Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Superziķeris 2016!
2016. gada 21. oktobrī

Arī mūsu skola piedalās Valmieras Jaunatnes centra (VJC) “Vinda” organizētajā konkursā “Superziķeris 2016”, kurā sacentīsies Valmieras skolu ceturto klašu skolēni. 13. oktobrī notika skolas kārta, kurā dalībnieki sacentās erudīcijas un atjautības uzdevumos, pierādīja savas radošās un pat amatniecības spējas, darbojoties ar zāģi un āmuru.

Ziķerīgi bija visi, tāpēc pateicības un nelielas dāvaniņas saņēma ikviens dalībnieks. 2.kārtā, kas norisināsies  VJC “Vinda”, skolu pārstāvēs Gustavs Stankevičs un Mārtiņš Plaudis no 4.a klases,  Linda Evelīna Pērkone un Elīna Ozola no 4.b klases, Paulīna Jansone un Krišjānis Upīte no 4.c klases.

 

Lai viņiem veicas!

Paldies 4.klašu audzinātājām un skolotājai Inetai Krieviņai!

Direktora vietniece audzināšanas jomā
Līga Kjaspere

Panākumiem bagātais rudens sportā turpinās.
2016. gada 19. oktobrī

Aizvadītas Valmieras un starpnovadu skolu sacensības "Rudens kross". Sasējuši sporta kedas, rudenīgā vējā, ar lielu apņēmību un augstām ambīcijām, Viestura vidusskolas garo distanču skrējēji devās uz Burtniekiem. Kā jau uzcītīgākie skolas mājaslapas lasītāji būs pamanījuši, ikkatrās sacensībās līderu godā ir pa kādam viesturietim. Izņēmums nebija arī šīs sacensības.

Augstākie panākumi šoreiz vidusskolu konkurencē, kur absolūtajā zēnu un meiteņu kopvērtējumā viesturieši atstāja aiz sevis pilnīgi visus, godam izcīnot uzvaru. Individuāli 1500m metru distancē zelts Vilmai Alberingai, savukārt par 500 metriem īsāku skrējienu attiecīgi otrajā un trešajā vietā pabeidza Undīne Vektere un Venita Amerika. Arī zēni bez medaļām nepalika - sīvā cīņā par pirksta tiesu zaudējot otrās vietas ieguvējam, trešo vietu 1000 metru distancē izcīnīja Artis Bisnieks.

Komandā startēja: Undīne Vektere (2.v. 1000m), Venita Amerika (3.v. 1000m), Linda Vītoliņa (10.v. 1000m), Vilma Alberinga (1.v. 1500m), Madara Rakūne (4.v. 1500m), Artis Bisnieks (3.v. 1000m), Toms Kokenbergs (4.v. 3000m), Rūdolfs Vimba (5.v. 3000m), Ričards Salacietis (7.v. 3000m), Matīss Leitlands (10.v. 3000m), Tomass Ābolkalns (11.v. 3000m).

Arī B grupas komanda (8.-9.kl.), izcīnot vietu kopvērtējuma trijniekā, startu pabeidza, finišējot trešajā vietā. Individuāli līdz goda pjedestālam aizsniedzās tikai Una Berga, kurai trešā vieta 1000 metru skrējienā.

Komandā startēja: Una Berga (3.v. 1000m), Izolde Ozoliņa (4.v. 1000m), K. Bērziņš (7.v. 1000m), R. Cipruss (8.v. 1000m), L.Vanags (14.v. 1000m), Māris Heinols (17.v. 1000m), Dz. Janstovičs (22.v. 1000m).

C grupā (6.-7. klases) viesturiešiem otrā augstākā punktu summa kopvērtējumā. Trešo vietu 500 metru distancē meitenēm ieguva Samanta Bērziņa, savukārt divreiz garākā distancē zēniem par uzvarētāju kļuva Roberts Vimba.

Komandā startēja: Samanta Bērziņa (3.v. 500m), Anna Juraša (13.v. 500m), Līva Glāzere (18.v. 500m), Žanete Melngaile (24.v. 500m), Roberts Vimba (1.v. 1000m), Armands Lūkins (5.v. 1000m), Alvis Miglavs (15.v. 1000m).

D grupas (4.-5. klases) gargabalnieki pārliecinoši triumfēja kopvērtējumā, pateicoties sabalansētiem rezultātiem. Individuāli vienīgo medaļu izcīnīja Ralfs Vanags, kuram trešā vieta 500 metru skrējienā.

Komandā startēja: Linda Samanta Ignate (5.v. 500m), Lillija Āboliņa (6.v. 500m), Nora Osvalde (19.v. 500m), Ralfs Vanags (3.v. 500m), Maksimiljans Štauers (4.v. 500m), Dāvids Liepiņš (6.v. 500m), Rihards Bērziņš (8.v. 500m).

Paši jaunākie - 2.-3. klašu - viesturieši neatpalika no vecākajiem, arī uzvarot kopvērtējumā. Individuāli jāizceļ Enzo Kraujas un Roberta Ķepja sniegums, sadalot attiecīgi otro un trešo vietu 500 metru skrējienā.

Komandā startēja: Aivita Cipruse (5.v. 500m), Baiba Rozentāle (6.v. 500m), Elizabete Ekure (10.v. 500m), Enzo Krauja (2.v. 500m), Roberts Ķepis (3.v. 500m), Sandris Bērziņš (8.v. 500m), Rinalds Freilihs (25.v. 500m).

