Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Izteiksmīgās lasīšanas konkurss “Veltījums Latvijai”
2017. gada 18. novembrī

2.klases skolēniem Valsts svētku mēnesis rit īpaši patriotiskās noskaņās, jo visi lasa tekstus par Latviju, pārrunā, aizdomājas. Tas notika tādēl, ka gatavojāmies izteiksmīgās lasīšanas konkursam “Veltījums Latvijai”. Katra 2.klase izvirzīja savus labākos lasītājus skolas konkursam, kurš šogad mūsu skolā notika 8.novembrī. Jāteic, ka visi bija sagatavojušies rūpīgi, tāpēc nebija viegli noteikt skolas kārtas uzvarētājus. Par skolas uzvarētājiem tika atzītas Alma Kaķe (2.a), Melānija Ruska (2.b), Kristīne Plešā (2.b) un Ieva Jete Jansone (2.c).

Meitenes pārstāvēja skolu pilsētas konkursā, kurš norisinājās 15.novembrī Valmieras bibliotēkā. Konkursā piedalījās dalībnieki no Valmieras un tuvākās apkārtnes skolām. Visas četras meitenes startēja veiksmīgi, bet īpaši  lepojamies ar  mūsu divām izteiksmīgās lasīšanas konkursa “Veltījums Latvijai” uzvarētājām – Almu Kaķi un Melāniju Rusku. Apsveicam!

Paldies otro klašu skolotājām Ilzei Miglavai, Gunai Gailei un Inetai Krieviņai  par skolēnu sagatavošanu konkursam!

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Gacka

11. novembris
2017. gada 16. novembrī

11.novembra vakarpusē jau tradicionāli skolēni ar vecākiem pulcējās skolas pagalmā, lai godinātu, pieminētu un atcerētos par tiem, kuri cīnījušies par Latvijas neatkarību. Visi kopā veidojām latvju zīmes - kāds Austras koku, cits Ausekli. Vēlāk ar siltu tēju rokās dziedājām latviešu dziesmas. Un iekšā tāds sirdsmiers iezagās... Viesturskolas skolēniem patiesi ir svarīgi saglabāt latviskās vērtības un pieminēt Brīvības cīņās kritušos.

Šis ir viens no man sirdij vistuvākajiem brīžiem gadā. Ne tikai es pati varu citiem parādīt savu mīlestību pret dzimteni, liekot karodziņu pie krūts, atminoties grūto ceļu uz brīvu Latviju un novērtējot to, kas man ir dots šajā zemē, bet es varu arī ieraudzīt, kā citi parāda savu cieņu un mīlestību pret dzimteni. Tā ir lieliska sajūta redzēt mazo pirmklasnieku vai kādu garāmgājēju ar sarkanbaltsarkano lentīti. Šī nedēļa ļauj patiesi noticēt, ka katrā latvietī sēž iekšā nacionālā pašapziņa, kas krūtīs pavasaro - plaukst un zeļ.

Ikviens no mums izjūt savu piederību valstij citādāk.
Ikviens no mums smeļas no Latvijas ko citu.

Novēlu šajā svētku nedēļā rast iespēju, kā parādīt apkārtējiem un pasaulei, cik lepni esam būt latvieši, cik ļoti mīlam savu valsti un jūtamies tai piederīgi. Katrs no mums ar savu darbu, rīcību un attieksmi veidojam vienu kopīgu, vērtībām bagātu Latviju. Būsim lepni par savu dzimteni un būsim par to pateicīgi tiem, kuri ir cīnījušies par valsts neatkarību!

Elizabete Ločmele

Melnbaltā balle
2017. gada 7. novembrī

19. oktobrī Valmieras Viestura vidusskolā notika šī mācību gada pirmā balle – “Melnbaltā balle”. Ballē uzstājās mūsu pašu skolas grupa “The Saviors”.  Piedāvājam nelielu interviju ar grupas dalībniekiem.

- Kāds bija gatavošanās process?

Katram mūsu grupas dalībniekam ir ļoti daudz citu ārpus skolas aktivitāšu, un tāpēc bija grūti saskaņot mēģinājumu laikus un  sarežģīti paspēt visur uzstāties, kā arī pārāk nesatraukties par visu. Pēdējā nedēļā bija vairāki mēģinājumi, pat līdz vēlam vakaram, bet padarītais bija tā vērts. Lai arī mēģinājumi bija ilgi, tomēr tie bija arī jautri un patīkami.

