Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Skautu piedzīvojumu pārgājienā Palu laiks
2017. gada 12. aprīlī

Aprīļa sākumā zem Valmieras un Brenguļu apkārtnes naksnīgajām debesīm risinājās ikgadējais Valmieras 4. skautu vienības rīkotais piedzīvojumu pārgājiens Palu laiks. Pārgājienā tika uzaicināta piedalīties arī 38. skautu vienība no Kocēniem,  un tas abu kaimiņu vienību vidū veicināja veselīgu sacensības garu.

Skautu un gaidu konkurencē startēja trīs kopi — divi no Valmieras un viens no Kocēniem, savukārt dižskauti un dižgaidas labākos un izveicīgākos noskaidroja divu komandu konkurencē. Sacensību starts tika dots pulksten 20.30 Brenguļu dzelzceļa stacijā, no kurienes jaunieši uzsāka ceļu uz starta uzdevuma izpildes vietu.

Jāpiezīmē, ka viss gan nebija tik šķietami vienkārši, kā varētu izklausīties, — veiksmīgi izpildot starta uzdevumu, bija iespēja tikt pie detalizētām apvidus kartēm ar labi saprotamām kontrolpunktu atrašanās vietām, bet diemžēl radošais gars komandas bija pametis, un starta uzdevumi galīgi neveicās. Nebija saprotams, kā dotos norādījumus piemērot uzdevuma kartei. Tikai dažām komandām veicās nejauši iegūt kādas norādes. Tā distancē bija jādodas ar liela mēroga kartēm, kurās kontrolpunktu atrašanās vietas bija visai aptuvenas.

Sacensību noslēgumā izrādījās, ka komandas, kuras uzskatīja, ka spēs tikt galā, neizpildot starta uzdevumu, bija pārvērtējušas savus spēkus, jo atrast kontrolpunktus nepavisam nebija vienkārši. Vairākkārt kontrolpunktos nācās pildīt kādu uzdevumu. Tika pārbaudītas skautu un gaidu vēstures zināšanas, prasme šifrēt Morzes kodu un noteikt azimutu.

Līdz pulksten trijiem naktī visas komandas bija veiksmīgi veikušas distanci un sveikas un veselas atgriezušās bāzes vietā kompleksā Baiļi. Saskaitot iegūtos punktus, noskaidrojās, ka skautu un gaidu konkurencē vislabāk veicies Kocēnu skautiem, savukārt dižskautu konkurencē sīvā cīņā ar brāļiem kocēniešiem pārāki izrādījās Valmieras dižskauti. Organizatori pateicas Vidzemes Olimpiskajam centram par sagādātajām balvām uzvarētājiem.

Jaunieši šajā pārgājienā pārbaudīja prasmi darboties komandā, kā arī patstāvīgi orientēties nakts apstākļos. Nu skauti un gaidas ar gaišu skatu raugās tālāk uz vasaru, kad par godu Latvijas skautisma simtgadei risināsies Latvijas lielā nometne Simtgades ugunskurs.

Krišjānis Pundurs,

Valmieras 4. skautu vienības dižskauts

Laikraksts Liesma http://www.eliesma.lv

Jaunie viesturieši veiksmīgi izmēģinājuši spēkus hokejā.
2017. gada 11. aprīlī

Laikā, kad Boba Hārtlija vadībā Latvijas nacionālā hokeja izlase uzsākusi gatavošanos maijā gaidāmajam pasaules čempionātam, slidas kājās uzāvuši arī jaunāko klašu skolēni, pārstāvot savas skolas hokeja turnīrā ‘’Zelta ripa’’. Tajā piedalījās arī Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņi.

Turnīru jaunieši noslēdza septītajā vietā 12 komandu konkurencē. Tomēr jaunie hokejisti bija emociju pārpilni. Visi kā viens atzina, ka panākumu pamatā bijusi komandas savstarpējā sapratne un pozitīvais mikroklimats. Kā atzina paši sportisti, arī no spēka spēles neviens nav vairījies, taču viesturieši nebija iedvesmojušies no Maira Brieža vai Latvijas izlases hokejista Māra Bičevska, iztiekot bez plūkšanās.

Skaidrs, ka galvenais iemesls, kā atzina paši skolēni, kas patraucējis ieņemt augstāku vietu, bija problēmas aizsardzībā, šad tad līdz galam tomēr nepadomājot par savu vārtu drošību. Interesanti, ka lielas grūtības puišiem sagādājusi hokeja formastērpu uzvilkšana, kas bieži vien ievilkusies līdz pat pusstundai.

Jaunie viesturieši bija apņēmības pilni nākamgad sasniegt labāku rezultātu. Paši optimistiskākie pat izteica savas ambīcijas iekļūt trijniekā. Kā jau jebkurā sporta veidā, arī hokejā panākumu pamatā ir kārtīgs treniņprocess, par kura nodrošināšanu pateicība pienākas sporta skolotājai Mārai Gobai. Sporta skolotāja vēlas izteikt īpašu pateicību Bindžes ģimenei par palīdzību sacensību procesā.

Komandā startēja-Emīls Dūmiņš-3.b,Enzo Krauja 3.a. Dāvis Karitons-4.a, Markuss Īzars 4a,Kārlis Dūmiņš 4.b, Ralfs Frīdvalds 4.b, Gustavs Eglītis 4.b,Markuss Švionteks 4.c, Krišjānis Upīte 4.c, Rainers Bindže 4.c, Anrijs Astraņins 4.c.