Visiem zināms, ka panākumos ir tikai 1% talanta, bet 99% treniņu un sporta stundu darba, kā dēļ paldies jāsaka arī sporta skolotājiem Atim Jākobsonam, Igoram Ramam, Mārai Gobai un Ventim Beķerim!

Krišjānis Pundurs

Viesturskolas 3.a uz Rīgu!
2016. gada 17. oktobrī

Šī gada 14. oktobrī 3.a klase devās ekskursijā uz Rīgas Zooloģisko Dārzu un “Laimas” šokolādes muzeju.

Labdarības nedēļas ietvaros bērni atsaucās uz lūgumu un salasīja zīles, lai tās vestu Zooloģiskā dārza dzīvniekiem. Tas bija arī mūsu pirmais pieturas punkts Rīgā. Zīles mēs nodevām zoodārza atbildīgajai personai, kura bērnu veikumu piereģistrēja un dāvanā iedeva zīmuļu komplektiņus. Neskatoties uz vēso rudens dienu, Zooloģiskā dārza iemītnieki neslēpās, un arī mēs prom nebēgām, tomēr Tropu māja bija ļoti iemīļota sildīšanās vieta.

Pēc zoodārza apmeklējuma, mēs devāmies uz “Laimas” šokolādes muzeju. Jau ieejot pašā mājā, mūs sagaidīja brīnišķīgs šokolādes aromāts, kas uzreiz mūs sasildīja gan no ārpuses, gan iekšpusē. Muzeja apmeklējumu mēs, protams, iesākām ar mielošanos ar konfektēm. Vēlāk mūs aizveda pie šokolādes strūklakas, no kuras mums pa nelielai devai iedeva nogaršot siltu 80% šokolādi. Dažiem tā likās pārāk rūgta, bet citiem tā ļoti "gāja pie sirds". Mums arī pastāstīja, kā iegūst šokolādi un kurš pirmais to atklāja. Mums katram ekskursijas sākumā iedeva “Laimas” ieejas karti ar kodu, kuru varēja izmantot, lai izveidotu paši savu video, kas bērniem ļoti patika. Bet vislielākais prieks bija par iespēju katram izgatavot savu uzrakstu šokolādes tāfelītei, kur varēja uzrakstīt, ko katrs mīl.

Tā pagāja piektdiena 3.a klasei. Vienā dienā tika nedaudz apceļota Rīga ar baudījumu gan acīm, gan vēderam, un-galvenais- kāds labs darbs tika padarīts!

Zane Tiliņa, Riharda (3.a klase) māsa  

Projekta „Ēdam atbildīgi!” aptaujas anketa mājsaimniecībām.
2016. gada 14. oktobrī

„Ēdam atbildīgi!” ir starptautiska, uz rīcību orientēta mācību programma Ekoskolām, kas aizsākās EYD 2015 (Eiropas attīstības gads 2015) ietvaros un turpināsies arī turpmāk kā neatņemama Ekoskolas programmas sastāvdaļa.

Projektā piedalās deviņas Eiropas valstis ‐ Bulgārija, Horvātija, Čehija, Latvija, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija. Aizvien svarīgāks kļūst jautājums gan par to, kādu iespaidu uz mūsu veselību, vidi atstāj pārtika, ko ēdam, gan arī par pārtikas sadalījumu pasaulē ‐ tās trūkuma un pārprodukcijas paradoksu.

 Sākot apzināties atbildību par savu ķermeni, arī skolēni var sākt aizdomāties par pārtikas ietekmi uz vidi un cilvēku. Tā kā pārtika ir viena no mūsu pamatvajadzībām, šis temats ir nesaraujami saistīts ar daudzām vides tēmām, kuru skatīšana caur pārtikas prizmu veicina sistēmisku domāšanu un ilustrē to, kā pārtika ietekmē vidi, mūsu veselību un arī sociālos jautājumus globālā mērogā.

Lūdzam aizpildīt elektroniski izveidoto anketu: https://goo.gl/forms/gP3ruKmDPqAhHAg42

Vidzemes stāstnieks.
2016. gada 12. oktobrī

Š.g. 7. oktobrī  3.c klases skolēni Kate Krieviņa un Valters Kārlis Purmalis piedalījās  2.Vidzemes stāstnieku festivālā “Stāsti  krēslā” UNESCO LNT tīklā ‘’Stāstu bibliotēkas ‘’ ietvaros.

Kate stāstīja par savas vecmāmiņas Ineses Krieviņas  mazo kumeliņu Dairu, kurš kļuva par viņas uzticamu draugu.

Valters stāstīja sava vectēva Harija Purmaļa bērnības atmiņas par atgadījumu ar vilku.

Harijs Purmalis saka: “Šis bija ļoti jauks un sirsnīgs pasākums.  Ar interesi klausījos jau zināmu stāstu sava mazdēla interpretācijā un kā no jauna pārdzīvoju šo notikumu. Paldies par šo iespēju!”

Kā Kates, tā arī Valtera emocijas par pasākumu bija lieliskas. Bērniem ļoti patika piedalīties šāda veida pasākumā.

Kates mamma Arnita Krieviņa

Valtera Kārļa mamma Zanda Skujiņa

Valtera Kārļa opis Harijs Purmalis