ZZ čempionāts!
2016. gada 6. maijā

Šī gada 29. aprīlī 5. a klase devās uz ZZ čempionāta pusfinālu cīnīties par iespēju doties uz lielo finālu!

Diena gara, skolēnu daudz, bet kopīgā sportiskā garā un komandas vienotībā, no 60 klašu sīvās konkurences, 5. a klase izcīnīja 5. vietu un tika iekļauta laimīgo 18 komandu sastāvā, kas dosies uz finālu Jūrmalā, 28. maijā!

Sveiciens svētkos
2016. gada 4. maijā

Ir Latvijas pilna man dvēsele visa,

Un mainīt to iespējams nava,

Jo Latvijas vārds manu asiņu ritā

Un manos sirdspukstos zvana.

/Inguna Būmane-Lūse/

Lai Lepnums par savu valsti
un tās pilsoņiem ir mūsu sirdīs!

Priecīgus svētkus!

Ar sapni par savu studiju
2016. gada 3. maijā

Rīdzinieks RODRIGO KRŪMIŅŠ jeb Rodža, kā viņu iesaukuši draugi, jau trešo gadu mācās Valmieras Viestura vidusskolas teātra klasē. No galvaspilsētas ieradies Valmierā, Rodrigo lidinājās pa gaisu, taču, gadiem ejot, uzkrājis pieredzi un tagad stabili turas virs zemes. 6. maijā pl. 18 Valmieras Viestura vidusskolā ikviens interesents aicināts noskatīties Rodrigo jauniestudējumu Saldie sapņi.

Trešais gads Vidzemes centrā. Kam tu vairāk piederi — Rīgai vai Valmierai?

Braucot uz skolu no Rīgas vai no Valmieras uz Rīgu, sāku just, ka nepiederu nevienai konkrētai vietai. Manas mājas būs vieta, kur atradīšos pēc divpadsmitās klases, taču Valmiera vienmēr būs vieta, kur jutīšos kā mājās.

Kādā vidē tu vēlētos atrasties pēc vidusskolas beigšanas?

Tādā, kur varu turpināt radoši izpausties un kur mani respektētu. Nākotnē zināšanas vēlētos apgūt Latvijas Kultūras akadēmijā. Materiāli skatoties, vēlos, lai manas mājas atkal būtu Teikā. Tas ir Rīgas nostūris, kur pavadīju savu bērnību un jūtos vislabāk.

Lielāko daļu bērnības pavadīji Teikas pagalmos?

Pagalms bija mana īstā dzīves skola, ļoti labi iemācījos krievu valodu. Pie datora bērnībā pavadīju maz laika, tāpēc tagad neesmu eksperts tehnoloģiju lauciņā. Pagalms bija dzīves, emociju un sirsnības skola. Vienmēr no agra rīta līdz vēlam vakaram ar draugiem spēlējām kazaki - razboiņiki, paslēpes, aktuāla spēle mums bija pilsēta, katrs izvēlējās kādas profesijas pārstāvi — pagalmā veidojām savu pilsētu. Mājās ierados tikai ap vienpadsmitiem, kad mamma vai vectēvs sauca.

Draugi vēl ir saglabājušies no kazaki - razboiņiki laikiem?

Dzīvojot Valmierā, draugi man ir atsijājušies, palikuši tikai īstie, piemēram, ar kuriem esam vienoti baznīcā. Atgriežoties Rīgā, būšu ar pavisam citu domāšanu, būs jāveido jaunas draudzības saites. Es vairs nebūšu tas Rodrigo, kas pameta Rīgu.

Lotārs Zariņš
Laikrakstā Liesma 2016. gada 3. maijs

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Paldies portālam DELFI
2016. gada 27. aprīlī

Paldies portālam

par skolas darba novērtējumu:

Skola ar stāstu: Valmieras Viestura vidusskolas teātrinieki un mafija

Lielā talka
2016. gada 28. aprīlī

talkaVislatvijas lielā talka aizvadīta arī Valmieras Viestura vidusskolā. Pateicoties 5. Labdarības ballē saziedotajiem līdzekļiem, sākumskolas vecāku domei bija iespēja realizēt vēl kādu vecāku vēlmi – labiekārtot bērnu spēļu laukumu.

Neskatoties uz drēgnajiem un lietainajiem laika apstākļiem, netrūka mazo un lielo talcinieku. Mazie talcinieki cītīgi krāsoja akmeņus skolas košumdobēm un galda spēlēm. Pacietīgākie piedalījās arī riepu soliņu krāsošanā.

Kamēr bērni gaidīja šūpoļu pielikšanu, bija jau izveidojusies rinda ar šūpoties gribētājiem. Tā kā Lielās talkas darbi ieilga līdz vēlai pēcpusdienai, paspēja izšūpoties ikviens šūpoties gribētājs.

talkaPateicoties SIA “Byko-Lat” ziedotajiem materiāliem mums bija iespēja atjaunot rotaļu laukuma konstrukciju – nomainot nolietotās kāpnes un pāreju uz slidkalniņu.

Pēc labi padarītā darba, talciniekus sildīja silta zupa, kafija un tēja. Mazie talcinieki mielojās ar garšīgām zaptsmaizītēm un izmēģināja pagatavotās dārza mēbeles.

Kopā pavadītais laiks un darbs deva acīmredzamus rezultātus – ir ne tikai atjaunots jau iepriekšējos gados uzstādītais rotaļu laukums, bet arī papildināts krājums ar jauniem elementiem — galdiņiem un soliņiem, uz kuriem skolēni varēs kopīgi pavadīt laiku siltajās pavasara dienās!

Vēlamies pateikt Paldies visiem, kas nenobijās no drēgnajiem laika apstākļiem un piedalījās Lielajā Talkā 2016 Viesturskolā! Īpašu paldies vēlamies teikt mūsu atbalstītājiem un Dāvja tētim – par skaistajiem galdiņu zīmējumiem, kas priecē ikvienu, kas aplūko paveikto!

Mīļie skolēni, lūdzu nelauzīsim, to, kas domāts atpūtai, un neiznīcināsim to, kas citiem sagādā prieku

Sākumskolas vecāku dome