Sveicam!
2017. gada 10. aprīlī

 

Lepojamies un priecājamies par 9.a klases skolnieces Izoldes Bernadetas Ozoliņas īpašajiem panākumiem valsts līmenī!

 

 

Latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē

9.klašu grupā - 3.vieta.

 

 

 

Lai veiksme un izdošanās arī turpmāk!

Valmieras Viestura vidusskolas “Green buds” un 10.-12. klašu vokāli instrumentālais ansamblis uzplaukst Latvijas mēroga konkursā “No baroka līdz rokam”
2017. gada 4. aprīlī

“Green buds” jeb “Zaļie pumpuriņi” - dziedošs trio - savu sadziedāšanos ir uzsākuši tikai šajā mācību gadā. Paula Dundere, Žanete Būda un Artis Krists Mednis ir skaisti, talantīgi un patiesi jaunieši, kuri mīl skatuvi, mīl dziedāt un sniegt savas pozitīvās sajūtas skatītājiem.

Mēģinājumu process nebija viegls, jo jaunieši ir ļoti darbīgi un aktīvi savā ārpusstundu darbā, tāpēc mēģinājumu laiku saskaņošana bija īpaši sarežģīts uzdevums, tomēr jaunieši strādāja ar pilnu atdevi un viņiem izdevās pilnveidot skanējumu. Pieteikšanās konkursam bija jauns izaicinājums un risks vienlaicīgi, jo, saprotams, ka profesionālā pieredze “Zaļajiem pumpuriņiem” bija ļoti minimāla jeb “zaļa”.

“Jau pirmajā konkursa kārtā Mazsalacā, dzirdot pārējās popgrupas, sapratām, ka mums vēl daudz jāmācās un bijām pārsteigti, ka tikām tālāk uz nākamo konkursa kārtu - Latvijas finālu. Vienojāmies, ka šajā konkursā tiešām piedalāmies prieka, intereses un sevis pilnveidošanas pēc, punkti un pakāpes bija otrajā plānā,” stāsta Artis Krists. “Savu 15 minūšu programmu sagatavojām paši, bez vokālā pedagoga, tāpēc jutāmies brīvi savā ideju lidojumā. Izpildījām 3 dziesmas: “Ielas pašā galā”, “Hit the road Jack” un “Hold back the river”. Viss noritēja kā plānots – mēs bijām mierpilni un vienoti savā skanējumā, un to, iespējams, sajuta arī žūrija,” stāsta Artis Krists. “Green buds” jeb “Zaļie pumpuriņi” Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālā – konkursā "No baroka līdz rokam" ieguva I pakāpi (44,66 punkti).

Lielu paldies sakām atbalstītājiem – Simonai Šmidtei, Robertam Ciprusam, Agnesei Vasiļjevai un Agnesei Lutcei!

 Konkursa pirmās dziesmas video: https://www.youtube.com/watch?v=FyMrEzt212E

 

10.-12. klašu vokāli instrumentālā ansambļa komanda: Baiba Romanovska (solo ģitāra), Nikolajs Lukins (bungas), Lana Sniedzāne (taustiņi), Santa Madelaina Marka (vokāls), Madara Žeigure (ritma ģitāra), Samanta Vērdiņa (bass) un grupas vadītājs Guntars Aizupietis. Ansamblis izpildīja 2 dziesmas – “Man nav ko zaudēt”(no šī gada Žetona vakara izrādes “Uz Tobago”) un “Dzeltenie aizkari”.

 “Mēs esam lepni par paveikto, jo tik labus rezultātus gan Mazsalacā, gan finālkonkursā Rīgā mēs nebijām gaidījuši. Bijām uztraukušies, jo neesam profesionāli mūziķi, un saspēlējām kopā tikai pāris mēnešus. Ar ieguldīto komandas darbu un ticību sev esam sasnieguši savu mērķi jeb I pakāpi (42,33 punkti). Sakām milzīgu paldies Guntaram Aizupietim par to, ka viņš mūs pieteica, sagatavoja un ticēja mūsu spēkiem. Es vēlos teikt paldies visai grupai, kuri deva man iespēju izpalīdzēt ar savu vokālu, jo šis pasākums deva noderīgu skatuves pieredzi,” stāsta Santa Madelaina Marka.

 

Turpināsim plaukt!

Direktora vietniece audzināšanas darbā: Agnese Lutce

Sveicam!
2017. gada 28. martā

Skolas informātikas olimpiādes rezultāti.

5. klašu grupā:

I vieta – Miķelsone Rūta Paula (5.a)

II vieta – Meldere Annija Marta (5.b)

III vieta – Rudiņš Reds (5.a) / Beriņš Tadas Kārlis (5.b)

6. klašu grupā:

I vieta – Kjaspere Alise Laura (6.a)

II vieta – Dakse Gundega (6.b)

III vieta – Skrastiņa Marta Karīna (6.a)

7. klašu grupā:

I vieta – Dukse Līza (7.c) / Sīmane Madara (7.c)

II vieta – Ozola Lana Emīlija (7.c)

III vieta – Janītis Edvards Dominiks (7.c)

 

Uz Valmieras pilsētas un novadu olimpiādi 19. aprīlī, plkst. 10.00, Valmieras Valsts ģimnāzijā tiek izvirzīti:

Miķelsone Rūta Paula (5.a)

Kjaspere Alise Laura (6.a)

Dukse Līza (7.c)

Sīmane Madara (7.c)

 

Paldies visiem, kas piedalījās un mēģināja tikt galā ar sarežģītajiem informātikas uzdevumiem!

 

Informātikas skolotāji:

Zigita Baldone

Kalvis Tomsons