- Kādas sajūtas pārņēma spēlēšanas laikā?

Sākumā bija uztraukums, vajadzēja aptvert, ka mēs tiešām uzstājamies ballē un ka apkārt ir tik daudz cilvēku, bet pēc tam, kad ieraudzījām, ka visi dejo un bauda vakaru, pašiem bija vienreizēja sajūta, miers un prieks spēlēt. Kopumā šī bija laba pieredze.

 

- Vai jūs plānojat uzstāties vēl kādā ballē vai koncertā?

Mēs neatteiktos no tādas iespējas arī turpmāk. Protams, tas ir atkarīgs no tā, cik daudz laika būtu dots repertuāra sagatavošanai, bet ir labi iegūt šādu pieredzi jau skolā, tas dod prasmes tālākām gaitām mūzikā.

- Kāda jums pašiem likās “Melnbaltā balle”?

Mums ļoti patika. Bija iepriecinoši, ka pašpārvalde bija parūpējusies par grupas „back stage“ un visu kopumā. Varēja just, ka balle bija labi organizēta. Emocijas bija fantastiskas, brīžiem gribējās spēlējot skriet pūlī un dejot līdzi. Mēs labprāt vēlētos vēl šādas balles.

 Izolde Bernadeta Ozoliņa

Intervija ar 11.a klases skolnieci B.Ulmi
2017. gada 8. novembrī

Betijas vaļasprieks

Kad pirms gada sāku mācības Valmieras Viestura vidusskolas 10. klasē, iepazinos ar klasesbiedreni Betiju Adriānu Ulmi. Viņa savos gados jau aktīvi darbojas modes jomā. Gada laikā  varu teikt, ka esam kļuvušas par draudzenēm. Iepazīstot viņu tuvāk, sapratu, ka viņas personība un sasniegumi ir ievērības cienīgi.  2017. gada septembrī Betija devās uz „Londonas Fashion week.”

Kad tu aktīvi sāki interesēties par modi?

Ar modi es sāku aizrauties no 13 gadu vecuma, kaut gan jau bērnudārzā mums bija mazas modes skates, un izlaidumā es pateicu, ka būšu modele. (smejas)

 

Kāds ir bijis visspilgtākais notikums pirms Londonas brauciena?

Par tiem spilgtākajiem notikumiem grūti teikt. Nosaukt vienu konkrētu ir ļoti grūti, bet es teikšu tā, ka viens no  lielākajiem notikumiem manā dzīvē bija „Vidzemes Fashion show”organizēšana. Pirms tiku šova komandā, sešus gadus sekoju līdz un apmeklēju to katru gadu, un, sēžot skatītāju rindās, nekad nevarēju iedomāties, ka tikšu aizkulisēs un varēšu piedalīties šova tapšanā.

Ko tu iegūsti , darbojoties modes un blogera jomā?

Es iegūstu kolosālu, jaunu paziņu loku, esmu iepazinusies ar cilvēkiem, kurus bērnībā redzēju TV ekrānos, un man likās, ka viņi ir tik tālu, ka līdz viņiem neaizsniegties. Vairums dizaineru, kurus esmu iepazinusi, aug ar katru dienu, viņi nāk no dažādām pasaules vietām, sākot ar Latviju, Krieviju, līdz pat Amerikai.

Kas mainījies tavā dzīvē, kopš sāki darboties šajā jomā?

Manā dzīvē mainījās viss, es sāku skatīties uz pasauli citādāk nekā uz drūmu vietu, bet kā uz brīnumu, kurā man atļauts dzīvot, sapņot, galvenokārt darīt. Daru to, kas mani iedvesmo un pilnveido. Daudz vairāk sāku cienīt tos cilvēkus, kuri ir man apkārt - ģimene, draugi/klasesbiedri, skolotāji. Kā arī mainījās manas komunikācijas spējas ar cilvēkiem, man vairs nav bail, nav kauna pieiet pie svešiem cilvēkiem, lūgt palīdzību sponsoriem, veidot jaunas draudzības saites.

Kā tu jūties, piepildot vienu no sapņiem, Londonas braucienu?

