Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Labdarības nedēļa Viesturskolā
2017. gada 23. janvārī

No 16. līdz 20.janvārim Valmieras Viestura vidusskolā norisinājās Labdarības nedēļa, kuras laikā tika vākti ziedojumi Valmieras dienas centra bērniem un Bērnu labdarības virtuvei. No pirmdienas līdz ceturtdienai skolēni tirdziņā varēja iegādāties pašu atnestās rotaļlietas, grāmatas, spēles, rokdarbus un puzles. Skolēnu pašpārvalde izveidoja skaistuma salonu, kurā pina bizes, tika izveidota atrakcija ar bumbiņu mešanu spainī, bija iespēja nofotografēties ar izrādes “Mauglis” tēliem. Piektdien norisinājās koncerti, kas radīja patīkamas emocijas pēc Labdarības nedēļas. Kopā tika saziedoti 785.60 €, kas tiks izmantoti gan pārtikas, gan spēļu un citu nepieciešamo lietu iegādei bērniem dienas centrā.

Biedrības “Kristīgais žēlsirdības centrs” mērķis ir sabiedrības locekļu labklājības līmeņa paaugstināšana un iedzīvotāju sociālā integrācija. Dienas centrā bērni var apmeklēt izglītojošas nodarbības, piedalīties dažādās aktivitātēs, satikt draugus un spēlēt galda spēles.

Labdarības nedēļa Valmieras Viestura vidusskolā norisinās jau kopš 1997.gada, ik reizi ziedojot līdzekļus kādam citam, skolēnu izvēlētam mērķim. Pozitīvas emocijas gūst ne tikai ziedojuma saņēmēji, bet arī ziedotāji, apzinoties, ka ir spējuši kādam palīdzēt.

Organizatori saka lielu paldies visiem, kuri Labdarības nedēļā ieguldīja gan laiku, gan darbu, gan sirds mīlestību, lai šī Labdarības nedēļa izdotos!

 10.b, Elizabete Ločmele

Sveicam VVV sākumskolas SKATUVES RUNAS KONKURSA laureātus!
2017. gada 19. janvārī

1.klašu grupā:
1.vieta -  Melānija Ruska  (1.b)
2.vieta – Rūdolfs Krūze (1.a),
               Ieva Jete Jansone (1.c)
3.vieta – Lauris Ādamsons (1.b)

 

2.klašu grupā:

1.vieta – Kerija Mugina (2.c)
2.vieta – Roberts Pūcītis (2.c)
3.vieta – Alekss Vingris (2.a)

 

3.klašu grupā:

1.vieta – Annija Bauģe (3.a),
              Valters Kārlis Purmalis (3.c)
2.vieta – Denīze Allika (3.b)
3.vieta – Jēkabs Kaķis (3.b)

 

4.klašu grupā:

1.vieta – Ralfs Frīdvalds (4.b)

2.vieta – Mārtiņš Plaudis (4.a)

3.vieta – Rūdolfs Segliņš (4.b)

 

Paldies visiem konkursa dalībniekiem un viņu skolotājiem!

 

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Kjaspere

Sveicam!
2017. gada 19. janvārī

Sveicam un lepojamies ar Danielas Gūtmārces (8.c) panākumiem Latvijas vācu valodas skolotāju asociācijas rīkotajā video konkursā “Mana mīļākā vieta”, iegūstot 1.vietu, konkurējot ar 60 citiem vācu valodas entuazistiem no Latvijas skolām.

Paldies arī Krišjānim Brūnajam un Tālim Šķilterim (11.b) par atsaucību un piedalīšanos šajā konkursā.

Vēlu nepazaudēt interesi, apgūstot vācu valodu.

Vācu valodas skolotāja

Everita Groševa

Malači!
2017. gada 19. janvārī

 

No Vidzemes reģiona angļu valodas olimpiādes 11.-12. klasēm (12.01.2017.) atgriezušies 4 Valmieras Viestura vidusskolas pārstāvji.

44 jauniešu konkurencē

Ričardam Kronbergam (12c.kl.) - atzinība

Mārtiņam Virsim (12c.kl.) - atzinība

Zane Tiliņa (12b.kl.) un Zane Kristiāna Šteimaka (11b.kl.) iekļuvušas Vidzemes labāko 26 olimpiešu skaitā.

 

Paldies par veikumu!

Angļu valodas skolotājas.

