Viesturos viesosies komiķis Jānis Skutelis
2016. gada 9. janvārī

skutelisValmieras Viestura vidusskolā jaunnedēļ viesosies komiķis Jānis Skutelis, kurš pasniegs meistarklasi teātra klasēm un nobeigumā iestudēs izrādi. Komiķa paveikto darbu uz skatuves varēs vērot visi interesanti 12. janvārī plkst. 17:00, Valmieras Viestura vidusskolas aktu zālē.

Jāņa Skuteļa personība neprasa liekus komentārus. Cilvēks, kura kabatā vienmēr būs joks par jebkādu dzīves situāciju. No jokošanās draugu lokā Jānis labu laiku pārgājis uz profesionāļa kategoriju. Pēdējo gadu laikā populārākas Latvijā kļuvušas stāvizrādes ("stand up comedy" - angl.), Skutelis ir viens no lielākajiem vaininiekiem augošajā interesē par jauno teātra žanru. Stāvizrāžu sākumposmi meklējami 20. gadsimtā Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. Mūsdienās šis teātra žanrs ir zināms visā pasaulē un to piekopj daudzi komiķi.

Aktieris Valmieras Viestura vidusskolā viesosies pirmo reizi. Tomēr Skuteļa došanās un Viesturskolu nav nejaušība. Viesturi ir vienīgā skola Latvijā, kura piedāvā mācīties speciālā novirziena teātra klasē . Kamēr 10. klases skolēni apgūst teātra pamatus, tikmēr 12. klase turpina rādīt mākslinieciskus priekšnesumus. Toties 11. teātra klase katru gadu iestudē divas izrādes. Skolā darbojās arī Improvizācijas teātris, kurš ar godalgotām vietām startē visā Latvijā. Teatrāļie, visticamāk, būs viegli atrast kopīgu valodu ar Jāni Skuteli un viņa komandu.

Jānis Skutelis ir universāls, sevī ietverot komiķa, aktiera, režisora un daudzu citu jomu arodus. Cilvēku smīdināšanā un stāvizrāžu veidošanā komiķis Latvijā sevi apliecinājis visaugstākajā līmenī. Viņa izrādes ir vērojamas jau kopš 2009. gada, katru gadu piedāvājot publikai jaunu garadarbu - "Mhmm" (2009), "Love" (2010), "Paranoja" (2011), "Optimistika" (2012), "Splendid" (2013), "Viens" (2014) un "Politika" (2015). Visas izrādes ir guvušas plašu atzinību un ievērojamu popularitāti. Tāpat Skutelis iesaistījies televīzijas projektos: "Valstī viss ir kārtībā", jaunizveidotajā projektā "Skutelis IR studijā" un "Pusnakts šovā septiņos".

Visi laipni aicināti 12. janvārī plkst. 17:00 doties uz Valmieras Viestura vidusskolu, lai baudītu uzvedumu, ko būs sagatavojušas teātra klases ar Jāni Skuteli priekšgalā. Izrāde saistošāka būs jauniešiem, bet aicināti visi interesenti.

Attēls no karaliskais.com

Lotārs Zariņš, 12.c

Ziemassvētku dāvana
2015. gada 28. decembrī

Lāčplēša dienas vakarā, veidojot pie Viesturskolas svecīšu rakstus, grupiņai 2.b klases vecāku radās doma par Ziemassvētku laiku – gribam bērniem mācīt ne tikai dāvanu saņēmēja, bet arī devēja prieku.

Sazinājāmies ar Valmieras bērnu invalīdu klubu “Saulīte”, uzzinājām, ka viņi ļoti priecātos par mūsu gatavotām mazām dāvaniņām, un 2.b klase uz brīdi pārtapa Ziemassvētku rūķu darbnīcā. Kādā pēcpusdienā kopā ar mammām cepām piparkūkas, rokdarbu stundā darinājām apsveikuma kartītes, katrs bērns atnesa mazu pārsteiguma dāvaniņu, Martas mamma to visu salika paciņās un parūpējās par to, lai katrā paciņā būtu vēl kāds saldumiņš vairāk. Un 23. decembra pusdienlaikā devāmies uz “Saulītes” klubu, lai kopīgi ar kluba bērniem viņu Ziemassvētku eglītē skaitītu dzejoļus, dziedātu dziesmas un būtu kopā.

Un izrādījās, ka esam ne tikai devēji – katram 2.b klases bērnam tika kluba bērnu dāvaniņa –mīļš čiekura rūķītis sarkanā cepurē.

Vineta Šmite

Ziemassvētku daba.
2015. gada 17. decembrī

Tieši šāds moto pavadīja sākumskolas eglītes četru vakaru garumā. Skola dabas rotām rotāta, apelsīnu smarža eglītē, sūnu bumbas, āboli priežu zaros …

Bet vārdam “ daba” ir arī otra nozīme – raksturs.  Un kāds tad ir Ziemassvētku raksturs? To mēs uzzinājām, sanākot kopā, dziedot, dejojot, izspēlējot sagatavotos priekšnesumus. Ziemassvētki ir mīļi, jauki, silti, jautri un vēl, un vēl…. Tie ir tik daudzkrāsaini, par ko arī pārliecinājāmies!

Paldies bērniem un viņu audzinātājām par lieliskiem priekšnesumiem, svētku prieku un smaidiem!

Paldies ģimenēm un atbalstītājiem par kopā būšanu!

Krāsainus Ziemassvētkus!

Direktora vietniece audzināšanas darbā  1.-4.klasēm
Līga Kjaspere

9. klašu angļu valodas tiešsaistes olimpiāde
2015. gada 17. decembrī

Tikai otro gadu izdevniecības Pearson pārstāvniecība Latvijā un Valmieras Izglītības pārvalde organizē on-line olimpiādi 9. klases skolēniem angļu valodā. Mūsu skolas skolēni arī šogad tajā uzrādīja teicamas zināšanas:

1.vieta - Emīlija Dārta Skādule (9.c.)

Paldies arī Beatrisei Ievai Vītoliņai un  Ralfam Kārlim Laperam par veiksmīgu  piedalīšanos!

Apsveicam!

Svešvalodu skolotāju MK

Akcija "Dabai labu darīt"
2015. gada 16. decembrī