Previous
 • Skola
  Skola

  Valmieras Viestura vidusskola ir viena no lielākajām skolām Valmierā.

  Valmieras Viestura vidusskola ir pierādījusi, ka tā ir skola, kurā tiek godātas tradīcijas.

  Mūsu skolas dzīve ir nemitīgs radošs process, kas uzdod daudzus jautājumus, liek darboties un meklēt jaunus risinājumus.

 • Teātris
  Teātris
  1958. gadā Valmieras Viestura vidusskolā rosīgu darbu sāka skolēnu dramatiskais kolektīvs. Gadu gaitā mainījušās skolēnu kolektīva dalībnieku paaudzes, iestudētās izrādes, bet viena no vismīļākajām lugām ir A.Brigaderes "Sprīdītis". Mazā ņiprā pasaku varoņa vārdā jau ilgus gadus nosaukts pats teātris. Kolektīva devīzē ierakstīti Sprīdīša vārdi:Un es iešu un iešu!
 • Skolēni
  Skolēni

  Skolēnu pašpārvaldes darbības mērķis ir panākt skolēnu aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, audzināšanas procesā un ārpusskolas nodarbībās.

  Skolēnu pašpārvaldes uzdevumi: Pārstāvēt skolēnu intereses, organizēt kultūras un izklaides pasākumu norisi, sadarboties ar citām skolu pašpārvaldēm un pilsētas domi u.c.

Next

Jaunumi

Vieturieši pelnītā atpūtā
2016. gada 29. septembrī

Pagājušajā mācību gadā ZAAO organizētajā akcijā “Dabai labu darīt” atkal bijām starp līderiem un balvā saņēmām dāvanu – apmaksātu transportu ekskursijai! Ekskursijā tika aicināti čaklākie makulatūras vācēji no visas skolas. Jāsaka – pelnīta balva, jo ekskursijā devās tie bērni, kuri bija atnesuši vairāk nekā 180 kg makulatūras.

Šoreiz ļāvāmies vecākās pilsētas visā Baltijā – Tartu valdzinājumam. Apmeklējām zinātnes centru AHHAA, kur bērni ar milzīgu interesi un aizrautību izbaudīja centra piedāvātās aktivitātes. Sadalījušies vecumu grupās, apmeklējām arī zinātniskās darbnīcas – mazākie uzzināja, kā top ziepes, kāpēc tās uzveic netīrumus, paši gatavoja savas ziepes, bet lielākie ķērās pie DNS izzināšanas, pētīšanas.

Pēc zinātniskā centra apmeklējuma devāmies ekskursijā pa senatnīgo pilsētu, iepazinām tās vēsturi un burvīgo auru. Pie Tartu (senāk Tērbatas) universitātes, kavējoties stāstos par jaunlatviešiem, sapratām, ka mēs, viesturieši, arī esam mērķtiecīgi, zinātkāri un idejām pilni.

Mājupceļā, piedaloties konkursā par dienā uzzināto, sapratām, ka diena pavadīta ne tikai jautri, ģimeniski, bet arī ļoti vērtīgi!

Liels paldies SIA “ZAAO” par transportu, ekskursijas “mammām” – Laimai Drandei un Kārļa un Emīla mammai Diānai un ikvienam ekskursantam, kurš ļāva piedzīvot šīs dienas pozitīvo gaisotni un atkal un atkal pārliecināties, ka mēs, viesturieši, esam fantastiska komanda!

 

Direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Kjaspere

Olimpiskā diena Viesturskolā
2016. gada 28. septembrī

Pagājušajā piektdienā tradicionāli, kā katru gadu, Viesturskolas skolēni piedalījās "Olimpiskajā dienā 2016". To rīko par godu Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanai, un šogad sportiskās aktivitātes tika veltītas Olimpiskā sporta veida -volejbola - popularizēšanai. "Olimpiskā diena 2016" notika 23.septembrī 530 norises vietās visā Latvijā un kopā pulcēja pasākuma dalībnieku līdz šim vislielāko skaitu, sasniedzot jaunu rekordu – 123 353 dalībnieki no 95 Latvijas novadiem un pilsētām. Visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2016” norises vietās pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu, kas ir ļoti svarīga ikdienas sastāvdaļa.

Pēc pirmās stundas skolas pagalmā pulcējās lielie un mazie Valmieras Viestura vidusskolas skolēni, kā arī skolotāji, lai visus vienotu sportiskais gars. Pirmos uzmundrinošos vārdus sacīja Līga Kjaspere un Agnese Lutce - Valmieras Viestura vidusskolas direktora vietnieces audzināšanas jomā. Mūs nedaudz iekustināja sporta skolotāja Māra Goba, izvingrinot gan mūsu kaklus, gan muguras, gan arī prātus. Tad jau bija pienācis laiks sākt kopīgo rīta vingrošanu, kuru reizē veica visa Latvija. Kad dziesmas pēdējās notis bija noskanējušas, mūsu sporta skolotāji aicināja visiem kopīgi doties nelielā, simboliskā rīta skrējienā. Sākumskolas skolēni - īsākā distancē, pamatskolas skolēni un vidusskolēni - garākā.
Kad visi skrējēji bija sagaidīti atpakaļ, ar jaukiem vēlējumiem visai dienai devāmies atpakaļ skolas solos un, sportiski iedvesmoti, turpinājām apgūt jaunas zināšanas.

Informāciju sagatavoja: Līga Zunde, Undīne Maurīte (10.c),
latviešu valodas un literatūras skolotāja Maira Tiltiņa.

