Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Valmieras Viestura vidusskolas “Green buds” un 10.-12. klašu vokāli instrumentālais ansamblis uzplaukst Latvijas mēroga konkursā “No baroka līdz rokam”
2017. gada 4. aprīlī

“Green buds” jeb “Zaļie pumpuriņi” - dziedošs trio - savu sadziedāšanos ir uzsākuši tikai šajā mācību gadā. Paula Dundere, Žanete Būda un Artis Krists Mednis ir skaisti, talantīgi un patiesi jaunieši, kuri mīl skatuvi, mīl dziedāt un sniegt savas pozitīvās sajūtas skatītājiem.

Mēģinājumu process nebija viegls, jo jaunieši ir ļoti darbīgi un aktīvi savā ārpusstundu darbā, tāpēc mēģinājumu laiku saskaņošana bija īpaši sarežģīts uzdevums, tomēr jaunieši strādāja ar pilnu atdevi un viņiem izdevās pilnveidot skanējumu. Pieteikšanās konkursam bija jauns izaicinājums un risks vienlaicīgi, jo, saprotams, ka profesionālā pieredze “Zaļajiem pumpuriņiem” bija ļoti minimāla jeb “zaļa”.

“Jau pirmajā konkursa kārtā Mazsalacā, dzirdot pārējās popgrupas, sapratām, ka mums vēl daudz jāmācās un bijām pārsteigti, ka tikām tālāk uz nākamo konkursa kārtu - Latvijas finālu. Vienojāmies, ka šajā konkursā tiešām piedalāmies prieka, intereses un sevis pilnveidošanas pēc, punkti un pakāpes bija otrajā plānā,” stāsta Artis Krists. “Savu 15 minūšu programmu sagatavojām paši, bez vokālā pedagoga, tāpēc jutāmies brīvi savā ideju lidojumā. Izpildījām 3 dziesmas: “Ielas pašā galā”, “Hit the road Jack” un “Hold back the river”. Viss noritēja kā plānots – mēs bijām mierpilni un vienoti savā skanējumā, un to, iespējams, sajuta arī žūrija,” stāsta Artis Krists. “Green buds” jeb “Zaļie pumpuriņi” Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālā – konkursā "No baroka līdz rokam" ieguva I pakāpi (44,66 punkti).

Lielu paldies sakām atbalstītājiem – Simonai Šmidtei, Robertam Ciprusam, Agnesei Vasiļjevai un Agnesei Lutcei!

 Konkursa pirmās dziesmas video: https://www.youtube.com/watch?v=FyMrEzt212E

 

10.-12. klašu vokāli instrumentālā ansambļa komanda: Baiba Romanovska (solo ģitāra), Nikolajs Lukins (bungas), Lana Sniedzāne (taustiņi), Santa Madelaina Marka (vokāls), Madara Žeigure (ritma ģitāra), Samanta Vērdiņa (bass) un grupas vadītājs Guntars Aizupietis. Ansamblis izpildīja 2 dziesmas – “Man nav ko zaudēt”(no šī gada Žetona vakara izrādes “Uz Tobago”) un “Dzeltenie aizkari”.

 “Mēs esam lepni par paveikto, jo tik labus rezultātus gan Mazsalacā, gan finālkonkursā Rīgā mēs nebijām gaidījuši. Bijām uztraukušies, jo neesam profesionāli mūziķi, un saspēlējām kopā tikai pāris mēnešus. Ar ieguldīto komandas darbu un ticību sev esam sasnieguši savu mērķi jeb I pakāpi (42,33 punkti). Sakām milzīgu paldies Guntaram Aizupietim par to, ka viņš mūs pieteica, sagatavoja un ticēja mūsu spēkiem. Es vēlos teikt paldies visai grupai, kuri deva man iespēju izpalīdzēt ar savu vokālu, jo šis pasākums deva noderīgu skatuves pieredzi,” stāsta Santa Madelaina Marka.

 

Turpināsim plaukt!

Direktora vietniece audzināšanas darbā: Agnese Lutce

Sveicam!
2017. gada 28. martā

Skolas informātikas olimpiādes rezultāti.

5. klašu grupā:

I vieta – Miķelsone Rūta Paula (5.a)

II vieta – Meldere Annija Marta (5.b)

III vieta – Rudiņš Reds (5.a) / Beriņš Tadas Kārlis (5.b)

6. klašu grupā:

I vieta – Kjaspere Alise Laura (6.a)

II vieta – Dakse Gundega (6.b)

III vieta – Skrastiņa Marta Karīna (6.a)

7. klašu grupā:

I vieta – Dukse Līza (7.c) / Sīmane Madara (7.c)

II vieta – Ozola Lana Emīlija (7.c)

III vieta – Janītis Edvards Dominiks (7.c)

 

Uz Valmieras pilsētas un novadu olimpiādi 19. aprīlī, plkst. 10.00, Valmieras Valsts ģimnāzijā tiek izvirzīti:

Miķelsone Rūta Paula (5.a)

Kjaspere Alise Laura (6.a)

Dukse Līza (7.c)

Sīmane Madara (7.c)

 

Paldies visiem, kas piedalījās un mēģināja tikt galā ar sarežģītajiem informātikas uzdevumiem!

 

Informātikas skolotāji:

Zigita Baldone

Kalvis Tomsons

Ekoskolu forumā
2017. gada 27. martā

No 24. līdz 25. februārim Rīgā pirmo reizi tika rīkots Ekoskolu programmas 15 gadu jubilejai veltīts Ziemas forums. Tas pulcēja ap 300 pedagogu un skolēnu no visas Latvijas. Valmieras Viestura vidusskolu šajā forumā pārstāvēja Kitija Ieviņa, Sabīne Samanta Ķestere, skolotāja Ruta Spuņģe un kā brīvprātīgie – Elvita Alksne, Ance Eva Ragaine, Tomass Klapars.