Janvārī skautiem tikšanās vieta nemainīga - Ložmetējkalns
2017. gada 18. janvārī

Jau piecpadsmito reizi janvāra pirmās nedēļas nogalē Latvijas skauti pulcējās Ložmetējkalnā ziemas sagaitā ‘’Baltais Vilks’’, lai pieminētu latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas. Sagaitā piedalījās gandrīz 150 dalībnieku. Šī ir lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs, kurā, kā sadarbības partneri, piedalās arī pārstāvji no jaunsardzes. Pēdējos gados sagaita ieguvusi starptautisku skanējumu, jo katru gadu piedalās arī viesi no ārvalstīm. Šogad tie bija Lietuvas skautu kustības pārstāvji.

Šis gads bija ne tikai sagaitas 15. gadskārta, bet arī Ziemassvētku kauju simtgade. 1917. gada decembra beigas un janvāra sākums Latvijas valsts vēstures grāmatās ir izcelts trekniem burtiem, jo tajā laikā latviešu strēlnieku bataljoni Ložmetējkalnā, Tīreļpurvā cīnījās Ziemassvētku kaujās. Savu dzīvību brīvas Latvijas vārdā atdeva ap 13000 kareivju, strēlnieku karaspēkam atradoties pārliecinošā mazākumā, turklāt bez artilērijas atbalsta. Ziemassvētku kaujas atnesa latviešu strēlniekiem pasaules slavu un pārliecību par savu valsti.

‘’Pašreizējais gads ir ļoti zīmīgs ikkatram Latvijas skautam un gaidai, vispirms jau divu iemeslu pēc – pirmkārt, šogad tiek atzīmēti 100 gadi, kopš Latvijā sāka darboties skauti un gaidas. Otrkārt, tālajā 1917. gadā latviešu strēlnieku bataljoni cīnījās leģendām apvītajās Ziemassvētku kaujās. Katru gadu Latvijas skauti un gaidas janvāra sākumā tiekas Ložmetējkalnā, piedaloties ziemas sagaitā ‘’Baltais Vilks”. Tajā jaunieši pārbauda savas spējas, trīs dienas dzīvojot āra apstākļos un gādājot paši par sevi. To varoņu, kuri krita par savas valsts brīvību, piemiņa jātur godā. Ja ne mēs paši, tad kurš cits?’’ par sagaitu izsakās tās organizators un Rīgas 155. vienības skautu vadītājs Nils Klints.

Tradīcija – janvārī doties uz Ložmetējkalnu – saglabājusies jau kopš pirmās Latvijas brīvvalsts laikiem, kad skauti devās pārgājienos uz Ložmetējkalnu, pieminot latviešu strēlniekus, kuri krita Ziemassvētku kaujās. Šī nedēļas nogale, kas tiek pavadīta vēsturiskajā vietā, ir arī izaicinājums ikvienam mūsu jaunietim pārbaudīt sevi, stiprināt savu pašapziņu ne tikai caur vēsturiskām nodarbēm sagaitas laikā, bet arī rūpēties par savu sadzīvi, gatavojot ēst uz ugunskura un rūpējoties par siltumu guļvietās, kas gan ir daudz vienkāršāk, kā tas bija mūsu strēlniekiem.

Aktivitātēs bija iespēja sacensties savā starpā komandu spēlēs, “Skautu triatlonā” un spēlē “Sala”, kas ir kļuvusi par ziemas sagaitas neatņemamu sastāvdaļu. Nometnes aktivitātēs valmierieši parādīja sevi kā apņēmīgus un labi sagatavotus ziemas aktivitātēm, vienai komandai uzvarot “Skautu triatlonā” un spēles “Sala” vairākās izspēlēs iekļūstot finālcīņās.

Vēl nometnes ietvaros bija iespēja vērot strēlnieku cīņas rekonstrukciju pie “Mangaļu” mājām atjaunotajā vācu ierakumu nocietinājumā, ko rīkoja Latvijas Kara muzejs sadarbībā ar vēstures entuziastiem. Pēc tam pasākuma dalībnieki devās lāpu gājienā uz Ložmetējkalnu, kur notika atceres svinīgais pasākums.

Pēc Ziemassvētku kauju atceres pasākuma Valsts prezidents Raimondas Vējonis uzrunāja skautu un gaidu ziemas nometnes “Baltais vilks” dalībniekus, novērtējot jauniešu interesi un rūpes par vēstures pārmantošanu. Izprotot, kā kaujās pirms simts gadiem jutās jaunie latviešu strēlnieki, jaunieši stiprina ne tikai paši sevi, bet arī savu valsti, sacīja Valsts prezidents.