Tā nav vārdos aprakstāma sajūta. Sapņu un mērķu piepildīšana prasa laiku un lielu spēku, vairāk jau morālo spēku, lai, saņemot atbildi „nē”,  neapstātos.

Kādu amatu tu ieņēmi Londonas modes nedēļā?

Uz Londonas modes nedēļu es devos kā modes blogeris, kā arī iesaistījos ” Brillante show” organizācijas komandā. Bija interesanti redzēt, kā šajā pilsētā izturas pret blogeriem un varu teikt, ka tur mūs uztver kā cilvēkus, kuri var reklamēt zīmolus, un šī reklāma ir daudz ienesīgāka nekā parastas reklāmas televīzijā. Brillante šovs ļoti atšķīrās no VFS, tas bija daudz intīmāks šovs tikai ar ielūgumiem.

Kādu iespaidu uz tevi atstāja šī milzīgā metropole?

Pirmais iespaids bija šokējošs, jo cilvēku pūļi ,satiksme ,celtnes, tās likās tik svešas. Bet pēc divām dienām es jau biju pieradusi pie šīs pilsētas ritma. Guvu neaizmirstamu priekšstatu par pilsētas fantastisko arhitektūru, muzejiem, izstādēm.

No kā tu smelies iedvesmu?

Pēdējā laikā man liekas, ka es iedvesmu smeļos no itin visa, kas ir apkārt - dabas , cilvēkiem, mūzikas u.c. Lielākais iedvesmas avots man noteikti ir mani vecāki, kuri man sniedz visu, kas nepieciešams, vienmēr sniegs pareizo padomu pareizā brīdī. Modes ziņā mani iedvesmo 19.-20.gs. aktrises, kā, piemēram, Marlēna Dītriha, Jeanne Moreau u.c. M. Dītriha bija viena no pirmajām aktrisēm, kas nebaidījās nēsāt bikškostīmus, kaut  tajā laikā sievietēm tas nebija raksturīgi. Aktrise tajos vienmēr izskatījās cēli.

 Vai varam nākotnē sagaidīt Betijas modes līniju?

Pašlaik pie tā strādāju, jāsaka, ka tas aizņem daudz vairāk laika nekā man likās. Savukārt vajag izdomāt arī ko vēl neredzētu un unikālu, nevis atkārtot citu dizaineru idejas.

Kādi ir tavi nākotnes plāni?

Nākotnes plānu un mērķu man ir daudz, pagaidām par tiem skaļi neteikšu, bet manam ceļam, varat sekot līdzi sociālajos tīklos instagram, @ulmebetija

Viktorija Bergmane 11.a klase

Labo darbu nedēļa VVV
2017. gada 31. oktobrī

Labo darbu nedēļu Latvijā šogad atzīmēja no 16. līdz 22.oktobrim. Arī mūsu skolas skolēni piedalījās dažādu labo darbu īstenošanā. Kāds izvēlējās par saviem labajiem darbiem klusēt, kāds tomēr padalījās savā priekā, jo nav jau noslēpums, ka labu darot, arī pašam ap sirdi kļūst priecīgāk un siltāk.

Kā tad mums veicās?

Vairākas sākumskolas klases cītīgi pastrādāja, grābjot lapas un palīdzot sakopt skolas apkārtni.

“1.a klases labajā darbā iesaistījās pilnīgi visi klases skolēni, darot darbiņu ar prieku un patiesu atdevi. Skolēni bija priecīgi, ka var izdarīt darbiņu skolas labā, audzinot patriotismu pret savu skolu. Arī turpmāk centīsimies vairāk darīt labos darbus, jo paši no tā gūstam gandarījumu”, tā par savas klases veikumu saka audzinātāja Agija Kārkliņa.

  

 

 

Arī 1.b klase čakli darbojās skolas apkārtnes uzpošanā. Audzinātāja Inese Baranova stāsta, ka bērniem darbs tā paticis, ka lūgušies vēl kādu reizi tā kārtīgi pastrādāt!

 

 

3.a klases audzinātāja Anda Dubulte ir lepna, ka kopā ar savu klasi sagrābuši un aiznesuši 20 lielus maisus ar lapām. Skolotāja atzīst: ” Paldies par doto iespēju mācīties darīt darbu, skatīties, lai mans darītais neizbojā cita paveikto, kā arī iepazīt sētnieka profesijas grūtības un prieku!”