Foruma programma bija piepildīta ar daudz un dažādām nodarbībām, lekcijām un arī mazliet izklaidēm. Ar savu pieredzi Grenlandē dalījās pētnieks Jānis Karušs, par to kā pārstāt radīt atkritumus stāstīja Arita Smalkā- Bartuševica. Pārstāvji no organizācijas “Zaļā brīvība” pastāstīja par palmu eļlas ekoloģisko katastrofu, bet Kristīne Daukšte informēja par to, kāpēc modes pasaulē ir nepieciešama (r)evolūcija. Protams, piedalījās vēl daudzi un dažādi lektori un darbnīcu vadītāji, piemēram, Madara Nīgale un Reinis Grants, kuri katrs vadīja savu ekoloģiskās gatavošanas darbnīcu, kas ieinteresēja gan pedagogus, gan skolēnus.

Jautājot dalībniecēm,  kā viņas izdomājušas piedalīties un kas ir visvairāk palicis atmiņā no foruma, Sabīne atzina: ”Pirmo reizi, kad dzirdēju par ziemas forumu, bijām sadraudzības braucienā uz Zvejniekciema vidusskolu. Meitenes sāka runāt par iepriekš notikušajiem forumiem, un mani tas ieinteresēja. Vēlējos noskaidrot, kas ir Ziemas forums un ko tajā dara. Viens no iemesliem, kāpēc vēlējos piedalīties, bija vēlme uzzināt, kā ekoskolu programmā iesaistās citas skolas. Atmiņās arī noteikti vēl ilgi skanēs mūsu komandas dziesmiņa. Spilgtākās atmiņas no foruma varētu būt iesvētības - zilumiem noklātie ceļgali vēl ilgi atgādinās to, kā kopīgi rāpojām sniega un ledus noklātajā kalniņā. Nevar aizmirst arī, kā kopīgi dziedājām, cik skaļi vien varam, gan mežā, gan skolas gaitenī. Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa ierašanās uz foruma atklāšanu bija kas tāds, ko es nebiju gaidījusi. Protams, visspilgtāk atmiņā paliks pikošanās pārgājiena laikā. Zābaki un virsjakas gan bija slapjas, bet tas bija to vērts! Forums noteikti bija izdevies, un to tik drīz neaizmirsīšu. Atvadas no grupas bija pilnas apskāvieniem un bēdīgiem „atā”. Tajā pašā laikā šie „atā” bija pilni ar cerībām uz to, ka tiksimies arī citos forumos.” Kitiju pamudināja piedalīties dzirdētās atsauksmes par forumu no iepriekšējiem dalībniekiem. Tāpat kā Sabīnei, arī Kitijas visspilgtākās atmiņas ir kopā pavadītais laiks ar komandu, un tas noteikti palikšot atmiņās vēl ilgi.

Ekoskolu programma ir vides izglītības modelis, kurā darbojas vairāk nekā 200 izglītības iestādes - ne tikai skolas, bet arī bērnudārzi un augstskolas. Visā pasaulē Ekoskolu programmai ir vismaz 49 000 dalībskolu 64 valstīs. Ekoskolu izglītības modeļa mērķis ir iesaistīt skolēnus aizraujošā, uz rīcību orientētā un sociāli atbildīgā vides izglītības procesā, lai sekmētu jauniešu spēju radīt pasaulē pozitīvas ilgtspējīgas attīstības pārmaiņas.

Elvita Alksne,
ekoskolu 15. jubilejas foruma brīvprātīgā

Sveicam!
2017. gada 15. martā

 

 

 

Valmieras pilsētas un novadu mūzikas olimpiādes uzvarētāju


Tīnu Eniu Gobu (7.a) - 2.vieta


Vēlam veiksmi arī turpmāk!

Paspēlēsim paslēpes!
2017. gada 10. martā

  

8. martā Valmieras Kultūras centrā notika Valmieras Viestura vidusskolas interešu izglītības koncerts “Paspēlēsim paslēpes!”

Kā jau katru gadu skolotāju un vecāku sirdis priecēja dažādi interešu izglītības kolektīvu priekšnesumi. Piedalījās tautas deju kolektīvi, kori, vokāli instrumentālie ansambļi un skolēnu teātris “Sprīdītis”, kurā pirmo gadu darbojas bērni visās klašu grupās.

Viesturieši ļāvās jautrai paslēpju spēlēšanai visa koncertā garumā. Kāpēc? Lai atrastu to, kas slēpjas skolā – prieku, aizrautību, jautrību,  drosmi un daudz citu vērtību. Paslēpju vadītāja aicināja :”Meklēsim labo, meklēsim smaidus, meklēsim prieka dzirkstis viens otra acīs. Meklēsim piederību, mājas un ģimenes sajūtu te - mūsu mīļajā Viesturskolā!”

Tā vienā aizrautīgā meklēšanā caur deju, dziesmu, teātra spēli viesturieši atrada atziņu, ka paslēpēs galvenais ir gribēt tikt atrastam! Un tieši skola ir tā vieta, kur prasmīgi pedagogi atrod skolēnu talantus, atrod tos skatuvei, izaugsmei un kopā būšanas priekam!

Paldies pulciņu vadītājiem, koncerta dalībniekiem un visiem, kas palīdzēja un atbalstīja koncerta tapšanu un tā norisi!

Koncerta organizatores
Agnese Lutce un Līga Kjaspere

Foto no pasākuma galerijā