Viesturieši Jauno vieglatlētu kausā paņem pilnu banku.
2016. gada 26. septembrī

21. septembrī Jāņa Daliņa stadionā norisinājās Valmieras pilsētas un starpnovadu sacensības vieglatlētikā "Jauno vieglatlētu kauss" pamatskolu grupā, kā arī "Vidusskolu kauss" vecāko klašu audzēkņiem. No sacensībām mūsu skolas komandas pārveda bagātīgu medaļu ražu, īpaši izceļoties pamatskolas zēnu komandai.

Viesturskolas puiši triumfēja veselās septiņās disciplīnās, no kopā iegūtajām astoņām medaļām tikai viena bija bronzas. Izcīnītas uzvaras 100, 300 un 1500 metru skrējienos, bronza 100 metru distancē, tāpat zelta godalgas iegūtas arī šķēpmešanā un tāllēkšanā. Viesturieši bija ātrākie arī 4x100 metru stafetē, iegūstot arī likumsakarīgo pirmo vietu skolu kopvērtējumā.

Komandā startēja: Pauls Alberings (zelts 300 un 1500m), Kristers Bērziņš (zelts 100m), Ralfs Ūdris (zelts šķēpmešanā un tāllēkšanā), Māris Heinols un Rainers Strads (bronza 100m).

Pamatskolas meiteņu komandai nedaudz pieticīgāki rezultāti, taču izcīnītas divas bronzas medaļas, attiecīgi 300 un 800 metru distancēs. Kopvērtējumā sāpīgā ceturtā vieta, tikai par vienu punktu atpaliekot no trijnieka.

Komandā startēja: Una Berga, Samanta Bērziņa (bronza 300m), Marija Nikola Jansone, Elīze Pavasare un Izolde Bernadeta Ozoliņa (bronza 800m).

Vidusskolu konkurencē savukārt lielākus panākumus guva tieši meitenes. Vairākkārtēja Latvijas čempione lodes grūšanā un diska mešanā Kristīne Strazdīte (attēlā) izcīnīja pirmo un trešo vietu lodes grūšanā un šķēpmešanā, Vilma Alberinga uzvarēja 400 un 1000 metru distancēs, savukārt Venitai Amerikai sudrabs šķēpmešanā.

Komandā startēja: Kristīne Strazdīte, Vilma Alberinga, Venita Amerika, Dana Vandāna, Baiba Bisniece un Kristīne Lapacinska.

Zēniem 100 metru skrējienā pats ātrākais bija Harijs Sniedze, izcīnot zeltu, bet Ričards Salacietis 2000 metru distancē uzrādīja trešo labāko rezultātu. Jāatzīmē, ka 4x100 metru jauktajā stafetē mūsu vidusskolas komanda izcīnīja trešo vietu (Harijs Sniedze, Toms Bauģis, Baiba Bisniece, Venita Amerika).

Komandā startēja: Harijs Sniedze, Toms Bauģis, Rūdolfs Vimba, Tomass Ralfs Ābolkalns, Ričards Salacietis un Ralfs Strujevskis.

Sporta skolotāji izsaka pateicību visiem tiesnešiem un sekretāriem par palīdzību sacensību vadīšanā (A.Lūse, L.Puriņa, A.Vasiļjeva, A.Ziediņa, A.Ragaine, E.Niedrīte, A.Gabale, R.Stolers, R.Ziediņš, K.Straume).

Informāciju sagatavoja: 

Krišjānis Pundurs

Viesturietis aicina
2016. gada 23. septembrī

 

Viestura vidusskolas jaunie futbolisti medaļnieku godā!
2016. gada 19. septembrī

14. septembrī aizvadītas starpskolu futbola sacensības D(3.-5. kl.) un A(vidusskola) grupu konkurencē. Ar sudraba medaļām palepoties var D grupas futbolisti, savukārt vidusskolas komandai sīvā cīņā nācās samierināties ar 4. vietu.

D grupas komanda praktiski labākajā sastāvā uz mačiem ieradās, lai vēlāk varētu sev kaklā uzkārt medaļas. Tas viņiem arī izdevās, apspēlējot Valmieras 2. vidusskolas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas un Rūjienas vidusskolas komandas. Piekāpties nācās vien turnīra uzvarētājiem - Valmieras Sākumskolas komandai. Viesturieši demonstrēja īstu komandas spēli, par ko liecina vienmērīgais vārtu guvēju sadalījums - pa diviem goliem Krišjāņa Upītes, Dāvja Kristiāna Pladara un Kārļa Dūmiņa kontā, savukārt Maksimiljanam Štaueram vieni gūti vārti.

Komandā spēlēja: Rihards Bērziņš, Deniss Rauženbergs, Marks Birzgalis, Jānis Emīls Kļaviņš, Džastins Sings, Krišjānis Upīte, Maksimiljans Štauers, Dāvis Kristians Pladars, Enzo Krauja un Kārlis Dūmiņš.

A grupas komandu skāra lielākas sastāva izmaiņas, par ko jāpateicas astoto un devīto klašu futbolistiem, kuri piekrita spēlēt vidusskolas komandā. Piedzīvoti zaudējumi pret favorītiem - Valmieras Valsts Ģimnāziju un Valmieras Pārgaujas ģimnāziju, sīvā cīņā ar 2:4 atzīts Valmieras 5. vidusskolas pārākums, kas liedza iegūt trešo vietu. Dusmas mūsējie izgāza uz Valmieras 2. vidusskolas komandu, sagraujot to ar 4:0. Rezultatīvākā spēlētāja gods Markusam Bērziņam, kurš turnīra gaitā izcēlās ar 3 gūtiem vārtiem.

Komandā spēlēja: Markuss Bērziņš, Toms Grasis, Ainārs Sīlis, Atis Kukers, Ēriks Freibergs, Tomass Cīrulis, Deivids Ozoliņš, Tomass Ralfs Riekstiņš un Kristaps Daniels Kukers.

Krišjānis Pundurs