 

 

 

Arī 4.a klase ar audzinātāju Aiju Bērziņu  Labo darbu nedēļā nesēž rokas klēpī salikuši, bet dodas darboties, lai skolas apkārtne top sakoptāka, kā arī dodas ciemos uz Valmieras dzīvnieku patversmi.

 

 

 

2.b klase Labo darbu nedēļu atzīmēja vairākas dienas. Par paveikto informē klases audzinātāja Guna Gaile: “ Šonedēļ katru dienu paveicām kādu darbiņu, kuru uzskatām par pieminēšanas vērtu. Pirmdien klasē nomazgājām katrs savu solu un kopīgi notīrījām klases sienas. Sākot no otrdienas, katru dienu pēc pusdienām savācām savas klases traukus kaudzītēs, par ko esam saņēmuši uzslavas arī no virtuves darbiniecēm. Ceturtdien izbaudījām burvīgo rudens dienu, grābjot lapas skolas teritorijā.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Savukārt, ciemos pie mazajiem draugiem uz dzīvnieku patversmi devās 6.b klases meitenes, 6.c, 7.b, 8.c un 3.c klase.

6.b klases meitenes uz patversmi devās ar sarūpētu cienastu patversmes dzīvniekiem, kā arī palīdzēja dažādos darbos.

6.c klases skolēni bilst, ka dzīvnieku patversmi apmeklē jau otro gadu, bet šoreiz aizdomājušies, ka doties turp būtu labi ne tikai Labo darbu nedēļā, tādēļ 6.c klases skolēni un audzinātāja Zigita Baldone ir nolēmuši iepriecināt dzīvnieciņus arī Ziemassvētkos.

 

8.c klases skolēni un audzinātāja Māra Liepiņa  apmeklēja Valmieras dzīvnieku patversmi jau 3. gadu! 8.c klases skolniece Madara Sīmane stāsta par apmeklējuma mērķi: ”Mūsu mērķis ir materiāli un emocionāli atbalstīt nežēlīgu cilvēku novārtā atstātos dzīvniekus. Mūsu klases skolēni ziedoja dzīvniekiem noderīgas lietas, kā piemēram, barību, segas un rotaļlietas. Iepriekšējā gadā, sadarbībā ar mājturības skolotāju Gunāru Verovkinu, klases zēni – Tomass, Mārtiņš J., Rihards, Roberts un Dāvis pašu spēkiem, ar vecāku materiālu atbalstu, izgatavoja būdiņu, lai kaut viens no pamestajiem suņiem dzīvotu cilvēcīgos apstākļos. Šogad mēs kopā varējām pārliecināties par izgatavotās suņu būdas noderību. Mēs uzskatām, ka šāds pasākums visiem ieviesa vēl lielāku atbildības sajūtu pret tiem, ko mēs pieradinām.”

 

 

 

7.b klases 18 skolēni ar audzinātāju Gintu Līrmani devās uz Valmieras dzīvnieku patversmi 18.oktobrī. Skolēni izveda suņus pastaigā, samainīja viņiem dzeramo ūdeni, samīļoja arī kucēnus, kaķus un mazos kaķēnus. Dāvanā dzīvniekiem bija sagādāta dzīvnieku pārtika.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

3.c klases bērniem, viesojoties patversmē, pievienojās pat vecāki un 19. oktobris izvērtās par kopīgu notikumu. Aprakstot savu labo darbu, audzinātāja Gita Baltā saka: ”Saulainajā dienā kaut nedaudz saulaināku centāmies padarīt arī patversmē esošo septiņu sunīšu un vairāku kaķīšu dzīvi, jo aizvedām segas, pārtiku, kārumus.”  

4.c klases labo darbu veicēji savam darbiņam gatavojās rūpīgi – vienā dienā kopā cepot cepumus, otrā dodoties ar pašu izcepto cienastu viesos uz Valmieras pilsētas pansionātu, lai iepriecinātu pansionāta iemītniekus. Audzinātāja Santa Priede apraksta savu klases bērnu izjūtas: ”Bērnos bija jūtams liels saviļņojums gan par to, ka mēs tur dodamies, gan par to, kā mēs tikām gaidīti.

