Ziemassvētku eglītes
2014. gada 15. decembrī

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir sācies!

9.klašu angļu valodas tiešsaistes olimpiādes rezultāti
2014. gada 12. decembrī

Uz skolēnu angļu valodas grāmatu FLY HIGH, OPPORTUNITIES un CHOICES vākiem rakstīts izdevniecības vārds Pearson. Šogad izdevniecības Pearson pārstāvniecība Latvijā un Valmieras Izglītības pārvalde, un Valmieras Angļu valodas skolotāju metodiskā apvienība Ilzes Dukures vadībā noorganizēja on-line olimpiādi 9.klases skolēniem. No katras 9.kl.  varēja piedalīties  tikai viens skolēns.

Valmieras Viestura vidusskolas skolēni uzrādīja teicamas zināšanas:

ANNA KRISTĪNE BRIEDE  (9.c) -  1.vieta

ARMANDS DUKURS  (9.b ) - 3.vieta

Apsveicam!

Angļu valodas skolotājas Iveta Liepiņa, Sarmīte Švalbe

Esi sveicināta, vienmēr jaunā un mainīgā Viesturskola!
2014. gada 10. decembrī

Tā droši varam teikt arī šobrīd, kad atzīmējam skolas 75. gadskārtu. Katrai skolēnu un skolotāju paaudzei skola vienmēr saistās ar jaunību, neraugoties, cik gadu tai ir un cik gara ir tās vēsture. 75 gadi ir  zīmīgs skaitlis - vēl gadsimta ceturksnis un būs apaļi 100. Tieši šodien sākas ceļš pretī šai nākamajai  augstajai virsotnei.

Viesturskolas vēstures lielākā daļa saistās ar aizvadīto gadsimtu, jo skolas saknes meklējamas Valmieras pagastā 1923. gadā, kad Valmiermuižā, apvienojot mazās skolas, tika izveidota II pakāpes pamatskola. 1926. gadā pamatskolas nosaukumam pagasta varasvīri, latviskā patriotisma jūtu vadīti, izvēlējās pievienot zemgaļu virsaiša Viestura vārdu. Izrādījās, ka tas bija liktenīgi, jo nu jau 88 gadus jēdziens „Viesturskola” ir ieguvis stabilu nozīmi Valmieras pagasta un Valmieras pilsētas izglītības un kultūras dzīvē.

Jaunāko laiku Viesturskolas vēsture aizsākas 1936. gadā, kad Valmiermuižas ceļa malā tiek likti pamati jaunajai Viestura pamatskolas ēkai. 1938. gada rudenī vēl nepabeigtajā ēkā sākas mācības, bet svinīgi jaunais skolas nams tiek atklāts 1939. gada 10. decembrī. Notiek arī skolas karoga iesvētīšana. Šī diena simboliski tiek uzskatīta par mūsdienu Viesturskolas dzimšanas dienu.

Jau nākamajā gadā Latvijā sākas sarežģītie 40. gadu laikmetu grieži. Mūsu skola piedzīvo pārmaiņas – vairākkārt mainās politiskā situācija, izglītības politika un skolas nosaukumi. Mūsu skolas vēsturē kā spogulī iezīmējas tas viss, kas notiek ar latviešu tautu šajā sarežģītajā laikā. No 1950. gada Viesturskola ir Valmieras pilsētas skola, protams, tajā joprojām mācās arī Valmieras pagasta bērni. 1956. gadā Viestura septiņgadīgā skola tiek pārveidota par Valmieras Viestura vidusskolu. Sākas jauns posms skolas izaugsmē. 1960. gadā skolu beidza 1. izlaiduma absolventi, bet šajā mācību gadā no skolas tālākajā dzīvē dosies 55. izlaiduma absolventi. Mūsu skola šajos 50 gados ir kļuvusi par plašāka reģiona izglītības iestādi, jo vidusskolā mācās skolēni arī no citiem Latvijas novadiem. Viesturskola šobrīd ir pazīstama ne tikai Valmierā, Vidzemē, bet arī visā Latvijā. Lai mums visiem veicas, jaunā gadu ceturksnī ieejot! Apsveicu jūs, viesturieši, skolas dzimšanas dienā!

Māris Lapsiņš,

skolas  vēstures pētnieks, skolas 10. izlaiduma absolvents

Mūsu Viesturskola vienmēr laipni atvērta mums  - skolēniem, skolēnu vecākiem, absolventiem, skolotājiem un skolas darbiniekiem

Foto: Kalvis Zaļaiskalns, direktora vietnieks, 44. izlaiduma absolvents

VVV 11. un 12.klašu latviešu valodas un literatūras olimpiādes rezultāti
2014. gada 9. decembrī

1. vieta Elīna Krūkle 11.c kl.

Dita Miķelsone 12.a kl.

2. vieta Lelde Annija Grīnberga 11.c kl.

Santa Nikolajeva 11.a kl.

Dārta Rasa Ozola 12.a kl.

3. vieta Renāte Kļaviņa 11.b kl.

Adele Jākobsone 12.b kl.

Atzinība: Alise Razminoviča 11.c kl., Samanta Vikmane 11.c kl.

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem!

Latviešu valodas un literatūras skolotāju met. komisija

SMU „Latvian Wood” Ziemassvētku tirdziņā Rīgā saņem nomināciju
2014. gada 9. decembrī

Š.g.6.decembrī Rīgā tirdzniecības centrā „Rīga Plaza” notika organizācijas „Junior Achievement-Young Enterprise Latvija” organizētais Vislatvijas Skolēnu un studentu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgus. Tirdziņā piedalījās 44 SMU pamatskolu grupā, 81 SMU vidusskolu grupā un 12 SMU studentu grupā. Valmieras Viestura vidusskolu šajā tirdziņā pārstāvēja 12.b klases skolēnu Reiņa Barviķa, Pētera Murīsa, Dārtas Smilgas un Renātes Priedītes nodibinātais SMU „Latvian Wood”, kas ražo koka kastītes no egles, ozola un melnozola ar latviskiem rakstiem.

Ziemassvētku tirdziņā tika piešķirtas 6 nominācijas. SMU „Latvian Wood” saņēma nomināciju „Labākais stends”. Kopā ar nomināciju skolēni saņēma vērtīgas balvas, ceļojumu uz Stokholmu ar prāmi ”Tallink” 4 personām un arī apliecinājumu dalībai Starptautiskajā SMU festivālā, kas notiks Rīgā šī gada pavasarī.

Viesturskolas Skolēnu mācību uzņēmums tika nosaukts arī to 20 SMU skaitā, kas atzīti kā veiksmīgākie naudas ieguldītāji un iegūst iespēju piedalīties SMU finālā Rīgā.

Š. g. 28.novembrī SMU „Latvian Wood” piedalījās Ziemassvētku tirdziņā Valmierā Tirdzniecības centrā „Valleta”, kur ieguva simpātiju balvu no veikala „Austris” par labāko logo.

Bez šīs firmas skolā ir piereģistrētas vēl trīs. Ceru, ka arī pārējās firmas sasparosies, redzot šis firmas panākumus, un pavasara tirdziņos gūs atzinīgus rezultātus.

Paldies mājturības skolotājam Gunāram Verovkinam, kura kabinetā top šīs skaistās kastītes!

Vajag pavisam maz - ideju galvā, ideju uz papīra, darbu un gatavs!

Apsveicu jauniešus ar gūtajiem panākumiem, novēlu patīkamu braucienu uz Stokholmu un gatavoties priekšā stāvošajiem atbildīgajiem pasākumiem!

Ekonomikas skolotāja Ludmila Gammeršmidte