas apkārtnē un ārpus tās. Klase kopā ar savu latviešu valodas un literatūras skolotāju apkopoja katra atrastās atziņas un dalījās ar tām. Tagad katram garāmgājējam ir iespēja ielūkoties mūsu darbā, piemēram, pie veikala „Top”, pie Viesturskolas autobusa pieturām, gar Viestura aleju, skolas iekšpagalmā. Klašu izvēlētie temati bija atšķirīgi ,piemēram, jau 1. stundā 6.a klase rakstīja atziņas par sev svarīgām vērtībām, vēlāk pievienojās 5.c un 5.b klase  rakstīt atziņas par pavasari, sauli, 11.a – Raiņa dzeju. Arī 9.b klases skolēnu grupa, gaidot konsultāciju, ieinteresēti iesaistījās akcijā un rakstīja atmiņā saglabātās atziņas.

Arī mēs, 10.a klase, skolotājas Līgas Lapsiņas vadīti ,devāmies aplūkot citu paveikto darbu un ieguldīt arī savu. Šī akcijas diena mums ļāva nedaudz vairāk iepazīt citam citu, uzzināt, kas iedvesmo klasesbiedrus, kāds ir viņu mīļākais rakstnieks, kura atziņu izvēlējās uzrakstīt uz trotuāra, par ko domā katrs no mums. Vēlamies pateikt paldies par iespēju piedalīties.

    Mēs esam bagāta tauta un spējam to pierādīt. Kā jau katrai stiprai tautai, ir sava bagātā valoda. Dalīsimies ar to , sargāsim un iepriecināsim ar to. Kopā mēs varam dienu padarīt košu un iedvesmojošu. Arī mūsdienās aktuāli skan Jura Alunāna vārdi: „Iemācījušies, arī nekaunaties būt īsti latvieši!”

Viktorija Bergmane 10.a klase.

Akcijas “Dabai labu darīt” uzvarētāju kauss VVV!
2017. gada 11. maijā

10.maijā Smiltenes Kultūras centrā notika ikgadējais ZAAO vides projektu konkursu apbalvošanas pasākums. Mēs, viesturieši, tikām aicināti uz pasākumu, jo piedalījāmies akcijā “Dabai labu darīt”, vācot makulatūru visa mācību gada garumā. Jau septembrī uzzinājām, ka šī gada jaunums ir  ceļojošais kauss skolai, kura savāks visvairāk makulatūras. Šogad esam centušies godam, pārspējot pagājušā mācību gada rezultātus par vairāk nekā 9 tonnām, kopā savācot 32,33 tonnas, tā glābjot 452 kokus! Mūsu cenšanās vainagojās panākumiem – starp 93 izglītības iestādēm, kas piedalījās šajā akcijā, esam ieguvuši 1.vietu, un jaunums - ceļojošais kauss - IR PIE MUMS!

Pasākumu apmeklējām kopā ar visaktīvākajiem makulatūras vācējiem šajā mācību gadā – Helēnu Razminoviču (6.a), Kristu Lapiņu (4.b) un Evelīnu Gaiļušu (2.c). Mūsu jaunieši piedalījās tehniski radošajās darbnīcās, baudīja ZAAO sagādātās pusdienas un izdzīvoja dienu kopā ar pasākuma vadītāju Kristapu Rasimu un skudru Urdu, kas ir jaunais ZAAO talismans.

Pārvedām arī balvas – ekskursiju 350 eiro vērtībā aktīvākajiem akcijas dalībniekiem, dāvanu kartes veikalā “Freko”, Valmieras pilsētas pašvaldības sveicienu – dāvanu karti no SIA “Vidzemes papīrs” veikala. Iegādāsimies dāvaniņas visiem dalībniekiem un īpaši sveiksim arī aktīvākās klases.

Šogad visaktīvākās klases mūsu skolā ir:

1.vietā – 2.c klase  ( 3111,5 tonnas)

2.vietā – 1.c klase ( 3033,4 tonnas)         

3.vietā – 4.b klase ( 2775,5 tonnas)           

Paldies līderiem un visiem akcijas dalībniekiem, viņu ģimenēm par ieguldījumu un izpratni, ka mēs paši esam atbildīgi par vidi, kurā dzīvojam, un paši to veidojam, saudzējot, kopjot un izprotot!

Paldies ZAAO par ieguldījumu vides izglītības jomā, interesantiem konkursiem un balvām!

 

Direktora vietniece audzināšanas jomā
Līga Kjaspere

Radošais talantu koncerts “Ko es protu!”
2017. gada 2. maijā
 

“Pasaulē ir tik daudz krāsu.
Kam lai rādu tās, es prasu!”
 

Ar šiem dziesmas “Krāsainais maršs” vārdiem 27.aprīlī sākās Valmieras Viestura vidusskolas 1.-4. klašu talantu koncerts “Ko es protu!”.  Viesturieši pierādīja – krāsu mūsu skolā netrūkst! Sākumskolēni dalījās savos talantos, varēšanā un drosmē, padarot koncertu īpaši krāsainu. Talanti bija visdažādākie – tika spēlēti mūzikas instrumenti (flautas, vijoles, klavieres, saksofons, čells, klarnete, zvani), dziedāts un dejots, rādīti burvju triki, prezentēts daiļslidošanas talants u.c.

To, ka mazie viesturieši ir talantīgi, aktīvi, pierāda fakts, ka šogad koncertam pieteicās ap 200 sākumskolēnu, un nācās rīkot vairākas kārtas, lai izvēlētos fināla koncerta dalībniekus. Koncertā piedalījās 120 bērni, kas iesaistījās dažādos priekšnesumos, tā daloties ar to, ko viņi prot, var un vēlas darīt. Tika rādīti gan individuāli priekšnesumi, gan klašu un domubiedru grupu sagatavoti.

Koncertu, ko pielīdzinājām daudzkrāsainai gleznai, krāsot palīdzēja pasākuma vadītājas Simona un Agnese no 1.f klases (Simona Šmidte (12.b) un Agnese Vasiljeva (12.b).

Prieks par  padarīto, gandarījuma sajūta un lepnums dzirkstīja ne vien bērnu, bet arī vecāku un skolotāju acīs!

Pasākuma noslēgumā dalībnieki saņēma atzinības, interesantas nominācijas un balvas, kas sarūpētas kopā ar mūsu atbalstītājiem.

Īpašais paldies mūsu ilggadējam atbalstītājam –

 

 

Paldies klases audzinātājām un jauno talantu ģimenēm!

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Kjaspere