Sākotnējais abpusējais biklums ātri vien pārauga čalošanā un smieklos, jautrībā un kopā būšanā, spēlējot Cirku, Riču Raču, Domino
un noslēgumā pat apskāvienos.
Bērni dodoties mājup izteica vēlmi vēl kādreiz atgriezties un paciemoties.”

 

 

 

 

 

 

 

Arī 3.b klase ar audzinātāju Signi Niedrīti gatavojas doties viesos uz Valmieras pilsētas pansionātu, tāpēc Labo darbu nedēļā viņi cītīgi gatavoja koncertu, atkārtoja deju, mācījās dzejoļus, dziesmas, lai iepriecinātu un padarītu krāsaināku pansionāta iemītnieku ikdienu. Arī 3.b klase domā par cienastu, kas šoreiz būšot gards kopīgais kliņģeris. Lai izdodas!

Par 5.b klases Labo darbu nedēļu stāsta audzinātāja Anda Upīte:

“Labo darbu nedēļā nolēmām palīdzēt mācībās 1. a  klases skolēniem. Trešdien un ceturtdien pēc stundām ciemojāmies pie skolotājas Agijas Kārkliņas un viņas skolēniem, lai palīdzētu pirmklasniekiem pilnveidot lasītprasmi, trenēties galvas rēķinos matemātikā, kā arī kopīgi mācījāmies dzejoli no galvas. Bija patiess prieks palīdzēt mazajiem skolēniem. Pēc kopīgas mācīšanās apguvām jaunas spēles gan skolas iekštelpās, gan pagalmā. Tā bija iespēja kopīgi priecāties par skaistajām rudens dienām, jokoties krāsainajā  lapu paklājā. Rudens brīvdienās devāmies ar gandarījuma sajūtu, jo bijām palīdzējuši pirmklasniekiem kāpt zinību kalnā.”

 Labos darbus var darīt arī ļoti radoši, kā to pierādīja 10.c un 8.a klase!

10.c klases skolēni viesojās bērnudārzā “Burtiņš”, kur Labo darbu nedēļas ietvaros priecēja trīs vecākā posma grupiņu bērnus. Jaunieši kopā ar bērnudārza audzēkņiem lasīja pasakas, dziedāja pazīstamas bērnu dziesmas, mācījās un atkārtoja alfabēta dziesmiņu, gāja rotaļās, iemācīja viņiem vēl nezināmas rotaļas, kuras viņi ar prieku uztvēra.

Jaunieši uzskata, ka sastrādāties ar bērniem bija ļoti viegli, un abām pusēm bija  neizsakāms prieks kopā darboties!

8.a klase Labo darbu nedēļu noslēdza ar jauku, izglītojošu un mīļu pasākumu mūsu 3. un 4. klašu viesturiešiem, organizējot Erudīcijas vakaru, ar atraktīvu atklāšanu (te jāuzteic pasākuma vadītājas Martu Avotiņu un Tīnu Eniju Gobu), interesantiem konkursiem, pārsteidzošām un gardām balvām. Dalībniekiem bija jāapmeklē sešas  stacijas, kurās jāveic dažādi uzdevumi - jānosauc un alfabēta secībā jāsakārto dārzeņi un garšaugi, jārisina āķīgi matemātikas uzdevumi, jāpilda krustvārdu mīkla, jāatpazīst Latvijas putni un augi, jāorientējas Latvijas kartē un jādzied dziesmas. Visās stacijās uzdevumus vadīja paši asotie un paši apkopoja arī rezultātus, sarēķinot, cik konfektes katrai klasei pienākas.

Gan scenārijs, gan konkursa norise bija 8.a klases projekta nedēļas darbs. Prieks, ka arī diskotēkā lielie rādīja pozitīvu piemēru mazākajiem, gan izdancinot visus kopējā dejā, gan ierādot, kā diskotēkās dejo lēnās dejas. Vakara turpinājums izvērtās jautrs un draudzīgs! Liels paldies 8.a klasei un audzinātājai Laimai Drandei!

Paldies visiem par atsaucību! Labais vairo labo!

Agnese Lutce un Līga Gacka

direktora vietnieces audzināšanas jomā