Valmieras pilsētas un novadu mājturības olimpiādē
2014. gada 9. decembrī

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā š. g. 4. decembrī notika Valmieras pilsētas un novadu mājturības olimpiāde 7. un 8. klašu  zēniem.  7. klašu grupā 20 dalībnieku konkurencē 1. vietu izcīnīja Roberts Cipruss no 7.b klases. 8. klašu grupā  2. vietu  no 18 dalībniekiem izcīnīja Ņikita Raspopovs no 8.c klases. Par godalgotām vietām cīnījās arī Emīls  Semjonovs no 7.c un Kārlis Bērziņš no 8.b klases.

Sveicam uzvarētājus!

MT skolotājs G.Verovkins.

Knowledge is power
2014. gada 3. decembrī

2014. gada 27. novembrī Valmieras pilsētas un 6 novadu 11., 12. klašu angļu valodas olimpiādē 43 dalībnieku konkurencē piedalījās 7 viesturieši, veicot valodas lietojuma un lasīšanas uzdevumus un uzrakstot eseju "The Unfair Presentation of Facts by Mass Media Should be Punishable".

Apsveicam Kārli Daksi (12.b) ar iegūto 3. vietu un Renāti Megiju Kļaviņu (11.b), saņemot atzinību.

Paldies visiem skolas un pilsētas mēroga angļu valodas olimpiādes dalībniekiem par ieguldīto darbu!

Angļu valodas skolotājas: Dzintra Grava

Oskars Krišjānis 2
Artūrs Zandbergs 3
Krists Sīlis 4
SVEICAM 5.-9. KL. SKOLĒNU LATVIEŠU VALODAS OLIMPIĀDES UZVARĒTĀJUS!
2014. gada 1. decembrī

1. vieta         Madara Sīmane 5.c kl.

Katrīna Rokena 6.b kl.

Katrīna Singaite 7.a kl.

Elza Grīva 8.a kl.

Elizabete Ločmele 8.a kl.

Krišjānis Pundurs 9.c kl.

2. vieta         Rūta Marija Āboliņa 5.a kl.

Sanija Paula Otsone 5.a kl.

Mārtiņš Lūsis 6.c kl.

Lāsma Šēnberga 7.c kl.

Evelīna Niedrīte 8.c kl.

Danute Sēne 9.b kl.

3. vieta         Līza Dukse 5.c kl.

Anda Bišofa 6.c kl.

Una Berga 7.a kl.

Izolde Bernadeta Ozoliņa 7.a kl.

Līna Marta Osvalde 8.b kl.

Sindija Puriņa 9.c kl.

Anna Kristīne Briede 9.c kl.

Atzinība  Tīna Enia Goba 5.a kl., Elīna Akmentiņa 5.b kl., Elizabete Lekse 5.b kl., Lana Emīlija Ozola 5.c kl., Dārta Beāte Miķelsone 6.a kl., Adelīna Melbārde 6.b kl., Katrīna Mačuka 6.c kl., Madara Krišjāne 8.a kl., Ieva Liepiņa 9.b kl.

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem!

Latviešu valodas skolotāju metodiskā komisija

Viesturieši Baltijas robotikas čempionātā
2014. gada 30. novembrī

Svētdien, 30. novembrī, Tallinā, norisinājās Baltijas Robotikas čempionāts RoboTex 2014, kurā pārstāvēta bija arī Viesturskola. Ar robotu Sinchazaurs piedalījās Krists Sīlis (12.b), ar robotu Jenifera  sacentās Toms Kokenbergs (10.b), kā arī skolotājs Kalvis Zaļaiskalns bija gatavs aizstāvēt Viesturskolas vārdu ar robotu OPIS 2014. Visi mūsu skolas dalībnieki pārstāvēja iRobot Sumo kategoriju. Kopumā čempionātam 12 kategorijās tika pieteikti 386 roboti, no tiem 20 dalībnieki iRobot Sumo.

Cīnoties ar tehniskām likstām jau pirms sacīkstēm, Kristam izdevās aizcīnīties līdz kategorijas finālam, kur pretī stājās pērnais čempions, lietuviešu DeathStar. Sīvā cīņā ar rezultātu 2:1 pārāks tomēr bija lietuvietis. Pārējiem Viesturskolas pārstāvjiem nedaudz pieticīgāks, taču atzīstams sniegums.

Sveicam Kristu ar godalgu un turpināsim darbu, lai šī nebūtu vienīgā Viesturskolas godalga robotikas sacensībās!

Paldies Robotu skolai par iespēju uzbūvēt robotus un Valmieras pilsētas pašvaldībai par iespēju aizbraukt uz sacensībām!

Video no sacensībām šeit.

Robotikas skolotājs Kalvis Zaļaiskalns